توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445574
قتل مرد همسایه در دفاع از همسر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
 مرد جوانی که همسایه‌ خود را به دلیل آنکه  قصد تعرض به همسرش داشته، به قتل رسانده بود، به صورت غیابی محاکمه شد. 

به گزارش شرق، شهریور سال ٩٠ فردی با پلیس ١١٠ تماس گرفت و از کشته‌شدن مردی جوان با ضربه چاقو در پاکدشت خبر داد. پس از حضور مأموران پلیس در محل وقوع جنایت و تحقیقات اولیه، مشخص شد مقتول فردی به نام مهران است که به دست یکی از همسایه‌ها به نام سعید، کشته شده است.

لیلا، همسر مقتول، ماجرا را این‌طور برای پلیس شرح داد: ساعت ٩ صبح بود تازه با مهران صبحانه خورده بودیم، خواستم برای خرید از خانه بیرون بروم که مهران از من خواست برایش شارژ ایرانسل بخرم تا با اقوام‌مان در افغانستان تماس بگیرد و حالشان را بپرسد. برای خرید از خانه خارج شدم. نیم‌ساعت بعد یکی از همسایه‌ها آمد و به من گفت زودتر بیا، شوهرت را با چاقو زده‌اند. به محل حادثه رفتم و دیدم مهران غرق در خون کف زمین افتاده است.

با اورژانس تماس گرفتیم؛ اما مهران جانش را از دست داده بود.  به‌این‌ترتیب، مأموران پلیس پس از شنیدن حرف‌های لیلا و دیگر شاهدان، کار خود را برای دستگیری سعید آغاز کردند. مأموران در پی پیداکردن سعید، از خواهرش سحر پرس‌و‌جو كردند؛ او به مأموران گفت: یک شب من در پشت‌بام خانه برادرم سعید خوابیده بودم که نزدیک‌های صبح احساس سرما کردم، برای همین از خواب بیدار شدم تا به اتاق بروم و آنجا بخوابم. همان لحظه متوجه صداهایی شدم؛ دیدم مهران با مریم، همسر برادرم، در حال حرف‌زدن است. مهران می‌خواست به مریم آزار برساند و مریم از خود دفاع کرد.

وقتی مهران متوجه من شد، محل را ترک کرد و رفت. بعد از مدتی برادرم، سعید، متوجه این کار مهران شد. یک روز پس از حادثه، سعید با من تماس گرفت و از من درخواست پول کرد. به من گفت می‌خواهد از ایران خارج شود؛ اما نگفت برای چه با عجله تصمیم به این کار گرفته است. من هم از ماجرا بی‌خبر بودم و نمی‌دانستم برادرم مهران را با چاقو به قتل رسانده؛ برای همین هرطور بود پول را برایش جور و به کارت بانکی‌اش واریز کردم. همان شب برادرم به طرف مرز حرکت کرد و دیگر از او خبری ندارم. 

در نتیجه با توجه به گفته‌های شاهدان و سایر مدارک موجود در پرونده و شکایت اولیای دم، کیفرخواستی علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار شد. پس از انجام تشریفات قانونی، اولیای دم در برابر قضات قرار گرفتند و از دادگاه درخواست قصاص متهم را کردند. پس از آن، به دلیل متواری‌بودن متهم، وکیل تسخیری او پای میز محاکمه آمد و از موکل خود دفاع کرد. در پایان جلسه رسیدگی، هیئت قضات با توجه به متواری‌بودن متهم، او را به صورت غیابی به یک‌بار قصاص محکوم کردند.
 
کلمات کلیدی : قتل+ قتل خانوادگی+جنایت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.