نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424171
اولین نیروگاه ذغال‌سنگ سوز ایران احداث می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
یک مقام مسئول از احداث نخستین نیروگاه ذغال سنگ‌سوز ایران در منطقه طبس با فاینانس یک بانک ایرانی و مشارکت یک شرکت چینی خبر داد.

به ‌گزارش وزارت نیرو، علی‌رضا نصرالهی در تشریح آخرین وضعیت احداث نیروگاه ذغال‌سنگ سوز در ایران، گفت: پس از انجام مذاکرات فنی دقیق با یک بانک داخلی، این بانک موافقت رسمی خود را با قبول عاملیت پروژه احداث نیروگاه ذغال سنگ‌سوز طبس اعلام کرد.

مجری طرح بازتوانی نیروگاه‌های کشور با اعلام اینکه عملیات اجرایی پروژه نیروگاه ذغال سنگ سوز طبس از سال ۱۳۸۷ آغاز شده ولی امکان گشایش اعتبار اسنادی و یا LC برای پروژه میسر نشد، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۰ پیمانکار تجهیزات جانبی در کارگاه فعالیت می‌کند و این بخش ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه یک بانک داخلی به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه علیه بانک‌های کشور، امکان گشایش میسر نشده بود و روند احداث این نیروگاه با تأخیر مواجه شده بود، اظهار داشت: با توجه به افق جدید همکاری با بانک توسعه صادرات، مراحل اجرایی این پروژه در آینده نزدیک آغاز شود.

نصرالهی خاطرنشان کرد: نیروگاه ذغال‌سنگ سوز طبس با عاملیت فاینانس یک بانک ایرانی و مشارکت کنسرسیوم متشکل از یک شرکت داخلی و شانگهای الکتریک چین احداث می‌شود.

به گزارش مهر، پروژه نیروگاه ذغال‌سنگ سوز طبس اولین نیروگاه ذغال‌سنگی کشور است که به ظرفیت ۶۵۰ مگاوات در ۸۵ کیلومتری شهرستان طبس و در جوار معادن ذغال‌سنگ مزینو احداث خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : صنعت برق + نیروگاه برق + وزارت نیرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۴ ۱۵:۳۷:۲۵
الودگی هوارا فراموش کرده اند (4066512) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.