نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367544
به خاطر یک مشت دلار
بخش ورزشی الف، 9 تیر 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
رفتن طارمی و رضاییان از پرسپولیس به خودی‌خود اتفاق بد و عجیبی نیست، اما نحوه جدایی‌شان از پرسپولیس باعث دلخوری هواداران شد، آنجا که این دو رفتار خوبی با هواداران و باشگاه نداشتند.

مهدی طارمی و رامین رضاییان از پرسپولیس رفتند، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد. این اتفاق اما در شرایط عادی رخ نداد و کاری که این دو بازیکن انجام دادند سبب شد هواداران پرسپولیس علیه آنها به‌شدت موضع‌گیری کنند، اما چه اتفاقاتی باعث شد این ماجرا به اینجا کشیده شود؟

۱ ــ باشگاه پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات آن‌گونه که باید، حرفه‌ای عمل نکرد. در این مدت گفته شد یک فرد متمول که مسئولیتی در باشگاه پرسپولیس ندارد، وظیفه مذاکره با بازیکنان را آن هم در جایی غیر از باشگاه و در رستوران و افطاری و ... به‌عهده گرفته است. چرا باید این‌گونه باشد تا حرف و حدیث‌های زیادی به‌وجود آید؟ چرا باید خبرهای نقل‌وانتقالات پرسپولیس از طریق اینستاگرام منتشر شود و چرا مسئولان باشگاه پرسپولیس اجازه دادند این اظهارنظرها باعث اتفاقات زیادی شود از جمله اینکه وعده داده می‌شد فلان بازیکن در پرسپولیس می‌ماند، اما در نهایت این وعده توخالی و پوچ از آب درمی‌آمد. گاهی اوقات هم خبرهایی مبنی بر پرداخت چهار میلیارد تومان به طارمی برای نرفتن از پرسپولیس مطرح می‌شد که البته با تکذیب این بازیکن همراه بود. مسئولان پرسپولیس اگر می‌خواستند از طریق فردی که مسئولیتی در باشگاه ندارد، کار را پیش ببرند باید در قالب سازمانی و درست آن ورود می‌کردند، نه اینکه اهمال کنند و کار را «کنترات» به فردی بسپارند، آن هم فقط به این دلیل که چون «پول» دارد.

۲ ــ مهدی طارمی و رامین رضاییان، «بد» از پرسپولیس رفتند. طارمی روز شنبه هفته جاری به باشگاه پرسپولیس رفت و قبل از اینکه جلسه تمام شود به‌خاطر سفر به ترکیه، باشگاه را ترک کرد؛ سفری که در نهایت به عقد قرارداد با تیم ریزه‌اسپور منجر شد. او خیلی راحت می‌توانست پس از خروج از باشگاه بگوید که برای مذاکره به ترکیه می‌رود، او خیلی راحت می‌توانست بگوید قصد ماندن در پرسپولیس را ندارد نه اینکه حرفی نزند و بر ابهامات اضافه کند. او می‌تواند برای آینده‌اش تصمیم بگیرد، اما چه بهتر که خیلی راحت همه چیز را می‌گفت و تا این حد «سِکرت» عمل نمی‌کرد. او راه درستی را برای رفتن انتخاب نکرد و همین موضوع باعث ناراحتی هواداران پرسپولیس شد.

رضاییان، راه را بدتر از طارمی انتخاب کرد. او که به‌بهانه بیماری پدرش از حضور در تمرین پرسپولیس خودداری کرد و حتی پاسخ تماس‌های پرسپولیسی‌ها را نداد، به‌یک‌باره راه ترکیه را در پیش گرفت و به تیم ریزه‌اسپور پیوست. او هم می‌توانست قبل از رفتن حرف‌هایش را بزند و بگوید دوست ندارد در پرسپولیس بماند نه اینکه کلاً «پیدایش» نشود و به‌یک‌باره قراردادش را فسخ کند و برود. هواداران پرسپولیس که یک فصل گلوی‌شان را برای او پاره کرده بودند انتظار چنین رفتاری را نداشتند، انتظار نداشتند بازیکن تیم‌شان، آنها را در بلاتکلیفی بگذارد.

آنچه مشخص است اینکه رضاییان و طارمی راه خوبی را انتخاب نکردند و با بدترین شکل ممکن از پرسپولیس رفتند. آنها هرچه در این یک سال کاشته بودند با «بی‌تدبیری» و رفتاری نادرست، از دست دادند و چیزی جز ناراحتی و بعضاً تنفر برای خود باقی نگذاشتند. طارمی و رضاییان در معرفت، مرام و اخلاق به هواداران پرسپولیس باختند.

۳ ــ فارغ از این موضوع و در حالت کلی، به فوتبالیست‌جماعت خیلی نمی‌شود اطمینان کرد، آنهایی که دستی در آتش دارند و از نزدیک با بازیکنان در ارتباط هستند می‌توانند بر این موضوع صحه بگذارند. ندای قلب خیلی از آنها با پول کار می‌کند و اینجاست که وظیفه باشگاه‌ها برای عقد قرارداد سنگین‌تر می‌شود. آنها البته باید به تعهدات‌شان هم عمل کنند، چون فاصله بین رنگ قرمز و آبی برای خیلی از بازیکنان به‌اندازه چند دسته «تراول» است، بیچاره این هواداران که خودشان را برای این بازیکنان به آب و آتش می‌زنند و زندگی‌شان را به هم می‌ریزند.
 
کلمات کلیدی : مهدی طارمی+رامین رضائیان+پرسپولیس
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۴:۵۱:۰۷
آقای رضائیان همون بهتر که شما و طارمی از پرسپولیس رفتین، پرسپولیس بازیکن بی غیرت نمیخواد، غیر حرفه ای و بدون مشورت با بزرگان فوتبال این کارو کردین و محبوبیتتون از بین رفت، یادت باشه هوادارا بزرگترین سرمایه فوتبالی هستند اگه بازیکنی به هوادار احترام بذاره پول خودش میاد ولی این پولای گنده گنده که الان از ترکیه گرفتین نهایتا عمرش یکی دو ساله، یه اسطوره مثل مهدوی کیا میگه به نیمکت نشینی پرسپولیسم افتخار میکنه یکی مثل شماها... نور محمدی و سوشا هزاران برابر شما ارزش دارن حداقل اگه فنی خوب کار نکردن ولی تعصب داشتن به پرسپولیس (3791604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۴:۵۱:۵۶
تنها دلیل مذاکره چند روز قبل طارمی با پرسپولیس بازارگرمی برای خودش و افزایش قیمت بود. در هیچ جای جهان این رسم نیست که توافق بکنی تا با یه تیم دیگه بالاتر ببندی. فقط از اسم پرسپولیس استفاده کرد. متاسفم. فقط همین (3791605) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۴:۵۴:۱۶
پرسپولیسیها همینن دیگه انتظاری بیشتر ازین ازشون نمیشه داشت (3791613) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۴:۵۶:۲۸
رفتند که رفتند. چیزی که در این کشور فراوان است، افراد مستعد و با استعداد است. مگر این همه از فرار مغزها از ایران داده خبر داده می شود، کشور دچار تنگنا و خلا افراد مستعد شده است؟ (3791616) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۰۶
، منم یه طرفدارم مثل شما، از رفتن رامین و مهدی درد کشیدم ، اشک ریختم ، خیلی دلم میخواست این فصل هم بودن ، کاری ندارم مقصر کیه ، فقط اینکه رامین و مهدی با رفتنتون دلمو سوزوندید .خواهشم اینه که چاپ کنید (3791634) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۲۰
دوستان پرسپولیسی...نمیدونم چرا انقدر عصبی هستین؟؟ برای ما استقلالی ها چندین فصل اتفاق افتاد که نیم فصل با اینکه توی کورس قهرمانی بودیم ستاره هایی که الان اسطورمون هستن مثل فرهاد مجیدی، پژمان منتظری، علی سامره و ... از تیم جدا شدن..همین علیرضا منصوریان که دوست داشتنی ترین استقلالی در حال حاضره توی دروران اوجش به لیگ های درجه دو اروپایی رفت و دست استقلال رو اون موقع خالی گذاشت ولی هیچ موقع اینجوری عصبی نشدیم چون میدونستیم بازیکنی که دلش به رفتن باشه و انگیزه های زندگی ورزشی و شخصیش ندای رفتن بهش بده دیگه هر چقدر هم دوست داشته باشه نمیتونه باعث موندنش بشه...پس لطفا سطح تیم خودتون رو با وابسته کردنش به یه اسم پایین نیارید...همین رامین رضاییان قبل از اینکه به پرسپولیس بیاد آیا برای شماها انقدر بزرگ بود؟؟ پس بدونین اصل مربی و چگونه بازی گرفتن از بازیکناشه...خوش باشین (3791635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۲۷
بادکنک وقتی زیاد باد شد یا می ترکه یا از دستت فرار می کنه ارزش بادکنکی دارن یه عده . من از حرف های فیلسوفانه برانکو درس اخلاق و مردانگی می گیرم . آقای رضاییان در طول یک فصل اگر نتونسیتی از برانکو درس بگیری معلومه تا به حال مدرسه هم نرفتی . (3791638) (alef-13)
 
سهبل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۴۶
میگن حرف راست،قسم نداره! ما بهرحال ازت ممنونیم که یه سال واسمون زحمت کشیدی ولی حتی اگه حرفات راست هم ‏باشه بهتر بود مردونه جدا میشدی‎ ‎ نه اینکه بری قرارداد ببندی بعد یادت بیفته باید به هوادارا توضیح بدی بابت کارت‎!‎ مگه کریمی از پرسپولیس جدا نشد؟ مگه علی دایی و مهدوی کیا و باقری که خیلی خیلی از تو بزرگ تر بودند از پرسپولیس جدا نشدند و رفتن اروپا؟! اونا ‏جداییشون مثل رفتن تو بود؟‎!‎ مردونه جدا شدن مگر چه اشکالی داشت؟ چرا شخصیت خودتو انقد پایین آوردی با این کارت؟ تو بازیکن تیم ملی هستی‎ ‎ وقتی تو ترکیب تیم ملی قرار بگیری ما تو رو هو نمیکنیم علیهت شعار نمیدیم ولی تو واسه ما میشی مثل بازیکنای تیم های ‏بی هوادار که تو تیم ملی هستن یعنی بهت احترام میذاریم ولی فرقی داری با کامیابی نیا و انصاری و سیدجلال که نماینده های ‏پرسپولیس تو تیم ملی هستن ضمنا یکی نیست بهش بگه آخه این که باشگاه با یه بازیکن تو پست تو صحبت کرده شد دلیل برای رفتن - تیم تو سه جام قراره شرکت کنه وبرانکو میخواد تو هرپست دوتابازیکن خوب داشته باشه اینو هر غیر فوتبالی هم میفهمن بعدش هم میخواستی بری مثل بچه آدم میومدی میگفتی این همه دروغ برای چی بود بعدشم مگه قراره به تک تک بازیکنا زنگ بزنن و دعوت نامه بفرستند که بیان سر تمرین؟ وقتی قرارداد داری یعنی هنوز بازیکن پرسپولیس هستی و باید بیای سرتمرین واسه چی باید بهت زنگ میزند؟! ‏ بهت زنگ نزدن چون قرارداد داشتی و بازیکن پرسپولیس بودی مگه مسلمان و نوراللهی و احمدزاده بهشون زنگ زدن که ‏رفتن تمرین؟! اونا قرارداد داشتن مثل تو مگه مسلمان هم باید قهر میکرد و میرفت وقتی ساسان انصاری و گرفتن که هم پستش بود!‏ خدایا چقد این بچه ست!‏ (3791640) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۳:۵۵
مشکل اصلی حرفه ای نبودن باشگاه های ماست که نمی دانند چگونه با بازیکنان رفتار کنند و اغلب رفتارها غیرحرفه ای و با حب و بغض است که نهایتا بازیکنی که می بیند در جای دیگر خواهان دارد ، خیلی راحت میرود. باشگاهی که ساختار درست ندارد، علمی اداره نمی شود، بازیکن سازی ندارد، درآمد سازی ندارد وغیره. (3791641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۴:۵۹
خیلی نامرديد.ولی عزت و ذلت دست خداست.حالا میبینيمتون (3791644) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۵:۲۱
وقتي بازيكن و انقدر بزرگ ميكنيد كه تو ختم همايون بهزادي وقتي شركت نكرد و گفتن چرا نيومدي ، اقاي طارمي در جواب گفت نميخوام هوادارا ، اويزونم بشن و اعتراضي بهش نكردين به امثال سوشا كه حمايتش كردين و سوشاه خوندين ، و راميني كه با ي فصل بازي شد دني الوز ، اخرش هم همين ميشه كه خودش ارجح به هوادار و تيم بدونه ، اين تجربه نشون داد الكي بازيكن بزرگ نكنيم ، هميشه بايد حس مديون بودن به تيم و هوادار داشته باشن (3791645) (alef-13)
 
علی علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۵:۳۴
به نظرم پرسپولیس تو عقد قراردادها خیل ی اماتور کار میکنه یه باشگاه بزرگ نباید انقدر راحت ورود و خروج داشته باشه.کارهای حقوقیشون خیلی ضعیف.این باعث حیف و میل بیت المال هم میشه بازیکنا دنباله پول و شهرت هستن .باشگاه باید تو قراردادها انواع اقسام بندها رو لحاظ کنه تا اینطوری رکب نخوره و متضرر نشه. (3791647) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۵:۴۵
جناب رضاییان، و جناب طارمی، قبل از هر چیز ارزوی موفقیت براتون دارم. بنده هیات علمی یکی از دانشگا های مطرح ایران هستم و جاهای مختلف اخلاق حرف ای را تدریس کردم. کار شما حرفه ای نیست. شاید تخصص در بازی دارید اما تعهدی در کار شما نیست. تعهد از اصول اخلاق هر حرفه ای است که حضرتعالی نه تنها نداید بلکه برای گول زدن هواداران دروغ هم چاشنی کار می کنید. کجای دنیا به این افراد حرفه ای می گویند؟ اکثر فوتبالیست های ایران تحصیلات و مطالعه خیلی کمی دارند و در باشگا هها اخلاق و فرهنگ حرفه ای بودن به آنها اموزش داده نمی شود و با شهرت و ثروت، مسیر بادیه را می پیمایند. هر امدنی را رفتنی است اما بعضی های رفتند همیشه برای ما زنده اند. ولی بعضی رفتن ها برای همیشه رفتن است. امیدوارم سواد خواندن متن را داشته باشید.یاحق (3791649) (alef-13)
 
هلن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۹ ۱۵:۰۵:۵۸
آقا علي كريمي چه خوب مي گن : الهي در شب فقرم بسوزان ولي محتاج نامردان مگردان آقايون رفتين به سلامت ولي مطمئن باشيد بعد از اين در بين هيچ ايراني جاي نخواهيد داشت چون فرقي نداره پرسپوليسي يا استقلالي يا ... باشي نامرد نامرده (3791651) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.