توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506378
رییس مجلس آمریکا: ترامپ نباید کلانتر آریزونایی را می بخشید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹
رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز به جمع انتقاد کنندگان از تصمیم اخیر ترامپ به اعطا بخشودگی به یک کلانتر نژاد پرست آمریکایی پیوست و با محکوم کردن این اقدام گفت که رئیس جمهوری نباید به چنین شخصی بخشودگی اعطا کند.

ایرنا: جوزف آرپیو کلانتر نژاد پرست منطقه ماریکوپا در ایالت آریزونا در محافل قضایی آمریکا به بی اعتنایی به احکام دیوان عالی این کشور و پیش گرفتن رویه ای ضد انسانی در مورد زندانیان و بخصوص مهاجران غیر قانونی این منطقه متهم شده بود.

آرپیو که مدت 24 سال سمت کلانتری این منطقه را بر عهده داشت در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حمایت قاطع از دونالد ترامپ و سیاست ها و شعار های ضد مهاجرتی او روی آورد و به همین دلیل مورد توجه و حمایت ترامپ قرار گرفت.

گفته می شود رییس جمهوری آمریکا از ابتدای ورود خود به کاخ سفید از وزارت دادگستری خواسته بود پرونده این کلانتر نژاد پرست آریزونایی را مخدومه اعلام کند اما هم جف سشنز وزیر دادگستری ترامپ و هم دونالد مک گان مشاور او به وی گفته بودند که مخدومه اعلام کردن چنین پرونده ای امکان پذیر نیست.

اما ترامپ روز جمعه گذشته با استفاده از اختیارات ریاست جمهوری خود این کلانتر ضد مهاجر و نژاد پرست را مورد بخشودگی قرار داد و با این کار خود موجی از خشم و نارضایتی را علاوه بر محافل حقوقی و مدنی آمریکا در میان بسیاری از سیاستمداران این کشور بر انگیخت و سبب فاصله گرفتن گروه تازه ای از هم حزبی های رییس جمهوری آمریکا از او شد.

پال رایان رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز که معمولا بنا بر مصلحت اندیشی های حزبی کمتر زبان به انتقاد از ترامپ می گشاید در این مورد حاضر به خودداری از محکوم کردن این اقدام او نشد و داگ آندرس سخنگوی او با قرائت بیانیه ای عدم خرسندی و حمایت رایان از این تصمیم ترامپ را اعلام کرد.

آندرس در این بیانیه به صراحت گفته است رییس مجلس نمایندگان آمریکا با این تصمیم ترامپ موافق نیست و در ادامه افزودکه نیروهای انتظامی در رعایت و احترام یکسان به حقوق همه مردم این کشور مسئولیت خاصی دارند و رییس جمهوری آمریکا نباید با چنین تصمیم هایی خلاف این موضوع را به مردم کشورش به اثبات برساند.
 
کلمات کلیدی : پل رایان، ترامپ، کلانتر آریزونا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.