توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444142
ره‌گیری جنگنده‌های انگلیسی توسط هواپیماهای روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۸
وزارت دفاع انگلیس روز پنجشنبه تایید کرد که جت‌های جنگنده این کشور، دو هواپیمای نظامی بمب افکن روسیه را در نزدیکی حریم هوایی انگلیس مورد ره‌گیری قرار دادند.
به گزارش ایرنا، وزارت دفاع انگلیس گفت که این دو هواپیمای نظامی روس که از نوع توپولف 'بلک جک تی یو -160' بودند، اگرچه وارد فضای حاکمیتی این کشور نشدند، اما آنها در نقطه‌ای پرواز می‌کردند که بسیار نزدیک به حریم هوایی ( فضای حاکمیتی ) این کشور، شناخته می‌شود.
شبکه اسکای نیوز به نقل از منابع وزارت دفاع انگلس گزارش داد که این هواپیماهای نظامی روس که قابلیت حمل بمب های هسته ای را دارند از شمال ایرلند به سمت غرب ایرلند در پرواز بوده اند.
وزارت دفاع انگلیس گفت که جت‌های جنگنده تایفون این کشور از پایگاه هوایی 'لوسی ماوث' در شمال شرق اسکاتلند و پایگاه هوایی 'کونینگزبای' در شرق انگلیس اقدام به ره‌گیری دو فروند هواپیمای روسی، کردند.
تحلیل گران انگلیسی افزایش فعالیت‌های نیروی هوایی روسیه در نزدیکی حریم هوایی کشورهای عضو ناتو از جمله انگلیس را نشانه 'نمایش قدرت' از سوی مسکو می‌دانند. 
این تحلیل گران بر این باورند که دولت روسیه در حال اجرای یک 'بازی' با کشورهای اروپایی از جمله انگلیس این در خصوص است. 
به گفته آنها، هواپیماهای روسی وارد حریم حاکمیت انگلیس نمی‌شوند اما وارد منطقه‌ای می‌شود که لندن خودش در آن ذیحق می‌داند.
 
کلمات کلیدی : انگلیس+روسیه+جنگنده ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.