توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 353477
از کشته شدن نظامی روس تا شهادت «بدرالدین»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
از کشته شدن نظامی روس تا شهادت فرمانده حزب‌اللهموسسه مطالعات جنگ آمریکا در گزارش جدید خود از وضعیت میدانی سوریه به عملیات نیروهای عملیات ویژه ترکیه در سوریه، شهادت برخی از نیروهای ایرانی و کشته شدن یک نیروی روسیه و همچنین شهادت مصطفی بدرالدین فرمانده ارشد حزب الله اشاره کرده است.

به گزارش «تابناک»، در این گزارش آمده است:

۱-هفتم می؛ نیروهای عملیات ویژه ترکیه عملیاتی را در شمال سوریه اجرا کردند؛ بنابه گزارش هایی، ۱۵ تا ۲۰ نیروی عملیات ویژه ترکیه برای انجام «ماموریت شناسایی» در راستای شناسایی پرتاب کننده های موشک به شمال حلب اعزام شدند. ترکیه و ایالات متحده اخیرا یک حمله هوایی و توپخانه ای را اجرا کردند که در اثر آن بیش از ۵۰ داعشی کشته شدند. بنابه گزارش هایی، حداقل ۲۱ غیرنظامی در حملات راکتی داعش در شهر کیلیس در جنوب ترکیه در هفته های اخیر کشته شدند.

۲- یازدهم می؛ درگیری ها پس از پایان آتش بس در حلب از سرگرفته شد؛ با خاتمه آتش بس موقت در حلب، دور جدیدی از درگیری ها در این شهر آغاز شد. نیروهای دولتی در ۱۲ می تلاش هایی را برای تصرف منطقه حندرات که تحت اختیار مخالفان است را در شمال حلب برای تکمیل محاصره حلب آغاز کردند.

۳- هفتم می؛ ایران تلفات جنگی زیادی در جنوب حلب متحمل شد؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد ۱۳ مستشار نظامی اش در منطقه خان طومان در جنوب حلب شهید و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند. گروه تروریستی النصره و گروه های متحد آن در ۶ می توانستند این منطقه را تصرف کنند و درگیری ها بین نیروهای دولتی و این گروه در این منطقه ادامه دارد.

۴- نهم می؛ شورش در زندان مرکزی شهر حمآ به پایان می رسد؛ رهبر یک قبیله مهم گزارش داده که مذاکرات برای توافق نهایی جهت آزادی ۸۰۰ زندانی سیاسی در چهار ماه آینده در ازای بازگشت آن ها به زندان مرکزی تحت اختیار دولت، در حال انجام است. صدها زندانی در این زندان در تاریخ ۲ می در پاسخ به انتقال ۵ زندانی شرور به یک زندان نظامی در خارج از دمشق، دست به شورش زدند.

۵- یازدهم می؛ روسیه کشته شدن نهمین سرباز خود در سوریه را تایید کرد؛ وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که یکی از سربازانش در گلوله باران نیروهای شورسی زخمی و در مکانی نامعلوم در استان حمص کشته شد. بنا بر گزارش هایی، این سرباز یک کاروانی از وسایل نقلیه مرکز آشتی صلح روسیه برای اجرای توافق آتش بس در سوریه را اسکورت می کرد.

۶- ششم تا دوازدهم می؛ داعش پیشروهایی را در استان حمص در مقابل نیروهای دولتی به دست آورد؛ داعش در ۶ می به سمت میدان گازی ماهر بعد از تصرف میدان گازی شاهر در در ۵ می، پیشروی هایی داشت. داعش همچنین در ۱۰ می، یک واحد توپخانه و دو ایستگاه ایست و بازرسی در نزدیکی پایگاه هوایی تیاس در درگیری با نیروهای ارتش سوریه در اختیار گرفت. داعش همچنین مدعی سرنگونی یک بالگرد دولت سوریه شد.

۷- نهم می؛ روسیه یک پایگاه جدید در پالمیرا ایجاد می کند؛ فعالان محلی مدعی شدند روسیه یک پایگاه نظامی جدید در شهر پالمیرا در جنوب شرقی استان حمص ایجاد کرد. یک خبرنگار تایید کرد که یک پناهگاه محافظت شده به وسیله سیستم دفاع هوایی و خودروهای زره پوش در ماه گذشته برای حمایت از عملیات مین زدایی توسط نیروهای روسی در ۳۱ مارس ایجاد شد.

۸- نهم می؛ آتش بس به دلیل جنگ درونی مخالفان در غوطه شرقی متوقف شد. گروه سلفی جیش الاسلام توافقی را با گروه های رقیب همچون فیلق رحمان و جیش الفسطاط برای پایان دادن به جنگ درونی در حومه غوطه شرقی دمشق در ۲۸ آوریل امضا کرد. بنابراین، جیش الاسلام به عنوان بخشی از توافق از شهر مصرابه در غوطه شرقی عقب نشینی کرد.

۹- سیزدهم می؛ فرمانده ارشد حزب الله در سوریه به شهادت رسید؛ حزب الله کشته شدن مصطفی بدرالدین فرمانده ارشد نظامی خود را تایید کرد؛ اگرچه در مورد زمان و مکان شهادت او اختلاف نظر وجود دارد. برخی گزارش ها این اتفاق را به اسرائیل نسبت داده اند و منابع دیگری نیز مدعی به شهادت رسیدن او توسط گروه های مخالف هستند.

۱۰- دوازدهم می؛ کاروان بشردوستانه نتوانست به منطقه درایای دمشق برسد؛ یک کاروان سازماندهی شده توسط سازمان ملل و صلیب سرخ که شامل واکسن و مواد غذایی و دارویی بود، نتوانست به شهر درایای دمشق که تحت کنترل مخالفان است، برسد. برآوردها نشان می دهد که ۴۰۰۰ نفر از ۸۰۰۰ جمعیت این شهر از نوامبر ۲۰۱۲ تحت محاصره هستند.
 
از کشته شدن نظامی روس تا شهادت فرمانده حزب‌الله
از کشته شدن نظامی روس تا شهادت فرمانده حزب‌الله
 
کلمات کلیدی : سوخو، روسیه، سوریه+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.