توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 165331
واکنش هیئت سوری به اظهارات مرسی در اجلاس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۳
 برخی رسانه‌ها مدعی شدند که هیئت سوریه به هنگام سخنرانی رئیس جمهوری مصر از سالن اجلاس سران عدم تعهد خارج شده است، اما المیادین اعلام کرد این خبر نادرست است.

به گزارش فارس، محمد مرسی پس از رهبر انقلاب در اجلاس سران عدم تعهد در تهران سخنرانی کرد و پس از اتمام این سخنرانی برخی رسانه‌ها مدعی شدند که هیئت سوری به هنگام سخنرانی محمد مرسی از سالن خارج شده است.

شبکه المیادین اعلام کرد که این خبر نادرست است و ولید المعلم وزیر خارجه سوریه به هنگام این سخنرانی برای اجرای یک مصاحبه خارج شد سپس بازگشت.

محمد مرسی امروز در سخنان خود در شانزدهمین اجلاس عدم تعهد در تهران در خصوص سوریه از نظام این کشور با ادبیاتی تند انتقاد کرد و آن را ضالم و سرکوب‌گر خواند.

مرسی در این سخنان به حضور چندین هزار فرد مسلح تروریستی که با حمایت ترکیه، اردن، و برخی کشورهای غربی وارد سوریه می‌شوند و با ارتش سوریه در حال جنگ هستند و تاکنون ده‌ها بمبگذاری تروریستی در سوریه انجام داده‌اند هیچ اشاره‌ای نکرد.

هیئت سوری شامل وائل الحلقی نخست‌وزیر سوریه، ولید معلم وزیر خارجه و معاون وزیر خارجه است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته