نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297146
نتانیاهو نگران تحویل «اس-300» به سوریه توسط سردار سلیمانی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
مشکل تل آویو صرفا به احتمال برخورد نظامی با روسیه در آسمان سوریه محدود نمی‌شود؛ بلکه اوضاع از این هم وخیم‌تر و عمیق‌تر است.
سایت شبکه العربیه گزارش داد: «اقدامات اخیر قاسم سلیمانی درباره پرونده سوریه باعث شد تا موجی از بحث و گفتگوها در محافل نظامی و سیاسی اسراییل به وجود آید.»
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران، العربیه در ادامه گزارش داد: «تحرکات اخیر سردار سلیمانی درباره پرونده سوریه باعث شد تا بنیامین نتانیاهو به مسکو سفر کند تا نگرانی های تل آویو در این رابطه فروکش کند.»
 
این سایت خبری در ادامه افزود: «نتانیاهو از این مسئله نگران است مبادا قاسم سلیمانی بعد از به نتیجه رساندن واگذاری اس-300 به ایران از سوی مسکو روس ها را متقاعد کند تا این سامانه موشکی را به سوریه هم واگذار کنند.»
 
خاطرنشان می شود که نتایج دیدار نتانیاهو از مسکو هرچه که باشد؛ پس از ورود مستقیم نظامی روسیه به سوریه چیزی از واقعیت صحنه سوریه را کم نمی‌کند؛ مشکل تل آویو صرفا به احتمال برخورد نظامی با روسیه در آسمان سوریه محدود نمی‌شود؛ بلکه اوضاع از این هم وخیم‌تر و عمیق‌تر است.
 
حضور روسیه در سوریه، نه تنها مانور اسرائیل در آسمان سوریه را با مشکل رو به رو می‌کند، بلکه از دیگر اقدامات تجاوزکارانه این رژیم در خاک سوریه نیز جلوگیری خواهد کرد.
 
در مورد ساز و کار هماهنگی بین اسرائیل و روسیه؛ شبکه یک اسرائیل در این مورد می‌گوید: نتانیاهو هیچ توضیحی در این مورد نداده است و باز سؤال اصلی باقی می‌ماند و اینکه اگر اسرائیل تشخیص دهد روسیه به حزب الله سلاح پیشرفته می‌دهد؛ در آن صورت چه باید بکند؟
 
 سردار سلیمانی «اس-300» را به سوریه منتقل می‌کند!

با این حساب برای بررسی مثبت بودن نتایج دیدار نتانیاهو از مسکو، باید چندین ماه صبر کرد و در طول زمان است که مشخص می‌شود حضور نظامی روسیه در سوریه تا چه حد آزادی عمل اسرائیل را در آسمان سوریه تحت تأثیر قرار می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : نتانیاهو+سردار سلیمانی+سوریه
 
علی -ش
۱۳۹۴-۰۷-۰۲ ۱۲:۳۸:۱۶
همه ظالمان از سردار سلیمانی عزیزمان میترسند ماهم عشق سردارانیم . (3209432) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۷-۰۳ ۱۰:۳۰:۱۹
آقا شما خودت را ناراحت نکن! این اس 300 ها اگر هم تحویل شوند با هماهنگی اسرائیل خواهند بود! شما یک تحقیقی بکن متوجه می شود که لابی اسرائیل در روسیه بسیار قوی تر از لابی یهودیان در آمریکا می باشد. ضمن اینکه خدمه این سامانه ها مطمئن باشید خود روسها خواهند بود و چاقو هم دسته خود را نخواهد برید (3211589) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.