توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381971
پیش بینی حداد عادل از عقب نشینی احمدی نژاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۴
غلامعلی حداد عادل بعد از مدت‌ها درباره تلافی و عقب نشینی احمدی نژاد سخن گفت و از خلقیات ویژه وی پرده برداشت.

به گزارش اعتماد حداد عادل در گفتگویی بیان کرد: «ممكن است برخي از اصولگرايان تمايل به آقاي احمدي‌نژاد داشته باشند اما هنوز در باب آقاي احمدي‌نژاد احزاب و جريانات سياسي كه فضاي انتخاباتي اصولگرايان را مديريت مي‌كنند به تصميمي نرسيده‌اند.»

وی که در این گفتگو نسبت به حمایت اصولگرایان در انتخابات پاسخ روشنی نمی‌دهد درباره احتمال حضور مستقل احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پاسخ می‌دهد: «اين احتمال وجود دارد» و می‌افزاید: «خودشان به صراحت نگفته‌اند ولي از مسافرت‌ها و سخنراني‌هايي كه انجام مي‌دهند اين احتمال آنچنان دور از ذهن نيست.»

احمدی‌نژاد با تفسیر خودش از قانون اساسی به خودش حق می‌داد/ احمدی نژاد تلافی کرد
وی در ادامه درباره نحوه برخورد با اقدامات احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری، می‌گوید:« آقاي احمدي‌نژاد تفسير خاصي از قانون اساسي داشتند كه بر اساس آن به خودشان حق مي‌دادند قانون مصوب مجلس را در كشوي ميزشان بگذارند و ابلاغ نكنند. من اين تفسير را قبول نداشتم و آن را برخلاف استقلال مجلس و حقوق مجلس مي‌دانستم»

وی همچنین درباره نامه خود به رهبری در آن زمان توضیح داد: «از ايشان بر طبق اختياراتي كه در قانون اساسي دارند كمك خواستم. ايشان هم پاسخ دادند كه بايد همه قوا از قوانين مصوب مجلس كه به تاييد شوراي‌نگهبان رسيده باشد اطاعت كنند. اين بهترين راه خاتمه دادن به يك مشكل و معضلي بود كه مي‌توانست فضا را غبارآلود كند.»

حداد عادل ادامه می‌دهد: «البته آقاي احمدي‌نژاد بعدها تلافي كرد و من هم از اين ايستادگي و مخالفت هيچ‌وقت پشيمان نشده‌ام، چون بر سر حق ايستادم.» عضو سابق مجلس درباره تجربه کارش با روسای جمهوری خاتمی، احمدی نژاد و روحانی می‌گوید:« من فقط يك جمله مي‌گويم. تنها كسي كه واكنش‌اش غيرقابل پيش‌بيني بود آقاي احمدي‌نژاد بود.»

پیش بینی حداد عادل از عقب نشینی احمدی نژاد
حداد عادل در ادامه گفتگوی خودش با این روزنامه می‌گوید، نسبت به ۱۱ روز خانه نشینی احمدی نژاد پیشنهادات تندی مطرح شد اما وی با آنها هم نظر نبوده و معتقد بوده است احمدی نژاد عقب نشینی خواهد کرد. حداد عادل در همین باره توضیح می‌دهد: «روزهاي اول يا دوم اين اتفاق بود كه آقاي لاريجاني، رييس مجلس از حدود ٣٠ نفر از نمايندگان فعال و سرشناس مجلس دعوت به حضور در دفتر كارشان كردند تا رايزني كنند. من هم در آن جلسه بودم و نزديك به آقاي لاريجاني نشسته بودم.»

وی ادامه می‌دهد: «هركسي يك صحبتي كرد. انواع و اقسام پيشنهادها و واكنش‌هاي تند مطرح شد. اقدامات حادي مطرح شد. من ساكت بودم. آخر سر تعجب كردند و گفتند كه فلاني نظرش چيست؟ من گفتم كه من كه آقاي احمدي‌نژاد را مي‌شناسم، رهبري را هم مي‌شناسم. نيازي نيست كه مجلس هيچ اقدامي بكند. آقاي احمدي‌نژاد عقب‌نشيني مي‌كند و به سر كارش برمي‌گردد شما حرص نخوريد. همين. فردا و پس فردا آمد و يك هفته شد. نمايندگان مي‌آمدند و مي‌گفتند كه ديدي پيش‌بيني‌ات محقق نشد؟ اما من همچنان معتقد بودم كه برمي‌گردد كه روز يازدهم آمدند و گفتند كه به سركارش بازگشته است.»
 
کلمات کلیدی : حداد عادل+احمدی نژاد+اصولگرایان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.