نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459542
دلیل اصلی افزایش سن ازدواج
بخش خبري الف، 17 فرودین 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۸
معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده ایران گفت: دلایل افزایش سن ازدواج را باید در مسایل فرهنگی جست و جو کرد.

عبدالرضا کردی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: درحوزه مدیریت فرهنگی در بخش خانواده نیاز است تا با اتکاء به باورهای دینی، روش‌های مذهبی و اعتقادات ایرانی- اسلامی عمل کنیم تا مشکلات فرهنگی در این زمینه برطرف شود.

معاون پژوهشی انجمن مطالعات خانواده در ایران ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج در استان‌هایی چون فارس و خراسان‌رضوی منجر به کاهش طلاق، تسهیل ازدواج و افزایش تحکیم خانواده شده است و در حال حاضر در برخی مراکز تهران نیز این دوره‌ها برپا می‌شود.

کردی تصریح کرد: یکی از دلایل تمایل به تک فرزندی تغییر باور«خدا روزی‌رسان است» به این دیدگاه است که «ما مسوول روزی خود هستیم» و این باورموجب ایجاد ترس از آینده و تامین نیازهای فرزندان شده است.

وی تاکیدکرد: رسانه‌ها باید به منظور کاهش آمار طلاق ، مشکلات مربوط به این آسیب را انعکاس دهند البته منظور از رسانه، شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام نیست.

کردی در پایان با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی شبه‌رسانه هستند، گفت: این شبکه‌ها الگوهای سالمی را ایجاد نکرده‌اند و باید به آنان منسجم‌تر نگریسته شوند تا قابلیت تبدیل به یک رسانه را پیدا کنند.
 
کلمات کلیدی : افزایش سن ازدواج، ازدواج
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۵:۵۰
مسائل اقتصادی بهانه هست والدین ما با هیچ زندگی را شروع کردند ولی ما می خواهیم با همه چیز شروع کنیم که ممکن نیست. البته تاثیر شبکه های اجتماعی هم خیلی بالاست وقتی طرف 4 تا دوست دختر دارد برا چی باید ازدواج کنه!!! این نشد فوری با یکی دیگه عوض میشه.
احساس مسئولیت در حد صفر. (4233664) (alef-3)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۸:۴۶:۰۰
جوانان مملکت ما به خداوند اعتقاد کامل دارند ولی متاسفانه اعتماد ندارند و میترسند در این زمانه رکود و بی شغلی بعد از ازدواج گرسنه بمانند.ولی جوانان بدانند خداوند کریم هم پول عروسی و هم پول خونه و سرپناهو میرسونه وهم نمیذاره کسی از گرسنگی بمیره. (4233674) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۰۲:۳۳:۴۸
توکل موقعی جواب میده که کوششی باشه...از متولدین دهه 60 که با برچسب نسل سوخته از همه چیز خودشون رو خلاص کردن انتظاری نمیشه داشت (4236229) (alef-11)
 
آریابان
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۰:۲۹
این برداشتی متین و منطقیست و هر چند جامعۀ امروز ما احاطه و انباشته شده با انواع مشکلات اقتصادی همچون نبود اشتغال و درآمد ، گرونی شدید مسکن ، سد سربازی ، دانشگاهی شدن قشر جوان و ... ولی کماکان بنظر میرسه که مهمترین علت فراری بودن جوانان از ورطۀ !!!!!! ازدواج ، نداشتن انگیزۀ لازم فرهنگی !!!!! برای ورودی مجدد به یک وادی تلخ و مروری تلختر از خاطراتی دردناکه زیرا این مردان و زنانی که امروزه قید ازدواج را کلا زده اند همون متولدین دهۀ 60 یعنی همون قربانیان عملگرا و تجربه-دیدۀ دیروز اند که انباشته اند از خاطرات ناخوشایند و دردآور از دوران خردسالی و سپس نوجوانی و جوانی خودشون ؛
یعنی همونهائی که پدران و مادرانشون بدون ذره ای کار کارشناسی !!!!! و آینده-نگری تشویق شدند که : بچه-دار شوید !!!! تا خانه-دار شوید !!!! ؛
این نوزادان دهۀ شصتی وحتی دهه های بعدی که با بزرگتر شدن خودشون شاهد بزرگتر شدن !!!! مشکلاتشون بودند ، هیچگاه تا آخر عمر انبوه گرفتاریها و محرومیت های دوران نوزادی و کودکی تا نوجوانی و جوانی و حتی امروز خودشون رو از یاد نخواهند برد، پس دیگه هیچگاه حاضر نخواهند بود که همۀ اون تراژدیها و درد نامه ها را با ازدواجی دیگر و تعهدی جدید با آینده ای ناروشن !!!!! بیازمایند ؛ (4233746) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۵۶:۲۷
مگه گرسنه های افریقایی خدا ندارن؟
بابا بیدارین شین توروخدا! (4233759) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۰:۰۳:۲۳
خدا تا حالا به هیچکس همینجوری روزی نرسانده است. یابایددخود تلاش کنی و زحمت بکشی یا بابات به جات زحمت کشیده باشه. (4233774) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۱۰:۲۳:۱۸
این معاون محترم می تونند بگویندکه چقدردرآمد ماهیانه دارند،بعد دانستن درآمد ایشان می توان یک بحث منطقی کرد. (4233806) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۶:۰۹:۵۷
تفکیک جنسیتی دهه شصتی ها اصلی ترین عامل افزایش سن ازدواجه بقیه عوامل نقش کمی دارند مثل عوامل اقتصادی. (4245035) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.