نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389748
مواجهه قایق‌های تندرو ایرانی و آمریکایی در خلیج فارس نگران‌کننده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
وزارت امور خارجه آمریکا مواجه شدن قایق تندرو ایرانی با کشتی گشت‌زنی آمریکایی در آب های خلیج فارس را نگران‌کننده خواند.

به گزارش ایسنا، مارک تونر معاون سخنگوی امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره اظهارات مقامات پنتاگون که گفته‌اند نزدیک شدن یک قایق تندرو ایرانی به یک کشتی ارتش آمریکا در آب‌های خلیج فارس موجب شده تا این کشتی مسیر خود را تغییر دهد، بیان کرد: ما به تازگی این گزارشات را دریافت کرده‌ایم و واضح است این‌گونه اقدامات و حوادث نگران‌کننده هستند. چنین اتفاقاتی به شکلی غیرضروری می‌تواند به افزایش تنش میان ایران و آمریکا و هم‌چنین منطقه بینجامد.

وی در پاسخ به این سوال که ایران به عمد دست به این اقدامات می‌زند؟ گفت: مشخص نیست. من شما را به وزارت دفاع ارجاع می‌دهم تا آنها خود درباره آن‌چه دیده‌اند، صحبت کنند اما می‌گویم که نگران‌کننده است.

بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، تونر در پاسخ به این سوال که آیا جان کری (وزیر امور خارجه آمریکا) در گفت‌وگوهای آینده‌اش با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود، موضوع رویارویی‌های اخیر میان نیروهای دو طرف در خلیج فارس را مطرح خواهد کرد یا نه؟ گفت: من نمی‌دانم وزیر کری قصد دارد با محمدجواد ظریف گفت‌وگویی داشته باشد یا نه، از طرفی دیگر نمی‌توانم بگویم که این مساله در یک مکالمه که می‌خواهیم شاهد آن باشیم، نخواهد بود. ما بر این باوریم که ایران فرصت تغییر رفتار خود و ایفای نقش سازنده قرار در منطقه دارد. ما هرگز حرفی غیر از این که آن‌ها فرصت این تغییر را دارند، نزده‌ایم اما هرگز هم نگفته‌ایم که ایرانی‌ها لزوماً چنین کاری می‌کنند.

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره حضور ایران در گروه بین‌المللی حمایت از سوریه (ISSG) گفت: ایران به این گروه پیوسته و بخشی از این روند است. هدف تعریف شده این گروه موجب شدن یک انتقال سیاسی صلح آمیز و حل بحران کنونی سوریه است. ما می‌دانیم که ایران از حکومت اسد (رئیس جمهور سوریه) پشتیبانی می‌کند و این امری مخفیانه نیست اما اطمینان دارم که تمام طرف ها در این گروه، تمام کشورها رویکردشان حل مساله سوریه است.

وی در پاسخ به سوالی درباره تشدید لفاظی‌ها میان ایران و عربستان گفت: ما این موضوع را زیر نظر داریم و همیشه نسبت به تنش‌ها و تشدید لفاظی‌ها میان تهران و ریاض نگران هستیم.
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۱۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۸ ۱۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۲۰:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۲۰:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۲ ۱۵:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۳ ۰۲:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۲ ۱۶:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۸:۰۱
 
 
کلمات کلیدی : قایق های تندروی ایرانی+ناو آمریکایی+سپاه
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۸:۱۳:۴۸
بابا پر رویی تا چه حد؟؟؟؟
از اونور دنیا اومده تو آبهای ما، اونوقت اگه ما نزدیکش بشیم و نذاریم دست از پا خطا کنه، باعث نگرانی اونهاست. والا وقاحت هم حدی دارد؟؟!! (3924768) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.