توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494237
انتقاد گزارشگر ویژه سازمان ملل از "محدودیت‌های فزاینده" دولت میانمار
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
فرستاده سازمان ملل در خاتمه سفرش به میانمار با تایید اینکه در جریان این سفر با مانع تراشی‌ها و جاسوسی‌های رسمی دولت میانمار علیه خود مواجه شده گفت، در این کشور فعالان و خبرنگاران تحت تعقیب ماموران اطلاعاتی هستند و از سوی آنها مورد بازجویی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، یانگی لی، گزارشگر ویژه سازمان ملل برای میانمار در خاتمه سفر ۱۲ روزه خود به این کشور در یک کنفرانس خبری گفت: در جریان حضورش در میانمار با "محدودیت‌های فزاینده" در خصوص دسترسی‌هایش مواجه شده است.

لی گفت دولت میانمار با استناد به نگرانی‌های امنیتی جلوی بازدید او از بخش‌هایی از شمال شرق این کشور را به عنوان مکان‌هایی که اتهام سوءاستفاده‌های نظامیان ارتش میانمار علیه غیرنظامیان مطرح شده گرفته است.

لی گفت، اجازه ملاقات با سه خبرنگار میانماری که ماه گذشته میلادی توسط ارتش این کشور بازداشت شدند و در عین حال متهم به ارتباط با گروه‌های شبه نظامی شورشی شده‌اند را پیدا نکرده است.

میانمار مرتبا جلوی سفر ناظران و خبرنگاران به مناطق نزدیک به درگیری‌ها را با استناد به نگرانی‌های امنیتی می‌گیرد.

لی گفت: این غیرقابل پذیرش است که برخی مردم می‌گویند از سوی ماموران اطلاعاتی که گمان برده می‌شود عضو یک شاخه ویژه پلیس میانمار برای سرکوب مخالفان سیاسی باشند تحت نظر بوده و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

او تاکید کرد: من سرخورده شدم از اینکه دیدم یکسری تاکتیک‌های دولت نظامی سابق میانمار هنوز مورد استفاده هستند چراکه در آن زمان‌ها هم مدافعان حقوق بشر، خبرنگاران و شهروندان از سوی ماموران حکومتی تحت نظر و تجسس قرار می‌گرفتند و بازجویی می‌شدند. این روند همچنان ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل + میانمار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.