نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 32877
بازگشت به 1937
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۱۸

بورس ایالات متحده بدترین دوران خود از سال 1937 را سپری می‏کند.

به گزارش "الف" از بلومبرگ، در پایان معاملات دیروز بورس نیویورک، شاخص استاندارد اند پورز 500، با 5.7 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، بدترین نزول خود از سال 1937 را تجربه کرد. بنابراین گزارش، شاخص میانگین صنعتی داو نیز با 5.1 درصد کاهش نسبت به روز گذشته و از دست دادن 508 واحد از ارزش خود، بدترین وضعیت خود در 71 سال گذشته را تجربه کرد.
 شاخص داو روز دوشنبه نیز  با بیش از 570 واحد کاهش نسبت به روز قبل از آن، عبور از مرز روانی 10000 واحد را تجربه کرد.

سقوط‏های پیاپی بازار پس از آن اتفاق می‏افتد که باور عمومی در میان معامله‏گران سهام مبنی بر عدم تاثیر طرح نجات 700 میلیاردی قوت گرفته است. معامله گران بازار بر این باورند که طرح نجات به این زودی تاثیر خود را نشان نخواهد داد و بازارهای اعتبار همچنان منجمد و منقبض خواهد ماند.

شاخص بازار بورس ژاپن نیز پس از بازگشایی بازار، 9 درصد کاهش يافت. اين مقدار کاهش در طول 21 سال گذشته بي سابقه بوده است.

بورس فرانسه نیز در نخستين ساعت فعاليت دچار شوک شديد شد. شوک امروز بورس فرانسه به حدي بود که در جريان خبري و رسانه اي فرانسه "چهارشنبه بسيار سياه" لقب گرفت. شاخص بازار بورس فرانسه اينک با کسري بيش از 8 درصد همراه است و تنها در دو ساعت نخست کار به زير 3500 واحد رسيد که اين رقم در طول 5 سال گذشته بي سابقه توصيف شده است.

به علت تداوم بحران اقتصادی آمریکا، بورس میسکس مسکو نیز تا روز جمعه تعطیل اعلام شد.

کارگزاران بورس میسکس مسکو  پس از آنکه در ساعات اولیه صبح امروز به ناگهان با سقوط 14 درصدی ارزش سهام در این بورس روبه رو شدند با برگزاری یک جلسه اضطراری تصمیم گرفتند برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع مالی خود تمام معاملات را تا جمعه این هفته متوقف کنند و منتظر کمتر شدن نوسانات بازار سهام شوند.

همچنين در پي سقوط ده درصدي شاخص سهام در بازار بورس اندونزي در معاملات امروز صبح، مبادلات سهام در اين بازار به حالت تعليق در آمد. گزارشگر اين شبکه افزود حتي انتشار خبر ارائه بسته پيشنهادي نجات بانک هاي انگليسي با صرف بودجه پنجاه ميليارد پوندي توسط دولت انگليس، باعث آسودگي خاطر سرمايه گذاران در بازارهاي بورس آسيا نشده و سهام همه انواع شرکت ها در بخش هاي مختلف اقتصادي از قبيل مؤسسات مالي و بانک ها، شرکت هاي صادر کننده، کمپاني هاي تکنولوژي و فن آوري، شرکت هاي معاملات املاک و همچنين شرکت هاي حمل و نقل در بازارهاي بورس به معرض فروش گسترده گذاشته شده که باعث سقوط ارزش سهام آن ها شده است.

 سهام بورس هند و هانگ سنگ ‪ Hang Seng‬هنگ كنگ نيز به ترتيب با كاهش بي سابقه ‪۷‬درصد و ‪ ۵.۶)‬پنج و شش دهم درصد) رو به رو بودند و سهام هانگ سنگ به رقم ‪ ۱۶۰۶۰.۴۷‬واحد رسيد.

روز گذشته، شاخص بهاي سهام در بورس قاهره 16 درصد سقوط کرد و شاخص بورس عربستان سعودي نيز براي دومين روز پياپي به ميزان هشت درصد کاهش يافت.

در همین حال، روز گذشته بن برنانکی، رییس فدرال رزرو ایالات متحده پیش بینی کرد که وضعیت وخیم اقتصاد ایالات متحده احتمالا تا سال آینده ادامه دار خواهد بود.

بحران کنونی اقتصاد ایالات متحده و جهان یادآور رکورد بزرگ سال‏های 1929 تا اواخر سال‏های 1930 اقتصاد آمریکا است.
  
 
SAEED
۱۳۸۷-۰۷-۱۷ ۱۷:۳۱:۵۶
و این است پاسخی از هستی پنهان بر خود سری های آمریکا در جهان! (84711)
 
همکلاسی
۱۳۸۷-۰۷-۱۸ ۲۱:۲۶:۴۶
از پشت صحنه بازیهای اقتصادی و سیاسی امریکاییهافقط خدا خبر دارد . شاید این یکنوع خودزنی یا کودتای اقتصادی انها برای رکود بازار جهانی وجبران عقب ماندکی خود باشد . بهر حال برنده واقعی درنهایت انها خواهند بود . کمی صیر داشته باشید . (84831)
 
توكلي
۱۳۸۷-۰۷-۲۱ ۰۸:۳۴:۰۰
تنوع جهانخواري نظام سلطه
الف ـ جهانخواري به مدل سياستهاي پولي
1 ـ به كاهش ارزش پول ملي در چارچوب هر مملكت ماليات تورم مي گويند 2 ـ اگر بيرون مملكت باشد دزدي مدرن مي گويند
ب ـ جهانخواري به مدل سياستهاي مالي
1 ـ با كاهش ارزش سهام مخبتين ( سرسپردگان ) و سپس برگرداندن شرايط پول خوبي نصيب نظام سلطه مي شود
2 ـ با اجبار مخبتين ( سرسپردگان ) به فروش نفت به دلار تقاضاي خوبي نصيب دلار مي شود جالب اينكه در بسياري موارد حتي نظام سلطه زحمت چاپ و تحويل دلار به فروشندگان نفت يا ساير كالاها را به خود نمي دهد بلكه با نظامات الكترونيك تعهد پرداخت مبالغ را اعلام مي نمايد
ج ـ جهانخواري به مدل ماليات مستقيم از مخبتين (سرسپردگان )
1 ـ در هنگام جنگ نفت آمريكا هزينه هاي نظامي خود را براي مخبتين (سرسپردگان ) عرب خود ليست كرد
2 ـ بعضي مواقع بطور پنهاني از شركتهايي كه با كشورهاي در تحريم معاملات سود آور هم دارند حق حساب خود را مطالبه مي كند
بنابراين با توجه به اينكه جايگزيني براي نظام سلطه وجود ندارد هر مشكلي كه براي آمريكا و نظام سلطه بوجود بيايد براي همه دردسرساز خواهد بود
جالب اينكه حتي در جايگزيني يورو بجاي دلار كارشكنان بزرگي مثل انگليس با لجبازي با يورو سعي در گوشمالي مخالفان دلار نمودند يعني به هيچ وجه يورو جايگزين دلار نشد گرچه توفيقاتي اندك در مبادلات و ذخاير پولي داشته است (85184)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.