توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496172
لاریجانی: ایران کمر داعش را در منطقه شکست/ مخالفت برخی کشورهای منطقه با ایران از روی کینه‎توزی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۳
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در  چند سال اخیر ایران توانسته کمر داعش در منطقه را بشکند که این یک پیروزی برای ایران محسوب می‌شود.

به گزارش تسنیم از گناباد علی لاریجانی عصر امروز در مراسم دوازدهمین سالگرد ارتحال شیخ محمدتقی بهلول گنابادی که در مصلی امام خمینی(ره) گناباد برگزار شد، اظهار داشت: برای من افتخاری است که در جمع مردمی هستم که یاد بزرگان را پاس می‌دارند.

وی ادامه داد: پس از گذشت 10 سال از رحلت بزرگی که خدمات فراوان داشته حضور در این مراسم میراث فرهنگی دارای ارزش بسیار زیادی است.

لاریجانی افزود: مرحوم بهلول شخصیت پاک باخته بوده که در راه اسلام زندگی پر ماجرایی داشته و صدا و سیما می‌تواند سریال و فیلم‌های سینمایی زیادی از آن بسازد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این علامه فرهیخته زندگی استثنایی داشته که برای ملت ایران افتخاری بود وی بیش از 3 دهه درگیر زندان بود که در این مسیر ماجراهای زیادی برایش اتفاق افتاد که از او شخصیتی در تراز مکتب امام صادق(ع) ساخت.

لاریجانی تصریح کرد: آیت‌الله بهجت فرمودند با خدا رو راست باشید بهلول نیز اهل ریاکاری نبود و این ویژگی وی را برای مردم جذاب کرده بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شب زنده‌داری و ریاضت برای رسیدن به مرحله‌ای که برای مردم جذاب باشی مورد نیاز است که شهید مطهری نمونه‌ای دیگر از این انسان‌ها است.

لاریجانی با اشاره به زندگی ساده و غذای نان و ماست که بهلول به آن رضایت داشت،  افزود: از بهلول نقل شده که نان نمی‌خورم تا گرسنه شوم آن وقت نان و ماست برایم بهترین غذا است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صفای باطن بهلول از او شخصیتی ساخته بود که نفس را به زانو در آورده و در اختیار خود قرار داده بود.

وی اذعان کرد: شجاعت بهلول مثال زدنی بود به شکلی که در ایران و در واقعه مسجد گوهرشاد یکی از افراد اصلی جریان بود و در افغانستان نیز یکی از سردمداران مبارزه با ستم‌گران بوده است.

لاریجانی یکی دیگر از ویژگی‌های بهلول را نگهداری و پرستاری کودکان دانست و افزود: وی زمانی که در افغانستان بود تعداد زیادی کودک یتیم را نگهداری می‌کرد که این برگرفته از فضای باطن بهلول است که در تاریخ همچین علمایی با این ویژگی‌های ممتاز کمتر داشته‌ایم.

وی با اشاره به حافظ قرآن بودن بهلول اظهار داشت: حفظ قرآن و نهج‌البلاغه و بیش از 20 هزار بیت شعر از این عالم فرزانه شخصیتی ساخته بود که بتواند مسائل را به راحتی تجزیه و تحلیل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه ویژگی‌های شیخ محمدتقی بهلول گنابادی نشانه آن است که او بزرگ شده مکتب امام صادق (ع) است.

وی ادامه داد: روحانیان ما نیز شاگردان مکتب امام صادق (ع) هستند و آنها هستند که توانسته‌اند در این سال‌ها مکتب امام صادق(ع) را زنده نگه دارندو  با در کنار مردم بودن فرهنگ اهل بیت را در بین مردم حفظ کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تصویب تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت: بحث مذاکرات هسته‌ای با تقاضای آمریکا و فرستاده آنها سلطان قابوس پادشاه عمان صورت گرفت و آنها بودند که درخواست حل مسئله را داشتند.

لاریجانی افزود: ما در ابتدا نپذیرفتیم و شرط گذاشتیم که باید غنی‌سازی در ایران را به رسمیت بشناسند که اوباما با ارسال نامه‌ای این کار را کرد تا مذاکرات آغاز شود و در نهایت به توافق رسیدیم.

وی علت اصلی قبول مذاکرات از سوی ایران را اتحاد برخی کشورها بر علیه ایران و صدور بیانیه‌هایی از سوی آژانس دانست و بیان کرد: ما با توافق توانستیم این اتحاد را بشکنیم به شکلی که صادرات ما آغاز و نفت را در بازارهای بین‌المللی به فروش رساندیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر امروز شاهد برهم زدن این توافق از سوی آمریکا هستید به این علت است که در ابتدا ایران از شرایط به وجود آمده کمال استفاده را کرد و در مرحله بعدی به شدت در مقابل تروریست‌ها ایستاد.

وی بیان کرد: در  چند سال اخیر ایران توانسته کمر داعش در منطقه را بشکند که این یک پیروزی برای ایران محسوب می‌شود که سبب شد برخی کشورها مانند اسرائیل اعلام کنند این قرارداد به نفع ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئن باشید اگر آمریکا این تفاهم را به هم بزند کشورهای زیادی با او مخالفت می‌کنند و می‌دانند مسئله هسته‌ای نقشی در این تحریم‌ها ندارد.

لاریجانی افزود: ایران یک حکومت دموکراتیک است و تفکر ایران در منطقه در حال گسترش است و امروز ما نیروهای مسلح قوی داریم اما متأسفانه برخی کشورهای منطقه به قدری حقیر هستند با کینه‌توزی با ایران مخالفت می‌کنند و آمریکا هر کاری انجام دهد به ضرر  آنها است و حتی همین مصوبه نیز به سود آنها نیست و کشورهای زیادی با آن مخالفت می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آمریکا و به ویژه رئیس جمهور آنها علاقه زیادی دارند تا خودشان را نشان دهند ولی در بین سیاسیون این رفتار پسندیده نیست آمریکا بر اساس مصوبه‌های اخیر هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد تنها  قصد آمریکا از این اقدامات  ایجاد اضطراب و جلوگیری از سرمایه‌گذاری در ایران است.

لاریجانی از احزاب کشور خواست تا وضعیت را درک کنند و به جای دعوا با وحدت وقت خود را برای خدمت‌گذاری به مردم بگذارند.
 
کلمات کلیدی : لاریجانی+داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.