توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442441
ورزش از بروز عوارض داروهای سرطان سینه جلوگیری می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
تحقیقات در دانشگاه سیراکوس نشان داده است که ورزش از عوارض جانبی داروی AT که برای درمان بیماران سرطان سینه استفاده می شود جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت MNT، داروی AT بر هرمون‌های بدن بیماران سرطانی تاثیر می‌گذارد و به درمان آنها کمک می‌کند. این دارو از تولید استروژن در بدن جلوگیری می‌کند.

بررسی‌ها نشان داده است که انجام ورزش هوازی و استقامتی باعث می شود که از عوارض جانبی داروها جلوگیری شود.

داروی AT باعث پوکی استخوان و درد مفاصل می شود. ۴۰ درصد افرادی که از این داروها استفاده می‌کنند، مشکل استخوان پیدا می‌کنند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: زمانی که زنان از داروی AT استفاده می‌کنند، احتمال پیشرفت سرطان سینه در بدنشان کم می شود اما استفاده از این دارو عوارض جانبی نیز دارد. با این حال زنانی که در کنار مصرف دارو ورزش می‌کنند چربی بدنشان کاهش می‌یابد. این تغییرات برای این افراد مفید است. می‌توان ورزش را در کنار مصرف این دارو برای زنان تجویز کرد.

سرطان سینه شایع‌ترین نوع سرطان است و حدود ۶۵ درصد زنانی که سرطان سینه می‌گیرند، اضافه وزن دارند یا چاق هستند. موانع زیادی برای ورزش نکردن وجود دارند اما ما به بیماران می‌گوییم که نیاز به ورزش دارند.
 
کلمات کلیدی : سرطان سینه+علم ورزش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.