نظر منتشر شده
۷۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441037
عراقچی:
مشکلات بانکی و مالی همچنان ادامه دارد/در مرحله اجرای برجام با بدعهدی آمریکایی‌ها مواجه بودیم
بخش خبری الف، 12 بهمن 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه برنامه هسته‌ای ایران حتی یک روز هم تعطیل نشده است، گفت: در حوزه بانکی و مالی همچنان مشکلات پابرجا بوده و تحریم‌های غیرهسته‌ای و اولیه آمریکا نیز پا برجا است.

عباس عراقچی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که در تالار معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، ضمن عرض تسلیت شهادت جمعی از آتش‌نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: آتش‌نشانان همچون شهدای انقلاب اسلامی نماد ایثار و فداکاری یک ملت هستند.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به ایام‌الله دهه مبارکه فجر گفت: تمامی قدرت‌های بزرگ دنیا تمام تلاش خود را انجام دادند تا از پیشرفت ملت بزرگ ایران جلوگیری کنند اما با رهبری امام راحل و  مقام معظم رهبری این مسیر پرتلاطم همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ایران قدرت نخست منطقه است، افزود: از هر لحاظ کشور ما در اوج قله قرار دارد و ثبات سیاسی که ایران در منطقه دارد، در دنیا بی‌نظیر است.

عراقچی بیان کرد: در انتخابات سال گذشته بیش از 73 درصد مردم شرکت کردند و این آرزو برای کشورهای غربی است که چنین انتخابات پرشوری در کشورشان داشته باشند. مردم بزرگ‌ترین عامل قدرت جمهوری اسلامی ایران هستند و در تمامی عرصه‌ها مردم حضوری پرشور دارند و بعد از 40 سال هنوز مردم با عشق و علاقه از نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران گفت: توان موشکی جمهوری اسلامی ایران قدرت برتر منطقه را به وجود آورده است و در این راه مدیون تک‌تک رزمندگان در سپاه و ارتش هستیم.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین ترفندی که در سال‌های گذشته دشمنان برای شکست‌دادن قدرت جمهوری اسلامی انجام دادند تحریم‌های اقتصادی بوده است، عنوان کرد: با تمام فشارها و کمبودها، مردم عزیز کشورمان سر خم نکرده و دشمن را به‌زانو درآوردند. این تحریم‌ها نه‌تنها مردم را به‌زانو درنیاورد بلکه کشورهای دنیا را مجبور به آمدن به‌ پای میز مذاکره کرد و برای نخستین‌بار تمامی قدرت‌های دنیا در مقابل ایران اقدام به مذاکره کردند.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به دسته‌بندی کشورهای غربی از لحاظ قدرت گفت: توانایی‌های نظامی، مردم‌سالاری، پیشرفت‌های علمی ایران و برجام یکی از مؤلفه‌های مهم قدرت ایران است، برجام نقطه‌ضعف‌های سال اخیر را از بین برده و راهنمای عمل اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به توافق برجام گفت: از نظر سیاست داخلی برجام به موضوعی تبدیل‌شده که میان جناح‌ها و گروه‌های مختلف مورد بحث است و تا وقتی‌که مرزهای منافع ملی را رد نکرده، قابل‌ احترام است، از نظر سیاست خارجی برجام چهره جمهوری اسلامی ایران را کاملاً دگرگون کرد، شورای امنیت ایران را یک تهدید برای عرصه بین‌الملل شناسایی کرده بود که 6 قطعنامه علیه جمهوری اسلامی داده بودند و ایران را به‌عنوان یک تهدید شناسایی کرده و با آن وارد مقابله جدی شده بودند.

عراقچی با اشاره به لغو تمام قطعنامه‌های علیه ایران بعد از برجام گفت: امروز به نقش ایران در سوریه احترام گذاشته و به ایران به‌عنوان ضامن صلح در سوریه به‌عنوان آتش بست احترام می‌گذارند و موقعیت سیاسی ایران از زمین تا آسمان تغییر کرده است.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه برنامه هسته‌ای ایران با برجام نه‌تنها متوقف نشده بلکه با قدرت بیشتر به برنامه‌های خود ادامه می‌دهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران برنامه غنی‌سازی خود را حتی یک روز تعطیل نکرد. 10 سال ایران با 6 قدرت دنیا وارد چالش هسته‌ای شده بود که در آخر دیدیم که نه‌تنها ما غنی‌سازی خود را تعطیل نکرده بلکه حتی بدون یک روز تعطیلی به کار خود ادامه می‌دهیم.

وی بابیان اینکه آینده صنعت هسته‌ای ایران همراه با سانتیریفیوژهای آی.آر 8 است، گفت: صنعت غنی‌سازی ما به مسیر خود ادامه می‌دهد و هیچ‌ چیزی تعطیل نشده است، قلب رآکتور اراک به مسیر خود ادامه می‌دهد، همچنین وارد همکاری‌های مختلف در عرصه‌های مختلف شده‌ایم.

عراقچی بابیان اینکه برجام محصول نزدیک به 3 سال مذاکره شبانه‌روزی با آمریکائیان است، تصریح کرد: بعد از برجام در مرحله اجرا نیز با بدعهدی و سنگ‌اندازی آمریکائیان مواجه بودیم، اما برجام محصول توانمندی‌های مردم در عرصه‌های مختلف است.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: ترامپ گفت این بدترین توافق در تاریخ آمریکا است و گفته تعجب می‌کنم که چرا وزیر امور خارجه از پشت میز کنار نرفت، باید توجه داشت که برجام در عرصه تحریم‌ها کاری که باید انجام می‌داده، انجام داده است، برجام موانع و سنگ‌اندازی‌ها پیش‌‌روی ایران را برداشت.

وی با اشاره با آثار و نتایج برجام گفت: برجام باید مانع فروش نفت ما را برمی‌داشت که برداشت و فروش نفت کشورمان بالا رفته است، وزارت نفت هم خیلی خوب عمل کرده و تولید نفت ما را به 4.5 میلیون بشکه رسانده و پول نفت ایران به کشور بازگشته و قابل‌ استفاده است.

عراقچی با اشاره به رشد اقتصادی کشور که به 4.7 دهم درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: تحریم‌هایی که برای کشور مشکل‌آفرین بود در سه حوزه نفت و گاز، بانکی و مالی و حمل نقل مهم‌ترین حوزه‌های تحریمی بود که در حال حاضر هیچ مشکلی در حوزه نفت و گاز و حمل‌ونقل وجود ندارد.

معاون وزیر امور خارجه عنوان کرد: در حوزه بانکی و مالی همچنان مشکلات پابرجاست، تحریم‌های غیرهسته‌ای و اولیه آمریکا پا برجاست که مهم‌ترین آن به بخش بانکی برمی‌گردد اما هیچ بن‌بستی در حوزه بانکی و مالی ما وجود ندارد، هر روز بانک‌های بیشتری با ما کار می‌کنند و در این زمینه با هیچ بن‌بستی مواجه نیستیم، سیستم دلار کار نمی‌کند، اما سیستم یورو و ین وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا به ما لطفی نکرده و نه‌تنها آمریکائیان بلکه صهیونیست‌ها و تمامی کسانی که مخالف برجام بودند بعد از اجرایی شدن برجام سنگ‌اندازی کردند. آمریکا شیطان بزرگ است؛ خصومت‌های آمریکا ثابت کرد که تیم مذاکره‌کننده مسیر را درست رفته است.
منبع: تسنیم
 
کلمات کلیدی : عراقچی، برجام، بدعهدی، آمریکا، تحریم، پسابرجام
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۷:۵۲:۴۷
هر اتفاقی که بیفته، از ارزش ِ تلاشهای شما و دکتر ظریف ِعزیز کم نمیشه ! دوسِتون داریم (4145137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۵۸:۳۶
خوبه دیگه پس ملت سر کازند ، چون هر اتفاقی بیفته - چه به نفع ملت چه به ضرر ملت - از ارزش های اینها چیزی کم نمی شه (4145236) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۱:۳۱:۵۱
از مناظره نپرهیز (نگریز) آقای عراقچی (4145380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۶:۳۲
درود بر دکتر ظریف و عراقچی که هم با تندروهای داخلی و هم با خارحی ها در نبرد عستند
خدا اجرتون بده (4146325) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۹:۰۸:۴۲
شما چهار ساله که فقط مچکرید !!!! (4145246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۳:۱۱:۱۷
بله چون چاه رو یکی دیگه کنده این بندگان خدا دارند چاه بی فکری دوستان را پر می کنند! (4145475) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۹:۱۴:۵۹
دوست عزیز
"هر اتفاقی که بیفته" یعنی چی؟
شما واقعا دنبال چی هستین؟ مملکت رو دو دستی بدین به دشمن دست از سرمون بر می دارین؟
عوض اینکه اشتباه خودتون پی ببرین و عذربخواین دارین رو به جلو فرار می کنین؟
شما و هم فکران شما در دولت با این طرز تفکر می تونین مملکت رو اداره کنین؟ (4145254) (alef-13)
 
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۰:۰۳
جناب شما هر چی بنویسی الف هم منتشر میکنه اما من وامثال من نه.
شما راه حلتون بجای بر جام چیه و بودجه مملکتا از کجا میخواستی تامین کنی؟؟؟!!!! فقط همینا جوا بده(با کلمات بازی نکن) (4146311) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۳:۵۷
بر جام را مجلس و شورای نگهبان تایید کردند و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند رویذکاغذ قوی و خوب است
موقعی که تصویب واجرایی شد شما ها وحتی صدا وسبما مدام میکفتند نفرات قبلی کار را به اینجا رسوندند
اما الان که طرف مقابل ما با توجه به انزوای ما در دنیا اذیت سنگ اندازی میکنه مقصر فقط طریف وعراقچی شدند؟؟!!! (4146319) (alef-13)
 
مهندس جنت شهري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۹:۴۳:۲۱
تيتر با متن همخواني ندارد...در متن عراقچي چيزي گفته كه با تيتر زمين تا اسمون فرق داره...حيف سايت الف نيست كه چنين خبر سازي هاي سخيفي را بازنشر ميكند.. (4145285) (alef-13)
 
کواکبیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۳۴:۴۸
برجام دولت روحانی را سوار بوئینگ و ایرباس نو ، نخواهد کرد اما از صندلی های ریاست پیاده،، خواهد کرد ، این خاصیت برجام است. (4145445) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۰۴:۱۶
اکر بر جام نبود همه کارمندان اخراج شده بودند (4146296) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۵۶:۵۳
مگر عراقچی غیر از حرف های تکراری ، حرفی برای گفتن دارد؟؟!!!! (4145698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۵:۱۹:۰۶
با سلام
بر جام هر چی که باشه مردم به جناح مخالف روحانی رای نخواهد داد.
والسلام (4146332) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۶:۵۱:۱۶
شما رای ندهید ، ولی مردم مثل شما فکر نخواهند کرد و به تقریبا هیچ رای نمی‌دهند (4146490) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۰:۱۹:۴۸
صنعت هسته‌ای کشور با محدود شدن غنی‌سازی و نیز بتن‌ریزی راکتور اراک به عقب رانده شد و از دستاوردهای آن محروم شدیم. در عوض چه حاصل شد؟ سؤالی که گویا نه رئیس‌جمهور و نه آقای ظریف تمایلی به جواب دادن به آن ندارند و دوست ندارند توضیح بدهند که چرا به‌رغم اجرای تفسیرهای آمریکا از برجام تفسیرهای مورد علاقه خود از برجام را به مردم گفتند و آنها را سرگرم کردند. (4145318) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۰:۲۱:۱۳
باز شدن سفارت روباه پیر یک بی‌تدبیری محض بود و حالا انتظار مردم ایران از دولت انجام تدبیری عزتمندانه در پاسخ به مداخلات گستاخانه نخست‌وزیر بی‌حیای انگلیس است. (4145320) (alef-13)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۲۹:۴۶
جناب آقای عراقچی، امریکا بدعهدی می کند ، اما گویا فقط امریکا برجام را نوشته و تصمیم گرفته ، و شما هیچ نقش و مسولیتی نداشته اید، شما ۳ سال شب و روز با امریکایی ها نشستید و کلمه به کلمه و جمله به جمله روی برجام بحث کردید ، اما نه به خطوط قرمز و دستورات رهبری به طور شایسته عمل کردید و نه به نظرات و راه حل های صاحب نظران منتقد اعتنایی کردید، بسیاری از بد عهدی های امریکا نتیجه آن است که قنداق برجام این کودک شبیه سازی شده را شل بستید، و ابهامات و راه های دبه و نیرنگ را برای امریکا علیه ایران در اثر اعتماد به کدخدا بر امریکا نبستید، راه جبران حد اقل این است که با مردم صادق باشید و در پیشگاه خداوند استغفار کنید. (4145442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۳:۳۷:۲۱
پاچه خواری در این حد!!!!!!!!!!!!!! تا حالا ندیده بودیم کسی منافع ملی رو فدای منافع شخصی کنه. شاید این بابایی که این حرف رو گفته اصلا ایرانی نیست؟ (4145499) (alef-13)
 
فراز مغان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۱۷:۰۶
شما چون در هر حال مچکرید به خاطر این دکتر ظریف را هم به اشتباه می اندازید ، برادر من باور کنید بر جام خیلی به ضرر ما شد و من از شما استدعا دارم حداقل چند مدت حرف نزنید ، از دکتر ظریف و یا هر کس دیگر سپاسگزار باشید ولی فعلا مصلحت است که این هواداری را در کنج خانه انجام دهید و کمتر رسانه ای کنید . (4145657) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۲۸:۴۲
اگر گام به گام جلو میرفتیم بهتر بود, مثلا در مقابل رفع تحریم بانکی فردو را جمع میکردیم, در مقابل جمع کردن اراک هواپیما میگرفتیم در مقابل تحویل کیک زرد تحریمهای مالی و بیمه ای رفع میشد وووو نه که از هول حلیم بیفتیم تو دیگ
همه کارت بازی را رو کردید الان دستتان خالی شده, و بهانه شما این است که خطر جنگ وجود داشته و شما مجبوز بوده اید که همه شرایط طرف مقابل را بپذیرید (4145668) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۴۱:۵۰
خجالت بکش، یعنی چی مثلا هر اتفاقی بیافته؟؟؟؟ خوبی شما؟ (4145684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۷:۵۲:۵۵
بدعهدی؟!! اصلا برجام را اجرا نکردند!! (4145138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۲:۳۴:۱۰
اصلا داستان بد عهدی چی هست؟
بر جام یا نقض شده یا نشده... حالت سوم چی چیه؟ (4145444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۷:۵۳:۴۹
برجام از ابتدا برای ملت کاغذ پاره بود، کم کم برای بانیانش هم کاغذ پاره می شود. (4145139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۷:۵۶:۵۲
معاون شرکت ملی گاز ، هفته قبل اعلام کرد که به دلیل مشکلات در انتقال بانکی، امکان پرداخت پول گاز ترکمنستان نیست( علت قطع گاز). اما امروز اعلام کرد ، پول نداشتیم که بدهیم! احتمالا فشارهای ایمیلی ، روی ایشان زیاده ! ۱۸ میلیارد دلار برای خرید هواپیما هست ، برای گاز نیست؟!! (4145143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۰:۰۵
حقیقت این است که طبق کانال خرید برجام، پول حاصل از فروش نفت در خارج بلوکه می شود، و امکان مدیریت ان وجود ندارد. و فقط می تواند صرف خرید کالاهایی مثل هواپیما و.. شود. تریبون یکطرفه صدا و سیما در اختیار ظریف و.. است و بدون حضور منتقد فقط می گویند که نفت می فروشیم ! اما نمی گویند چگونه!!!؟ (4145149) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۰:۴۸
تیم مذاکره به احترام مردم ایران، استعفا دهند . (4145151) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۱:۵۲:۲۷
تکلیف تعهدات کمر شکن و 15ساله ایران چی میشه؟؟؟؟ (4145405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۲:۵۰
اگر برای اهداف زودگذر جناحی، در توافق عجله نمی کردید، الان می شد با چماق راکتور ، ان ها را به هر کاری وا داشت. اما الان غیر از گفتار درمانی، کاری نمی شود کرد. (4145153) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۴:۲۸
اوباما که تا روز اخر کاری اش، فقط به برجام لگد می زد. و روزنامه های زنجیری ، ان ها را توجیه می کردند. (4145155) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۶:۵۴
برجام قرار بود ، عزت را به پاسپورت ایرانی ها برساند، دستبند را به دست ایرانی ها در فرودگاهها رساند.!! (4145162) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۸:۰۵
افرادی هستند که با این وضع افتضاح برجام ، به ان افتخار می کنند!!! (4145166) (alef-13)
 
مخ آزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۸:۰۹
مهم اعتبار پاسپورت ها بود که برگشت !!! (4145167) (alef-13)
 
کرمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۸:۳۷
خوب شد گفتی (4145168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۰۹:۴۳
تــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــحقــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیقا" هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیچ (4145171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۰:۱۳
دُر در برابر آبنبات چوبی (4145172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۷:۵۲:۰۰
نه هر درّی، درّ غلطان در برابر آب نبات چوبی، تازه آن هم فقط پوسته آبنبات چوبی! (4145629) (alef-13)
 
فلامک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۰:۴۹
برجام ؛ سیب و گلابی گندیده (4145173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۱:۲۸
از جلسه کمیسون پیگیری شکایت برجام چه خبر؟! همچنین از شکایت ایران در باره غارت ۲ میلیاردی! ! (4145174) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۲:۲۳
برجام ،رسما شد ترکمنچای ۲!!! (4145176) (alef-13)
 
ایرانچی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۲:۴۹
عراقچی !
شما اذعان میدارید که : آمریکا شیطان بزرگ
آدم عاقل با شیطان بزرگ مذاکره و معامله نمیکنه (4145177) (alef-13)
 
صافکار/ نقاش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۴:۰۳
تمام فعالیت های هسته ای رو خوابوندید برای یه ایرباس چپیِ دور رنگ ! (4145180) (alef-13)
 
کارمند دولت کلید !
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۶:۰۶
برجام سفره ما را کوچکتر و شکم ما را گرسنه تر کرد . (4145183) (alef-13)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۳:۱۱:۳۰
سواد خوبه
انصاف خوبه
صداقت خوبه
برجام خوبه
اگر برجام نبود کشور دچار هرج و مرج می شد. (4145476) (alef-13)
 
از گلسار رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۲۸:۱۴
آخه نَکه الان نیست و همه چیز روبه راهه !!! (4145794) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۹:۱۶:۱۰
نمک نشناس
اگر بر جام نبود الان زنده هم نبودی چه برسه به سفره بزرگ یا کوچک!!! (4145727) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۲:۰۹:۲۵
هشت سال زیر تحریم شدید داشتیم زندگی عادی میکردیم الان توی لگاین چهار سال زندگیمون سخت تر شد اگر متن اصلی برجام خونده باشید که مطمینم هرگز نخوندید میفهمید که تحریمها خیلی بیشتر شده مثل قانون یوترن و سایه جنگ هم افزایش پیدا کرده
اگر متن اصلی میخوندی میفهمیدی نمک نشناس یعنی چی (4145949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۶:۱۱
مسیر مذاکرات از جایی منحرف شد که به منافع جناحی دولت گره خورد. یعنی شد ابزاری برای دست بالا داشتن در مقابل جناح رقیب. بزرگترین حسن تیم قبلی( علیرغم ضعف های بسیارش) این بود که در مذاکرات ، دنبال اهداف جناحی نبود. در حالی که می توانست در استانه انتخابات ۹۲، امتیاز بدهد. و به توافق ضعیف برجام برسد و در مناظره ها ،ان را چماق کند برای کوبیدن رقبا. (4145184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۷:۴۹
برجام - اوباما = صفر مطلق (4145186) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۷:۲۳:۱۴
برجام=صفر مطلق (4145618) (alef-13)
 
ساکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۱۸:۵۴
نقض برجام رو چی جوری جواب دادید عراقچی ؟
نقض برجام یادتون رفت ؟! (4145188) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۱:۰۳
پس کی جواب نقض برجام رو میدهید آقای دکتر ؟ (4145193) (alef-13)
 
غلامزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۱:۵۵
عایدی ما از برجام تلی از بتون خشک شده است (4145194) (alef-13)
 
مورخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۳:۰۲
برجامچای (4145195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۴:۳۸
فکر اینجاشو نکرده بودید که شاید ترامپ بشه رئیس جمهور .
نه ؟ (4145199) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۹:۱۶:۴۶
شما انکاری خیلی خوشحالی (4145728) (alef-13)
 
حافظه ماندگار تاریخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۷:۱۵
برجامو بی خیال شو
لااقل اون 2 میلیارد دلار رو از حلقوم آمریکا بکش بیرون !
مگه آقای رئیس جمهور قول نداد نذاره از حلقومشون بره پائین ؟
اعتبار پاسپورت هم حالا هیچی ! (4145201) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۷:۵۹
روحانی مچکریم !
بابت تقریبا" هیچ (4145202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۸:۱۳
کلیدش کجایی دقیقا" کجایی (4145203) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۸:۱۷
نفت میفروشیم وپولش بلوکه میکشه!!
امریکا عهد شکنی میکنه وما حتی نمیتونیم شکایت کنیم!!
کل برنامه هسته ای رو نابود کردید حالا کوچکترین تحربمها هم سرجاشه!!
اگه یه ذره مردانگی بود باید کل وزارت خارجه استعفا میکردید (4145204) (alef-13)
 
قلی زاده از رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۲۹:۱۶
با برجام ، نه راه پس داریم و نه راه پیش
الکی هم شلوغش نکنید (4145206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۸:۳۳:۵۴
آقای عراقچی عزیز!پشت تریبون و تنها گفتن آسان است؛مناظره را بپذیر که ما سراپا گوشیم (4145210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۹:۱۷:۳۲
معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه برنامه هسته‌ای ایران حتی یک روز هم تعطیل نشده است، گفت: در حوزه بانکی و مالی همچنان مشکلات پابرجا بوده و تحریم‌های غیرهسته‌ای و اولیه آمریکا نیز پا برجا است.
چشم شما روشن آقای دکتر (4145259) (alef-13)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۹:۱۷:۵۱
بله عزیزان, بنابر این بهتر است بعد از این غیبت طولانی, من رئیس جمهور شوم تا

برجام را بدرستی برایتان اجرا کنم تا حالش رو ببرید (4145261) (alef-13)
 
دضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۰:۴۶:۳۷
اخرش اقرار کرد (4145340) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۲۱:۵۷:۲۲
نظرات موافق (4145414) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۰:۴۶:۳۰
متاسفانه هنوز عده ای متوجه نیستند که آنچه ما در برجام از دست دادیم حرکت به سوی بمب اتم بود و آنچه غرب را نگران میکرد همین بود که آنان پای میز مذاکره نشستند چون نگران بودند . هرچند که ما مدعی بودیم که بدنبال سلاح هسته ای نیستیم اما غنی سازی غیر اقتصادی در این ابعاد کوچک برای آنها توجیهی نداشت . ما در برجام هیچ از دست ندادیم اگر دنبال بمب نبودیم . (4145558) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۸:۲۴:۳۶
همین که تشت رسوایی شما که همه چیز را به برجام ربط میدادید، فرو افتاد برای تصمیم ملت کافی است... (4145665) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۰۹:۰۵:۰۵
باج دادن بدون گرفتن امتیاز. نزدیک بود جشن برجام هم بپا کنند (4145712) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.