توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447338
نکته مثبت بودجه 96 به روایت کاتب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰
یک عضو هیأت رئیسه مجلس، افزایش ۸۳ درصدی تملک دارایی در بودجه ۹۶ نسبت به سال گذشته و افزایش 21 درصدی بودجه دفاعی کشور را از نکات مثبت بودجه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا کاتب به عنوان موافق کلیات لایحه بودجه 96 در جلسه علنی نوبت صبح امروز( دوشنبه) مجلس گفت: قیمت هر بشکه نفت در بودجه، 55 دلار با نرخ دلار 3 هزار و 300 تومان پیش بینی شده است؛ همچنین میزان پرداخت یارانه نقدی 39 هزار میلیارد تومان، یارانه اشتغال 4 هزار میلیارد تومان و یارانه سلامت 4.8 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم در سال 96 حدود 7.8 درصد پیش‌بینی شده است، افزود: وابستگی به نفت از 25 درصد به 33 درصد افزایش یافته که این افزایش به دلیل افزایش درآمدهای نفتی است. همچنین 117 هزار میلیارد ریال برای توازن منطقه‌ای اختصاص یافته است چون مجلس و دولت به توازن منطقه‌ای توجه ویژه‌ای داشته است.

کاتب با بیان اینکه هزینه‌های جاری در بودجه 96 افزایش یافته است، افزود: درآمدهای مالیاتی از 86 هزار میلیارد تومان به 96 هزارمیلیارد تومان رسیده است که رشد 14 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه 0.27 درصد از ارزش افزوده به ورزش و جوانان اختصاص یافته است، گفت که رقم زیادی از این رقم به استان‌ها تخصیص داده شده تا شاهد رشد بخش ورزش در کشور باشیم. همچنین سهم صندوق از محل واریز درآمدهای نفتی از 20 درصد به 30 درصد افزایش یافته است.

کاتب یکی از اقدامات مفید بودجه 96 را کاهش فروش اوراق مشارکت دانست و گفت که برای نخستین بار تمامی فعالیت‌های اجرایی در برنامه‌ها آمده است، همچنین بودجه اموردفاعی و محیط زیست رشد چشمگیری داشته است که در بخش محیط زیست 33 درصد و امور دفاعی 21 درصد رشد داشته‌ایم.

این عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشد بودجه بخش آموزش و پرورش و فرهنگی 10 درصد بوده است، گفت: هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری اشتغال دیده شده است که امیدواریم به تناسب آن بیکاری در کشور کاهش یابد.
 
کلمات کلیدی : بودجه ۹۶ + لایحه بودجه + مجلس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.