توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 252749
آیا واقعا دوران فضای امنیتی بسر آمده؟!
بخش تعاملی الف - حسن فاتحی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۴
مواقعی دلم به حال خودم می سوزد که مثلا" ۸ سال تمام با رویکرد پوپولیستی دولت قبل درحد توان شهروندی خود مبارزه کردم وکلی مطلب و یادداشت انتقادی درمورد ضرورت اخلاق گرایی، صداقت درسیاست، پرهیز ازدروغ گویی به مردم، دادن قول و وعده والتزام شرعی بدان ها، عوام فریبی و خطراتی که رویکرد پوپولیستی می تواند درسرنوشت جامعه و بازگشت به عصر بربریت می تواند داشته باشد و...... نوشتم.

دلم خوش بود این یکی ملبس به لباس مقدس روحانیت است که من خیلی احترام این ها را دارم، چون مرا یاد حکومت علوی می اندازد و...

حالا دوباره می بینم سخنانی برزبان رئیس الو زرا روحانی جاری می شود که دوسال قبل نیز گوش مردم ازاین حرف های عوام فریبانه پرشده بود و نتیجه این عوام فریبی درعمل دودش به چشم مردم رفته بود.

براسای کدام معیار وشاخصی آقای روحانی می فرمایند: "دیگر دوران افراط وامنیتی بسر آمده است" !؟

اگرمراد ازفضای امنیتی خطر جنگ قریب الوقوع بین غرب وکشورمون بود، بله به برکت "دیپلماسی پول بده تا غرنزنیم"، تاحدودی ادعای درستی بنظر می آید، هرچند که پول گرفتن و اختیار نظارت تام دادن به دشمن درنهایت عواقب غیرقابل پیش بینی نیز می تواند داشته باشد، شبیه همان اعتمادی که قذافی به غرب نمود و تنها ده سال بعد اعتماد تونست حکومت کند و با بهانه دیگری جنازه اش درکوچه وخیابان گردانده شد.

ولی اگر مراد از جمله " فضای افراط وامنیتی بسرآمده است"، بیانگر ادعای تغییر و تحول درمدیریت مردمی و تعامل با مردم و سیاست داخلی بوده باشد، وامصیبتا که آقای روحانی باچنین ادعایی، خود اخلاق را رعایت نکرده است، چرا که تمام وعده های سیاسی وامنیتی داده شده درفصل انتخابات بکلی فراموش شده وحتی فضای گفتمانی وبیان دیدگاه شهروندی ومنتقدانه به مراتب سخت ترشده است.

اگر دیروزی رسانه های اصلاح طلبان بخاطر نیم نگاهی به قدرت ومدیریت، صدای مردمان منتقد و دردمند را ولو سانسورشده منعکس می دادند، امروز همین دوستان نیز به یمن وزارت های نیم بند و مشروط دیگر تمایلی به انعکاس مطالبات مردمی ندارند.

بنابراین عبارت درست این است که درسایه مدیریت کدخدایی درداخل عملا" مردم منتقد و دردمند فرصتی برای بیان دیدگاه و مطالبات خود ندارند و نه اینکه فضای افراط وامنیت بسر آمده است.

پی نوشت: اگر به روحانی رای داده بودم، بخاطراین نبود که فریب خورده باشم، بلکه گفتمان ادعایی آقای روحانی را منطبق با منطق خویش یافته بودم وحال اگر ایشان قول و وعده های خود را بخصوص درعرصه سیاسی و فرهنگی می خواهند فراموش فرموده و تنها به وعده های اقتصادی، خارجی و آن هم مثلا" باشیب ملایم! فشار، بسنده فرمایند، پس این حق شهروندی و تکلیف اسلامی من است که عاقبت بی وفایی به حق الناس (رای مردم ) را به رئیس مردم یاد آوری نمایم.

طبيعت مؤمن، بر هر اخلاقي (‌ممكن است) ‌باشد (ولي) در مؤمن، خيانت و دروغ نيست (‌راه ندارد.)((حضرت محمد (ص)))
 
کلمات کلیدی : حسن فاتحی