نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430741
صعود ۸ پله‌ای ایران در رده‌بندی بیکارترین کشورهای جهان طی ۲ سال گذشته
بخش اقتصادی الف، 13 دیماه 95
صندوق بین المللی پول با اشاره به صعودی بودن وضعیت بیکاری در ایران طی ۲ سال گذشته اعلام کرد این کشور طی ۲ سال ۸ پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۱
تسنیم نوشت: صندوق بین المللی پول در انتشار آمار بیکاری کشورهای جهان، از روند صعودی نرخ بیکاری در ایران طی دو سال گذشته خبر داده است.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین المللی نرخ بیکاری در ایران که در سال 2014 بالغ بر 10.6 درصد بوده است در سال 2015 به 10.8 درصد و در سال 2016 به 11.28 درصد افزایش یافته است.

در مقایسه با سایر کشورها نیز وضعیت اشتغال در ایران بدتر شده است و این کشور طی دو سال 8 پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است.

در سال 2014 ایران از نظر رده بندی کشورهای جهان بر اساس بیکاری در رتبه 31 قرار داشته اما در سال 2015 در جایگاه 25 و طی سال 2016 در جایگاه 23 قرار گرفته است. بر این اساس در سال 2016 تنها 22 کشور در جهان از نظر اشتغال وضعیت بدتری نسبت به ایران داشته اند که عبارتند از آفریقای جنوبی، مقدونیه، بوسنی و هرزگووین، یونان، سودان، اسپانیا، صربستان، ونزوئلا، ارمنستان، آلبانی، کرواسی، باهاماس، تونس، قبرس، جامائیکا، مصر، سائوتومه، نیجریه، پورتوریکو، سورینام، بلز و ایتالیا.

از جمله کشورهایی که نرخ بیکاری کمتری نسبت به ایران داشته اند عبارتند از ترکیه با بیکاری 10.17 درصدی، مراکش با بیکاری 10.15 درصدی، ساح عاج با بیکاری 9 درصدی، سن مارینو با بیکاری 7.33 درصدی، شیلی با بیکاری 7.6 درصدی، پرو با بیکاری 6 درصدی، سریلانکا با بیکاری 4.05 درصدی و ترینیداد و توباگو با بیکاری 4 درصدی.
 
کلمات کلیدی : نرخ رشد اقتصادی+بیکاری+نرخ تورم+اقتصاد ایران
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۲۳:۰۷
تا پایان چهار سال دوم، قول میدم که مانند نرخ تورم، رتبه ایران بین کشورهای دنیا را از ۲۳، تک رقمی‌ کنم و شما هم مچکر باشید (4096658) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۱۳:۵۸
لطفا یک بررسی از رشد درامدهای پزشکان ایران نسبت به دنیا مخصوصا بعد از طرح تحول پزشکان بنمایید. متشکرم. (4096857) (alef-18)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۴۵:۳۴
دیروز در اخبار آمده بود که نرخ یوان چین، در سال ۲۰۱۶ به پایینترین میزان در برابر دلار، در ۱۶ سال گذشته رسیده در حالیکه چین تمام ۱۶ سال گذشته، نرخ رشد واقعی‌ دو رقمی‌ داشته و حالا یکی‌ از دو ابر قدرت اقتصادی دنیا است، ولی‌ با این وجود چرا نرخ پول ملی‌ خود را کاهش میدهد، چون سیاست پوپولیستی و خیالی را دنبال نمیکند. برای مسئولان چین، سه شاخص اقتصادی مهمترین هستند:

۱- نرخ رشد اقتصادی که هرگز نباید پایین‌تر از ۷ درصد بشود

۲- نرخ تورم، که هرگز نباید بالاتر از ۲ یا ۳ درصد بشود

۳- و مهمتر از همه نرخ بیکاری که نباید بیشتر از ۴ درصد بشود

و برای این اهداف، یکی‌ از مهمترین ابزار، پایین نگاه داشتن قدرت پول ملی‌ چین است.

حالا آیا مسئولان ما این دلسوزی و شجاعت را دارند که بین آن سه هدف، و تثبیت دستوری نرخ دلار، که بیشتر مردم را در کوتاه مدت خوشحال می‌کند، یکی‌ را انتخاب کنند!!.. تا حل که هرگز هیچ دولتی به دنبال آن نبوده و همه فقط شعار شجاعت و دلسوزی را میدهند. (4096910) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۴:۳۵:۵۶
شما که این سه اصل اقتصاد چین رو گفتی این رو هم بگو که دلیل پایین بودن ارزش پول ملی چین چیه. دلیلش اینه که برای کشورهای دیگه قیمت اجناس چینی پایین باشه و چین بتونه بازار دنیا رو قبضه کنه. چین این همه محصول برای صادرات داره. ایران چی داره؟ پراید؟! کاهش ارزش پول ملی ایران فقط به معنی بدبختی بیشتر مردمه. هیچ بخشی از اقتصاد ایران شبیه اقتصاد چین نیست که همچین نسخه غلطی می پیچین. (4097000) (alef-18)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۲۶:۵۲
آقای نیلی فرمودند در همه دنیا، نسبت جمیعت شاغل به غیر شاغل، ۲.۲ است ولی‌ در ایران ۳.۶ است، یعنی‌ هر نفر کار می‌کند تا ۳.۶ نفر زندگی‌ کنند ولی‌ خوب خیلی‌ به دنبال کار نیستند پس بیکار محسوب نمیشوند!! حالا با این حساب اگر آمار بیکاری ما علمی‌ بود،اگر نه اول ولی‌ به تور قطع جز ۵ کشور اول در بیکاری بودیم! (4096664) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۳۲:۱۲
روحانی مچکریم ! (4096673) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۶:۳۲
روحانی مچکریم
برجام مچکریم (4096689) (alef-18)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۸:۱۴
بابا اين همه اشتغال در شبكه هاى اجتماعى ، عجيبه ! (4096690) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۸:۳۸
آقای روحانی این تیتر را چگونه مثل "حقوق شهروندی" برایتون فرستیم:"
صندوق بین المللی پول با اشاره به صعودی بودن وضعیت بیکاری در ایران طی ۲ سال گذشته اعلام کرد این کشور طی ۲ سال ۸ پله در رده بندی بیکارترین کشورهای جهان بالا رفته است." (4096691) (alef-18)
 
حسین
New Zealand
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۱۶:۵۹
یا امار صندوق بین المللی پول دروغ است و یا امار دولت تدبیر و کلید. (4096739) (alef-18)
 
ممل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۳۰:۴۲
وزیرها وزیر نیستن قبلا هم نبودن والا از تهران تا نیو یورک کار هست (4096768) (alef-18)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۳:۰۵:۴۲
هنوز به چشم انداز 1400 نرسیده ایم وقتی رسیدیم اول میشیم!!! (4096842) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۶:۳۵:۴۷
آن چیزی که من می بینم این است که ما در بحث بیکاری در بین کشورهای دنیا قطعا رتبه تک رقمی داریم. تازه همین هایی هم که کار دارند یک سری کارهای پاره وقت دارند. فاجعه است. (4097245) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.