نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307838
کانادا خواهان از سرگیری روابط با ایران شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۵
«جاستین ترودو» نخست وزیر جدید کانادا اعلام کرد که برای برقراری روابط دوباره میان ایران و کانادا که در سال ۲۰۱۲ توسط مقامات کانادایی به صورت یکجانبه قطع گردیده بود، آماده است.

به گزارش ایرنا به نقل از «تی آر تی» ترکیه، ترودو تاکید کرده است که دولت جدید بر خلاف «استیفن هارپر» نخست وزیر سابق کانادا، خواهان ایجاد تغییرات چشمگیر در روابط خارجی و دیپلماتیک کانادا با کشورهای ایران و آمریکا است.

حزب لیبرال کانادا به رهبری ترودو توانست در انتخابات سراسری این کشور بر حزب محافظه کار حاکم پیروز شود و قدرت را پس از سه دوره از «استفن هارپر» نخست وزیر کانادا بگیرد.

هارپر به خاطر مواضعش در حمایت از رژیم صهیونیستی هدف انتقادات گسترده ای قرار گرفته بود. دولت هارپر در سپتامبر ۲۰۱۲ به بهانه آنچه تهدید ایران برای رژیم صهیونیستی خوانده شد، روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع کرد.

برای نخستین بار در تاریخ کانادا، چهار نفر از ۶ نامزد این انتخابات در حوزه های تورنتو و حومه، ایرانی تبار بودند که دو نفر از آنها یکی با ۵۳ درصد آرا و دیگری با کسب ۴۶.۷ درصد آرا و هر دو از حزب لیبرال در حوزه انتخابیه خود پیروز شدند. دو ایرانی پیروز این انتخابات نیز قطع رابطه کانادا با ایران را اشتباهی در سیاست خارجی این کشور دانستند.
 
کلمات کلیدی : کانادا+ایران
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۵:۰۵:۱۲
با شناخت کانادا متوجه میشویم که پیوند های این کشور با امریکا در تمام زمینه ها سیاسی اجتماعی بخصوص قتصادی بسیار عمیق میباشد (3304145) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۸:۴۱:۴۷
این اتفاق بسیار خوشایند است. هرچه قدر تعامل و ارتباط با دنیا داشته باشیم( البته نه کشورهای زیر پونیز که همیشه درخواست کمک دارند) رشد کشورمان با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. شاید امثال خاوری ها هم به کشور عودت داده شوند تا حقایق این فساد مالی بزرگ روشن شود. (3304284) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۰۹:۲۹:۲۱
اول خاوری را با پولای بیت المال پس بدهند بعد ... (3304374) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۴:۱۷:۵۳
شرط و شروط نذارید خواهشا
دانشجوها همه برا گرفتن ویزا مشکل دارن کلی هزینه بهشون تحمیل میشه
هر کشوری رو که نمیشه بهش یه انگ زد و با دنیا قطع رابطه کرد. (3305190) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۰۴:۴۴
پیش شرط اصلی ما حتما باید تبادل مجرمین باشه خصوصا خاوری . (3304636) (alef-3)
 
هادی زنجانی
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۴۴:۰۹
باید اول به خاطر رفتارهای زشتش معذرت خواهی کنه، خاوری رو هم بده ایران، بعد! (3304760) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۴:۲۰:۱۲
بهتره بدونید که فشار برای برقراری رابطه با ایران از طرف ایرانی های کاندا و ایرانی های داخل به کانادا وارد شده و شرط و شروط گذاشتن فقط قضیه رو بدتر میکنه
یه کم اطلاع داشته باشید از شرایط و ایران رو هم مرکز کره زمین ندونید. کانادا رابطه اش رو با ایران قطع کرده بود دلیلش هم این بود اینجا منافعی نداشت دولت قبل اصلا حاضر نبود رابطه داشته باشه با ایران
جو گیر نشید (3305202) (alef-6)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۱:۵۲:۰۹
از قضا ما هم به شرطها و شروطها خواهانيم! (3304783) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۳:۱۰:۲۹
کانادا برای نفوذ خواهان روابط با ایران قدرتمند است نباید به این نوچه امریکا و سگ اسرائیل اجازه داده شود وارد ایران شود (3304989) (alef-3)
 
ثريا دالغين
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۴:۱۵:۳۸
لطفا آن عينك بدبيني را برداشته جايش لنز واقع بيني بگذاريد! نسل جديد خواهان ارتباط با دنياست و صد البته با رعايت منافع كشور. به راستي اگر كشورمان منابع نفت و گاز نداشت باز هم اينگونه قدرتمندانه طرفدار انزوا بوديد؟! (3305182) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۴:۵۶:۳۰
اقا جمع بشیم نذاریم این رابطه شکل بگیره خیلی خطرناکه (3305302) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.