توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495038
آخرین خبرها از وضعیت صیادان ایرانی دستگیر شده توسط عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۶
باشگاه خبرنگاارن جوان نوشت: فرمانده نیروی دریایی ارتش و مدیرکل امور مرزی وزارت کشور در خصوص وضعیت صیادان متجاوز شناور عربستانی اظهار نظر کردند.

امیر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره دستگیری صیادان ایرانی توسط نیروی دریایی عربستان گفت: صیادان ما کاملا وارد هستند. ممکن است در مرز آبی با عربستان صید کنند، اتفاق هم افتاده که گارد ساحلی آن‌ها اشتباه کرده و صیادان ما را دستگیر کرده است، کما اینکه در هفته گذشته دو سه تیم صیادی آن‌ها در آب‌های ما دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در دریا تشخیص مرز‌ها و مسیر‌ها با استفاده از جی پی اس و مسیریاب میسر است و بروز خطا در این مورد نیز پیش می‌آید. آزادسازی صیادان دستگیرشده از مسیر دستگاه سیاست خارجی کشور است.

صیادان متجاوز شناور عربستانی هنوز بازداشت هستند

مجید آقابابایی درباره آخرین وضعیت توقیف شناور عربستانی که صیادان آن از اتباع هندی بودند، اظهار داشت: این صیادان هنوز بازداشت هستند. 

وی افزود: به جرم تجاوز به آبهای سرزمینی حکم قضایی برای آنها صادر و مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران با صیادان برخورد می‌شود.

آقابابایی همچنین درباره وضعیت صیادان هندی که پیش از این بازداشت شدند، خاطرنشان کرد: این صیادان هندی هم هنوز در بازداشت به سر می‌برند.
 
کلمات کلیدی : صیاد ایرانی+ عربستان + خلیج فارس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.