نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315046
با این اپلیکیشن کتاب بخرید
محققان یک شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند اپلیکیشنی به نام «طاقچه» را برای کتاب خوان ها ارائه کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۲
 دنیا به سمت دنیای الکترونیکی رفته است بنابراین حمل و نقل کتاب معنایی ندارد. از این رو محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق شدند نرم افزاری با عنوان «طاقچه» را برای کتاب خوان ها ارائه کنند تا کتاب به راحتی از طریق تلفن همراه قابل دسترسی باشد.

 اپلیکیشن «طاقچه»، کتاب فروشی است که قابل نصب بر روی گوشی های اندروید، ios، تبلت ها و ... است. این اپلیکیشن بر روی تمام پلتفرم ها کار می کند. نرم افزار طاقچه، تقریبا یک میلیون کاربر دارد. همچنین ایرانیان خارج از کشور هم می توانند از این اپلیکیشن بهره ببرند به طوریکه روزانه ۵ الی ۶ کتاب به غیر از فروش داخلی، به آنها فروخته می شود.

با توجه به مشکلات کشور و فروش غیر قانونی مجلات و کتابها، وجود چنین نرم افزاری ضروری است تا مراجل فروش کتاب و مجله به صورت آنلاین، قانونی شود. در واقع می توان گفت کار اصلی این اپلیکیشن، فروش کتاب و مجله به صورت قانونی است.

حدود  ۳۵۰ ناشر معروف کتابهایشان را به این نرم افزار عرضه می کنند. این اپلیکیشن در حال گسترش به کشورهای فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان نیز هست. همچنین نسخه عربی این نرم افزار تا ۶ ماه دیگر در کشورهای عربی منتشر می شود.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+کتاب
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۷:۵۲:۲۳
چقدر نرم‌افزار کتابخون درست شده که یکی از یکی دیگه مزخرف‌تره! (3366643) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۱۵ ۱۵:۰۹:۵۶
معلو م است که شما اصلا استفاده نکردید. اتفاقا هر سه هم خوب هستند هم فیدیبو، هم کتابراه و هم طاقچه (3368888) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.