نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 217577
جان کری: کره شمالی یک «کشور شیطانی» است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۴
وزیر امور خارجه آمریکا ضمن آنکه از تمامی جهان خواست تا تمرکز خود را بر کره شمالی معطوف کنند، این کشور را یک مکان شیطانی توصیف کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: کره شمالی یکی از بسته‌ترین و بی‌رحم‌ترین مکان‌های جهان برای مردم است. در رابطه با این مساله جای هیچ شکی وجود ندارد. شیطانی در این کشور وجود دارد که همه ما باید به شدت نگران آن باشیم.

وی افزود: ما چندین مذاکره جدی را در چین درباره کره شمالی برگزار کردیم که از جمله آن چالش رسیدگی به برنامه اتمی‌ این کشور است. ما مذاکراتی بسیار جدی درباره گزینه‌های مختلف داشتیم و به اعمال فشار خود برای انجام اقدامی علیه این کشور ادامه خواهیم داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا ادامه داد: جای هیچ شک و شبهه وجود ندارد که سطح بالای تباهی، نقض حقوق بشر،‌ اعدام‌ ، استفاده از سلاح‌های ضد هواپیما با کالیبر ۱۲۲ میلیمتر برای از بین بردن انسان‌ها در این کشور وجود دارد و پیونگ یانگ مردم را وادار می‌کند تا شاهد چنین اعدام‌هایی باشد. جان کری گفت: این یک کشور شیطانی است و جهان باید برای محکوم کردن آن تمامی تمرکز خود را به آن معطوف کند. معتقدم هر جنبه از هر قانونی که می‌تواند در رابطه با این کشور اعمال شود باید به کار گرفته شود.

بسیاری از پناهندگان کره شمالی شواهد بسیار ترسناکی را به سازمان ملل در رابطه با نقض حقوق بشر در این کشور ارائه دادند.

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: رهبران کره شمالی باید به دادگاه بین‌المللی بیایند و شرح جرایم علیه بشریت را توضیح دهند. مشخص شده که نقض‌ نظام‌مند، گسترده و شدید حقوق بشر توسط موسسات و مقام‌های کره شمالی صورت می‌گیرد.
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۲:۰۶:۰۰
آمريكا شيطان بزرگ است (1997703) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۲:۱۲:۱۱
دیگ به دیگ میگه روت سیاه (1997706) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۲:۳۹:۲۰
کی به کی میگه شیطان...!؟ (1997726) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۳:۳۵:۱۲
درسته کره شمالی یک کشور بسته و دیکتاتوری است. اما کسی نیست به آقای کری بگه این همه سلاح شما که برا ی ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی و پاره پاره کردن پیکر امت اسلام در سوریه،عراق،پاکستان و.... استفاده می شود؛ نقض حقوق بشر نیست؟؟ (1997808) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۱۳:۵۶:۰۴
خب این حرفش واقعا درسته دیگه! خداییش کدوم یکی از ما حاضریم اونجا زندگی کنیم؟ دوستان ارزشی یادشون نره تو کره شمالی حتی حق ندارن عبادت کنن! چون اونجا قانون میگه خدا اصلا وجود نداره و فقط باید به مجسمه رهبر سجده کرد!!! (1997825) (alef-13)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته