نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479946
روحانی: سرمایه داخلی برای تحقق اهداف کشور کافی نیست/ نه دولت بنگاه دار خوبی است و نه عزیزان نظامی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۴
رئیس جمهور گفت: مجلس در برنامه آورده است که بخشی از سرمایه گذاری لازم در 5 سال آینده باید از خارج تامین شود و سرمایه داخلی برای تحقق اهداف کشور کافی نیست.

در 20 سال گذشته کمتر از 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده ایم که با این ارقام تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی و ایجاد 955 هزار شغل ممکن نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی  شامگاه سه شنبه در ضیافت افطار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم را به نزول باران رحمت الهی توصیف کرد و گفت: حضور پرشور مردم، تلاش دشمنانی را که می خواستند کشور را تحت فشار بیشتر قرار دهند، خنثی کرد.

روحانی افزود: رییس جمهور آمریکا به منطقه آمده بود، سران برخی کشورها را جمع کرده بودند و هدف اصلی آنها فشار به ملت ایران بود، اما در یک موقعیت تاریخی و استثنایی مردم پای صندوق آرا حضور یافته و به خوبی پاسخ بدخواهان را دادند.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیاری از مردم برای اولین بار در این انتخابات شرکت کردند و رای اولی های باور نکردنی در عرصه این حماسه آفرینی داشتیم، آن را نشان شور و هیجان خاص بوجود آمده در این انتخابات دانست و اظهار داشت: از رهبری معظم انقلاب که با درایت این انتخابات را به درستی هدایت و ساماندهی کردند و از مردم که حضور باشکوهی در انتخابات داشتند و حرفشان را با صراحت و نجابت زدند و از ترکیب این درایت، نجابت و صراحت برای کشور در سطح جهان، امنیت، آرامش و عظمت آفریده شد، تشکر می کنم.

روحانی تصریح کرد: این حضور گسترده مردم نشان می دهد، اگر حاکمان در برابر مردم سعه صدر نشان دهند، مردم در برابر آن سعه صدر پاسخ مناسب می دهند؛ مردم در برابر این سعه صدر در انتخابات حضور پرشور خواهند داشت و فداکاری می کنند و با این فداکاری برای کشور عظمت می آفرینند. اگر ما هم در برابر مردم مهربان و فداکار باشیم، مردم به مسیر انقلاب و نظام اسلامی پاسخ مناسب می دهند.

رییس جمهور از رییس مجلس، هیات رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در این انتخابات حضوری فعال و تاثیرگذار در سطح کشور و در حوزه های انتخابیه داشتند نیز تشکر و خاطرنشان کرد: این شور باید حفظ شود. اگر دولت و مجلس با هم باشند، این شور حفظ می شود. البته همه قوا باید با هم باشند، منتها سر و کار دولت بیشتر با نمایندگان مجلس است. این نمایندگان مجلس هستند که با رای به کابینه پیشنهادی دولت، به هیات دولت مشروعیت بیشتر می دهند تا کارشان را شروع کنند.

روحانی گفت: از دید ما مجلس تنها یک مرجع قانونگذاری نیست و حتی تنها مرجع قانونگذاری و نظارت هم نیست؛ از نظر ما مجلس نقش بسیار مهمی دارد و همانطور که امام(ره) فرمود، مجلس از نظر ما عصاره فضائل یک ملت بزرگ است. مجلس می تواند در کشور جریان سازی و فرهنگ سازی کند و انسجام و وحدت در جامعه بیافریند.

رییس جمهور با تایید این گفته رییس مجلس که بعد از انتخابات باید از مسائلی که در انتخابات پیش آمد بگذریم، اضافه کرد: در انتخابات مسائلی پیش می آید مقداری از آن طبیعی بوده و مقداری غیرطبیعی است، اما باید از این مسائل بگذریم و آنها را فراموش کنیم. باید به فکر آینده و اهدافمان باشیم.

روحانی فلسفه برگزاری انتخابات و رجوع به صندوق آرا را حصول پیشرفت و ارتقای معیشت و منزلت و حل مشکلات مردم دانست و اظهار داشت: دولت بدون یاری مجلس و اساسا قوای سه گانه بدون کمک یکدیگر و بدون کمک سایر ارکان کشور و همه اینها بدون هدایت و حمایت مقام معظم رهبری نمی توانند به اهداف بلند کشور دست یابند.

رییس جمهور با بیان اینکه همه مسائل دیگر مثل انتخابات فرع و مسیر رسیدن به اهداف بلند کشور مثل رشد و حل مشکلات مردم است، تصریح کرد: همه باید کمک کنند. نه تنها 24 میلیون نفری که به کاندیدای منتخب رای دادند، بلکه 16 میلیون نفر دیگر و حتی حدود 15 میلیون نفر دیگری که به هر دلیل رای ندادند، همه باید در کنار هم به حل مشکلات کشور کمک کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند بر مشکلات بزرگ کشور مثل اشتغال و رسیدن به رشد حداقل 8 درصدی فائق آید. مگر می شود با رشد 4 درصدی هدف ایجاد 955 هزار شغل در سال را محقق کرد. خود تحقق رشد 8 درصد که در برنامه آمده چگونه باید حاصل شود، چقدر سرمایه گذاری سالیانه می خواهد؟

رییس جمهور گفت: اگر می خواهیم مشکل اشتغال را درست کنیم و با فقر مبارزه کنیم، باید همه به هم کمک کنیم. شعارها و اهداف همه کاندیداها در این انتخابات تقریبا یکی بود و فقط با شیوه های متفاوت بیان شد. همه به دنبال رفع مشکل اشتغال، رشد اقتصادی و حفظ برجام بودند. همه بر سر اینکه اهداف اصلی کدامند، اتفاق نظر داشتیم و حالا باید تحقق این اهداف را دنبال کنیم.

روحانی اضافه کرد: یک نکته مهم برای تحقق این اهداف این است که باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود. سیاست تا حالا سوار اسب اقتصاد بوده است. اگر بخواهیم اقتصاد کشور را درست کنیم، باید این وضعیت برعکس شود. باید به اقتصاد به عنوان هدف اول نگاه کنیم، چنانکه بارها رهبری تاکید کرده اند که اقتصاد هدف اول و اصلی است.

رییس جمهور اظهار داشت: باید سیاست از عرصه اقتصاد کناربرود تا میدان برای بخش خصوصی باز شود. باید دولت اقتصاد را رها کند؛ نه دولت بنگاه دار خوبی است و نه عزیزان نظامی ما. باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم و یک میدان رقابت آزاد برای مردم بوجود بیاوریم.

دکتر روحانی تصریح کرد: شما نمایندگان، خودتان در برنامه آورده اید که بخشی از سرمایه گذاری لازم در 5 سال آینده باید از خارج تامین شود و سرمایه داخلی برای تحقق اهداف کشور کافی نیست. در 20 سال گذشته کمتر از 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده ایم که با این ارقام تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی و ایجاد 955 هزار شغل ممکن نیست.
 
کلمات کلیدی : روحانی+جلسه دولت مجلس+نمایندگان مجلس+دولت+ضیافت افطار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۵۳:۳۳
اینکه اقتصاد باید به مردم واگذار شود حرف شیرینی است، امّا تجربه نشان داده نهایتاً این برداران کارگزاران هستند که اقتصاد به آنها واگذار می شود نه مردم! (4414935) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۵۳:۵۲
مملکت باید به سمت سرمایه خارجی بره ، جذب تکنولوژی روز برای تولید - ایجاد شرکت های چند ملتی در بورس تهران 50% 50% . اینجوری صادرات جون میگیره (4414936) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۵۴:۵۲
ایجاد اشتغال فقط از طریق سرمایه خارجی انجام میشه و باید راه برای جدب بانکها و شرکت های خارجی هموار بشه باید با دنیا تنش زدایی بشه (4414938) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۲۳:۵۷:۳۷
راه را برای بانکها و شرکت های دوملیتی در بورس تهران باز کنید (4414945) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۰۲:۰۹
بله گذشته ها گذشته است اما به چه قیمت؟ ممکن است ببخشیم اما فراموش نمی کنیم.
من مطمئنم تهمتها و تمسخرهایی که به این سید مظلوم روا داشته شد گریبان این جماعت فریبکار را خواهد گرفت. ان موعدهم الصبح الیس الصبح بقریب. (4414950) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۰۶:۴۵
از آقای روحانی متشکریم که مسائل دوران تبلیغات را به سرعت رها کرده و به دنبال برنامه ریزی برای کشور اقدام کردند. روحانی متشکریم. (4414961) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۲۵:۵۹
شما دولتید و طبق فرمایش رهبری به اندازه ی کافی امکانات در اختیار دارید، بنابراین شروع کنید!

هنوز 2 روز از فرمایشات رهبری نگذشته. (4414991) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۳۰:۰۲
می شود مشخص بفرمایید این "مردم" که می فرمایید که قرار است بخش خصوصی را بگردانند چه کسانی هستند؟

اگر قرار است عده ای خاص بیایند و به اسم بخش خصوصی همه چیز را از آن خود کنند ما ترجیح میدهیم همان دولتی ها و نظامی ها کار کنند تا اینکه باز "حروف الفباها" رشد و نمو کنند و جیبشان را پر کنند. (4414997) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۰:۵۵:۵۴
اگر دست زیاده خواهان و نجومیان و عزیزدردانه ها و ذخایر را از حوزه های اقتصادی در امان نگاه دارید ، یقینا" به منابع حیرت انگیز و زائدالوصفی دست خواهید یافت .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اینها توهم و رؤیا و قصه نیست . بلکه اتفاق نظر کارشناسان و دانشمندان و عقلای زبردست و فهیم و بصیر و قابل اعتماد این مملکت است .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
توهم عبارت است از اعتماد به اغیار و در اختیار گذاشتن خود !!! به تئوریهای خانمان برانداز حسودان و حریصان و فرصت طلبان و شیاطین خارجیست . (4415019) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۱:۲۲:۵۱
نه دولت بنگاه دار خوبی است و نه عزیزان نظامی ما . پس چرا طرح پارس جنوبی را که با تلاش پیگیر عزیزان نظامی انجام شد شب انتخابات در بوق و کرنا کردید که بزرگترین طرح نفتی را اجرا کردیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4415036) (alef-3)
 
مهدی
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۳:۰۰:۲۷
شما رجوع کنید به هزینه و زمان و کیفیت انجان پروژه پاسخ خودتون و بدست میارید. (4415096) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۵:۰۸:۳۶
هفتاد درصد زمان احمدی نژاد بود (4415133) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۲:۱۲:۴۰
یعنی فقط چین خوبه ؟ (4415064) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۲:۳۳:۱۷
کشورمان سرمایه لازم برای بالندگی را دارد باید مدیریت شود همان نظامیان عزیز با بودجه محدود و با اتکا به سرمایه داخلی توانسته اند به خودکفایی لازم در عرصه نظامی برسندحال متوجه نمیشویم چرا رئیس جمهور محترم در سخنانش همیشه گذری به نظامیان عزیزی که با ایثار امنیت را به کشور هدیه داده اند میزنند انشالله که این روش رئیس جمهور محترم از روی علاقه به این قشر عزیز و بی ادعا باشد
..انگلیس و امریکا و رژیم غاصب صهیونیزم و بعضی از کشورهای مرتجع خلیج فارس هستند که نظامیان عزیز خاری در چشم انها هستند (4415080) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۱:۰۹:۴۹
بودجه محدود؟؟؟؟؟؟؟ (4424433) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۰۲:۴۷:۵۴
آقای رییس جمهور ؛

امکانات عظیمی در اختیار نیروهای مسلح قرار دارد شما انتظار دارید همه گوشه ای جمع شوند و بلا استفاده باشد ؟؟

در کدام کشورها نیروی نظامی فعالیت اقتصادی ندارد؟؟ محض اطلاع حضرتعالی بخش زیادی از تکنولوژی بشر اقتباس شده از فن آوری نظامیست.

ماهیت بخش خصوصی ایران محدودیت بودجه است و نمی تواند طرح هایی که چندین و چند ده هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد را تقبل کند.

الف -مشارکت بخش دولتی به افزایش هزینه جاری می انجامد
ب- بخش خصوصی بودجه و توان کافی ندارد ،
ج- واحدهای نظامی را هم مناسب نمی دانید ؛
د-سرمایه گزاری خارجی هم بسیار ضعیف است ؛
راه حل خود شما چیست؟؟؟


آقای رییس جمهور ستاره خلیج فارس که در مناظرات به آن افتخار می کردید چگونه تکمیل شد؟؟؟

مگر امکان تبادل مالی و بانکی فراهم شده که شرکتی خارجی در ایران کار کند؟؟

جناب آقای رییس جمهور قیمت انجام کار به وسیله قرارگاه سازندگی سپاه مناسب تر است یا کشورهای خارجی ؟؟؟

حرف آخر ؛ به زودی تحریم های جدیدی به تصویب سنای آمریکا می رسد که سبب میشود جذب سرمایه خارجی به صفر نزدیک شود دایره تنگ تر می شود هدف نهایی شما از ایجاد ذهنیت ... چیست ؟؟؟ (4415088) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.