نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 314434
جزئیات حمله ناکام سارقان مسلح به طلا فروشی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۰
سه سارق مسلح كه با حمله به دو طلافروشی در مشهد قصد سرقت داشتند ناكام ماندند و از صحنه متواری شدند.

به گزارش مهر، سردار بهمن امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: حدود ساعت ۱۹:۳۴ روز سه شنبه دهم آذر ماه، سه جوان با خودروی سواری پراید مقابل دو مغازه طلافروشی در خیابان پنج تن مشهد توقف كردند.

وی افزود: آنها صورت خود را با كلاه كشی پوشانده بودند. یكی از این سارقان با پتك به شیشه ویترین طلافروشی حمله ور شد . اما ضربه های پتك كارساز نبود و تنها آثار ضربه بر روی شیشه دیده می شد. در این لحظه سارقان كه اسلحه جنگی به همراه داشتند به شیشه ویترین تیراندازی كردند . آنها شیشه ویترین مغازه طلافروشی دیگر را نیز مورد اصابت گلوله قرار دادند. اما مقاومت شیشه های ضد گلوله در برابر این تیراندازی ها نیز زیاد بود .

سردار امیری مقدم افزود: مالك طلافروشی كه مغازه خود را به سیستم های ایمن و بازدارنده از سرقت ها مجهز ساخته بود بلافاصله با فشار دادن یك كلید كوچك از درهای كشویی كه جلوی ویترین را می پوشاند كمك گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: سارقان مسلح كه در برابر این تمهیدات بازدارنده و تجهیزات ایمنی ناكام شده بودند با ترس و وحشت پا به فرار گذاشتند. با گزارش این سرقت مسلحانه نافرجام به پلیس ۱۱۰، ماموران كلانتری "التیمور" و كارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی بلافاصله در محل حاضر و تحقیقات خود را آغاز كردند. سارقان مسلح كه خودروی پراید را ۴۸ ساعت قبل ، از محدوده شهرك "شهید باهنر" به سرقت برده بودند این خودرو را در حوالی منطقه "التیمور" رها کرده و متواری شدند.

سردار امیری مقدم با اشاره به این مطلب كه كارآگاهان پلیس به سرنخ های دقیقی در این پرونده دست یافته و به زودی خبر دستگیری سارقان مسلح را به شهروندان ارائه خواهیم داد گفت: خوشبختانه توجه به نكات ایمنی و استفاده از تجهیزات بازدارنده از سرقت ها كه با بسته حفاظتی و امنیتی پلیسی در نشست های تعاملی و كارگاه های آموزشی با صنف طلافروشان ارائه شده ،سارقان مسلح را ناكام گذاشت.

وی گفت: در یكی از این طلافروشی ها، مالک مغازه سیستم ایمنی را بكار گرفته كه در مواقع ضروری، ویترین به صورت كشویی پایین رفته و در گاو صندوق قفل می شود و هیچ كس نمی تواند به طلاها دسترسی داشته باشد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی، نقش مراقبت های آگاهانه و توجه به نكات ایمنی از سوی طلافروشان و مدیران واحد و مراكز خاص اقتصادی در پیشگیری از سرقت ها را بسیار موثر دانست و از همكاری اتحادیه صنف طلافروشان با پلیس تشكر كرد.
 
کلمات کلیدی : حوادث+سرقت+سرقت مسلحانه+طلافروشی
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۱۹:۲۰:۵۰
مردم بیکار هستند هر روز دزدی بیشتر میشه (3361272) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۱ ۲۳:۱۵:۴۴
نه این حس کار ندارن و میخوان یه شبه پولدار بشن مگه بقیه چطور نون درمیارن (3361545) (alef-11)
 
ناصر آبادی
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۳:۵۸:۵۵
کجای دین و اخلاق و عرف گفته که هر که بیکار بود باید دزدی کنه؟؟ مگر اینهمه افغانی تو ایران کار نمیکنند؟؟ این ارازل ذاتا فاسد ند یا اینکه معتادند که باید در هر صورت طبق آئین اسلام مجازات بشوند. (3584768) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۰۰:۰۰:۲۶
تنهاراهجلوگيرى از دزدى اجرا كردن حد اسلام است (3361640) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۰۰:۰۸:۵۷
محاکمه و اعدام این موجودات تو یکهفته باید انجام بشه تا شاید کمی تاثیر گذار باشه (3361664) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۰۴:۴۱:۰۷
اعتیاد عامل اکثریت دزدیها وجنایات است مسوولین باید از شعار دادن دست بردارند وچشمان خودرا بروی معضلات جامعه بگشایند (3361879) (alef-11)
 
مرد نگهبان
۱۳۹۴-۰۹-۱۲ ۲۳:۲۸:۱۷
یعنی شیشه ویترین اینقدر مقاوم بوده که در مقابل شلیک های پیاپی کلاشینکف هم سوراخ نشده؟ مگه میشه مگه داریم؟

به هر حال از این قصه ها که آخرش باید به خوبی و خوشی تموم بشه بگذریم، سیستم ضد سرقت مسلحانه مرد نگهبان، ساخت آمریکا تنها راه واقعی پیشگیری از سرقتهای مسلحانه از طلا و جواهر فروشیها است که بر اساس سالها بررسی انواع روشهای پیشگیری از سرقتهای مسلحانه برای حفظ جان و مال صاحبین چنین مشاغلی طراحی شده که یقینا اگر نصبش در ایران همه گیر بشه سارقین دیگه انگیزه ای برای سرقتهای مسلحانه به این شکل و از این اماکن نخواهند داشت (3363739) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.