نظر منتشر شده
۱۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 88443
متن کامل کیفرخواست علیه سران فتنه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۴۰
دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در کیفرخواستی حقوقی علیه سران فتنه سال88، با استناد به مواد قانون اساسی و قانون مجازات اسلامی از قوه قضاییه خواستند تا بدون اهمال با این خائن ها برخورد کرده و آنها را به سزای اعمال ننگینشان برساند.

به گزارش الف متن کامل این کیفرخواست به این شرح است:


بسمه تعالی
متن کامل کیفرخواست مسئولان فتنه
 وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ. أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَكِن لاَّ يَشْعُرُونَ
سوره مبارکه بقره، آیات 11 و  12
انتخابات دهم ریاست جمهوری "پتک جمهوریت"  بر سر دشمنان قسم خورده نظام اسلامی بود و حماسه 40 میلیونی ایرانیان در این انتخابات بیش از پیش پیوند عمیق ملت و حاکمیت را آشکار نمود اما در این میان برخی اتفاقات تلخ آن چنان بر مذاق دشمنان این مرز و بوم شیرین بود که تا ماه ها بعد از آن با ترفندهای تبلیغاتی خاص خود سعی بر تحت الشعاع قرار دادن اصل موضوع را داشته و با بزرگنمایی حواشی خودساخته در این میان، به قصد انتقام از ایران و ایرانی وارد عرصه شدند.
اما بدون تردید در این میان باید به جای شناسایی معلول، به سراغ علت ها رفت.  دروغ بزرگ "تقلب در انتخابات" در حالی مطرح شد که با گذشت قریب به 18 ماه از 22 خردادماه 88، همچنان سندی دال بر این ادعا ارائه نشده است و از سوی دیگر عدم همکاری کاندیداهای معترض با شورای نگهبان و حتی سر باز زدن از همکاری با شورای منتخب، بیش از پیش بر شعله های این آتش کور افزود تا جایی که به تبع حوادث بوجود آمده از این فضای احساسی، ده ها تن از هموطنانمان کشته شده و ماه ها کشور با تحمیل فشارهای غیر ضروری، از بسیاری از برنامه های بلند مدت خود بازماند.
از سوی دیگر برگزاری دادگاه های متهمان حوادث پس از انتخابات اگرچه حاکی از عزم جدی دستگاه قضا نسبت به برخورد با عوامل این فتنه بزرگ بود لکن اکتفا به برگزاری دادگاه های محاکمه عوامل دست چندم و بعضا عناصر فریب خورده جریان کودتای سبز، پیام ناخوشایندی برای ملت ایران داشت و آن هم عدم اراده دستگاه قضایی جهت برخورد با عوامل و مسببین این حوادث تلخ بود.
اگرچه گذر زمان و رویدادهایی همچون روز قدس 88، 13 آبان88، 16 آذر 88 و اهانت به تمثال حضرت امام (ره) و رهبر فرزانه انقلاب و از همه اسفناک تر، افتضاح روز عاشورای عمال کودتا، حجت را بر همگان تمام کرد و مشخص شد دیگر موضوع اصلی، انتخابات و ریاست جمهوری نیست، لکن اهمال بیش از اندازه قوه قضاییه در این زمینه دیگر نه تنها توجیه عقلی، شرعی و منطقی ندارد بلکه نتیجه ای جز دلسردی آحاد مردم مسلمان و انقلابی ایران عزیز در پی نخواهد داشت چرا که بنا بر قاعده "العدل اساس الملک" حداقل انتظاری که از دستگاه قضا می رود رعایت عدالت در برخورد با متهمان حوادث پس از انتخابات است نه آنکه محاکمه عناصر دست چندم و فریب خورده این فتنه، مبدل به حلقه مصونیت برای سران فتنه باشد.
در همین راستا بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به عنوان تشکلی که همواره در امور مختلف پرچمدار مطالبه از مسئولین قوای 3 گانه بوده است و پیش از این نیز بارها با صدور بیانیه ها و نامه های سرگشاده پیرامون مباحث مختلف از جمله رسیدگی به پرونده متهمان حوادث کوی دانشگاه حساسیت خود را در این زمینه به اثبات رسانده است، نسبت به طرح کیفرخواست سران فتنه (میرحسین موسوی، مهدی کروبی و سید محمد خاتمی) اقدام می نماید تا بلکه دستگاه قضایی حداقل اقدام لازم در این زمینه را انجام دهد و بیش از این موجب عدم اعتماد توده های مردم به این قوه نگردد:
 1.    میرحسین موسوی؛ فرزند میر اسماعیل:
 طبق بند 9 ماده 33 قانون انتخابات رياست‌جمهوري، تقلب در انتخابات جرم به شمار مي‌رود و طبق ماده 697 قانون مجازات اسلامي «هر كس به وسيله اوراق چاپي يا خطي يا به وسيله درج در روزنامه و جرائد يا نطق در مجامع يا به هر وسيله ديگر به كسي امري را‌صريحاً نسبت دهد يا آن‌ها را منتشر نمايد كه مطابق قانون آن امر جرم محسوب مي‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نمايد... .»، خود اين اقدام جرم و افترا است، و نامبرده بحث عمل تقلب را مستقيما و صراحتاً به وزارت كشور، شوراي نگهبان و دولت نسبت داده كه اين قطعاً افترا است و وی باید برای اثبات مدعای خود به دادگاه احضار گردد.
از سوی دیگر با توجه به رأي مشورتي قوه قضائيه مبني بر اينكه اگر افترا يا توهيني نسبت به يك شخصيت حقوقي باشد، اما شواهد و قرائن دلالت به اين داشته باشد، اين نسبت دادن به يك شخصيت حقوقي در واقع به يك شخصيت حقيقي بر مي‌گردد كه حق شكايت با عنوان افترا براي شخصيت حقيقي موجود در شخصيت حقوقي كه ناظر به اوست، ثابت است، يعني در مورد اخير شواهد و قرائن موجود دلالت بر اين دارد كه تقلب در انتخابات را به وزير كشور و اعضای شورای نگهبان نسبت داده‌اند لذا وزير كشور دولت نهم مي‌تواند در اين خصوص اقامه دعوا كند كه البته طبق ماده 727 قانون مجازات اسلامي اين جرم حتماً بايد يك شاكي خصوصي داشته باشد.
هم چنین بر هم زدن امنيت كشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامي، تبليغ عليه نظام موضوع ماده 500 قانون مجازات اسلامي و تحريك مردم به جنگ و کشتار و هشدار موضوع ماده 512 قانون مجازات اسلامي، از دیگر جرائمي است كه نقش میرحسین موسوی در آنها غیرقابل انکار است و نگاهی به بیانیه های وی طی ماه های پس از انتخابات به خوبی بر این نکات صحه می گذارد.
و در نهایت اجتماع و تباني براي ارتكاب جرائم ضد امنيت داخلي كشور موضوع ماده 610 قانون مجازات اسلامي، اخلال در نظم عمومي موضوع ماده 618 قانون مجازات اسلامي، مزاحمت براي زنان و اطفال موضوع ماده 619 و تخريب، نهب و غارت، موضوع مواد 675، 676، 677، 683،687 و 689 قانون مجازات اسلامي است كه به وفور در پرونده این مخل امنیت ملی به چشم می خورد و طبق ادله و شواهد موجود با توجه به علم متهم به نتايج تجمعات غیرقانونی، تظاهرات و اختلال عرفي كه بين علت و معلول يعني بين تجمعات و تخريب‌ها موجود است، موسوي با اغتشاشگران وحدت قصد داشته و اين وحدت قصد محرز است. لذا با توجه به اينكه اگر كسي به تجمع تحريك كند در واقع به تخريب تحريك كرده است، به همين دليل وی طبق ماده 619، 618، 675، 676، 677،683، 687، 689 قانون مجازات اسلامي كه اين موارد غالباً با موضوع تخريب، نهب و غارت، مزاحمت براي زنان و افراد و اخلال در نظم عمومي است، معاونت در جرم محسوب مي شود و بدون تردید خون های ریخته شده در این میان همچون شهدا؛ امیرحسام ذوالعلی، غلام کبیری، داوود صدری، فاطمه رجب پور، سرور برومند و... همگی حاصل علت اصلی است که همان تحریک مردم برای حضور در خیابان ها و در نهایت سو استفاده اوباش از فرصت بدست آمده و قتل و غارت و کشتار مردم بی گناه است. و از همین دست است "خداجوی" خواندن اوباش روز عاشورای حسینی که با حمله به اماکن عمومی، شعار مرگ بر جمهوری اسلامی سر داده و عزاداران سالار شهیدان را با سنگ، چاقو و قمه مضروب ساختند و مضاف بر اینها، نامبرده در تاریخ 10 بهمن ماه 88  ضمن دیدار با کروبی، با محکوم کردن اعدام 2 تروریست (آرش رحمانی پور و محمد علی زمانی) علنا اعدام این 2 عضو گروهک تروریستی پادشاهی را محکوم می نماید.
 2.    مهدی کروبی، فرزند احمد:
 افزون بر اتهامات متهم قبلی که در مورد عملکرد مهدی کروبی نیز صدق می کند، ادعاهاي شاذ و سراسر کذب نامبرده در جریان حوادث پس از انتخابات از جمله تجاوز جنسی به زندانیان سیاسی که علیرغم گذشت بیش از 15 ماه از زمان این ادعا هنوز یک سند نیز در این رابطه ارائه نشده است، از لحاظ حقوقي مي‌تواند توهين، افترا يا تشويش اذهان عمومي محسوب ‌شود و به نظر مي‌رسد اين ادعاها بيشتر به افترا نسبت به دستگاه‌هاي امنیتی و قضایی كشور نزديك باشد.
لذا با توجه به اینکه وی نتوانست اين "دروغ بزرگ" را ثابت كند به نظر مي‌رسد از نظر حقوقي قابل پيگيري ذيل جرم افترا می باشد. بر طبق ماده 697 و 698 قانون مجازات اسلامي اگر به يك شخصيت حقوقي تلويحا اعمالي كه بر خلاف حقيقت بوده و كذب محسوب مي‌شود، نسبت دهند و قصد تشويش اذهان عمومي اثبات شود، شخص مدعي مجرم شناخته شده و دادستان با توجه به عمومي بودن جرم مي‌تواند راسا اقدام كند.
از سوی دیگر از آنجایی که مسئوليت برگزاري هرگونه تجمع غير قانوني با ترتيب دهندگان تجمع است، در روز دوشنبه 25 خرداد ماه سال جاري به دعوت نامبرده و دیگر بانی اصلی فتنه (ميرحسين موسوي) راهپيمايي غير قانوني و فاقد مجوزي در خيابان آزادي تهران برگزار شد که دنباله آن به بروز آشوب و اشتهار سلاح و درگيري مسلحانه و حمله به مراکز نظامي، تخريب اموال عمومي و خصوصي و تاسف بارتر از همه مرگ و جراحت تعدادي از هموطنان مان انجاميد.
از آنجا که نقش نامبردگان در برپايي و حضور در اين تجمع بدون مجوز و همچنين ادبيات به کار رفته در سخنراني آنان آشکارا در ارتکاب اين جرايم نقش داشته و بيانيه هاي پي در پي آنها در تکوين و تداوم آشوب ها و ريخته شدن خون فرزندان اين کشور تاثير فراوان داشته اند، عناوين «تحريک و ترغيب وقوع جرم» در بند يک و «تسهيل وقوع جرم» در بند 3 ماده 43 قانون مجازات اسلامي تحقق يافته، در معاونت ايشان به صورت تعدد معنوي در ارتکاب جرايم قتل عمدي (ماده 206) جنايت عمدي نسبت به عضو (ماده 269) ، احراق و تخريب اموال غير (ماده 675و 677) و تخريب اموال عمومي (ماده 687) مذکور در قانون مجازات اسلامي نمي توان ترديدي داشت، طبق ماده 43 قانون مذکور اقدامات ايشان بدون شک تحت عنوان معاونت در اين جرايم قابل پيگيري است.[1] همچنین بنا بر حکم ماده 44 همان قانون، حنی اگر عاملین اصلی و مباشران جرایم فوق به هر علتی محاکمه و مجازات نشوند، معاونین جرایم فوق قطعا به صورت مستقل قابلیت محاکمه و مجازات را دارند.
 3. سید محمد خاتمی؛ فرزند سید روح الله:
 نامبرده اگر چه نسبت به دو متهم دیگر کمتر ورود شفاف داشته است، لکن عملکرد و مواضع وی طی فتنه پس از انتخابات به خوبی روشن می سازد که ضلع سوم این فتنه را هدایت و راهبری می کرده است. از جمله اظهارات وی در 19 مهر88 در دیدار با جمعی از همفکرانش، دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات را که تعداد بسیار زیادی از آنها با گروهک های تروریستی پژاک و انجمن پادشاهی در ارتباط بودند "انسان های بزرگ" می نامد که می توان همین امر تبليغي به نفع گروهک های تروریستی هاي مخالف نظام را به عنوان جرم مصرح در ماده 500 قانون مجازات اسلامي مورد بررسی قرار داد.
هم چنین صدور بیانیه های تحریک آمیز (31 خرداد 88) به همراه ادعاهای کلی فاقد سند و هم چنین سخنرانی در شب عاشورای حسینی در حسینیه جماران که با بند بند صحبت های وی حضار سوت و کف می زدند و عملا با هتک حرمت مراسم عزای سالار شهیدان آن را به مراسم سوت و هلهله مبدل کردند از دیگر اقدامات نامبرده است. بنابراین اقدام نامبرده مصداق بارز معاونت در جرم موضوع ماده 726 ناظر به ماده 498 و 500 قانون مجازات اسلامی می باشد.
 رونوشت به:
 آیت ا... آملی لاریجانی؛ ریاست محترم قوه قضاییه
حجت الاسلام محسنی اژه ای؛ دادستان کل کشور
دکتر جعفری دولت آبادی؛ دادستان عمومی و انقلاب تهران
 

[1] . جدای از موارد مذکور می توان بیان داشت که وقتی بردن آبروی فرد در سیستم ما دارای مجازات است زیر سؤال بردن صحت عملکرد یک نظام بدون اثبات آن چیزی فراتر از افترا بوده و باید برای آن مجازاتی سنگین در نظر گرفت. اسلام برای آبروی فردفرد انسانها احترامی بسیار قائل است (حرمه المومن کحرمه الکعبه) پس به طریق اولی، حرمت نظامی که بر آمده از خون هزاران شهید و جانفشانی مومنان بسیار است، ارزشی صدچندان دارد و لذا جای قانونی در این خصوص که حرمت شکنی نسبت به نظام را جرم تلقی نماید، خالی است.
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۰۵:۳۴
اگر «هر كس به وسيله اوراق چاپي يا خطي يا به وسيله درج در روزنامه و جرائد يا نطق در مجامع يا به هر وسيله ديگر به كسي امري را‌صريحاً نسبت دهد يا آن‌ها را منتشر نمايد كه مطابق قانون آن امر جرم محسوب مي‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نمايد... .» جرم موسوي است...جرم احمدي نژاد كه سنگين تر است!در مناظره تلويزيوني... (375694)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۴۹:۳۸
احمدی نژاد به اندازه کافی مدرک داره وتا حالا نشون داده بدون دلیل و سند و مدرک حرف نمی زنه. دیگه از روز روشن تره که تمام حرفهایی رو که در مناظره زد همش در عملکرد رقباش ثابت شد. امیدوارم محاکمه سران فتنه برگزار بشه تا تمام اسناد خیانت این منافق ها رو بشه! (375798)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۸:۱۶
بله ایشون همیشه مدارکشون تو جیبشون موجود ! ولی نمی دونم چرا از جیب مبارک خارج نمیشه مگر در زمان انتخابات ! (375888)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۴:۵۴
مگر شما از ماجراهای بین شورای عالی انقلاب فرهنگی با دارو دسته دانشگاه آراد اسلامی بی خبرید که مبارزه با باندهای قدرت و ثروت را شعار میبینید ؟ تا اونجا که یادم میاد از ارکان غرغر بر ضد حکومت بحث دانشگاه آزاد و شهریه های سنگینش بود . حالا که دولت دانشگاه آزاد رو مهار کرد یک عده بی مغز شدند مدافع دانشگاه آزاد .مسخره است نه ؟ (376062)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۵۹:۲۲
ابراهیم خان کلانتر - میرزا آقا خان نوری - شعبان جعفری - میر حسن موسوی .
چه شباهت هایی میبینید ؟ (376066)
 
khosro ahmadi
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۸:۳۱
لابد مدرکش مثل اسامی مفسدان در جیب مبارکش است . آقای احمدی نژاد مانند کسی است که بهش خبر دادند ماشینت را دزد برد ، گفت بی خیال سوئیچش تو جیبمه. (375955)
 
noor soobh
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۹:۲۲
دوست عزیز یکی دوتا آدرس از این اسناد و مدارک را ارائه بقرمایید تا ما هم از نادانی بیرون بیاییم !! چون ایشان همیشه ادعاکرده اند که اسنادش موجود است ولی نمی دانیم در کدام بایگانی در حال خاک خوردن است !!! (375956)
 
بچه آبادانی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۱:۱۸:۰۹
یکیش مدرک روشنفکترینا خانم بود که قبل از اینکه فوق لیسانسش را بگیرد دکترا را بهش داده بودند ولی چون عکس سه در چهار سیاه سفید خانمش را نشان دادند جناب میر حسین برآشفت و از شدت غیرت در مناظره الکی بین خودش و رفیقش نسبت به آن عکس به مجری توهین کرد تا دلش خنک بشود.
فعلا این را داشته باش تا بعد (376298)
 
ساسان
۱۳۸۹-۰۹-۱۹ ۲۰:۰۵:۳۸
دوست عزیز تمام اون مدارک در دادگاه متهمان و دست نوشته ها و گفتگوهای امثال حجاریان و ... رو شد در ضمن یکی از دفاتر دانشگاه آزاد رو هم که گرفتند مگه یادتون رفته؟ خیانت های مهدی هاشمی با پول من و شما مگه یادتون رفته؟ کی می خواین از خواب خرگوشی بیدار بشین؟ (377563)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۵۳:۴۲
همانطور که طی این 5 سال مدرک داشته؟!!
زیر سوال بردن و توهین به مسوولین نظام و زیر سوال بردن علنی سخن امام درباره مجلس و تخلفات گسترده از قانون و... جرم نیست؟! (376000)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۳۲:۳۸
امام گفت میزان رای مردم است

آیا این آقایان به رای مردم اخترام گذاشتند؟

امام خطاب به کسی که قانون و شورای نگهبان را قبول نکرد گفت: غلط می کنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد

امام گفت: بسیج لشکر مخلص خداست، و گفت: ارزویم این است که یک سپاهی باشم

آنوقت این موسوی جنایتکار به بسیج و سپاه امام فحاشی می کند

باز هم بگویم؟ (376085)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۰:۰۳:۲۳
کارنامه دولت نهم و دولت پس از آن امروز برای همه فرهیختگان و آزادیخواهان روشن و واضح است.

- عدم شفافیت و برنامه‌ریزی در سیاست‌ها و اجرای آن که بارزترین آن را در همین داستان هدفمند کردن یارانه‌ها شاهد هستیم

- اجرا نکردن بی‌کم و کاست قانون اساسی ....
....
هر چند ملت ایران همواره نشان داده که هرگز استعمار خارجی را در هیچ‌گونه و صورتش نخواهد پذیرفت و حقوق ملت‌ها و آزادی و عدالت‌خواهی را به چارچوب‌های جغرافیایی و قراردادی محدود نخواهد کرد و بر همین اساس دفاع از ملت‌های ستمدیده جهان همچون مردم فلسطین و به‌خصوص حصرشدگان در نوار غزه را رسالت خود می‌داند، اما نباید چشم خود را بر عواملی که با عملکردهای نادرست خود برخی از مردم را به عملکردهای واکنشی وا می‌دارند ببندیم.

ما از این دولت توقع اصلاح‌طلبی یا حتی اصول‌گرایی نداریم. تنها توقع داریم لااقل کمی به نظرات نخبگان و دانشگاهیان به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی توجه کند.

دست از نادیده گرفتن مکرر قوانین بر دارد و به اجرای بدون تنازل همه بندهای قانون بپردازد. دست از محدود کردن مخالفان خود بر دارد و آزادی بیان و اجازه تجمعات مسالمت‌آمیز و آزاد را صادر کند و ... . (376610)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۷:۳۵
طبق گفته اقای محسن هاشمی حرفهای اقای احمدی نژاد مصداق کامل افترا محسوب نمیشود، و این کار شکایت از ایشان را مشکل میکند. (375810)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۱:۴۱
سند ادعای احمدی نژاد الان ساکن لندنه عزیزجان! (375843)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۱:۵۵
مگه آقازاده تو کشور فقط پسر هاشمی که اینقدر پیگیر هستید اگه راست میگید آقازاده های دیگر که در کشور هستند ! (376013)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۷:۳۱
فتنه رو باید از سر کور کرد عزیز دل وگرنه دوباره بلند میشه . همیشه بهونه ای در استین دوستان مجازی هست چه میشود کرد جز دعا برای فرج ؟
اللهم عجل لولیک الفرج (376428)
 
منتظر
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۵:۱۲
راست میگه. کی میخواد به جرمهای احمدی نژاد رسیدگی کنه؟
توکلی به تو هم دیگه امیدی نیست (376107)
 
hossein hajiagha
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۹:۵۰:۲۷
مشکل کمبود بنزین را درست کردند و گفتند کمبود نفت خام داریم قیمت ها را بالا بردند و جیب ملت ها را خالی کردند. بعد گند کارشان در آمد گفتند مشکل اقتصادی دنیا را تهدید می کنند باز پول های مردم را بالا کشیدند. و گفتند داریم ورشکسته می شویم ؟ چرا کمپانی های ساخت اسلحه ورشکسته نمی شوند ؟ یک میلیارد انگلیسی صد میلیون دلار میدهد تا مجسمه یا تابلوی نقاشی را خریداری کند ؟ رسانه های بی بی سی برای حقوق بشر در ایران فقط اشک می ریزند ؟ شهروندان مهاجر و ساکنان اولیه کانادا وضعیت بدی دارند . کسی برای آنها گریه نمی کند ؟ مالیات ها بیشتر و بیشتر می شود . زندگی سخت تر برای ماقشر کم درآمد و بهتر برای خودشان. رسانه های غربی مرتب دروغ سر هم می کنند. همه خواهان سرنگونی حکومت احمدی نژاد هستند ؟ کسی در فکر مرگ و میر در هايیتی زلزله زده نیست. آفریقا در فقر و مالا ریا و ایدز بیشتر فرو می رود. باز حقه بازی و دروغ رسانه های غربی و گرفتاری ملت ها ؟ ویکی لک افشا می کند اما می خواهند سرنگونش کنند؟ نمابنده مجلس کانادا می گوید باید او را از بین ببرند ؟ به همین ساده گی طرف را بکشند ؟ چون حقیقت را افشا می کند ؟ زن های سرخ پوست در کانادا مفقود می شوند ؟ نسل کشی برای جلوگیری از ازدیاد آنها ؟ مواد مخدر هروئین در کانادا زیاد تر می شود تا جائی که قانونی شده است ؟ همن گونه در اروپا. پس در افغانستان اینها چه می کنند ؟ قاچاق مواد مخدر ؟ هنوز بیمارستان و جاده ای آنجا نساخته اند ؟ چرا از رسیدن ایران به انرژی هسته ای وحت دارند ؟ اگر خلاف است پس چرا خودشان داند ؟ (376228)
 
محمد م
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۶:۵۲
بیش از یکسال از حوادث پس از انتخابات میگذرد ولی هنوز صداوسیما اجازه نداده معترضین در رسانه ملی مسائل خود را مطرح کنند و مسوولان نیز رو در رو پاسخ گویند.به جرات میتوان گفت اگر در هر کشور دیگری چنین واقعه ای رخ میداد تاکنون ساعتها مناظره در جهت تنویر افکار عمومی برقرار شده بود.در قرآن و متون دینی چندین بار به صراحت حتی به پیامبران الهی تذکر داده شده که هرچه جرم محرز نیز به نظر برسد دفاع متهم به کمال شنیده شود.امیدوارم هرچه زودتر بررسی حوادث سال گذشته در پیشگاه ملت و با رعایت عدالت،مستدل برگزار گردد تا مجرمین به مردم معرفی شده ومجازات گردند. (375707)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۱:۳۹
بله متهمی که بخواد حرف بزنه! نه کسی که فقط می خواد یه چسزی بگه و دربره! همین الف و رسانه های دیگه چند دفعه از این خائن ها خواستند مصاحبه یا مناظره کنند؟ اگه واقعا حرفی برای گفتن و مدرکی برای اثبات داشت سکوت می کرد؟ آیا اگه مدرک محکمه پسندی داشت متوسل به مردم برای مدرک می شد؟ این آقا برای اینکه همچنان اوضاع مملکت و بحرانی نگه داره حتی حاضر نشد به صورت مکاتبه ای جواب کسی رو بده! مگر صدا و سیما از این خائن تقاضای یه مناظره رو نکرد؟ این فتنه گر چی جواب داد؟ گفت برنامه زنده بدون مجری! این یعنی چی؟ یعنی اینکه من می خوام با یک فراخوان عمومی فرمان شورش بدم! نه گزارش! کدوم رسانه در دنیا چنین اجازه ای به یه نفر می ده؟ نمونه ای سراغ دارید؟ حتی تو اون مهد آزادیتون! شما عملکرد صدا و سیما رو فقط از دید خودتون می بینید نه واقعیت قضیه رو! نه دیگه دوره پیراهن عثمان درست کردن گذشته مردم خیلی با شعورتر از این حرفها هستند! خطر خیلی بزرگتر از یه تقلب در انتخابات و مسائل داخلی بود. اگر نظام غیر از این عمل کرده بود الان باید درگیر جنگ با آمریکا بودیم یا هرج و مرج در داخل کشور! شاید از دست محکمه مسامحه گر نظام قسر در برن با کمک دوستان پنهان در سایه ولی از دست خدا چی؟ (375823)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۵:۳۲
چه سایت بی طرفی الف ! (375945)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۶:۰۷
بی طرفی حسن نیست جانب حق نگه داشتن حسنه (376414)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۱۶:۳۴
انصافا قضاوت کنید ایشون کم تریبون دارند کم بیانیه دادند . آیا مهلت صدا وسیما به ایشان برای ارایه دلایل تقلب در کنار مجری در برنامه تلویزیونی مشکلی داشت . ایشان قصد گفتن چه چیزی را داشتند که مجری مانعش میشد؟ ماشا الله پرخاش به مجری رو هم خوب بلد بودند .
به عقیده من امکان خطا در نظر و استدلال من وجود دارد پس با دلیل و منطق پاسخ من و امثال من را بدهید رای دادن احساسی به یک نظر از عقب مانده ذهنی نیز ساخته است (376427)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۷:۲۷
امیدواریم اگر قرار است محاکمه ای صورت گیرد هر چه زودتر این کار صورت گیرد تا دوباره به زمان انتخابات نرسیده ایم.
چه اینکه زمان انتخابات فضای تبلیغاتی بر کشور حاکم می شود و همه خود را محق می دانند. عده ای هم با سو استفاده از جو ایجاد شده به تخریب اموال عمومی مشغول می شوند.
در این بین آنچه مظلوم می ماند قانون است و فرقی نمی کند یکی توهین می کند و دیگری قانون شکنی.
از دستگاه قضا می خواهیم تمام جرایم را بررسی کند قبل از اینکه دوباره جو انتخاباتی بر کشور حاکم شود. (375709)
 
مهم نیست
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۳۷:۳۹
اگر ادعاهای فاقد سند جرمه که اول باید علیه آقای رئیس جمهور محبوبمون کیفرخواست صادر می فرمودید. (375710)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۲:۱۹
بله متهمی که بخواد حرف بزنه! نه کسی که فقط می خواد یه چسزی بگه و دربره! همین الف و رسانه های دیگه چند دفعه از این خائن ها خواستند مصاحبه یا مناظره کنند؟ اگه واقعا حرفی برای گفتن و مدرکی برای اثبات داشت سکوت می کرد؟ آیا اگه مدرک محکمه پسندی داشت متوسل به مردم برای مدرک می شد؟ این آقا برای اینکه همچنان اوضاع مملکت و بحرانی نگه داره حتی حاضر نشد به صورت مکاتبه ای جواب کسی رو بده! مگر صدا و سیما از این خائن تقاضای یه مناظره رو نکرد؟ این فتنه گر چی جواب داد؟ گفت برنامه زنده بدون مجری! این یعنی چی؟ یعنی اینکه من می خوام با یک فراخوان عمومی فرمان شورش بدم! نه گزارش! کدوم رسانه در دنیا چنین اجازه ای به یه نفر می ده؟ نمونه ای سراغ دارید؟ حتی تو اون مهد آزادیتون! شما عملکرد صدا و سیما رو فقط از دید خودتون می بینید نه واقعیت قضیه رو! نه دیگه دوره پیراهن عثمان درست کردن گذشته مردم خیلی با شعورتر از این حرفها هستند! خطر خیلی بزرگتر از یه تقلب در انتخابات و مسائل داخلی بود. اگر نظام غیر از این عمل کرده بود الان باید درگیر جنگ با آمریکا بودیم یا هرج و مرج در داخل کشور! شاید از دست محکمه مسامحه گر نظام قسر در برن با کمک دوستان پنهان در سایه ولی از دست خدا چی؟ (375826)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۶:۱۷
شما به اون آقازاده فراری که بغل دستته بگو بیاد به اندازه یه وانت مدرک رو می کنیم! اگه تونست فقط جواب یه زونکنشو بده حق با شماست! (375833)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۵:۴۷
از وقتی احمدی نژاد ایشوم رو متهم کرد مدارک پیدا شده ؟ اونم یک وانت ؟ قبلا کجا بوده این مدارک ؟ چرا قبلا محاکمه نشدن ؟ تو ایران فقط این یک نفر آقازاده هست ؟ (375966)
 
J
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۲۲:۱۹
نه عزیزم اقازاده زیاد است یکی هم اقای کروبی است که گفت600 میلیون رشوه گرفته و شما دارین ازش حمایت میکنید (376382)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۰:۲۵
مگه آقازاده تو کشور فقط پسر هاشمی که اینقدر پیگیر هستید اگه راست میگید آقازاده های دیگر که در کشور هستند ! (376010)
 
حسین از اردکان یزد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۲۲:۱۹
با کمال احترام به اولاد پاک و سلاله اهل بیت. ولی سید بودن یک نفر شرط کافی برای مومن بودن نمیشه! فرزند همین سید بزرگوار با حمایت پدر در کشور طراح فتنه(انگلیس) دارند زندگی میکنند و شما داری سنگشونون به سینه میزنید؟ کمی هم به باطن افراد نگاه کنید! (376077)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۲۸:۵۶
بابا جان فرزند همین سید بزرگوار در کشور دوستشون (انگلیس) دارند زندگی میکنند. شما فقط سید بودن طرف براتون کافیه؟ سید ضیا (376082)
 
باران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۵:۳۷
سلام لطفا جلسه دادگاه شان علنی باشدو مثل دادگاه کرباسچی از تلویزیون کامل پخش شود (375690)
 
قانون گريز
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۰۶:۲۸
بد نيست به گزارشهاي مجلس هم رجوع كنيد تا مشخص شود قانون گريزترين دولت جمهوري اسلامي كدام دولت بوده. اگه براي قانون دلتون ميسوزه چرا همه جا دنبال قانون نميگرديد؟؟!! (376109)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۲۳:۴۲:۰۰
دوست عزيز تخلف با برندازي فرق ميكند ودرضمن مگر تخلف از اصول نظام بوده دولت به عنوان قوه مجريه با كار كارشناسي تشخيص داده كه براي رسيدن به برنامه خدمت رساني اين راه بهتر است مجلس ششم مگه جز اعتصاب وقت ميكرد كه نظارت كنه وخاتمي جز توهين به دين كاري ديگر انجام مي داد لطفا با بصيرت به گذشته نگاه كن نه از روي قرض
خدا شفا دهد همه را كه اشتباه قياس نكنند؟ (377142)
 
لاله صبوری
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۶:۵۰
لعن علی عدوک یا حسین
خاتمی و کروبی و میرحسین

ان شا الله هرسه با عمرسعد و شمر مشحور شوند (375697)
 
سيد حسين
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۹:۲۳
عالي بود (375841)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۰۱:۴۳
آره جون تو همونی که گفتی (مشحور )بشن ایشالا!
منظورت محشور بود دیگه؟ (376012)
 
کورش
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۴:۳۴
اصولا روش اصول گرایان همین است به جای ارائه مدرک به حرف و تهمت و نهایتا فحش و نفرین متوسل می شوند. (376071)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۸:۰۵
شكل ارتقا يافته اهل كوفه پس از 1400 سال (375714)
 
لیلا سادات ...
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۰:۱۱
مرگ بر سران فتنه
خاتمی
موسوی
کروبی

حقیقتاقوه قضائیه کم کاری می کند

ما نیز خواهان محاکمه سران فتنه هستیم (375716)
 
علي ع.
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۷:۱۴
ما مسلمانيم و بر اين مسلمانيت خود مي باليم.علي (ع) اين شيرمرد بزرگ و حيدر كرار توصيه مي كرد كه رفتارتان با دشمن خود به گونه اي باشد كه در آخرت هم بتواني در پيشگاه خدواوند متعال پاسخگو باشي ؟
كينه و حسد در فرد مومن و ايماني جايي ندارد .مگر ما قضاوت مي كنيم كه چه كسي بايد اعدام شود ؟ چه كسي خائن است و .... الله اعلم.كمي به احساسات خود غلبه كنيد .حفظ نظام اسلامي مهمتر از اين حرفهاي تندروي است كه زده مي شود.گذشته افراد چي مي شود؟ خدا مي بخشد و شما نمي بخشيد؟واي بر ما..... (375761)
 
همیشه سبز
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۴۱:۴۷
ما هم اتفاقاً منتظریم یکی از این عزیزان دستگیر شود تا نشانتان دهیم یه من ماست چقد کره داره
حسینیه ها را برسرتان خراب میکنیم همه این پرچمهای ننگ و ریا را بر سرتان می کوبیم و همانجا زنده زنده مب سوزانیمتان تا بفهمید بازی با دم شیر چه عواقبی دارد
به کوری چشم همه تان ما بیشماریم (375898)
 
حسین از اردکان یزد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۲۴:۱۸
بازم حمله به حسینیه ها؟! کثافت کاری عاشورای 88 هنوز پاک نشده! (376079)
 
سیدنوید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۰:۴۵
بسم رب شهدا
ما هم منتظر هستیم تا بینیم که یه من ماست چقدر کره داره
شما اگه اندازه بال پشه عرضه داری فقط روی یه در حسینیه یه خط بنداز تا اونجا بهتون بفهمونیم که حسینی چیه و چکار که نمی کنه در ضمن در مورد بی شماریتون همین بس که هیچی نیستین که قابل باشین
شما سبزها فقط یادگرفتین مثل ارباباتون آمریکا و اسرائیل و میرحسین و...فقط ادعا کنیین آخه دروغ که استخوان نیست که تو گلوتون بگیره فقط دروغ بگین (376149)
 
آرش
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۷:۲۸:۰۲
بنام خدا
غلط كرديد بيشماريد
(نقل از حسين قدياني)
والسلام (376509)
 
یه ایرونی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۱:۰۹
قوه قضائیه نباید بی عدالت باشد

امروز محکمه و اعدام این سه جرثومه فساد، ظلم در حق مریم رجوی و مسعود رجوی و فرود فولادوند است.
وقتی هنوز آنها دستگیر نشده اند، اعدام این خائن ها ظلم است به آن خائن ها که هنوز دست مان بهشان نمی رسد (375700)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۸:۲۳
هنوز محاکمه نشده شما حکم اعدام میدی؟ (375811)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۱:۵۸
ان شا الله محاکمه عادلانه ای شاهد باشیم (375703)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۶:۴۵
ان شا الله محاکمه عادلانه باشدو به این سه نفر ختم نشود (375720)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۸:۱۲
خجالت بکشید خاتمی را قاظی اون دو متوهم خائن نکنید
دامن سید پاک است و این وصله ها بهش نمی چسبد (375713)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۱:۰۷
آقایان الفی از شما بعیده..!
به نظرتون نباید خاتمی رو برای نظام حفظ کرد؟
با توجه به برخورد جامعه با دو رئیس جمهور قبلی باید شاهد چنین برخوردهایی در آینده با رئیس جمهور فعلی نیز باشیم.

میرحسن و کروبی که جرمشان محرز است ولی نباید خاتمی را با آنها یکی کرد.
وی باید از برای نظام باقی بماند.
حیف که کینه شما بیش از عقلتان کار میکند و به دنبال ارضای غرایض خود هستید که اینگونه مطلب می زنید. (375773)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۶:۴۸
شما کی دامنشو بازرسی کردید؟ (375836)
 
كورش
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۲:۰۴
واقعا خاتمي براي ما عزيزه
اين سيد با اون دوتا خائن و وطن فروش قابل مقايسه نيست. (375844)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۸:۵۵
اگه قراره مقایسه نشه با اون دو خائن باید تا حالا راهش رو جدا می کرد.

نمیخاد دیگه! (375954)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۱:۰۰
در خیانت اینا تردیدیی نیست اما خیانتکار فقط اینها هستند؟
کسیکه بدون داشتن لیاقت پست حساس را قبول می کند خائن نیست؟ (375722)
 
حمید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۱:۵۴
خیلی جالبه که در حکومت جمهوری اسلامی حتی کسایی که یه زمانی سران حکومت بودن هم بر علیهش میشن. واقعا نوبره این اسلام شما که اسم جمهوری رو هم یدک میکشه. (375721)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۳:۵۷
حمید پسرم
یه زمانی دورتر از این زمان ما، وقتی پیامبر صلی الله علیه و آله ظهور کرد هم خیلی دور ایشان جمع شدند.
به ظاهر سیف الاسلام و فاروق و ... و هزار زهر مار دیگر هم لقب گرفتند و به زور هم جانشین رسول خدا شدند.
به نظر شما حکم طلحه و زبیر که بر امیرالمومنین شمشیر کشیدند چیست؟
آنها هم پیراهن خونی عثمان را علم کرده بودند و بدون سند و مدرک علی را قاتل عثمان می دانستند.
از طرفی اینها ادعای تقلب در انتخابات را مطرح می کنند و سندی ندارند.
آیا حکم آنها همان حکم اصحاب جمل نیست؟
اینکه کسی مدتی در پستی بود دلیل بر عصمت او نیست. اینها چون چند سال بود که از قدرت دور مانده بودند می خواستند به هر قیمتی به دستش بیارن. اونها هم چون می دانستند علی اهل سازش و مدارا نیست علیه او لشکر کشیدند تا سنت شیخین در مدارا با اسم اصحاب را زنده نگه دارند.
  (375748)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۰:۳۷
شبیه سازیهای تاریخی بسیار غلط است زیرا شرایط زمانی و مکانی و آداب و رسوم و تعصبات قبیله ای و قومی و دلایل بسیار دیگر در مشی سیاسی افراد در ان زمان بسیار موثر بود و اصلا قابل مقایسه با تاریخ معاصر نیست. (376021)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۹:۳۹
پس لطفا تاریخ رو از تمامی امور حذف کنید (376127)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۸:۴۱
معلومه که جالبه! چون یه مشت منافق از اول سوار کشتی انقلاب شده بودند! هر کاری دلشئن خواسته به نام اسلام انجام دادند. حالا وقت پیاده شدنشونه! (375839)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۱:۲۳
خیلی جالبه.. تا همین چند سال پیش مرتبا از آقای هاشمی ستایش می کردید چطور شد یکدفعه ازش برگشتین؟! (376022)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۱:۴۵
خدا رو شکر که معلومه چه اشخاص عزیزی از هاشمی حمایت می کردند
میشه بگی دوستان هاشمی در کنار میر چیز چه می کردند؟ (376129)
 
حسین از اردکان یزد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۲۸:۲۳
طلحه و زبیر هم روزی از اصحاب خاصه رسول الله بودند. فهمیدید آخر کارشان به کجا کشید؟! رودرروی حضرت علی(ع) و جنگ بر علیه ایشان! امیدوارم شما حضرت علی رو قبول داشته باشید دیگه (376081)
 
نادر
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۰۴:۳۷
لعنت بر همه خائنین
به حق این محرم امام حسین ان شا الله دست و پا زدن همه خائن ها را بالای دار ببینیم (375706)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۴۱:۴۳
آمین.... (375867)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۲:۴۰:۰۳
انشاا... خائنين واقعی. خائنينی که تاريخ و گذر زمان مشخص می کند نه شما. (376360)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۰:۴۸
نه داداش این اتهام کوچیکشه! داستان سوروس و پولهای عربستان پشت سرشه! (375842)
 
م. ر.
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۲۸:۲۲
وقتی تعصب و جهالت چشم‌ها را کور کند فرقی میان موسوی و کروبی و بسیجی و حزب‌اللهی نیست. رهبر انقلاب نیز همین اخیراً در قم لجاجت و جهالت را نکوهش کرد و آن‌ها را از اسباب انحراف دانست. با توجه به این نکته بند مربوط به جرائم و خیانت‌های (!) خاتمی را بخوانید تا در آن تنها یک کینه‌ی کور را ببینید و بس. (375738)
 
وحید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۳۹:۴۵
چرا یاد نمی گیریم صدایی غیر از صدای خودمان را بشنویم .. این همه تهمت و پرخاش بدون ذره ای انصاف.. (375742)
 
بچه آبادانی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۱:۳۹:۴۷
منهم با شما موافقم این همه تهمت برای چه آخه چرا به آدمی که بارها به رئیس جمهور یک مملکت در مناظره با آن دونفر دیگر دروغگو خطاب کرد تهمت میزنید ؟ چرا به کسی که ساعت یازده شب هنوز صندوقها باز نشده نشست خبری بر پا کرد و خودش را رئیس جمهور نامید تهمت میزنید ؟ چرا به کسی که بدون رعایت مقررات در جمعی که در خیابان انقلاب جمع شده بودند پیوست و آ«ها را تحریک کرد و نتیجه اش شد حمله به بسیج و کشته شدن تعدادی تهمت میزنید ؟ چرا به کسی که با میل زیاد حمایت هر جنایتکار داخلی و خارجی را پذیرفت و یکبار هم نه نگفت تهمت میزنید ؟ مریم و مسعود چه گناهی کردند که حمایت آنها از میرحسین باید مذموم بادشد ؟ چند هزار نفر را ترور کردن و به صدام پیوستن کجاش زشته بی انصافا ؟ مگر آمریکا و انگلیس بجز کودتا و زدن هواپیما ی ما در خلیج فارس و در اختیار گذاشتن اطلاعات و امکانات و دادن چند هزار لیتر بمب شیمیائی و کمک به بمب گذاری های متعدد جرمی دیگر دارند که حمایت آنها را از میر حسین بد میدانید ؟
برای چه به سید فرزند پیمبر تهمت میزنید ؟ حالا گیریم که جعفر کذاب عموی امام زمان باشد و برادر امام حسن عسکری خوب مقام وی بالتر است از لحاظ نسب یا میر حسین ؟ تازه جعفر کذاب که نخست وزیر نبود بود ؟
آری تهمت بزنید تا دلتان خنک بشود و بگوئید چرا میر حسین اعدام بمب گذاران شیراز و جاهای دیگر را محکوم کرد ولی دریغ از یک محکومیت خشک و خالی بابت ترور اساتید هسته ایمان .
تهمت نزنید خجالت بکشید یک تروریست با جرم اثبات شده متهم نیست یک مجرم است . (376318)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۴۴:۵۶
من فكر ميكنيم بعنوان يك انسان كه در قرن بيست و يكم زندگي مي كند موضعي را اتخاذ نكنيم كه بعد از گذشت چند سال و روشن شدن حقايق خجالت زده شويم خوب است . يعني اجاره ندهيم مسايل غير واقعي و احساسي بر انديشه و عملكرد ما اثر داشته باشد و قضاوت ما راجع به مسايل طوري باشد كه فرداي تاريخ شرمنده نسل آينده نباشيم. كما اينكه در تاريخ كشورمان زياد داشته ايم كه نمونه بارز آن دشمني و مخالفت نمايندگان و بزرگان با ملي شدن صنعت نفت مصدق يكي از نمونه هاي آن است. (375743)
 
بچه آبادانی
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۸:۵۳:۵۳
میبخشید ولی همین جناب مصدق که شما نمونه آوردید خود اولین مخالف مطرح شدن طرح لایحه ملی شدن نفت در مجلس شورای ملی آن زمان بودند حال چه شد که بعدا شدند ناجی افسانه ای این مملکت بماند اما کارهای ایشان بعد از خروج انگلیسی ها از آبادان و پالایشگاه که افراد بسیار مورد داری را بسر کار گماردند بسیار بودار است بهتر است به جای اینکه کمی احساسی به مسئله نگاه کنید به تاریخ مراجعه نمائید .
در ضمن میتوانید به کتاب سیاه نفت نوشته سید حسین مکی که خود آن زمان عضوی از جبهه ملی بود مراجعه نمائید .
براستی آیا فقط مصدق بود که برای ملی شدن نفت تلاش کرد ؟ یا اینکه تمام توان طی این سالها صرف این گردید که او را ناجی افسانه ای مطرح کنند تا بتوانند خط فکری وابسته نهضت وابستگی و جبهه ضد ملی را به این بهانه گسترش دهند .؟ (377080)
 
سيدشيرازي
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۳:۱۶
من كه ميدانم چاپ نميكنيد اما اين عنوان خبر«سه خائن ملي»بسيار زشت و ناپسند است.گرحكم شود كه مست گيرند در شهر هرآنچه هست گيرند.چرا با فتنه گران كهريزك، كوي دانشگاه ،كوي سبحان وامثالهم برخورد نميشود.آنها خائين نيستند؟ (375747)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۳:۳۲
حتما خوائن هستند
شعبون بی مخ های جدید رو دیدی؟ (376132)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۵:۲۳
مير حسين از همان زمان جنگ خیانت میکرد منتها زمان جنگ بود و نمیشد به خباثتهای او رسیدگی کرد. (375744)
 
Magenta Borhani
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۵:۲۸
زمان جنگ نمی شد ، بیست سال بعدش چی ؟ (375808)
 
انصاف باید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۱:۵۶:۱۴
بی انصافی است که خاتمی را در کنار اون دو پت و مت گذاشته اید (375733)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۳:۴۸
ام الفساد اول نوچه هاشو فر ستاده! آسیا به نوبت! (375847)
 
محمدزاده
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۰:۱۰
لعن علی عدوک یا حسین خاتمی و کروبی و میرحسین (375736)
 
Magenta Borhani
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۴:۵۵
عربی نوشتی تا گیرا تر بشه ؟ (375806)
 
کارن
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۰۴:۱۷
بی صبرانه منتظر محاکمه خائنین به وطن هستیم به نظر من عصبانیت انگلیس خبیث و ترورهای وحشیانه اش هم به خاطر افتادن پرده از چهره دوستانش است که امروز تبدیل به دستمالهای بی مصرف شده اند! (375756)
 
فریبا
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۱۸:۵۵
من میگم کارو به کاردان بسپریم ما ناظر باشیم قضاوت سخته کوچکترین حرفی تو پروندمون یادادشت میشه ارزش نداره .
یا حسین شهید (375771)
 
relax
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۲۵:۳۶
آقا تا این مسئله حجاب حل نشه از این فتنه ها زیاد درست میشه... جوونا هم که ما شا الله با یکی دو جمله سردستن. دنبال ریشه دیگه نگردین (375777)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۳۲:۲۲
لطفا کیفر خواست احمدی نژاد را هم بگذارید (375781)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۵:۱۹
لطفا نوبت را رعایت کنید یکی یکی
گناه احمدی نژاد رو با این دار و دسته مقایسه میکنید (376135)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۲:۵۷
پس باور کردید الف منتشر می کند و دیگر اوامر تان هم اجرا خواهدشد دیگه اوامری نیست قربان ؟ (375801)
 
Magenta Borhani
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۳:۲۶
هر بلایی می خواهید سر اینها بیارید حرفی نیست اما قبلش یک دهمش رو هم به رئیس دولت محبوب بچشانید (375802)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۶:۱۲
به چه دلیل؟

به این دلیل که روبه روی حرف زور شمایگان ایستاد؟ (375949)
 
حمید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۴:۱۷
هرکسی در هرعنوانی که باشد تهمت و افترا زد باید محاکمه کرد موسوی و کروبی و احمدی نژاد فرقی ندارندهرکس به اندازه جرمی که انجام داد (375804)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۶:۵۳
خدا را شاکرم که هنوز هم آدم های منظقی وجود دارد در جامعه مان

\"مثقال ذره یره\" یادمان نرود (375952)
 
محسن
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۲:۵۵:۵۹
این سه مزدور را به محاکمه بکشید و اون دوتا آخوندشان را با عمامه نفاقشان به دار بکشید و مهندس متوهم را هم باید بدهیم مادران شهدای فتنه چهار پایه را از زیر پایشان بکشند. (375795)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۱:۴۴
قربون ان شهامتت پهلوون (375940)
 
تف به شرفتون
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۰:۰۰
تف به رویت الف 6دی امسال حقتان است که خودتان را در خیمه های امام حسینتان آتش بزنند (375780)
 
سیدنوید
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۴۶:۲۶
بسم رب المهدی
ان شاءالله بزودی با ظهور آقامون شما رو و کس هایی که خیمه مولا رو آتش زدند به سزای اعمال ننگینشان می رسانیم (376156)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۲۳:۰۲
جناب تف تفی قرص ایکسش خوب نبوده آشغال قاطیش کردن (376433)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۰:۱۵
عجله کار شیطان است کیفر خواست دکتر را هم خواهند گذاشت اما حالا نه بعد از رسیدگی به کیفر خواست آقایان .ک...و ..م.. و ..خ. (375814)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۶:۱۱
به دوستانی که نظر محاکمه آقایان رادارند چند پیشنهاد دارم 1-محاکمه علنی باحضور وکیل مدافع و درآزادی کامل 2- درصورتی متهمینی دیگر نام برده شد دردادگاه حاضر شوند .درهرمقامی 3-قبل از صدور رای قضاوت رابه ملت بسپارید و آزادانه از آنان نظرخواهی کنید .تایکباربرای همیشه بساط افترا و تهمت و.. برچیده شود.
درپایایان به دوستان پیشنهادمیکنم کتاب قوهای وحشی که عملکرد مائو رابررسی میکند رامطالعه کنند (375817)
 
امير
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۵۶:۱۷
در كجاي دنيا محاكمه افراد را به نظر خواهي مي گزارند (375930)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۰۱:۳۷
نظر خواهی بکنن که بعدش بگین نتیجه نظر سنجی دروغین و تقلبیه؟! زکی! (376068)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۶:۵۸
آنچه عیان است چه حاجت به بیان است (376136)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۶:۳۳
هزینه محاکمه کردن دونفررا بسنجید در حال حاضر حبس خانگی بهترین محاکمه است (375819)
 
mosen
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۰۷:۴۸
اقایان دانشجو امروز روز شماست اما روز تعیین تکلیف کردن برای مردم و کشور نیست کشور ولی فقیه دارد ما هم تابع ایشان خواهشا جلو نزنید شما هم تابع باشید (375820)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۳:۴۶
لعن علی عدوک یا حسین خاتمی و کروبی و میرحسین، ان شا الله هرسه با عمرسعد و شمر مشحور شوند، سه جرثومه فساد، مرگ بر سران فتنه خاتمی،
موسوی ،کروبی.
ان شا الله ---- نطفه---- (375845)
 
یاری
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۵:۴۶
لعنت خدا بر مریم رجوی و هواداران و همدستانش از خاتمی گرفته تا اون شیخ بیسواد (375832)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۷:۵۷
چرا مسائل صدر اسلام را فراموش کرده ایم،چرا با هزاران لطایف الحیل مردم خصوصا جوانان رااز راه اسلام جدا میکنیم،مگرادعا نداریم مابرحقیم،پس چرا اجازه نمی دهیم مخالفین حکومتی ما که سالیان بسیاری برای اسلام وایران زحمت کشیده و رنج هابرده اند ازخود وتفکراتشان دفاع کنند،ازچه می ترسیم،آیا عدم فرصت جهت پاسخگویی به آنها شائبه صحت گفتار انها نیست؟ باید واقع بین باشیم وهمه آحاد جامعه را با یک چشم ببینیم ،مطمئن باشیم وحدت مهمتر است از اجتماع .باهم باشیم،نه بر هم (375855)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۳۳:۱۷
ما که حکومت را هم به انه دادیم انها در 24 سال اخیر چه کردند جز کسب ثروت برای خود امروز زمان باز خواست از خاتمی است تا ظلم 24 سال را پاسخ دهد (375897)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۶:۳۰
خاتمی 8 سال رئیس جمهور بود 16 سال بقیه رو هم باید جواب بده؟ (376030)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۱۶:۴۳
از اول انقلاب اینها همه کاره بودن میر حسین ،هاشمی وخاتمی اینها با هم بودند خاتمی در اصفهان سخنرانی می کرد ومی کفت حاکم را خدا تعیین می کند - زمان موسوی - ! (376124)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۵۳:۴۶
شما در اين 8 سال چه كرديد و چه بلاهايي سر خزانه نياورديد. تعداد تخلفات و قانون گريزي هاي دولت را از همين سايت الف جستجو كنيد تا سيه روي شود هر كه در او غش باشد. (376166)
 
احمد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۲۸:۵۳
لعن علی عدوک یا حسین خاتمی و کروبی و میرحسین
الحق که بهترین شعار حسینی است
حالا تفاله های مجاهدین خلق هی رای مخالف بزنین (375853)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۴:۱۰
مثل اینکه یک سری خیلی علاقه دارند جوانان را به سمت سازمان های مثل مجاهدین هول بدهند ! (375973)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۴:۱۴
سلام بر بيداري ملت ايران

اسياب به نوبت

اين كلام اقاي بهشتي است يادتان نرود (375877)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۴:۲۹:۱۱
خاتمی وموسوی به دلیل تلاش برای انحراف انقلاب اسلامی به انقلاب سوسیالیستی در راستای تامین منافع مالی خود ویارانشان در 24 سال حاکمیت محاکمه شوند والبته علاوه بر محاکمه قضایی باید با ایجاد ستاد بازنگری قانون ومقررات قوانین ظالمانه انها را از ایران پاک نمود تا فساد در کشور ریشه کن شود . (375890)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۰:۵۵
الهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد .... و آخر تابع له علی ذالک
بخصوص رجوی و گروه تندر و گروه سبز. (375936)
 
محمد
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۰۳:۰۰
هنوز مادر نزایده کسی که این آقایان را به محاکمه بکشه! اگر میتونستند تاحالا صبر نمی کردند. از ترسشونه که هی قپی در میکنن.الف هم ایمو نمیذاره چون از همون ترسوهاس (375942)
 
محمد رضا باقری چالوپلی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۲:۳۴
روزی خالد ابن ولید می خواست حضرت علی را ترور کند که حضرت متوجه شد نها دستان او را محکم گرفن وفرمود :اگر نبود پیمان ما با رسول الله به تو می فهماندم که با فومی ضعیف طرف نیستی
ملتی ایران اگر به احترام امامشان نبود همان اول انقلاب کار اینها را یکسره می کردند موسوی از پهلوی نه بزرگتر است ونه قوی تر وحامیان خارجی اش هم کمتر . (376130)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۹:۵۷:۰۷
شما تو بخش زنان زایمان کار می کنی که آمار همه رو داری (376238)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۱۴:۱۱
1- توجه سايت الف به تبصره يك ماده188 قانون آيين دادرسي كيفري جلب مي نمايد مضافا\" اينكه هنوز از سوي مرجع قضايي كيفر خواست و جلسه رسيدگي تشكيل نشده است.
2_ به نظر مي رسد كه طراحان اين سناريو نه تنها دلسوز مردم ايران نيستند و در جايگاه تشخيص خادم و خائن براي مردم ايران نمي باشند؛ حتي دلسوزي و تعلق خاطري به جناح حاكم و نظام ندارند كه اگر چنين بود در چنين روز و در دوران آرامش سعي بر فضا سازي و سم پاشي نمي كردند.
3_به نظر مي رسد كه دستهاي اين حق را براي خود قائل هستند كه با جو سازي قوه قضاييه را به دنبال خود بكشانند كه در اين گونه موارد انتظار درايت و مديريت شايسته از سوي قوه محترم قضاييه مي باشد.
4_ به حكم خرد و اخلاق و قانون بر سايت الف است كه به حضرات آقايان مورد اتهام كه نام و عكسشان منتشر شده است؛ فرصت پاسخگويي بدهد و جواب ايشان را منتشر نمايد.
5_ اين كيفر خواست كه ادعا مي شود از زبان مردم ايران تنظيم شده است ؛در سايت با اطلاع رساني مناسب به رأي بگذاريد تا مشخص شود از زبان چند درصد مردم ايران است؟(كل شركت كنندگان به عنوان نمونه غير علمي آماري تلقي شوند و تصريح شود كه اين نظر سنجي ارزش علمي ندارد .)
6- هوشيار باشيد كه از دل افراط ، تفريط بيرون مي آيد و گام زدن در وادي تفريط به افراط مي رسد ؛ پس شايسته است در ايام عزاداري سرور آزادگان جهان به اين كلام مرد حق علي عليه السلام كه بهترين رفتار ميانه روي است تمسك جوييم.نقل به مضمون) (375960)
 
هومن
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۲۵:۲۹
آقای | سيد ابراهيم كراماتي
یه روز میگن گرمه نمیشه محاکمه کرد باید بزاریم سرد بشه یه روز میگن سرد شده اگر محاکمه بکنیم گرم می شه!
دوست عزیز با این ترفندها نمیشه از شمشیر عدالت فرار کرد می شه توضیح بدی که چند ترور دیگه چند خیانت دیگه باید انجام بشه تا قانون شکنان به سزای اعمال ننگینشان برسن؟ (376038)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۹:۳۲
هومن جان همچي با قاطعيت ترورها را به سران معترضين نسبت مي دهيد كه گويي با اسناد و ادله متقن بر شما ثابت شده ؟ اگر چنين است ادله خود را ارائه دهيد و در غير اين صورت بايد به خدا پناه ببريم از دست بعضي از ظن ها كه جزء گناه چيز ديگري در پي ندارد. (376099)
 
هومن
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۰:۰۸:۱۷
من هومني هستم كه معتقدم قبل از اعدام كردن مجرمان ...خودمان مي بايست ابتدا محيط تسلط قانون را نشان دهيم .ايا امروز احترام به قانون اساسي يك ركن است ؟ايا امروز مانند دنيا در برخورد با رقباي سياسي هستيم ؟يا انها را دستگير و سپس در محكمه هيجان ..به اعدام محكوم مي كنيم؟اين رفتار شايسته مردمي نيست كه مدعي ملت مهربان و راستگو و عدالت محور هستند .
من باور نمي كنم .باور نمي كنم كه در مقابل چشمان كساني كه در دنيا ما را ناقض حقوق بشر مي دانند و منتظر شواهد و بهانه هستند ...به خاطر رقابت سياسي يا اعتراض ...اعدام را تنها راه بدانيم ؟ (376248)
 
بچه آبادانی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۱:۴۶:۱۲
راست میگوئی بیانیه دادن و محکوم کردن اعدام تروریستها که مردم را در شیراز و در حسینیه شهید کردند همراهی و هم دلی با آنها نیست ولی محکوم کردن ترور اساتید هسته ای همراهی با نظام است نه ؟ راستی این اقا که شما چشمانتان را بر اعمالش بسته اید براستی فقط بابت اینکه با نظام در افتاده محبوب شما نشده ؟ (376321)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۲:۲۰:۴۶
جناب کراماتی آیا با عقل سلیم جور در میاد ادعای تقلب بکنی و ازت دلیل و مدرک بخوان به جای ارایه مدرک تئوری عروس آذربایجان داماد لرستان تحویل بدی یا بگی شعبده بازی شده ؟ اتهام بدون اثبات به دستگاه های نظارتی جرم نیست ؟ اخوی این کاملا واضح و مشخصه بافتن تبصره و بند و ماده به همدیگه نمیخواهد.شما که مطلع هستید بفرمایید بگویید در سیستم های قضایی دنیا با این ادعا چه برخوردی میکنند ؟ جرم تضعیف نهاد های قانونی کشور چیست ؟
چرا دوست ندارید مردمی که با نظرات آقای موسوی مخالف هستند را ببینید ؟ ما ادعای فراتر از قانون نداریم . به اتهامات آقایان موسوی و کروبی عادلانه رسیدگی شود و اگر به آقای احمدی نژاد نیز اتهامی وارد است بررسی شود اتهام هایی که به ایشان زده میشود نقش تعیین کننده در انتخابات نداشته است (376349)
 
سيد ابراهيم كراماتي
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۲:۳۵:۴۶
دوست آذري من از نظر ديدگاه زياد با هم فاصله نداريم و سيستم قضايي كشور حق دارد با حفظ استقلال خود و قائل شدن حق دفاع براي متهمين در جايگاه مدعي العموم در دادسرا تفهيم اتهام كند و پس از صدور قرار قانوني در دادگاه رسيدگي به عمل آيد .
فكر نمي كنم شما هم با حق دفاع براي متهم و آزادي انتخاب وكيل و رعايت بي طرفي از سوي دادگاه مخالف باشيد؛ عمده ايرادي كه بر اين نوشته وارد است همان نقض قانون است كه من و شما دغدغه آن داريم و اين از بديهيات است كه نشر اتهام عليه افراد قبل از اثبات قضايي جرم ، مجازات مفتري دارد.
من توان ديدن همه عزيزان هم ميهن با هر باور و گرايش سياسي و اجتماعي و مذهبي دارم و كينه هيچ كس بر دل ندارم.
جامعه چند صدايي مطلوب است و براي رسيدن به اين مطلوب همه ما بايد سعي كنيم كه آستانه تحمل خود را بالا ببريم.
زنده باد آزادي بيان و گسترده باد محاكمه عادلانه و بي كينه (376355)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۲۱:۰۸:۰۴
از پاسخ شما متشکرم بله حق با شماست اتهام بی اساس مصداق تهمت و از گناهان کبیره است
نظر شخصی من این است که عدم برسی اتهامات در دستگاه قضا بی علت نیست مهمترین علت را صبر برای فروکش احساسات مردمی غیر منطقی از دو سوی ماجرا و تلاش دستگاه قضا برای عدم تاثیر پذیری از جوهای مختلف است و بخشی مربوط به فساد محدود در دستگاه قضایی است که منشا آن نفوذ افراد سیاسی از جمله متهمان مذکور در این قوه است . اما منظور من این است که حتی بدون در نظر گرفتن پشت پرده ها و اسرار منتشر نشده جرم آنان محرز است ولی در عین حال راه بازگشت برای آقایان باز است (377105)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۲۴:۰۸
مرگ بر دیکتاتور (375965)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۲:۴۰
بله بله مرگ بر دیکتاتور برای اطلاع دوستانی که معنی دیکتاتور را نمی دانند عرض میکنم سری هم به لغت نامه دهخدا بزنید (376141)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۰:۵۲
تاريخ را بخوانيد (375968)
 
مسعود
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۵:۴۶:۱۹
متاسفانه ما آدمها را سیاه یا سفید میبینیم .
تمام موافقین سفید و تمام مخالفین سیاه .
کلیه افرادی که در آن اتفاقات دخیل بودند کم و بیش مقصرند.
حتی مدعیان ذوب در ولایت که به توصیه های مدبرانه ایشان توجهی نکردند. (375988)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۱۲:۴۸
موسوی نخست وزیر امام بود کروبی رئیس بنیاد شهید امام و خاتمی محبوب امام احمدی کجای کار بود این امام ستیزی تا کی (376023)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۳۲:۱۸
شمر هم سردار سپاه امیرالمومنین در صفین بود

پس با لعن بر شمر ، علی ستیزی کنیم؟ (376084)
 
داش حسین
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۳۴:۴۱
درد اینکه نمی دونید معنی امام چیه والا حرف امامی رو که میگی گوش می داید (376142)
 
بچه آبادانی
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۱:۴۹:۲۴
منهم با شما موافقم چون
شریح قاضی قاضی حکومت علی (ع) هم بود
چون شمر یکی از سرداران سپاه امام علی هم بود
چون طلحه و زبیر هم اصحاب پیامبر بودند چون ................ حالا هی بشینید و از امام علی حمایت کنید شما وقتی به اصحابش و اصحاب پیامبر رحم نمیکنید پس پیامبر ستیزی میکنید . (376323)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۳:۵۳:۱۲
نقل به مضمون از امام خمینی : شما به شخص چه کار دارید ؟ نهضت را دریابید انقلاب و اسلام را دریابید . این نباشد که اگر خمینی از این مسیر حق منحرف شد شما از خمینی پیروی کنید راه روشن است آنرا دریابید . شما انصافا مقایسه کنید این آقایان که شما حسن شون رو در یار امام بودن ذکر کردید . ارتباطی به تفکر والای خمینی دارند . (376410)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۶:۴۹:۱۵
زنده باد منتقد ین سازنده ی رئیس جمهوری مجذوب ولایت مطلقه فقیه دکتر محمود احمدی نژاد شرمنده باد دیکتا توران رانتخوار و حمالته الحطب . (376057)
 
اصلاحیه
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۳:۴۰
از آنجا که همه افرادی که از حق دادگاه علنی برخوردار بوده اند افراید هستند که اعتراف کرده اند به نظر نمی رسد که محاکمه ای برای این سه ( جرثومه / عزیز) برگزارشود .

زیرا اگر اعتراف نکنند و مطابق معیار دادگاههای علنی گذشته حرف نزنند نمی شود .

غیرعلنی هم اگر برگزار شود که بدتر .

در نتیجه این تلاشهای عزیزان بسیج دانشجویی اگر در مقام کمک و تهییج و تشویق قوه قضاییه است مطمئنا راه به جایی نمی برد اما اگر در راستای گفتن نظرات خود در قالب نامه به قوه قضاییه است به عنوان بیانیه بسیج محترم و قابل تحلیل است

(درست است که فاقد توهین است اما خواهش می کنم منتشرکنید) (376096)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۷:۵۹:۵۴
امیر نوشته در کجا ی دنیا محا کمه افراد را به نظر خواهی می گذارند .امیر جان در ایران عزیز مان چون اگر اینگونه محا کمات حساس را به نظر نخواهی نگذارند ممکن است عده ای فردا باز دچار توهم بشوند بگویند تقلب شده برادر- سایت الف نیز آنقدر فحش شنیده دیگه بی حال شده مجبوره تابع قانون باشه فردا عدهای نگند خودت را فروختی از توهین های سبز شان بصورت سرخ بنویسند . (376100)
 
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۸:۲۹:۱۸
مرگ بر تک صدایی و نیرنگ و سیاه بازی . مگر شما بیانه انجمن سلامی همین دانشگاه را ندیدید. (376138)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۱۹:۵۶:۲۰
زنده باد مخالف من تک صدائی : منی قلبش مملو از عشق و محبت وارادت به منادی عدالت است .که چند صدایی را مجبور به عصبانیت کرده کم ظرفیتها حتی قادر نیستند تک صدایی را هم تحمل نمایند ننگ و شرمتان باد . (376236)
 
kokab
۱۳۸۹-۰۹-۱۶ ۲۰:۳۵:۴۵
این همه طرف دار احمدی نژاد رو سایت الف از کجا میاره؟ (376262)
 
سعید
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۰:۰۸:۴۶
وقعا که نقش خاتمی از اون دو نفره دیگه منافقانه تر بوده !!!! خواهشا به موضع گیریا و ملاقاتش با جرج سوروس و تکذیب هاش توجه کنین!!!! (376419)
 
سید جعفر
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۰۱:۵۰:۴۰
مسوول محترم سایت الف
سلام علیکم؛ احتراما نکاتی را به عنوان یک حقوق خوان و طلبه حوزه به استحضار می رساند:
1- مطابق قانون که البته در کشور ما پشیزی ارزش ندارد و فقط برای محکوم کردن مخالفان قابل استناد است، کیفرخواست مرحله نهایی تعقیب کیفری است که توسط نهاد دادسرا انجام می شود و کلیه مراحل تحقیقات آن توسط یک مقام مستقل از دادستان به نام بازپرس انجام می شود و پس از اعلام نظر بازپرس مبنی بر قابلیت ایراد اتهام و وجود دلایل کافی علیه متهم یا متهمین، قرار مجرمیت صادر می شود که پس از موافقت دادیار اظهارنظر یعنی نماینده دادستان با این قرار مجرمیت کیفرخواست توسط دادستان صادر و پرونده به دادگاه ارسال می گردد. بنابراین عزیزانی که کینه چند نفر مخالف وضعیت فعلی را به دل گرفته اند باید به جای نگارش کیفرخواست که در صلاحیت آنها نیست شکایت تنظیم و به دادسرا تقدیم کنند!
2- اگر به شکایت های ایشان رسیدگی نمی شود باید علیه دادستان به دادسرای انتظامی قضات شکایت کنند که چرا دادستان بدون دلیل و با وجود ادله کافی به شکایت ما رسیدگی نمی کند.
3- نگارش همین کیفرخواست و نسبت دادن جرم به اشخاص مزبور -هر که می خواهد باشد- مطابق مستندات خود کیفرخواست کذایی جرم است و اگر قانونی در این مملکت بود باید دادستان شما را به اتهام افترا و نشر اکاذیب تحت تعقیب قرار می داد!
خواهشمندم برای احترام به قانون - هر چند شما قدرتمندید و کسی به شما کاری ندارد- این مطلب خلاف قانون و جرم مسلم را از صفحه سایت خود بردارید! (376470)
 
مجید .ب
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۰:۱۳:۰۰
دادگاه چه کسانی را به چه دلیلی محاکمه کند .
اگر همه کیفر خواست علیه این سه نفر این باشد که اقایان دانشجو نوشته اند حکم دادگاه معلومه که اینان بی گناه هستند
مثلا : ان اولیه هیچگاه خود را رهبر جنبش نداسته و اعلام هم نکرده است چه علنی و چه غیر علنی نفر دومی هم که در نامه خود گفته بروید ببیند ایا انچه به اسم تجاوز است راست است یا دروغ وسومی هم که به دنبال اشتی و وحدت است . اگر اینان بیانیه و حرفی هم نوشته یا زده اند بخاطر ازادی های قانون اساسی بوده است . ضمن اینکه اگر مدعی هستید اینان اتهاماتی را به جمهوری اسلامی زده اند گروه زیادی در جمهموری اسلامی طی یکسال گذشته به انواع مختلفی از نظام دفاع کرده اند و این افکار عمومی است که باید قضاوت نهایی را بکنند.
از سوی دیگر کسانی که مورد اتهام واقع شده اند هنوز به صورت مستقیم از اینان شکایت نکرده ان به طور مثال شخصیت های حقوقی مثل دولت و شورای نگهبان و زندان ها (زیر نظر قوه قضائیه است ) که از سوی اینان مورد اتهام قرار گرفته اند چرا تاکنون زحمت نکشیده اند یک دستخط بنویسند که ما از این سه نفر به دلیل اتهاماتی که به وارد نموده اند شاکی هستیم.
در عوض تا دلمان بخواهد کسانی که هیچگاه از سوی این سه نفر مورد اتهام نبوده اند شکوائیه به دستگاه قضا رفته است مثل برخی مجلسیون و برخی دانشجویان . این موضوع شما را به فکر کردن و بصیرت نمی اندازد.
از سوی دیگر هرسه اینان هم بی زاری خود را از استکبار و منافقین اعلام کرده اند و هم اعلام داشته اند حاضر هستند در هر دادگاهی کهعلنی تشکیل شود شرکت کنند و پاسخگو باشند .
حال دادگاه باید برای چه چیزی اینان را محاکمه کند.
(خواهش من از سایت الف این است مطالب فوق را برای تنویر ذهن دانشجویان محترم بگذارند شاید در کیفر خواست های بعدی موارد فوق را لحاظ کنند.) (376625)
 
مهدی
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۰:۳۹:۳۲
چرا این دانشجویان وطیفه شناس کیفر خواستی برای مجازات حمله کنندگان به کوی دانشگاه تهیه نمی کنند ؟!
چرا کیفر خواستی برای حرمتشکنان در مراسم ارتحال امام صادر نمی کنند ؟!
چرا برای ماجرای کهریزک این کار را نکردند و نمی کنند ؟!
امیدوارم سانسور نشود. (376646)
 
bardia
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۲:۴۸:۵۷
Be nazare man dolat inha ra bayad zire nazar dashteh basheh vali mohakemeshan nakoneh,chon ba mohakemeh kardan inha beheshon bishtar tavajoh misheh va dolat be anha rasmiyat medeh behtarin in hast ke anha ra bimmahal kard darde in bishtar va behtar hast.Bi mahali az hamih chiz behtar hast saraneh fetneh khaylee arezo darand ke dastgir beshand,vali dolat nabayd in kar ra bekoneh va hata akhbar va roznameha bayad anha ra be daste faramoshi besparand,mesle Europa ke in kar ra mekonand. (376789)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۵:۱۱
سلام بر صداقت و اخلاص و سلام بر اندیشه پاک و سلام بر سر بداران ولایت و درود بر بر الف راست قامت که مفهوم دموکراسی راستین را در بمباران اتهامات در یغی نمی دارد ./ سر دل پیش که گویم غم دل با که خورم الفا // روم آنجا که مرا محرم اسرار آنجاست الفا // خدایا به تو پناه می برم از حرص و تندی وخشم و حسد و افراط و تفریط از چند صدائیانی که تحملشان تمام شده و بر تک صدایی مرگ می فرستند نهایت ضعف و عجز و ناتوانی آنان را نشان می دهد ./. (376859)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۸ ۱۳:۳۳:۴۳
kokab گفته الف این همه طرفدار احمدی نژاد را از کجا آورده ؟ نکنه حسودیت شده با قطار و هواپیما و اتوبوس و تاکسی و آژانس های مسافری که آنها به لبنان حمل کرده بودند تا از احمدی نژاد استقبال و سیاهی لشکر نشان دهند به امر وزیر محترم راه و ترابری به فتر کار الف منتقل داده شده اند و به عضویت رسمی کاربران الف در آمدند .و برخی هاهم از صندوقهای رای که اسامی شان را نخوانده بودند از روی نا راحتی به الف پناهنده شده اند و کمی هم با تقلب خودشان بنام سبز جلوه داده تغییر رنگ داده سرخ شده اند جملگی طرفدار احمدی نژاد شده و الف راست قامت همچون درخت تبریزی در این وسط هیچ گناهی ندارد تورا بخدا رای مخالف بدهید اما مرگ بر تک صدایی ننویسید چون با این کار تعداد تکصدایان زیاد خواهد شد .تاب و تحمل دیدن این ها را خود من ندارم و چه رسد به شما بیشماران ؟؟؟؟؟/ (377264)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۰۹-۱۸ ۱۸:۰۴:۰۹
خدا ریشه مفسدان روی کره زمین را قطع کند و اگر فاسدین و نا کسین تخم نفاق را بین مسلمان نکاشته بودند اکنون دوستی و مودت بین همه ی مسلمانان جهان همچون بنیان مرصوص یاس و نومیدی بین دشمنان فراهم میگردید .تبت یدا ابی لهب و تب. (377302)
 
۱۳۸۹-۰۹-۲۰ ۰۹:۳۱:۳۵
مهم دادخواست ملت است كه در پيشگاه الهي نوشته شده است. از دست كساني كه كشور را به ورطه نابودي مي كشانند به نام اسلام و دين خيانت مي كنند هر غلطي از جانب خود واجب مي دانند و ... (377614)
 
علیرضا
۱۳۸۹-۱۱-۲۹ ۰۲:۵۳:۵۴
هر چند به دست فتنه‌گر مضروبيم
در چشم خلايق جهان محبوبيم
چون فتنه ز كروبي و از موسوي است
ما بر سر خصم فتنه‌گر مي‌كوبيم (407500)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.