توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436033
ترامپ: حساب توییتر خود را نگه می دارم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا با وجود هشدارهای امنیتی اعلام کرد که پس از دست یافتن به ریاست جمهوری و ورود به کاخ سفید نیز حساب توییتر شخصی خود را نگه داشته و به توییت کردن با آن ادامه خواهد داد، چرا که این کار برای وی جواب داده است.

شبکه تلویزیونی CNN و تارنمای خبری آمریکایی 'واشنگتن اگزماینر' امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر افزودند، کارشناسان بر مسائل امنیتی که می تواند در این رابطه متوجه رئیس جمهوری آینده آمریکا به عنوان فرمانده کل قوا باشد، هشدار داده اند، چرا که حساب توییتر وی قابل هک شدن است.

این دو رسانه افزودند، ترامپ در مصاحبه یکشبه گذشته خود با 'تایمز لندن'، گفت که مایل است تا آنلاین بودن خود را حفظ کند و دوست ندارد توسط رسانه های 'نامعتمد' پوشش خبری داده شود.

ترامپ در این مصاحبه افزود، دنبال شدن توسط تعداد بی شماری در شبکه های اجتماعی، برای وی به عنوان فرمانده (آینده) کل قوای آمریکا، ابزاری باارزش محسوب می شود.

ترامپ گفت: تصور می کنم حساب توییتر خود را (پس از ورود به کاخ سفید) نگاه دارم. هم اکنون 46 میلیون نفر مرا دنبال می کنند، تعداد زیادی است. حقیقتا بسیار زیاد. این 46 میلیون شامل فیس بوک، توییتر و اینستاگرام است. بنا برا ین وقتی شما این تعداد دنبال کننده داشته باشید، مایل به ادامه دادن و نگه داشتن (این حساب ها) خواهید بود.

واشنگتن اگزماینر نوشت: بسیاری از کارشناسان اعلام کرده اند که حساب شخصی توییتر ترامپ می تواند مشکلات عمده سیاسی برای آمریکا به وجود آورد، خصوصا آنکه وی بسیار مایل است بدون بررسی پیامدها، اقدام به توییت کردن کند.

'جیت هیر' (Jeet Heer) سردبیر ارشد 'نیو پابلیک' در این باره گفت: چنانچه کشوری توییت های ترامپ را جدی تلقی کند، احتمال بروز یک درگیری نظامی می رود.

'دیو یاکوبسون' (Dave Jacobson) استراتژیست دمکرات به CNN گفت: اگر حساب توییتر ترامپ هک شود، با خطر امنیت ملی مواجه می شویم، چراکه ترامپ حال در توییت های خود برخی کشورها همچون چین و مکزیک را تهدید می کند و اگر این اتفاق رخ دهد (هک شدن حساب توییتر ترامپ) باید نگران امنیت ملی کشور بود.

از سویی دیگر 'جان توماس' تحلیلگر جمهوریخواه ضمن حمایت از توییت های ترامپ به CNN گفت: به نظر من ترامپ می تواند حساب توییتر خود را نگاه دارد، چرا که بطور مستقیم و بی واسطه رسانه ها می تواند با مردم در ارتباط باشد و ممکن است شمار دنبال کنندگان وی پس از آنکه رسما رئیس جمهوری آمریکا شد، دو و حتی سه برابر شود.

دونالد ترامپ که تنها چهار روز دیگر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا سوگند یاد می کند، در شبکه اجتماعی توییتر 20 میلیون دنبال کننده، در فیس بوک 17 میلیون و در اینستاگرام نیز حدود پنج میلیون دنبال کننده دارد.
بسیاری از توییت های ترامپ که مسائل داخلی و خارجی را در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هدف قرار می دهد، واکنش های جنجال برانگیزی به دنبال داشته است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ،توییتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.