توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 262973
موگرینی: به توافق با ایران«نزدیک‌تر»شده‎ایم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۰۰
خبرگزاری «آنسا» در ایتالیا از قول خانم «موگرینی» گزارش داد توافق هسته‌ای با ایران «نزدیک‌تر» شده است. وی به رغم این گفت ما باید در روزهای آینده سخت تلاش کنیم.

به گزارش فارس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت این اتحادیه برای حل اختلافات در مذاکرات ایران تلاش می‌کند.

«فدریکا موگرینی»،‌مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید این اتحادیه برای حل اختلافات باقی‌مانده در مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ تلاش می‌کند. خبرگزاری «آنسا» در ایتالیا از قول خانم «موگرینی» گزارش داد توافق هسته‌ای با ایران «نزدیک‌تر» شده است. وی به رغم این گفت ما باید در روزهای آینده سخت تلاش کنیم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه اولین سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل این اظهارات را مطرح کرد. وی گفت: «اتحادیه اروپا قصد دارد این کار را انجام بدهد تا اختلافاتی که هنوز پابرجا هستند را حل و فصل کنند. این فرصتی تاریخی برای ایجاد تصویری متفاوت در منطقه است. دور بعدی رایزنی‌های هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ قرار است ۲۴ اسفندماه در شهر «لوزان» در سوئیس برگزار شود.

این گفت‌وگوها برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند انجام می‌شود. ایران اتهام پیگیری اهداف نظامی در پوشش برنامه هسته‌ای خود را رد و بر مصارف صلح‌آمیز این برنامه تأکید کرده است.