توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400474
پادشاه اردن جایزه صلح آلمان را دریافت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
منطقه وستفالیا جایزه صلح معتبر خود را امسال به ملک عبدالله پادشاه اردن تقدیم کرد. رئیس جمهوری آلمان از نقش پادشاه اردن در حفظ صلح در منطقۀ آشوبزده خاورمیانه و یاری به آوارگان سوری ستایش کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از دویچه وله، جایزه صلح منطقه وستفالیا روز شنبه (۸ اکتبر) به ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن هاشمی، تقدیم شد. یواخیم گاوک، رئیس جمهوری آلمان، در نطقی ستایش‌آمیز خطاب به پادشاه اردن گفت: «شما و هم‌میهنانتان الگویی برای انسانیت و نوع‌دوستی ارائه دادید».

جامعه اقتصادی وستفالن و لیپه بر آن است که با اهدای این جایزه از تلاش‌های پادشاه اردن در جهت حفظ صلح و ثبات در خاورمیانه قدردانی کند.

رئیس جمهوری آلمان در نطق خود گفت که حدود ۶۵۶ هزار آواره سوری در اردن زندگی می‌کنند. او یادآوری کرد که رسیدگی به این جمعیت بخش مهمی از بودجه کشور را می‌بلعد.

به گفته گاوک پادشاهی اردن در بحران کنونی و در بحران‌های پیشین همواره از آوارگان کشورهای همسایه با آغوش باز استقبال کرده و با سخاوت تمام امکانات خود را در اختیار آنان گذاشته است.

منطقه وستفالیا به بخش شمالی ایالت نوردراین - وستفالن اطلاق می‌شود. جایزه صلح وستفالیا به قیمت صدهزار یورو پرارزش‌ترین جایزه صلح در آلمان به شمار می‌رود. این جایزه از سال ۱۹۹۸ هر دو سال یک بار به افراد و نهادهایی تقدیم می‌شود که کاری نمایان در خدمت به صلح و آشتی میان ملت‌ها انجام داده باشند.
 
کلمات کلیدی : پادشاه اردن + جایزه صلح آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.