نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311347
مسکو آماده تولید سوخو ۱۰۰ در ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۶
معاون نخست‌وزیر روسیه ضمن اعلام آمادگی مسکو برای بومی‌سازی نسبی تولید «سوپرجت سوخو ۱۰۰» در ایران گفت که مسکو در صدد است ظرف ۵ سال، یکصد فروند از این هواپیمای سوپرجت را برای ایران تأمین کند.

«دیمیتری روگوزین» معاون نخست‌وزیر روسیه بعد از تکمیل دیدار دو روزه خود به ایران به شبکه «روسیه ۲۴» اعلام کرد در صورتیکه ایران تصمیم به خرید سوپرجت سوخو داشته باشد، روسیه آمادگی بومی‌سازی نسبی تولید سوخو سوپرجت ۱۰۰در ایران را دارد.

به گزارش فارس، وی در اینباره گفت: «اگر ایران این تصمیم را درباره سوخو سوپرجت و خرید آتی این هواپیمای آماده ساخت اتخاذ کند، ما بومی‌سازی نسبی تولید آن در قلمرو ایران را بررسی می‌کنیم».

روگوزین تصریح کرد: «من هم‌اکنون کاملاً متقاعد شده‌ام که تمامی منابع لازم به ویژه در بخش هوانوردی وجود دارد و بسته به تصمیم سیاسی ایران برای ازسرگیری همکاری صنعتی جامع با روسیه، ایران می‌تواند این کار را درون قلمرو خود انجام دهد».

اینترفکس نیز گزارش کرد که روگوزین همچنین اعلام کرده است که مسکو احتمالاً ظرف پنج سال، یکصد سوپرجت سوخو ۱۰۰ را برای ایران تأمین کند.
 
کلمات کلیدی : روسیه+سوخو+ایران
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۶:۰۹
تولید بدنه هواپیمای سوخو 100 در ایران اشتباه صد در صده .کشور ما برای صنعتی شدن تنها یک راه بیشتر نداره و اون هم مسیری که کشور چین رفت یعنی قطعه سازی و همکاری با شرکتهای بزرگ صنعتی دنیا البته قبل از اون باید مسایل سیاسی ما با غربیها تعدیل بشه و بعد در حوزه های کنترل کیفیت و صنایع پایه همچون قالب سازی ریخته گری تراش کاری و متالوژی و صنعت الیاژ که در کشور ما سالهاست عقیم مونده پیش بریم . صنایع روسیه به خاطر سبک غلط مدیریتی این کشور به زوال خودش ادامه میده و برعکس صنعت غرب به خاطر مدیریت صحیح با سرعت بیشتری به سوی پیشرفت حرکت میکنه . در غیر این صورت ظرف سالهای نه چندان دور با گسترش خشکسالی و بی آبی و پایان یافتن نفت و گاز کشور رو به زوال پیش خواهد رفت. (3335513) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۶:۵۲
شما اس 300 رو تحویل بده سو خو پیشکش (3335548) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۱:۵۵:۱۷
توپولف جدید رو نباید ایران بخره هیچ کشوری نمیخره میخواند یک هواپیمای بدون کیفیت که فقط اسمش عوض شده رو باز به ایران قالب کنن مگه ایران ۱۴۰ رو یادمون رفته گفتن جدیده و بومی سازی میشه اون وقت حتی در دمای چهل درجه هم موتورهاش از کار می افتاد و یک توپولف جدید بود با تغییر نام روسی ش . (3335627) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۴۴:۰۷
موتور هم باید بومی و با کیفیت بالا ساخته شود و استانداردهای رفاهی و امنیتی از هواپیماهای غربی کمتر نباشد. در اینصورت استقبال می کنیم. این ممکن است ولی همه طرفها باید اراده قوی داشته باشند. (3335685) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۲:۵۹:۱۷
این سوخو 100 آیا نظامی است یا مسافربری؟ حالا که تحریم ها داره برداشته میشه این کشور هم میخواد جنس هاشو بفروشه؟ مثل سامانه دفاعی اس 300 نکنه که هی قول تحویل میداد ولی با مذاکرات پشت پرده با غربی ها هی امروز و فردا میکرد. (3335703) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۶:۴۳:۰۷
هواپیماهای روسی اشغال اند به درد ایران نمی خورند (3335953) (alef-11)
 
امین
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۸:۲۹:۰۰
اول اون اس 300 ده سال پیشی که قرار بود تحویل بدن،بدنش سوخو 100 پیشکش. (3336074) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۱۸:۴۷:۱۰
بومی سازی تولیدش پیش کش روسیه باشه. خواهشا اگه قرار به تولیدش شد، این هواپیما رو با آب و هوای ایران سازگار کنند. آب و هوای گرم ایران کجا و آب و هوای روسیه کجا. (3336106) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۲۹ ۲۱:۴۶:۲۸
خود روسها از هواپيماهاى ايرباس و بوئينگ استفاده مى كنند نمونه ان هم همان هواپيمايي كه جديدا ساقط شد انوقت مابرويم هواپيمايي كه خودشان جرات سوار شدن را ندارند را بخريم مگر خون روسها از ايرانيان رنگينتره؟ در يكصورت اينكار بايد انجام بشه كه اونها هم ساخت پرايد را در كشورشان بومى سازى كنند (3336298) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۰۳:۰۶:۴۸
با اینکه سوخو100 با همکاری ایتالیا و... ساخته شد ولی ازلحاظ ایمنی فعلا سابقه خوبی نداشته وبهتر است ایران هم به جای روسیه از آمریکا واروپا بویینگ وایرباس بخره . (3336510) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.