توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387137
روز تصویب برجام روز بدعهدی آمریکا نامگذاری شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
اساتید بسیجی کشور در نامه سرگشاده به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردند نامگذاری روز تصویب برجام به عنوان روز تعامل توهین به فرهنگ ایران است، این روز باید روز بدعهدی آمریکا نامگذاری شود.

به گزارش فارس، دومین روز برگزاری هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید با عنوان همایش اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین‌المللی ایران در سالن صبای شهر مشهد در حال برگزاری است.

اساتید شرکت‌کننده در این اجلاس نامه سرگشاده‌ای را پیرامون اعتراض به نامگذاری روز تصویب برجام به عنوان روز تعامل و گفت‌وگو به رئیس و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشتند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

رئیس و اعضای محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

شنیدن این خبر که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر آنند تا روز ۲۳ تیرماه یعنی روز تصویب برجام را به عنوان روز تعامل و گفت‌وگوی سازنده با جهان در تقویم کشور ثبت کنند باعث تعجب و تأسف شدید شد.

ما اساتید شرکت‌کننده در اجلاس هفدهم بسیج اساتید چنین اقدامی را از سوی هر شخص و مقامی توهین به تاریخ و فرهنگ متمدن ایران به خصوص دانشگاهیان عزیز می‌دانیم.

چنانچه آمریکایی‌ها چنین تصمیمی برای ثبت در تقویم خود اتخاذ می‌کردند هم به این لحاظ که تاریخ تولد آنها به ۲۵۰ سال نمی‌رسد و هم به این علت که اساسا به مسئله تعامل و گفت‌وگو جز برای خواسته‌های نامشروع اعتقادی ندارند جای تعجب نبود اما نه برای ملت متمدن ایران که در طول تاریخ خود نیمی از جهان را اداره می‌کرد و پس از اسلام در ۷ تمدن بزرگ اسلامی پیش‌قراول بوده و دانشمندان، تجار، بازرگانان آن با تعامل و گفت‌وگو اسلام عزیز را در سراسر جهان نشر دادند.

شایسته است با رویکردی واقع‌گرا و بر اساس منویات امام خمینی این روز را به نام روز بدعهدی آمریکا در تقویم رسمی کشور نامگذاری کنیم تا یادآور همیشگی سلطه‌گری آمریکا باشد.
 
کلمات کلیدی : برجام+بدعهدی آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.