توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 476534
پرونده بنغازی علیه هیلاری کلینتون مختومه شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
یک قاضی فدرال در واشنگتن دی سی پرونده مربوط به بنغازی را که علیه وزیر امور خارجه پیشین آمریکا بود، مختومه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، "امی برمان جکسون"، قاضی فدرال آمریکا در یافته‌های مربوط به استفاده هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از سرور ایمیل شخصی برای ارسال مدارک و اسناد دولتی اعلام کرد که پرونده علیه کلینتون باطل است. در این پرونده ادعا شده بود که پروتکل‌های امنیتی ایمیل هیلاری کلینتون باعث شد تا دو تن از شهروندان آمریکایی در جریان حمله تروریستی سپتامبر 2012 در بنغازی لیبی کشته شوند.

قاضی جکسون که از طرف باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در سال 2010 به این سمت منصوب شده با ابطال این پرونده اعلام کرد که هیلاری کلینتون هیچ ارتباطی با مرگ این دو آمریکایی ندارد.

این قاضی فدرال همچنین گفت: وزیر امور خارجه پیشین آمریکا شاکیان این پرونده را دروغگو نمی‌دانست. شاکیان ممکن است در برخی موارد اظهارات هیلاری کلینتون را به خاطر دفاع از خودش ناخوشایند دانسته باشند اما او آنها را دروغگو خطاب نکرده است. افرادی که به عنوان شاکیان این پرونده بودند، عزیزانشان را در آن حمله تروریستی از دست دادند.

شاکیان این پرونده پاتریشیا اسمیت و چارلز وودز، هیلاری کلینتون را مسئول حمله بنغازی دانسته و اعلام کردند که استفاده وزیر امور خارجه پیشین آمریکا از سرور ایمیل‌های شخصی‌اش علت اصلی این حمله بوده است.

هر دوی این افراد حامیان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا هستند و اسمیت در ژوئیه 2016 در جریان کنوانسیون ملی جمهوری خواهان گفته بود: من هیلاری کلینتون را مقصر اصلی مرگ پسرم که یکی از قربانیان این حمله تروریستی در بنغازی بود، می‌دانم.
 
کلمات کلیدی : هیلاری کلینتون + لیبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.