نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501670
با تلاش فدراسیون و وکلای بین المللی در CAS
ایران برنده دادگاه با عربستان شد
بخش ورزشی الف،23مرداد96
سرانجام پیگیری ها در دادگاه با سعودی ها باعث شد تا قاضی CAS رای به برنده شدن ایرانی ها مقابل عربستانی ها بدهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
به گزارش "ورزش سه"، درست از یک سال پیش بود که با ممانعت عربستانی ها از ورود تیم های فوتبال خود به ایران ماجرای شکایت رسمی فدراسیون فوتبال از همتای سعودی خود در دادگاه های بین المللی نقل محافل شد و در این مدت چندین جلسه میان نمایندگان و وکلای دو کشور در دادگاه CAS برگزار شد که در نهایت خبر رسید ایران در این دادگاه مقابل عربستان برنده شده است.

در آخرین جلسه دادگاه CAS فدراسیون فوتبال عربستان در پی شکایت فدراسیون ایران به خاطر ممانعت از سفر نماینده های این کشور به خاک ایران بعد از کشمکش های سیاسی میان دو کشور محکوم شناخته شد تا بر اساس حکم دادگاه محکوم به پرداخت غرامت و تمام هزینه های این تصمیم اشتباه شود. هزینه هایی که سفرهای بی مورد نماینده های ایران به کشور ثالث متقبل شدند همراه با جرایمی که برای این هزینه ها درنظر گرفته شده است.

با این رای حالا باید منتظر ماند و دید تکلیف میزبانی مصاف نماینده های دو کشور در فصل آتی چه خواهد شد، جایی که ایرانی ها اعلام کردند مشکلی برای سفر به خاک عربستان ندارند و سعودی ها باید با این تصمیم کنار بیایند. مسلما این حکم دادگاه CAS می تواند روند این موضوع را به سمت و سوی دیگری سوق دهد تا بلکه بعد از چند سال سعودی ها زیر بار میزبانی و مهمانی نماینده های دو کشور بروند.

نکته کلیدی در ماجرای برنده شدن ایران در دادگاه با عربستان به قوانین CAS برمی گردد که این اجازه را به فدراسیون فوتبال ایران نداده تا خبر برنده شدن خود در این پرونده را رسانه ای کند. خبری خوب و امیدوارکننده برای فوتبال ایران در مجامع بین المللی با تلاش ها و پیگیری های وکلای بین المللی که بنا به اخبار رسیده از منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال می تواند موفقیتی بزرگ و بی نظیر تلقی شود.

حال باید منتظر ماند و دید واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا به این حکم چه خواهد بود. AFC که در این سال ها همواره ترجیح داده میانه رو باشد و با برگزاری تورنمنت معتبری همچون لیگ قهرمانان آسیا در کشور ثالث تقریبا اعتبار این بازی ها را زیر سئوال برد! ضمن این که تمام نماینده های ایران در لیگ قهرمانان دراین سال ها نیز باید خوشحال باشند چون با حکم اخیر دادگاه CAS می توانند غرامت جالبی از رقبای عربستانی خود دریافت و تمام هزینه هایی که برای سفر به کشور ثالث و رویارویی با سعودی ها پرداخت کردند را با جریمه بازپس بگیرند.
 
کلمات کلیدی : فدراسیون فوتبال عربستان +فدراسیون فوتبال ایران
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۲۷:۱۰
طبیعتا فقط زمانی میشه شیرینی این حکم دادگاه را چشید کرد که تیم ملی فوتبال سعودی در ورزشگاه آزادی حاضر شده باشه ؛
زیرا معجزات !!!! دلار های نفتی آل سعود بر همگان آشکاره و در یکی از تازه ترین مواردش ، میتوان به عذر خواهی رسمی بان کی مون دبیر کل پیشین سازمان ملل پس از کوتاه آمدن سازمان و پس گرفتن رآی خود در محکومیت عربستان بدلیل کشتار کودکان یمنی ، اشاره کرد؛
فقط خدا کنه اگر علیرغم معجزات پترو-دلار ، الزام به رسانه ای نشدن خبر و.... ، چنانچه بیاری خداوند توانا قرار شد بالاخره بازی در تهران برگزار بشه ، با اتخاذ تمامی تمهیدات لازم برای کوتاه کردن دست عوامل سعودی در انفجار ترقه و لیزر انداختن و .... ، هرگونه بهانه ای از سعودیها سلب بشه و اونها مجبور باشند که کماکان کابوس هولناک بازی کردن در برابر حدود 100 هزار هوادار بی امان ایرانی را با رگ و پوست خود احساس نمایند ؛ (4518972) (alef-13)
 
آراز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۲:۳۷
خسته نباشید میگم خدمت تمامی عزیزانی که تلاش کردن تا حق به ایران برسه (4519026) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۷:۱۴:۴۷
واقعیه ؟ (4519569) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.