نظر منتشر شده
۴۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467435
رئیس‌جمهور در مراسم روز کارگر: در این دولت 2 میلیون شغل ایجاد شد
بخش خبری الف، ۱۱ اردیبهشت ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
رئیس‌جمهور با بیان اینکه در دولت یازدهم ۲ میلیون شغل ایجاد شده، گفت: دولت یازدهم با عمل خود نشان داد شرایط بهتر نه با شعار بلکه با عقلانیت امکان‌پذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر، آزادی در انتخاب راه، شغل و دستمزد منصفانه را حق کارگران دانست و با بیان اینکه در این دولت 2 میلیون شغل ایجاد شد اما رنج 3 میلیون بیکار دیگر همه ما را آزار می‌دهد،تصریح کرد: دولت یازدهم با عمل خود نشان داد شرایط بهتر نه با شعار بلکه با عقلانیت امکان‌پذیر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین  حسن روحانی در این مراسم پرشور که در مرقد بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و با حضور پرشور کارگران برگزار شد، بدترین نا امنی را ناامنی شغلی برشمرد و گفت: تمام تلاش ما رفاه و تأمین آینده کارگران است و دولت شعار و سخن نبودیم بلکه دولت عمل و کردار بودیم.

 روحانی با بیان اینکه میلاد پرچمدار عاشورا روز احترام به همه جانبازان و روز احترام به کار و کارگر است ، گفت: امروز در کنار حرم مطهر امام راحل و همراه با کارگران شجاع، غیور و سخت‌کوش کشورمان، برای استمرار راه امام و عظمت بیشتر ایران و  ایرانی با هم عهد و پیمان می‌بندیم که تلاش مضاعف کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه برای مدیریت فضای کار باید واقعیت‌های زندگی کارگران را شناخت، افزود: اگر امروز کسانی مدعی‌اند که کارگران مشکل ندارند، واقعیت زندگی کارگران را نمی‌دانند. متأسفانه سال‌ها در زمینه بهبود زندگی کارگران تلاش لازم انجام نشد. وقتی به هشت سال قبل از 92 نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در طول این هشت سال، فقط 76 هزار اشتغال خالص به وجود آمده است.

 روحانی با بیان اینکه معنا و مفهوم ایجاد فقط 76 هزار شغل در طول هشت سال روشن است، اظهار داشت: وقتی می‌بینیم چراغ صدها و هزاران بنگاه تولیدی خاموش شده، برای ما روشن است که چه مشکلاتی برای قشر کارگران جامعه پیش آمده است. در برابر این وضعیت یا باید راه و مسیر شعار و وعده دادن را برگزینیم و مدام به مردم وعده و شعار بدهیم که فردا چنین و چنان خواهیم کرد، یا اینکه با دیدن واقعیت‌ها برای بهبود و پیشرفت پایدار زندگی مردم به‌ویژه کارگران ،طراحی و برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اولین کاری که در این کشور باید انجام شود آن است که فضای کسب‌وکار بهبود یابد و مطالبه برای به کار گرفتن کارگر افزایش یابد. وقتی آزادی برای کارگر و برای انتخاب شغل وجود ندارد، کارگر مجبور است کاری را با شرایط سخت و با حقوق کم بپذیرد. آزادی که از آن سخن می‌گوییم، اولین مرحله‌اش آزادی در انتخاب راه و مسیر و انتخاب نوع شغل متناسب با حقوق دریافتی و منصفانه بودن دستمزد با کاری است که کارگر انجام می‌دهد، و این حق او است.

 روحانی ادامه داد: اولین بخش از آزادی که ما از آن سخن می‌گوییم، ایجاد فضای کار و شغل است، تا کارگران امکان انتخاب داشته باشند. از شما کارگران عزیز می‌پرسم که آیا امروز در مقایسه با سال 91، کارگاه‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و مزارع ما در مسیر گشایش و فعالیت بیشتر است یا در مسیر بسته شدن و بیکار شدن کارگران؟

رئیس‌جمهور گفت: در مهروموم‌های 90 و 91 چند میلیون تن گندم از خارج وارد کردیم درحالی‌که در نتیجه تولید گندم سال 95 امسال می‌توانیم 3 میلیون تن گندم صادر کنیم. این آرزوی ملت ایران بود که روزی صادر کننده گندم باشد و امروز این آرزو در سایه دسته‌ای پینه‌بسته کشاورزان و کارگران ایرانی برآورده شده است.

وی خاطرنشان کرد: آیا امروز که ما گندم بیشتری از زمین زیر کشت کمتر برداشت کرده و نیازی به واردات گندم نداشته، حتی ظرفیت صادرات سه میلیون تن گندم را هم داریم، نگاهمان به بیرون از مرزهای کشور است و یا در مهروموم‌های 90 و 91 که برای تأمین نان سفره‌مان نگاهمان به بیرون مرزها بود؟

رئیس‌جمهور گفت: از شما کارگران عزیز که دستان شما به بوسه گاه پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) است، سؤال می‌کنم که آیا دیروز که پالایشگاه ستاره خلیج فارس افتتاح شد و با دستان شما کارگران و مهندسین در مسیر خودکفایی در تولید بنزین استاندارد قرار گرفتیم، افتخارانگیز است و یا زمانی که بنزین را از خارج وارد می‌کردیم.

 روحانی اضافه کرد: کسانی که شعار می‌دهند باید واقعیت‌های کشور را ببینند با اینکه قیمت نفت در دولت یازدهم نسبت به سال 91 به یک سوم و یک چهارم تقلیل یافت آیا افتخارانگیز نیست که امروز از واردکننده گازوییل به صادرکننده گازوییل تبدیل شده‌ایم؟

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم با عمل خود نشان داد شرایط بهتر نه با شعار بلکه با عقلانیت امکان پذیر است، تصریح کرد: اگر به دنبال قرار گرفتن در مسیر پیشرفت و عظمت هستیم، بجای شعار باید عمل‌کننده باشیم و دولت یازدهم در مسیر عمل و کار بوده و با کار خود به کارگران و کشاورزان در سراسر کشور نشان داد که شرایط بهتر برای مردم امکان‌پذیر است.

 روحانی افزود: شعار و وعده دادن، کار آسانی است در این دولت 2 میلیون شغل جدید برای جوانان و میان‌سالان ایجاد کردیم، اما غصه و رنج ما تمام نشده است، اگر امروز 2 میلیون شغل ایجاد شده هنوز بیش از 3 میلیون نفر بیکار هستند و درد و رنج بیکاران باید خواب را از چشم ما برباید.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در سال گذشته 24 هزار بنگاه غیرفعال و نیمه فعال به حرکت درآمدند، البته هنوز ده‌ها هزار واحد تولیدی غیرفعال و راکد وجود دارد که باید برای آنها نیز چاره‌اندیشی شود.

 روحانی گفت: باید ضمن جذب سرمایه، به کارگران احترام گذاشته و حقوق آنان به اندازه مخارجشان اضافه شود.

رئیس‌جمهور گفت: از شما کارگران عزیز سؤال می‌کنم که آیا در دولت یازدهم سالی بوده که حقوق کارگران و کارمندان کمتر از میزان تورم افزایش یافته باشد؟ در مهروموم‌های قبل با تورم 35 درصد، حقوق کارگران 15 درصد اضافه می‌شد و در تورم 25 درصد نیز تنها 12 درصد به حقوق کارگران اضافه می‌شد اما در این دولت نرخ تورم هر مقدار که بوده، حقوق کارگران بیشتر از آن اضافه شده است.

 روحانی خاطرنشان کرد: تلاش دولت در قدم اول، مهار تورم بود و بدانید کسی که بیش از همه از تورم متضرر می‌شود، اقشار پایین جامعه و حقوق‌بگیران ثابت هستند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از شما سؤال می‌کنم در مرداد سال 92، تورم مواد خوراکی 51 درصد بود، اما در اسفند سال 95، این مقدار نسبت به 12 ماه قبل، 7 درصد بوده است. آیا در آن دولت تورم بالا، زندگی مردم، کارگران و کشاورزان را مستأصل نکرده بود؟

 روحانی تأکید کرد: آنهایی که امروز شعار می‌دهند چرا دیروز ساکت بوده و حرف نمی‌زدند و کسانی که امروز به فکر کارگران افتادند چرا دیروز سخنی از آنان نمی‌گفتند؟

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروز با اقدامات دولت یازدهم اینترنت به خانه‌های مردم متصل شده و بانوان خانه‌دار از داخل خانه با ابزارهای جدید مشغول اشتغال هستند و روستائیان نیز با استفاده از این فناوری گردشگران خارجی برای بازدید از خانه روستایی خود دعوت می‌کنند، آیا زندگی آنها نسبت به گذشته بهتر نشده است؟

 روحانی افزود: کسانی که می‌خواستند همه ابزار ارتباطی را حذف کنند، امروز باید پاسخگو باشند. دولت یازدهم بود که در برابر قدرت‌های بزرگ در کشور ایستادگی کرد و اجازه نداد ابزارها و فناوری‌های ارتباطی قطع شود.

رئیس‌جمهور گفت: در سال 91 میزان رشد اقتصادی، منفی 6.8 بود، یعنی چرخ تولید حدود 7 درصد به عقب برگشته بود و سؤال این است زمانی که تولید 7 درصد تنزل و کاهش یافته بود، زندگی مردم بهتر بود یا سال 95 که از رشد اقتصادی 8 درصد برخوردار بودیم؟

 روحانی گفت: از شما کارگران، سؤال می‌کنم که آیا زمانی که 240 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی استفاده می‌کردیم، شرایط بهتر بود یا امسال که از 240 میلیون مترمکعب به 570 میلیون مترمکعب رسیده‌ایم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در سال 90 کشور همسایه شمالی در زمستان گاز را قطع کرد و ناچار شدیم، آن را به 9 برابر قیمت خریداری کنیم تا خانه روستائیان سرد نباشد، اما در سالی که گذشت همان کشور دو مرتبه گاز را در زمستان به امید بالا بردن قیمت قطع کرد، اما اعتنایی به آن نکردیم و با تولید داخلی، نیاز مردم را تأمین کردیم و همان کشور بعد از 15 روز پشیمان شد و مجدداً گاز را وصل کرد و سؤال این است که آیا عزت کشورمان در این‌گونه اقدامات است یا با آن شرایط دیروز؟

 روحانی خطاب به کارگران تصریح کرد: همه تلاش و کوشش ما تأمین رفاه کارگران است و در همان روز ابتدا به وزیر کار تأکید کردم که باید کاری کند که حقوق کارگران و مستمری‌بگیران هر سال بالاتر از تورم سالانه باشد و در پایان سال اول این دولت به وزیر کار گفتم که به هر قیمت که شده باید برای خانواده‌هایی که دو معلول دارند، مسکن تهیه شود.
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + روحانی + قانون کار
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۴۸:۴۰
دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید و دوباره اعتدال.


درود بر روحانی. موفق باشی. (4302537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۲۶:۰۵
دوباره رکود - دوباره حقوق نجومی - دوباره تعطیلی کارخانه ها - دوباره نا امیدی و دیگر هیچ ... روحانی (4303053) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۷:۵۲
4 سال دولت نسبت به نقدها با ادبیات زشت پاسخ می‌دادند اما حالا مناظره‌ها دیگر مکانی نبود که دولت از وعده‌هایی که معلق هستند طفره برود و بنابراین راهی نداشت جز اینکه به جای پاسخ به منتقدان، اتهامات کهنه به منتقدان را بازگو کند. مناظره‌ها محلی برای ارائه طرح‌های نامزدها در پاسخگویی به مطالبات مردم است که 4 سال بر زمین مانده است! (4303108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۸:۰۸
رهبر معظم انقلاب بارها گفتند که کاندیداها وعده‌هایی که به مردم می‌دهند را عمل کنند. دولت در 4 سال قبل تا می‌توانست وعده داد اما به محض پیروزی در انتخابات تمام آنها را فراموش کرد و مناظره روز جمعه یادآوری خوبی برای خلف وعده و وعید آقای روحانی با مردم و حتی فراموشی وعده‌های خود بود. (4303110) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۸:۲۳
گاهی رسانه ملی را محیطی کاملاً اختصاصی برای تبلیغات دولت می‌بینم، امتیازاتی که دولت در استفاده از زمان تبلیغاتی در رسانه ملی دارد با دیگر کاندیداها برابر نیست، اخلاق در این دولت از ابتدا نادیده گرفته شد و اتهام و بداخلاقی‌ها و آلزایمرهای سیاسی بین مسئولان دولتی بازار گرمی داشت. بخشی از این بداخلاقی استفاده یکطرفه از صدا و سیماست. از جمله نحوه تنظیم خبر در اخبار 20:30 جمعه شب شبکه دوم سیما کاملاً جانبداری از دو نامزد دولتی بود. (4303114) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۲:۲۷
اگر شرایط کشور در سال 92 تا الان فرقی نکرده یا به قول رفقای شما بدتر هم شده بود قول یارانه و کارانه ای هم به کار نبود
رفقای شما خوب می دونن چه اتفاقاتی در کشور افتاده و می خوان سر سفره آماد بشینن برادر. وگرنه جناب سردار سال 92 هم نامزد بود و همون موقع وعده مالی به مردم می داد (4303324) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۴:۰۲
همین 2 میلیون شغل هم دروغه . سند بیارید (4303086) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۸:۳۹
در هر خانواده ایرانی یک فرد بیکار هست، حالا باید شنید که دولت آقای روحانی چگونه می‌خواهد منکر آن شود و یا بعد از چهارسال وعده و وعید بی‌عمل تقصیر را گردن چه کسی بیندازد. (4303116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۰۹
آقای روحانی برای تورم سرسام‌آور چه کردید؟ برای جوانان دم بخت چه کردید؟ برای تعطیل نشدن کارگاه‌های کوچک که چند خانواده از کنار آن امرار معاش می‌کردند چه کردید؟ برای بیکاری جوانان چه کردید؟ و هزاران سؤال دیگر که هیچ وقت دولت پاسخی برای آن نداشته است و هنوز از عبارت باید چنین و چنان شود استفاده می‌کند! (4303122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۰۸:۴۵
ما عمل رو انتخاب میکنیم ولی با توجه به عمل دولتت تو این 4 سال دیگر به تو برای همیشه رای نمیدهم (4302589) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۱۰:۴۷
ما عمل را انتخاب میکنیم ولی با این عملکرد ضعیف دولتت دیگر به تو و دولتت برای همیشه رای نمیدهم (4302596) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۱۵:۱۵
شما که خوب وعدهمی می دادید. (4302616) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۲۱:۵۷
روحانی از وعدهای توخالی و دروغ خسته نشدی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
مردم سیل زده شمالغرب و خوزستان بهتر عملکرد دولت را درک می کنند!!!!!!!!! (4302634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۲۶:۳۱
که البته بنابر خصویت شما حتما شما وعده را انتخاب می کنید
چاره ای ندارید چون از شما کرا آنهم کار موثر که بر نمی آید و از طرفی دوست داری همچنان رئیس باشی و حاضر به ترک صحنه برای خدا نیستی (4302657) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۲۷:۲۸
آقای روحانی هم وعده های آنچنانی سال نودودو شما را دیدیم هم عمل شما را در این چهار سال (4302661) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۳۳:۲۱
نکنه می خوای بگی تو وعده ندادی و عمل کردی (4302685) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۳۵:۱۴
والا تا آنجایی که یادمونه جنابعالی وعده میدادی از وعده 100 روز و انکارش تا... (4302693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۴۱:۰۵
اگر مردم بخواهند بین وعده و عمل بسیار کند یکی را انتخاب نمایند گزینه روحانی مناسبتر است (4302715) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۲:۴۸:۵۹
خدایی بعضی ها واقعا روشون زیاده!!؟؟ (4302749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۲۸:۱۲
قبول دارم
مخصوصا این محمود قالیباف که چهار سال پیش شرایط خراب کشور رو دید و جرأت نمی کرد وعده بده. با چهار سال فعالیت روحانی، الان داره وعده یارانه و کارانه می ده (4303351) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۱:۴۵
فرض بگیریم آمار دولت درسته و توی این چهارسال دومیلیون شغل ایجاد شد یعنی سالی پانصد هزار تا...آخه پانصد هزار شغل برای کشوریکه جزو ثروتمندترین کشورهای جهان هست چیه؟آخه سالی پانصدهزار شغل برای کشوریکه بحران بیکاری داره چیه؟تازه اونم شغلهایی که هیچکدوم کیفیت شغلی نداره و نه کفاف یک زندگی خوب رو میده ونه ثبات داره...رانندگی اسنپ و پیک موتوری و فروشندگی در تلگرام هم شد شغل؟ (4302849) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۹:۳۲
پس سالی 76 هزار شغل زمان احمدی نژادتون مناسب بود؟ (4303125) (alef-13)
 
علی بخشی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۲۶:۵۷
از قدیم گفته اند که دروغ هرچه بزرگتر، باور کردنش راحتتر ! در این دولت نه تنها شغلی ایجاد نشد، بلکه با تعطیلی 15000 واحد تولیدی در کشور ، ده ها هزار نفر که قبلا شغل داشتند، بیکار شدند. (4302866) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۴:۲۶
عزا عزاست امروز... (4302887) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۵:۰۵
ما ماشین اقتصاد را به راننده ای میدهیم که خودش ان ماشین را از دره بیرون اورده است
نمی گزاریم ماشین اقتصاد به دست رانندگان خام و بی تجربه ای دهیم که قبلا سابقه ی به دره انداختن ان را دارند. (4302889) (alef-13)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۸:۲۷
شرایط سال ۹۰ خیلی رقت انگیز بود و شرایط کنونی بهبود یافته و ما به شما دلگرمی میدهیم که با همین دست فرمان به جلو حرکت کنید تا به شرایط مطلوب برسیم...موفق باشید در این راه... (4302899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۸:۳۶
امت قدرشناس ایران قدردان زحمات دکترروحانی هستند که با تدبیر ودیپلماسی منطقی کشوررا ازواردشدن به جنگ خانمانسوز نجات داد بنابراین رای فجرآفرینان حماسه های بزرگ دکترروحانی است (4302900) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۳۸:۴۴
دو میلیون؟؟؟؟؟
تا قبل از سال جدید که گفتید 600 هزار...
دروغگوها کم حافظه اند (4302901) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۲۸:۲۹
در عرض 4 سال. (4303584) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۰:۰۹
درود بر روحانی عزیز. بدخواهان بدانند که در 29 اردیبهشت پاسخ کوبنده ای از ملت ایران دریافت خواهند کرد. (4303595) (alef-13)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۰:۰۴
جاااااان؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! (4302907) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۴۸:۴۲
روحاني دوستت داريم چون بعد از تحرين ظالمانه تونستي مملكتو به درستي اداره كني (4302943) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۳:۰۸
اگر میشه آقای قالیباف بگویند که جزو کدام گروه هستند. ۴ درصد یا ۹۶ درصد؟ (4302952) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۵۵:۵۴
روحانی دوستت داریم با تمام وجود (4302961) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۰:۲۹
نگران نباش ای مرد بزرگ . ما با رای سلبی خود رقبایت را از میدان به در خواهیم نمود (4302973) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۰:۳۷
خب! چند تا واحد تولیدی تعطیل شد؟ چند نفر بیکار شدند؟
http://alef.ir/vdciq5a5yt1aww2.cbct.html?454567 (4302974) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۲:۳۱
در این مناظره نقش آقای روحانی و آقای جهانگیری همانند بازی مرشد و بچه‌مرشد بود که آقای جهانگیری خود را در نقش بچه مرشد فدای آقای روحانی کرد که دور از انتظار بود.

مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نشان داد که آقای روحانی به دلیل استراحت و استخر رفتن و خوردن و خوابیدن وقت ندارد که اطلاعاتی از مسائل جاری کشور داشته باشد و به همین دلیل آقای جهانگیری را به کمک طلبید و این موضوع را خواص و عوام همگی به عینه در مناظره مشاهده کردند.
رأی‌های خاکستری در جامعه فرد پیروز در انتخابات را تعیین می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت که بازنده اصلی مناظره روز جمعه آقایان روحانی و جهانگیری بودند و این مسئله کاملاً مشهود بود.

مناظره تنها نباید در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری باشد، بلکه هر شش ماه یکبار باید موافقان و مخالفان سیاست‌های دولت در حوزه‌های مختلف همچون بهداشت و سلامت و یا هدفمند کردن یارانه‌ها و... مناظراتی را داشته باشند. (4302978) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۵۰:۳۱
آفرین به این همه ادبت!!!!!! (4303179) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۴:۵۳
دولت حررررررررف (4302988) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۷:۱۹
عمل سالهای 84 تا 92 رو هم دیدیم. قطعنامه ها کاغذ پاره است(بهار 1385) = عمل= تحریم =تورم= رکود =رشد منفی 7 درصدی=بابک زنجانی ها =اختلاس= 4 برابر شدن دلار= چند برابر شدن قیمتها و...
(سال 84 در بهترین وضعیت ممکن کشور رو تحویل گرفته بود و با نفت 140 دلاری که گرانترین قیمت تاریخ نفت بود با رکود کشور رو تحویل داد=عمل)
حرف= لولو----> نتیجه: تحریم و رکود (4303104) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۵:۵۸
میشه بفرمایید کجا استخدام شده اند (4302992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۶:۱۱
روحانی مچکریم (4302995) (alef-13)
 
رضا
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۱:۵۱
باتوجه به چندین تحریم اقتصادی و کاهش فروش و قیمت نفت که حتی در زمان جنگ نیز
سابقه نداشت.
در این دولت قیمت خانه و زمین 10 برابر نشد.
قیمت خودرو3 برابر نشد
بنزین 7 برابر نشد

40% تورم مهار شد.وبه 8% رسید
عزم جهانی بر علیه ایران شکست. آمریکا منزوی گردید.( حالا آمریکا تنها مانده )
گندم خودکفا شدیم.ب
با تقویت خرید چای و برنج رشد 2.5 برابری در تولید چای داخلی حاصل شد
حقوق کمیته امدادیها و افراد تحت تکلف بهزیستی 3 برابر شد.
تکلیف سهام عدالت مشخص شد.
مسکن مهر در حال مراحل پایانی است.
در بنزین پالایشگاهی خودکفا شدیم.
سیستم ریلی و هوایی کشور توسعه خوبی پیدا کرد
روابط ایران با جامعهدجهانی در حال ترمیم است.


باید بدانیم که صرفا 60 % اقتصاد و اختیار در دست دولت است .

باید بدانیم کشور در چه شرایطی تحویل دولت شد و حالا توقع نداشته باشیم بعد از 4 سال باید هیچ مشکلی نباشد. (4303075) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۳۶:۱۲
مردم تفاوت تورم زیاد و کم رو متوجه نمیشن و شدیدا تحت تاثیر تبلیغات منفی صدا و سیما هستند
از طرفی اکثریت آرزو دارند کار نکنند و پول به جیبشون ریخته بشه
خیلی ها اصلا شرایط سال 92 یادشون نیست (4303096) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۵۶:۵۸
اقای توکلی من فکر می کردم شما ادم منصفی هستی ولی در این چند روز انتخابات لایه واقعی خودت را نشان دادی. شما اگر ضد آقای روحانی هستی و طرفدار فلا ن فردی مرد باش و صریح بگو. آيا ان تعداد 50-60 نفر کل کارگران اجتماع کننده بودند! مطمئن هستم که این نوشته را سانسور می کنی (4303216) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۵:۰۸:۴۵
سوال بنده اینه که ایا روز کارگر شامل دستفروشان کتک خورده هم میشود؟ یا روز دستغروش جدا است؟ (4303265) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۵:۴۶
خداخیرت بده آرامش ازهمه چیزبا لاتراست قیمتهارادرحدتوانت کنترل کردی مثل زمان احمدی نژادافسارگسیخته نبود (4303616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۶:۵۴:۳۲
آیا صدای کارگران را امروز شنیدید آقای روحانی؟
صدای مجری مراسم را چه؟ که به کارگران میگفت:دهانتان را خرد میکنم!! (4303702) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.