نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499340
نعمت زاده؛امکان مبادله مستقیم بانکی ایران و چین هنوز فراهم نشده است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۲
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه هنوز روابط بانکی ایران و چین به حد مطلوب نرسیده است گفت:تجار چینی ، صادرکنندگان و واردکنندگان ما هنوز راه مستقیم مبادلات بانکی را نمی توانند طی کنند.
 به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نعمت زاده در حاشیه دیدار با خه‌-لی-فنگ رئیس کل کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین در وزارت اقتصاد و دارایی گفت: در دوران تحریم روابط کارگزاری ما با یک بانک چینی وجود داشت که طرف چینی هنوز نتوانسته است به جز این بانک روابط دیگری را برقرار کند.

وی افزود: به همین دلیل تجار چینی ، صادرکنندگان و واردکنندگان ما هنوز راه مستقیم برای مبادلات بانکی را نمی توانند طی کنند. امیدواریم با این مذاکرات که بنده و آقای طیب نیا با طرف چینی داشتیم هرچه سریعتر روابط کارگزاری بین بانک های ایران و چین آغاز شود.وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مشکلات بانکی باعث محدودیت در پیشرفت روابط اقتصادی دو کشور شده است، به علاقه مندی چینی‌ها برای سرمایه گذاری در طرح‌های اساسی ایران نظیر صنایع فلزی، فولاد ، مس و معدن اشاره کرد گفت: امیدواریم با رفع موانع بانکی حجم مبادلات دو کشور افزایش یابد. همچنین اخیرا نیز صادرکنندگان محصولات پتروشیمی ما به چین با محددیت هایی مواجه شده اند که امیدواریم با تلاش طرف چینی این مشکل نیز مرتفع شود.
 
کلمات کلیدی : ایران+چین+ارتباط بانکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۳:۳۶:۱۲
تجار چینی ، صادرکنندگان و واردکنندگان ما هنوز راه مستقیم برای مبادلات بانکی را نمی توانند طی کنند. امیدواریم با این مذاکرات که بنده و آقای طیب نیا با طرف چینی داشتیم هرچه سریعتر روابط کارگزاری بین بانک های ایران و چین آغاز شود (4508004) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.