توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449372
آیت‌الله مکارم شیرازی: به وزیر کشور تذکر می‌دهیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۰
آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به یکی از متدینین خراسان جنوبی نسبت به سخنان استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد "به وزیر کشور تذکر می‌دهیم".
به گزارش تسنیم، هفته گذشته بود که مردم متدین شهرستان بیرجند و دیگر شهرستانها در تجمع‌های خودجوش در اعتراض به سخنان استاندار خراسان جنوبی نامه‌ای به مراجع تقلید قم و برای رئیس جمهور فرستادند.

امروز نیز از سوی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی جواب اعتراضات مردم خراسان جنوبی واصل شد و این مرجع عالی مقام جواب نامه را داده و بیان کردند این موضوع را به وزیر کشور تذکر خواهیم داد.

علاوه بر واکنش و اعتراضات مردم خراسان جنوبی، روزهای گذشته مردم خراسان شمالی هم در پی سخنان استاندار خراسان جنوبی بعد از نماز جمعه تجمع داشته و خواستار پیگیری مسئولان به ویژه شخص رئیس جمهور شده بودند.

یکی از مردم متدین و انقلابی خراسان جنوبی نامه‌ای به دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی پیرامون سخنان استاندار ارسال کرده که ایشان جواب نامه را داده که در متن این نامه آمده است: با آرزوی صحت و سلامتی برای جنابعالی، به استحضار می‌رساند با توجه به خبرهای واصله و مکتوب مبنی بر اظهارات موهن استاندار خراسان جنوبی راجع به مسئله رقص زن و مرد و اینکه این مطلب ضروری به اسلام ضربه نمی‌زند و با توجه به اینکه این مطلب احساسات دینی و مذهبی و اسلامی مردم شریف خراسان جنوبی را جریحه‌دار کرده است اولا برای دلگرمی و تسکین درد و رنج مردمان غیور آن سامان و ثانیا برای روشنگری در مورد خلاف بودن این اظهارات از محضر شما خواستاریم پیرامون این موضع اظهارنظر بفرمایید.

که آیت‌الله مکارم شیرازی در جواب نامه قید کردند :موضوع به وزیر کشور تذکر داده می‌شود".

و حال مردم خراسان جنوبی همچنان منتظر تدبیر دولت "تدبیر و امید و اعتدال" هستند چراکه با وجود اینکه مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور در این خصوص دیداری داشته و دغدغه مردم استان را منتقل کردند اما دولت و شخص رئیس جمهور و وزیر تاکنون هیچ اقدامی در این راستا انجام نداده‌اند و مردم همچنان منتظر اقدام انقلابی از سوی وزیر کشور و شخص رئیس جمهور هستند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله مکارم شیرازی+وزیر کشور+استاندار خراسان جنوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.