نظر منتشر شده
۳۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324677
فیلم/ واکنش تمسخرآمیز ۲۰:۳۰ به انتقاد شهاب مرادی از سریال معمای شاه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۶
در پی انتقادات صریح حجت‌الاسلام شهاب مرادی در یک برنامه تلویزیونی به سریال معمای شاه، بخش صرفا جهت اطلاع اخبار ۲۰:۳۰ با پخش گزینشی تکه‌هایی از صحبت‌ها، به سخنان این روحانی واکنشی تمسخرآمیز نشان داد.

دانلود و تماشا
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۲۳:۰۸
آقایان توجه کنند که رسم تمسخر روحانیون توسط خود صدا و سیما شایع می شود! فردا از مردم کوچه و بازار و دیگران گله نکنند که احترام روحانیون را نگه نداشتند و به روحانیت توهین شده است. (3469067) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۳۵:۲۱
برای اولین بار با 20 و 30 موافقم (3469112) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۵:۱۱
کاش20:30 یکم عمیق تر به حرفای اقای شهاب مرادی فکر میکرد و نظر میداد.
واقعا چرا پولا رو صرف ساختن فیلمای بهتر نمیکنن (3684376) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۲۳:۲۱
سخيف ترين عكس العمل صدا و سيما در قبال انتقادي متقن و وارد بود كه ديدم و البته تاسف خوردم!!! (3469069) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۲۴:۲۲
ﻣﻦ ﻣﻮاﻓﻖ اﻗﺎﻱ ﻣﺮاﺩﻱ ﻫﺴﺘﻢ...اﻳﻦ ﻫﻤﻪ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻭﻟﻲ ﻣﺨﺎﻃﺐ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺿﻌﻴﻒ ....ﭼﻮﻥ ﺧﻴﻠﻲ اﺯ ﺩﻳﺎﻟﻮﮒ ﻫﺎ ﺧﻼﻑ ﻭاﻗﻊ ﻫﺴﺘﻦ.... (3469076) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۴۷:۲۹
کدوم مخاطب میلیونی؟؟!یک سر به شبکه های اجتماعی بزن هر سکانس این سریال تحریفی مورد مضحکه خاص و عامه (3469146) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۴۸:۲۳
و کل صدا و سیما پخش گزینشی است ... خوشحالم که الف هم متوجه شد حتی اگه در یک مورد بتشه (3469149) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۲:۵۵:۱۱
باید خودشان را مسخره کنند . کارمان به کجا رسیده که مردان خدا را هم مسخره میکنند. ان هم در تلوزیون جمهوری اسلامی (3469176) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۳:۲۱:۵۴
به این میگن صداو سیمای انتقاد پذیر (3469247) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۳:۳۷:۰۷
8:30 دقیقه فرهنگ زشت تمسخر رو در صدا و سیما بصورت رسمی نهادینه کرد. با ابزار دولتی و گسترده هم که داره و لحن ابداعی که مجریان اون استفاده میکنند کاملا کسی که خلاف اونها فکر میکنه تحقیر میکنن. (3469303) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۳:۵۲:۱۴
مخاطبان میلیونی؟ بیخیال بابا .... مگه چند نفر این سریال رو می بینن ... (3469335) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۲:۵۸:۵۱
وقتی یک قسمت این سریال شصت بار در طول هفته تکرار میشه هرکس از کنار تلویزیون رد می شه ناخواسته در شمار بینندگان سریال حساب میشن (3470410) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۰:۵۳
من جزو بیننده های تلوزیونی ام . کجا شصت بار تکرار میشه ؟
واقعا به خاطر حرفای 20:30 و نگرشی که به بقیه گفت متعجب شدم (3684369) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۵:۱۹:۲۴
٢٠:٣٠ وظيفه اي جز مسخره كردن اين وآن ندارد يك عده جوان غير حرفه اي ولي با گرايشات سياسي خاص حرف هاي خاله زنكي ودر گوشي رو جمع مي كنند واسمش را اطلاع رساني مي گذارند خدا نكند كسي به كارشان انتقاد كند همين چند نفر بلافاصله وبراي خوش خدمتي به روساي گرانمايه ي خود آن فرد را در برابر چشم مردم اجن مال مي كنند شما را به خدا قسم اين نوشته را منعكس كنيد (3469527) (alef-13)
 
A.B
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۱۱:۵۳:۴۵
نظرتون کاملا درسه اکثر مردم با آقای شهاب مرادی موفق هستند دمشون هم گرم که بالاخره یکی جرئت کرد ازین سریال یک انتقاد خوب بکنه ..
20:30 خودشو خراب کرد براش متاسفیم (3471387) (alef-3)
 
موسوی
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۶:۱۶:۳۱
اصلا فحوای کلام آقای مرادی چیز دیگه ای بود و ۲۰:۳۰ دراینجا داره از معمای شاه دفاع می کنه ( خوب چاقو که دستهای خودشو نمی بره! ) در صورتی که هیچ جای دفاعی نمونده
به قول همین آقای مرادی شاه آدم قوی بود و امام این آدم قوی رو به زانو درآورد
اگه اینقدر ضعیف بود که سرنگونیش این همه هزینه و شهید و .... نمی خواست و نیازی نبود بعدش هم اینهمه جشن و سالگرد و .... گرفته بشه !!!! (3469641) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۸:۴۵:۲۶
امروز هم در بازپخش اون برنامه ، کاملا سانسور شده بود! (3469903) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۸:۴۷:۰۳
ببین عزیز دل شما دیالوگ یا مورد تاریخی رو از سریال بگو که خلاف واقعیت باشه. کلی گویی فایده نداره. انتقاد متقن کدومه آقا رضا؟ متاسفانه معیارها دوگانه اس. اط یه طرف حاج آقا می گه شبیه فارسی وانه از طرف دیگه می گه چرا کلاه سرشونه! من با اینا کار ندارم لب کلام حاج آقا اینه باید شاه رو قوی و مقتدر و اینا نشون داد تا ارزش انقلاب ما بالاتر بره. خدای نکرده نگیم این شاه زن باز بوده یا دربارش فاسد بوده یا از بیخ وابسته بیگانه بوده. اینا ارزش انقلاب ما رو میاره پایین. به نظر بنده حقیر این تحلیل خطای محاسباتی سختی داره ک نتیجه اش فاجعه اس برای گوینده اش. (3469905) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۱۹:۳۰:۲۵
محمد جان 37 ساله زور زدن که بگن از شاه و اطرافیانش از بدو خلقت بشر تا الان فرد فاسدتر ، جنایتکار تر و خائن تر و ..... وجود نداشته ولی خب اینکه موفق شدن یا نه رو خودت قضاوت کن!!!!! (3469985) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۰۷:۲۹:۰۴
نخیر اتفاقا لب کلام حاج آقا این بوده که چرا تو سریالهایی که تو ایران پخش میشه یه چیزهایی رو نشون میدید که آدم با بچه 10دوازده سالش نتونه باخیال راحت پای تلویزیون بشینه و در کنارش هم گفتن در کنار فساد اقتدار شاه رو هم نشون بدید (3478890) (alef-11)
 
ahmad
۱۳۹۴-۱۰-۲۵ ۲۲:۰۱:۴۲
باسمه تعالی


معاونت سیاسی سیما از یک سریال سیاسی تمام قد حمایت کرده است تا جایی که روحانی فاضلی که به طور مستمر دغدغه های فرهنگی را دنبال می کند را مورد حمله قرار داده است.

جالب است بررسی شود که رابطه کارگردان این سریال و معاونت سیاسی سازمان سیما چیست؟ (3470281) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۰۸:۲۶:۰۶
سلام. چرافکر میکنید مخاطب میلیونی نداره.از هرجمعی که هستیم در جاهای مختلف و گروههای مختلف سنی وتحصیلی وفرهنگی درصد بالایی میگویند این سریال رو میبینند .اگر خوب یا بد عزیزم مخاطب داره . ازچیز دیگه ای اانتقاد کن
تشکر (3470879) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۱۴:۰۲:۱۳
واقعا ميگي... من كه نميتونم باور كنم
سريال كيميا رو بگي قبول ميكنم ولي اينو نه (3471783) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۳:۴۴:۵۸
آخه هرکسی اطراف خودش را میبینه. من که در بین آشنایان و دوستام تو اصفهان فقط یکی از دوستام که به قول خودش از تاریخ چیزی نمیدونه این سریال را میبینه .خواهشا یکم واقع بین باشین. (3477143) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۳:۴۹:۴۳
واقعیت اینه که سریال معما شاه همه چیز را یا سیاه میبینه و یا سفید.یعنی زندگی پهلوی ها کاملا سیاه و ... کاملا سفید و این آن چیزی نیست که مردم کوچه و بازار در وافعیت میبینن.اگه پهلوی ها برای این مملکت بجز خرابی چیزی به بار نیاوردن در سال 57 هرچیزی که ما داشتیم میراث قاجارها بوده نه!!!!!؟؟؟؟؟ (3477168) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۰۷:۲۲:۲۶
بنظر من هم مخاطب داره ولی سریالی رو میگن میلیونی که اندازه کیمیا طرفدار داشته باشه ..... من نه تا حالا خودم دیدم نه اطرافیانم اشتیاق نشون دادن..... البته اگه نگید چون هفته ای 1بار پخش میشه چون مختار هم هفته ای 1بار پخش میشد....... (3478881) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۰۹:۲۲:۵۴
واقعا متاسفم برای اخبار.صحبت های اقای مرادی برگرفته از بطن جامعه هست و این ها مسخره میکنند (3470993) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۱۲:۰۱:۰۲
به نظر میرسد متولیان 20:30 مسلمان نباشند چون شیوه ای که در تمسخر دیگران به کار میگیرند به هیچ وجه مطابقت با موازین شرعی اسلام ندارد. (3471412) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۱۸:۱۳:۲۸
من فکر میکنم بیشتر اشکالاتی که به اینجور سریالها وارده مربوط به فیلمنامه وتنبلی وراحت طلبی بزن برو کاری نویسنده وسازنده بر میگرده،سازندگان این قبیل سریالها میخوان کل تاریخ رو یه جا تو مغز مردم فرو کنند واز اونجا که نه حال اینکارو دارند نه وقت ونه پول والبته مغز،خیلی سریع دم دستی ترین سوژه ها وصحنه ها رو بکار میگیرند ،کافیه کمی با فیلمنامه نویسی وداستان نویسی آشنا باشی تا هرچی از اول عمرت خوردی رو با دیدن جور سریالها بالا بیاری،بطور مثال در صحنه ای از این سریال اشرف به شاه میگوید که میخوام از این مرتیکه جدا بشم و شاه در جواب میپرسه منظورت فلانیه؟(اسم شوهرش که خاطرم نیست)،این دیالوگ در صورتی درسته که اشرف در آن واحد چند شوهر رسمی داشته باشه ودلیل چنین سوتی ای فقط اینه که نویسنده میخواد با آسان ترین شکل ممکن شوهر اشرف رو معرفی کنه ،تو شخصیت پردازی هم همین روش وجود داره وبرای نشان دادن بدی یک شخص اون همشش کارای بد بد میکنه وآدم خوبه هم همش کارای خوب خوب،البته من به اینکه شخصیت نمیتونه کاملا سیاه یا کاملا سفید باشه خیلی معتقد نیستم چون نمونه هاش وجود داره ولی راهش این نیست ،در عوض به سریالهی موفقی مثل کیف انگلیسی وشب دهم نگاه کنید که در اون گوشه ای از فساد خیانت رژیم گذشته رو به تصویر کشیده ،نویسندگان این سریال موضوعاتی اجتماعی وعشقی را به عنوان سوژه اصلی انتخاب کرده وبحث فساد وضدیت بادین در رژیم گذشته را در پس زمینه قرار داده اند (3475082) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۰:۱۷:۳۶
سلام. بيست و سي بيشترين رسالتي كه دارد اين است كه ياد بدهد خيلي راحت ميشود ديگران را مسخره كرد و آبرويشان را برد ، سوژه هاي خبري برايشان از هرچيز مهمتر است و نه جايگاه و شأن اجتماعي افراد. حالا كارشان به جايي رسيده كه به بهانه حمايت از يك سريال نزخرف روحانيون را هم مورد تمسخر قرار دهند.
اين بود صداسيمايي كه بنا به توصيه امام عزيز قرار بود دانشگاه باشد. خيلي تأسف مي خورم. (3476466) (alef-11)
 
كرمي
۱۳۹۴-۱۰-۲۸ ۱۰:۱۹:۴۵
برنامه بيست و سي كارش به جايي رسيده كه روحانيون راهم سوژه خودش كرده و تمسخر كند به نظر من برنامه اي كه بايد جلوش گرفته بشه همينه نه برنامه مفيد آيينه خانه. (3476472) (alef-3)
 
سارا
۱۳۹۴-۱۰-۲۹ ۱۸:۴۱:۲۴
منم با این سریال موافق نیستم، شبیه فیلم ترکیه ای ها هست . (3481057) (alef-11)
 
..
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۱۸:۰۲:۵۸
این فیلم نه شبیه سازیه نه چیز دیگه واقعیته
واقعیت (4000110) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۱ ۰۱:۴۱:۲۲
واقعا برای صدا و سیما متاسفم با این انتقادپذیریشون . به جای اینکه جلوی پخش برنامه هایی مثل معمای شاه رو بگیرن آیینه خانه تعطیل میکنن . (3484136) (alef-11)
 
مجتبی
۱۳۹۴-۱۱-۰۲ ۲۳:۲۴:۱۳
با سلام.اتفاقا سریال معمای شاه ،سریال بییار خوبی هست که برای تولید این سریال از 5600 سند تاریخی استفاده شده.
شاید ضعفهایی داشته باشه اما در کل سریال بسیار خوبیه (3488362) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۰۹:۰۹:۱۷
من نفهیدم شاه ضعیف بوده یا قوی ؟ شاه در مقابل انتقادات و اعتراضات قدرت سرکوب داشت و در بقیه موارد ضعیف بود البته به نظر بنده . این آقای ورزی خودش تحصیلکرده تاریخه و به نظر به تاریخ وفادار است تو بیشتر دیالوگ های از خطر روحانیت صحبت میشه چطور میشه که حاج آقا میگن به روحانیت اهمیت نمی دن ایشون بهتره همه سریالو ببینه بعدا نظر بدن (3491564) (alef-11)
 
حسن
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۱۸:۵۳:۰۸
خدایا
بیست و سی به کنار. خود این مجری با چنان قیافه ی نگه کردن عاقل اندر سفیه مصاحبه می کنند که من از نگاه او شرمنده شدم.خدایا اینان چرا با دوستان چنین رفتار می کنند؟ (3832556) (alef-13)
 
حق طلب
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۷ ۲۳:۵۴:۵۷
با سلام ای کاش آقای مرادی عزیز که بنده ازدوستداران ایشون هستم به این نکته دقت میفرمودند که در بخش اعظمی از فیلمنامه از منابعی که توسط خود اطرافیان شاه در قالب خاطرات نوشته شده استفاده شده است و دوست عزیزم جناب آقای مرادی در تخصص خودشان اظهار نظر بفرمایندکه علوم دینی است نه تاریخ و با بیان حرفهای بی اساس سوابق و شخصیت دینی خودشان را زیر سوال نبرند در ضمن جناب آقای مرادی عزیز برای جذب مردم به طرف خودتان و جلب نظر آنان راه های بهتری هست که انسان از حق و عدالت و انصاف در انتقادها عدول نکند ولا تقف ما لیس لک به علم چقدر بهتر است انسان در چیزی که نسبت به آن علم ندارد سخن نگوید چه برسد به اینکه سخن ناحق بگوید (4070679) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.