نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418439
کشور به ایجاد شغل برای ۱۵ میلیون نفر احتیاج دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۴
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: از سال ۱۳۹۵ الی ۱۴۰۰ آمار جوانان ۱۵ الی ۲۴ سال به ۱۵ میلیون نفر خواهد رسید گفت: مسئولان و دولتمردان در کشور باید برای این تعداد نیروی آماده‌به‌کار در ۵ سال آینده فکری اساسی نموده چراکه در غیر این صورت با مشکلات بسیار و تلاطم‌های بزرگ روبرو خواهیم شد.

به گزارش ایسنا، مجمع بسیج مهندسین صنعت استان قزوین با حضور محمد شاهرخی فرماندهی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، برگزار شد.

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه تهدیدات در هر جامعه‌ای همیشه نظامی نیست اظهار کرد: گاه با تهدیداتی روبرو هستیم که اگر برای آن برنامه‌ریزی و آینده‌پژوهی مناسب صورت نگیرد در آینده به بحران تبدیل خواهد شد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای به برنامه دولت برای اشتغال ۸۰۰ هزار نفر تا پایان سال اشاره کرد و افزود: حتی اگر این آمار که در سال‌های پیش هم مورد توجه بود و محقق نشد هم به نتیجه رسد در طول ۵ سال آینده تنها ۵ میلیون نفر شاغل خواهند شد درحالی‌که نیاز کشور به ایجاد شغل برای ۱۵ میلیون نفر است.

محمدی با اشاره به اجرای برنامه «بهین یاب» توسط دولت در راستای ایجاد اشتغال در کشور تصریح کرد: دولت بودجه خوبی را برای این برنامه اختصاص داده است اما شاهد ایجاد انحراف در این برنامه هستیم که با نظارت دقیق باید جلوی این انحراف گرفته شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های استان قزوین برای ایجاد اشتغال در استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰۰ شرکت در استان بودجه مناسب از طریق طرح بهین یاب دریافت کرده‌اند که اگر این هزینه در مسیر واقعی خود هزینه می‌شد باید تا پایان سال به اشتغال ۱۵ الی ۲۰ هزار منجر می‌شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم که این اتفاق در استان رخ نداده و چنین حرکتی که به اشتغال در استان منجر شود را شاهد نیستیم.

محمدی در پایان با اعلام اینکه بودجه‌های تزریق‌شده از سوی دولت برای ایجاد اشتغال در سطح استان اگر در مسیر واقعی به کار گرفته نشود و به اشتغال منجر نشود خیانت بزرگ به مردم خواهد بود گفت: درحالی‌که در ۶ ماه اول سال ۴ هزار نفر تعدیل نیرو در استان داشتیم اعلام می‌شود که ۵۰۰۰ نفر شغل ایجادشده است درحالی‌که واقعیت امر را اگر بخواهیم در نظر بگیریم در حقیقت با کسر این میزان افراد تعدیل‌شده تنها ۱۰۰۰ شغل در استان ایجادشده است.
 
کلمات کلیدی : اشتغال+شغل
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۲۰:۴۰:۲۶
آفرین به این مسئول باهوش
چند ساله که هیچ کاری نکردین حالا انتظار دارین ظرف 5 سال برای 15 میلیون نفر کار ایجاد بشه (4036034) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۲۱:۲۱:۳۷
باور کن الان به 15 هزار شغل هم راضی هستیم.
دولت محترم اگر همت کند متشکریم (4036103) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۲۲:۵۶:۱۳
جوانان سر جایشان که باید شغل هم داشته باشند. ولی دولت هنور تکلیف ما ایثارگرانی که طبق قانون دولت باید یک حداقل حقوقی را به رزمندگان معسر که 6 ماه جبهه رفته اند و از هیچ جا هم حقوق دریافت نمیکنند به بهانه عدم بودجه روشن نکرده است آنوقت میخواهید 15 میلیون شغل هم ایجاد کند؟. بگذریم که معلوم نیست پس چرا برای حقوق های نجومی بودجه های خوبی هم اختصاص پیدا می کند ولی برای ما که مصوب مجلس هم است بودجه به کف دیگ می خورد. (4036194) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۲۳:۴۲:۵۶
با اين مديريتي كه دولت در كشور دارد بيشتر نيروها بيكار ميكنند تا ايجاد شغل (4036258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۱:۱۵:۱۶
برای هر شغل ایجاد کردن، 150 ملیون تومان است (حدود 40 هزار دلار)/
15,000,000 40,000$= (4036805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۲۰:۲۵:۰۹
ششصد میلیارد دلار پول لازمه. کل درآمد نفت حدود 80 میلیارد دلاره. پس شدنی نیست. (4038319) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.