نظر منتشر شده
۲۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391141
خط و نشان سازمان وظیفه عمومی؛
اخذ وام، مستمری و بیمه بیکاری برای سربازان غایب متوقف می‌شود
بخش اجتماعی الف، 22 شهریور 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با هشدار به سربازان غایب، از اعمال محدویت‌های جدید خبر داد و گفت: هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا در آینده نزدیک ارائه خدماتی همچون تسهیلات بانکی، دریافت مستمری و بیمه بیکاری برای مشمولان غایب متوقف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سردار سیدحمید صدرالسادات اظهارداشت: افراد بسیار زیادی پیامک‌هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی‌شان از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت کرده‌اند که این افراد باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه ثبت درخواست‌ها در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی همچنان ادامه دارد، گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این دفاتر برای ثبت درخواست معافیت از خدمت، طرح جریمه مشمولان غایب یا اعزام به سربازی اقدام کنند.

صدرالسادات ادامه داد: متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب نیز با توجه به فرصتی که برای تعیین تکلیف مشمولان غایب و تمدید آن تا ۲۰ شهریور به وجود آمده، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه گروهی از مشمولان غایب، درخواست ثبت‌نام در طرح مذکور را دارند، اوایل مهر مرحله بعدی زمان ثبت‌نام جریمه مشمولان غایب اعلام می‌شود، اما برای کسانی که پیامک تعیین تکلیف ارسال شده باید به دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) مراجعه و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه قانون محدودیت‌هایی را برای مشمولان غایب در نظر گرفته است، گفت: تاکنون امکان نظارت به اعمال این محدودیت‌ها به صورت جدی وجود نداشته اما با اقدامات صورت گرفته از این پس مشمولان غایب برای انجام برخی امور خود با محدودیت مواجه شده و به مرور زمان نیز این محدودیت‌ها مطابق قانون افزایش می‌یابد.

صدرالسادات افزود: منع استخدام دولتی و خصوصی، اخذ گذرنامه، ارائه خدمات بانکی و ... از مواردی است که مشمولان غایب با محدودیت مواجه می‌شوند و حتی ممکن است گذر زندگی را بر آنها سخت کند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: هماهنگی‌های لازم با بانک مرکزی، وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی به عمل آمده تا در آینده نزدیک ارائه خدماتی همچون تسهیلات بانکی، دریافت مستمری و بیمه بیکاری برای مشمولان غایب متوقف شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در خاتمه درباره افرادی که خدمت دوره ضرورت خود را گذرانده‌اند ولی نسبت به تعویض کارت قدیمی خود به هوشمند اقدام نکرده‌اند، گفت: برای این دسته از افراد پیامک‌هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خود ارسال شده، این اشخاص لازم است با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) نسبت به تعویض کارت و ثبت اطلاعات خود در سامانه وظیفه عمومی اقدام کنند.
 
کلمات کلیدی : سازمان وظیفه عمومی+سربازان غایب+جریمه سربازی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۰۳:۱۳
باید خدمت سربازی مورد بازنگری قرار گیرد. اصل خدمت سربازی چندین و چند دهه سال قبل پایه گذاری شده. در طول زمان همه چیز تغییر پیدا کرده است. نمی توان با نحوه سربازی فعلی نیروهای نظامی کار آمد تربیت کرد. با توجه به بیکاری فزاینده در کشور، اگر سربازی به صورت شغل درآید بدین ترتیب که حقوقی مطابق قانون کار برای آن در نظر گرفته شود و از حالت اجباری بودن در آید، هم مسئله بیکاری تاحدی رفع می شود و هم نیروهای توانمند تری تربیت می شوند. (3931687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۱۰:۴۰
من بیکار هستم و سربازی هم نرفتم و اگه برم سربازی و برگردم باز هم بیکار میمونم ..پس برای چی برم سربازی ؟!!!!!!!!!!!!!!!! (3931695) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۴۶:۴۲
حرف حساب جواب نداره!!! (3931924) (alef-11)
 
Milad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۳:۰۶
کلا فلسفه ی این نظام سربازی تو ایران اکنون با چالش های زیادی روبروس و اکثر صاحب نظران و اهل فن از توقف این سیستم سربازی حرف میزنن ، بعد هنوز ما درگیر قوانینی هستیم که بیشتر موجب هدر رفت نیروی و سرمایه انسانی جوان کشورمون میشه و هنوز که هنوزه در زمره ی اقلیت ۹ درصدی این کشور ها هستیم (3931719) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۳۳:۱۹
من خودم سه سال هست ، داروی افسردگی تحت نظر متخصص می خورم.
اما باید بروم سربازی. خوب من اگر سالم بودم که سه سال دارو نمیخوردم.
معافیت هم بدن یا ندن ، ، معاف از رزم یا هر چیزی
نمیدانم اما نمیتوانم بروم دنبالش
چون میگن این نوع معافیت ها به درد هم نمیخوره (3931720) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۳:۴۲:۴۲
من مثل شما بودم
نظم خدمت من رو درمان کرد. (3932857) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۱۳:۴۷:۱۳
من خودم خدمت کردم. اصلا سربازی مفهوم نداره. نه شما به درد اونا می خوری نه اونا بدرد شما. شما عمرت تلف میشه اونا ماهی 70 تومن به هر نفر میدن(معلوم هم نیست برای چی).
خوب به جای این همه نیروی سیاه لشکر وظیفه همون پول رو بذارین نیروی حرفه ای با تعداد کمتر بازدهی بیشتر تربیت کنید. دو دو تا چهارتاست دیگه.

مثلا کسی که لیسانس و بالاتر داره چرا نره مناطق محروم تدریس نکنه یه حقوقی هم بگیره متناسب. مگه فقط پزشک درس میخونه و آدمه تو این مملکت؟ (3932868) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۴۷:۴۵
چرا پزشکان تافته جدا بافته شدن عملا سربازی نمیرن و همون طرحشون سربازی حساب میشه و حقوق کلان هم میگیرن

همه فارغ التحصیلان حاضرن عین پزشکان سربازیشون شامل کار تخصصیشون و بیمه و حقوق کلان و سنوات و سابقه کاریشون بشه حتی در بدترین جاهای کشور (3931730) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۳:۴۹:۲۷
واقعا دو سال زیاده برای سربازی
اقایون مسیولین دولتی و نماینده ها هم چون با یک تلفن سربازی بچه ها و فک و فامیلشون را در امریه هتل سربازی میندازن مشکل مردم را نمیفهمن (3931733) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۰۲:۳۲
چرا یارانه آنها را قطع نمیکنید اینها که برای مملکت و ملت سربازی انجام نداده اند وقتی در زمان صلح به سربازی نمیروند آیا در زمان جنگ برای کشور میجنگند خیر ، پس باید از یارانه و خدمات محروم شوند من چرا 24 ماه رفتم سربازی. (3931745) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۲۳:۴۰
مگر کسی بیمه بیکاری هم می گیره؟ (3931754) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۴:۵۲:۰۳
جالب آنست که همین اواخر سیاست‌های کلی خانواده ابلاغ شد. هشدارهای سردار!!! جقدر در راستای این سیاست‌هاست؟! (3931779) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۱۹:۰۳
قطع کردن مستمری بیکاری شخصی که به هر دلیلی بیکار شده، کار درستی نیست. به جای تهدید کردن مردم، دلایل رویگردانی جوانان از خدمت سربازی را بیابید. (3931789) (alef-13)
 
رضا
United States
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۶:۴۹:۳۴
جناب سردار یک قانون درست تهیه فرمایید برای خرید خدمت یا پرداخت جریمه با استفاده از کارشناسان با سواد که هم سن و هم مدرک تحصیلی تواما در ان لحاظ شود مردم هم اقدام به پرداخت جریمه خوهند نمود (3931834) (alef-11)
 
اردشیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۶:۵۷:۵۴
سربازی انسان را مرد میکند. (3931841) (alef-11)
 
ولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۷:۳۱:۲۱
چرا یارانه افرادی که سربازی نمی روند راقطع نمی کنید.؟این موضوع را از قبل از شروع یارانه ها گفتم ولی هیچ گوش شنوایی مطرح نمی کند.!حتی اقای توکلی؟! (3931863) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۷:۵۱:۴۳
من خودم بیست و هشت ماه خدمت سربازی رفته ام پس برای خودم نمیگویم ولی کشور در صورتی میتواند توقع انجام خدمت سربازی از جوانان داشته باشد که در ازای آن شغل٬خانه٬درامد و سایر تسهیلات مورد نیاز یک زندگی سالم را در اختیار جوانان قرار دهد پس خدمت سربازی یک تعهد یا قرارداددو طرفه بین جامعه و جوانان است در یک قرارداد نمیتوان توقع انجام کلیه تعهدات یک طرف قرارداد را داشت ولی طرف مقابل هیچ تعهدی برای خود قایل نباشد پس لطفا منصف باشیم تا خداوند به ما برکت بدهد (3931877) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۱۱:۵۲
حالا مگه ما که سربازی رفتیم بیمه و وام و حقوق بیکاری و... گرفتیم ؟؟؟ (3931895) (alef-11)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۸:۲۱:۳۹
چه جالب مگه کسایی که سربازی نرفتن می تونن وام و مستمری ... بگیرند؟!!! (3931902) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۰:۴۳:۱۷
سردار بزرگوار برنامه خدمت سربازی ایرادات جدی داره و تغییر ان بطور جدی خواست اکثریت جامعه است. طبیعتا به عنوان یک مسئول پاسخگو در برابر جامعه لازمه بجای خط و نشان کشیدن برای جوان هایی که واقعا غرق گرفتاری و ناامیدی هستن به این خواست عمومی احترام بگذارید. قطعا کسی با حفظ امنیت داخلی و خارجی به واسطه نیروی نظامی کارآمد مخالف نیست اما با روش کنونی، نه تنها نیروی نظامی کارآمد ایجاد نمیشه بلکه تنش و نگرانی را برای خانواده ها ایجاد میفرمایید (3932008) (alef-11)
 
سام
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۱:۴۸:۲۶
آقازاده ها با پول تعیین تکلیف شدند حالا برخورد با مردم عادی شروع می شه. این خیلی بده که تو این مملکت همه چیز فقط مال اونهایی هست که دستشون به دهنشون می رسه. (3932076) (alef-11)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۲۲:۲۴:۱۲
چطور انتظار دارند که فردی با 34 سال سن و فارق التحصیلی دکتری، بدون پارتی و با داشتن فرزند به سربازی اجباری (و تقریبا بدون حقوق) برود؟ افرادی که تخلف کرده اند و کار کرده اند بتوانند خرید خدمت کنند و افرادی مثل من که قانون را زیر پا نگذاشته اند و از لحاظ مالی تحت فشارند زیر پای مقررات له شوند. نخیر قربان ما به سربازی اجباری و غیر حرفه ای نه می گوییم. (3932108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۰۹:۳۱:۲۵
بنده در سي و يك سالگي رفتم، انواع توهين و تحقير سرم اومد، خوشبختانه معافيم بعد از ٦ ماه رفت و آمد ثابت شد، ولي از اين كه بر من چه گذشت ٢ تا كناب ميتونم بنويسم، (3932351) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۰۱:۱۱:۵۰
حداقل امکاناتم تو دوره سربازی به سرباز نمی دن، خود من با مدرک فوق لیسانس 3 ماهه حقوق مونو 70 ریختن در حالی که 105 بود حالا من سربازی رو تموم کردم هنوزم ما بقی شو نریختن به حساب...سربازی با تمام خوشی هاش و تجربیات و خاطراتش و تمام ناملایمتاش یه تعریف بیشتر نداره تو ایران. سرباز یعنی( بیچاره و محروم) فقط باید تحمل کنی که بگذره، همه که نمی تونن امریه بگیرن. (3932204) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.