نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394139
مردی که همسر۱۷ساله خود را در برابر کودک خردسالش کشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۴
ایران نوشت:شامگاه هجدهم اردیبهشت سال۸۸ مردی به کلانتری هفت چنار تهران رفت واعلام کرد دخترش« بنفشه» در خانه همسرش پس از ضرب وشتم شدید وسپس با ضربه‌های چاقو به کما رفته و در بیمارستان هفتم تیر بستری شده است.

با اعلام این گزارش، تیمی از مأموران کلانتری در بیمارستان حاضر شدند و تحقیقات را آغاز کردند. نخستین بررسی‌ها نشان داد شب حادثه بنفشه- ۱۷ ساله- در مقابل چشمان پسرش به خاطر اجرا گذاشتن مهریه با همسرش درگیر و پس از ضرب و شتم شدید با چاقو مجروح شده است. این زن که بشدت آسیب دیده بود برای نجات خود با خواهرش تماس گرفته و با کمک همسایگان به بیمارستان انتقال یافته بود. اما شدت جراحات طوری بود که او دوام نیاورد و صبح روز بعد جان سپرد.با مرگ این زن، پرونده به دایره جنایی ارسال شد. کارآگاهان نیز درنخستین گام شوهر ۴۲ ساله قربانی جنایت را تحت تعقیب قرار دادند.

اظهارات تکان دهنده خواهر قربانی

خواهر مقتول در اظهاراتش به پلیس گفت: پیش از ازدواج بنفشه، نامادری‌ام با شاپور ارتباط داشت و برای اینکه روی این بی‌آبرویی سرپوش گذاشته شود، بنفشه که ۱۴ سال بیشتر نداشت به اجبار به عقد شاپور درآمد و به خانه او رفت. پس از ازدواج، خواهرم همیشه توسط شوهرش مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرار می‌گرفت. آنها صاحب پسرکوچولویی هم شده بودند اما یک روز وقتی بنفشه به خانه می‌رود شوهرش و نامادری‌ام را در شرایط بدی می‌بیند. بعد از آن اتفاق اوخواستارجدایی شد و پس از درخواست طلاق مهریه‌اش را نیز اجرا گذاشت. پرونده جدایی آنها تا یک سال و نیم بعد ادامه داشت تا اینکه شاپور در شب حادثه خواهرم را به بهانه اجرا گذاشتن مهریه‌اش آنقدر کتک وبعد هم با چاقوزد که او پس از چند ساعت کما جان باخت. شاپور هم بعد از جنایت متواری شد.

پایان یک سال زندگی پنهانی
ردیابی برای دستگیری قاتل فراری ادامه داشت تا اینکه سرانجام شاپور در خانه‌ای متروکه درجنوب تهران دستگیر شد. او در نخستین بازجویی‌های پلیس منکر قتل شد اما پس از مدتی به جنایت اعتراف کرد.پس از این اعتراف‌های متهم ۴۲ ساله، این پرونده در چند مرحله در شعبه چهارم دادگاه کیفری مورد رسیدگی قرارگرفت ومتهم به قصاص محکوم شد.در حالی که پرونده تا اجرای حکم قصاص فاصله‌ای نداشت خانواده مقتول حاضر شدند در ازای دریافت ۶۰۰ میلیون تومان دیه ازقصاص بگذرند. به این ترتیب محکوم به مرگ، روز دوشنبه پس از محاکمه با پرداخت مبلغ دیه و رضایت اولیای دم از قصاص رهایی یافت. او همچنین به خاطر داشتن روابط غیراخلاقی نیزبه زندان محکوم شد.
 
کلمات کلیدی : قتل+قتل همسر
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۰۹:۵۱:۱۷
واقعا که!!!! لعنت بر اون خانواده که کودک 15 ساله رو فروختند. اگر عرضه بچه دار شدن را ندارید غلط می کنید بچه دار می شوید پدر خانواده اندازه آن دامان بی رحم مقصر است . (3942903) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۰:۲۵:۴۶
دیه برای قتل غیر عمد است نه قتل عمد (3943057) (alef-13)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۰:۲۵:۵۹
این چه قانونی هست که هر کسی دلش خواست جان یکنفر را میگیرد و بعد با دادن پول(دیه!!!!)از اعدام رهایی پیدا میکند.این گونه اشخاص که از حیوانات پست تر هستند باید اعدام شوند تا زمین از وجود چنین انگلهایی پاک شود (3942956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۳۱ ۱۶:۳۷:۱۶
ظاهراً اون دختر بیچاره جزو کالای پدرش حساب میشد که با ازبین رفتنش باید به صاحبش غرامت داد وخلاص شد. (3943506) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.