توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447734
افراد دیابتی در روزهای آلوده چه کارهایی باید انجام دهند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: فراد مبتلا به دیابت سعی کنند آخر هفته به ییلاق و پارک‌های خوش آب و هوا بروند, در روزهای آلوده از گلاب، آب غوره، تمرهندی بی‌نمک، زرشک در غذای خود استفاده کنند همچنین در هوای آلوده از ورزش در هوای آزاد پرهیز کنند.

به گزارش تسنیم؛ لاله عویدزاده درباره توصیه‌های لازم برای افراد دیابتی از دیدگاه طب سنتی اظهار کرد: به افراد مبتلا به دیابت توصیه می‌شود که در روزهایی که هوا آلوده است, از خانه بیرون نروند.

وی افزود: افراد مبتلا به دیابت سعی کنند آخر هفته به ییلاق و پارک‌های خوش آب و هوا بروند؛ در روزهای آلوده از گلاب، آب غوره، تمرهندی بی‌نمک و زرشک در غذای خود استفاده کنند همچنین در هوای آلوده از ورزش در هوای آزاد پرهیز کنند.

افراد دیابتی ورزش را فراموش نکنند
این دستیار تخصصی طب سنتی ایران تصریح کرد: افراد دیابتی ورزش را فراموش نکنند, پیاده‌روی در حدی که ضربان قلب افزایش یابد، کمی تعریق ایجاد شود و چهره گلگون شود و احساس نشاط به افراد دست دهد به تعداد 5 روز در هفته کافی است.

 افراد دیابتی زمان خواب و بیداری خود را تنظیم کنند
عویدزاده تصریح کرد:  افراد دیابتی زمان خواب و بیداری خود را تنظیم کنند, سعی کنند به تدریج شب‌ها زود به رختخواب بروند و صبحها زود بیدار شوند, فاصله شام تا خواب حداقل دو ساعت باشد و بهتر است در وعده شام از مواد غذایی نفاخ استفاده نکنند.

بیماران دیابتی حداقل یک بار در روز دفع مدفوع  داشته باشند
وی خاطرنشان کرد: توجه به اجابت مزاج و لینت طبع بسیار مهم است؛ برای بیماران دیابتی حداقل یک‌بار در روز دفع مدفوع همراه با احساس تخلیه کامل و با قوام مناسب لازم است و در غیر این صورت حتماً با پزشک مشورت کنند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران  اضافه کرد: پرهیز از هیجان و استرس نیز بیماران دیابتی  را در کنترل قند کمک می‌کنند.

بیماران دیابتی لاغر مدت زمان حمام با آب ولرم را کمی افزایش دهند
عوید زاده یادآور شد: اگر بیمار دیابتی فردی لاغر است، توصیه می‌شود که مدت زمان حمام با آب ولرم را کمی افزایش دهند و از سونای خشک به شدت پرهیز کنند همچنین بیماران دیابتی چاق به صورت برعکس عمل کنند و افراد لاغراندام بهتر است تعداد دفعات فعالیت جنسی را به حداقل در هفته کاهش دهند.
 
کلمات کلیدی : دیابت+ تغذیه+ ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.