توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444043
افشاگری سازمان ملل درباره مسلمانان قربانی میانمار
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
دو مسئول سازمان ملل در امور آوارگان فراری از خشونت تاکید کردند که بیش از یکهزار نفر از اقلیت مسلمان روهینگا در حمله سرکوبگرانه ارتش میانمار به قتل رسیده اند که بیشتر از آمار گزارشها است.

العالم: این دو مسئول که در دو آژانس جداگانه سازمان ملل در بنگلادش فعالیت می کنند، گفتند: ما نگران آن هستیم که جهان خارج بزرگی بحران در ایالت راخین در شمال غربی میانمار را درک نکند.

حدود 70 هزار نفر از مسلمانان روهینگا، درپی خشونت علیه آنها، از میانمار به بنگلادش فرار کرده اند.

یکی از دو مسئول یاد شده که خواست نامش فاش نشود، گفت: بحث تاکنون درباره صدها کشته بوده است اما شاید این ما را در برآورد به اشتباه بیاندازد.. شاید از هزاران نفر صبحت کنیم.

زاو هتای سخنگوی دفتر ریاست جمهوری میانمار گفت: جدیدترین گزارش فرماندهان نظامی میانمار از کشته شدن کمتر از یکصد نفر از روهینگا در اکتبر گذشته حکایت دارد و آمار این مسئولان سازمان ملل بسیار بیشتر از آمار ما است و درباره آن باید تحقیقات عملی شود.

حدود یک میلیون و یکصد هزار مسلمان روهینگا از تبعیض نژادی در شمال غربی میانمار رنج می برند و از حقوق شهروندی محروم هستند.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل، میانمار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.