نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447031
۶۰۰هزار تن پرتقال ترکیه‌ در راه ایران/ اعمال فشار افراد خاص به جهاد کشاورزی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
۶۰۰هزار تن پرتقال علاوه بر ۱۰۰هزار تن پرتقالی که دولت برای تنظیم بازار به‌صورت قانونی قرار است وارد کند، توسط برخی افراد از ترکیه خریداری‌شده و قصد ورود آنها به کشور از طریق فشار آوردن به وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.

به گزارش تسنیم، بعد از اینکه روز گذشته این خبرگزاری خبر اجازه واردات 100 هزار تن پرتقال برای تنظیم بازار شب عید کنار محصول داخلی، توسط ستاد تنظیم بازار را مطرح کرد، مطلع شدیم حدود 600 هزار تن مرکبات توسط برخی افراد خاص در ترکیه خریداری شده است و این افراد قصد دارند تا  با فضاسازی و فشار بر وزارت جهاد کشاورزی شرایط واردات این محموله را فراهم کنند.

100 هزار تن پرتقالی که توسط دولت وارد می‌شود قرار است بدون در نظر گرفتن قیمت در بازار یا سود احتمالی به‌نرخ مصوب به‌صورت کنترل‌شده در کانال‌های موردنظر برای تنظیم بازار توزیع شود اما بر توزیع مرکباتی که قرار است از مرکز ترکیه وارد شود نظارتی وجود نخواهد داشت.

بنابراین گزارش میزان تولید پرتقال در کشور بیش از 3 میلیون تن است و وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی تولید و تنظیم بازار  بارها اعلام کرده بود برای تنظیم بازار شب عید نیازی به واردات وجود ندارد و این تقاضا بر اساس افزایش تولید 30 درصدی در سال جاری تأمین می‌شود، اما ستاد تنظیم بازار مقرر کرده است که 100 هزار تن برای این ایام وارد شود.

در باره واردات این حجم پرتقال که قصد ورود آن به کشور توسط بخش خصوصی وجود دارد، مطرح است که قسمتی از این محصولات یخ‌زده هستند.

گفتنی است که در سال‌های گذشته نیز به‌دلیل واردات مرکبات و توزیع این محصولات کنار تولید داخلی باعث فساد بخشی از مرکبات باغداران در ماه‌های فروردین و اردیبهشت شد و محصولات آنها به فروش نرسید.
 
کلمات کلیدی : بازار میوه + واردات میوه + جهاد کشاورزی
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۳:۴۰:۱۲
امیدواریم وزیرمحترم جهادکشاورزی ونمایندگان محترم استانهای شمالی وجنوب در دفاع ازباغداران تمام قدوقاطع دربرابر واردات برتقال ایستادگی کنند. (4168524) (alef-11)
 
Ukraine
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۴:۱۹:۴۶
یعنی وزیر کشاورزی توان مقابله با آن را ندارد ؟ چرا بایستی پول نفت را هزینه ورود این گونه اقلام نمود؟ (4168585) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۵:۱۰:۵۴
پرتقال با کیفیت خیلی گران است،باید وارد شود. (4168652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۹:۰۶:۱۸
پرتقال کیلویی هفت هزار تومان شده
چرا نباید وارد بشه؟؟؟? (4168971) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.