نظر منتشر شده
۵۶۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 155440
پشت پرده توهين به امام علي النقي ارواحنا فداه
محمد خويی، 25 اردیبهشت 91
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم
مى‏ خواهند نور خدا را با دهانهايشان خاموش كنند وحال آنكه خدا نور خود را كامل خواهد گردانيد گر چه كافران را ناخوش افتد...سوره مباركه صف آيه ۸

امام علی النقی علیه السلام:
ألْحِكْمَةُ لاتَنْجَعُ فِى‏الطِّباعِ الْفاسِدَةِ؛
حكمت در سرشت‏هاى فاسد تأثيرى ندارد
(بحارالأنوار، ج ۷۸ ص ۳۷۰)

تمسخر و وهن پیام ادیان و دیانت مردمان کهنه ترین و هرزترین ابزار دین ستیزانی است که کاری جز این در برابر هیمنه ادیان از آنها بر نمی آید. پشت صحنه البته , همیشه عروسک گردانانی هستند که دین ستیز های لوده را می آرایند و به میدان میفرستند و به تماشا می نشینند تا شاید از آزار و اذیت و تمسخر مومنان بهره ای هرچند کوتاه ببرند .
دین ستیزان مطلع تر می دانند که این روش یک رویه ارتجاعی است که از هزارها سال پیش به قدمت پیام ادیان مورد استفاده ایشان بوده و البته کمترین تاثیرگذاری را هم در تقابل با ادیان دارد . اما عده ای از همراهان آنها هستند که جز لودگی و تمسخر کاری از انها برنمی آید و از قضا قربانی کردن انها مفید تر از حضور آنها است !
کمتر پیش می آید که این دو با هم یکجا دیده شوند .اما در مصاحبه هاي ( بخوانید مدافعه ها ) اخیر بی بی سی فارسی با "شاهین نجفی " این پدیده قابل رویت بود . شاهین نجفی خواننده ای است که چندی پیش در هجو انتظار و ظهور ترانه ای بنام "مهدی" خواند . اما شهوت شهرت وی از بازخوردهای این ترانه توهین آمیز سیراب نشد و اقدام به خواندن ترانه ای دیگر به نام "نقی " نمود که در آن از هیچ تلاشی برای پاشیدن خاک به آفتاب دریغ نکرده است . وبرای اینکه اطمینان یابد بازخودرهای این توهین ها به اندازه کافی شديد خواهد بود پوستر این ترانه را هم وهن گنبد طلایی ائمه با نصب پرچم همجنسگرایان بالای گنبد و پرواز کلاغها بجای کبوترها و تشبیهی که ادب قلم مانع توصیف آن است قرارداده است .
شاهین نجفی قبل از هرچیز یک قربانی است .قربانی سیاست های دین ستیزی و اسلام هراسی دشمنان مردم است که سالهاست در فضای مجازی و رسانه ای غربی به زبانهای مختلف تدارک دیده شده است . شاهین نجفی یک قربانی رقت انگیز است . تراوشات ذهنی وی که برخی نام هنر بر آن می نهند ناشی از عدم درک و هضم روابط و معلول ها میان پنداشته هاي ذهن مجازی اش با گذاره های واقعی در دنیای حقیقی است . در پس سطور و تصویرسازی توهین آمیز و تاریکی نفرت وی از مردمش گره های ذهنی رقت انگیزی نمایان است . ذهنی که نتوانسته با مردم و دیانت مردمان دیار خویش کنار بیاید . و به زعم خود به جنگ آنها رفته است .
در این میان همانها ( همان عروسک گردان ها ) که سالهاست اتش تهیه اسلام هراسی و اشاعه شبهه و تردید بر ایمان جوانان ریخته اند  آش را شورتر از آنچه باید یافته اند و تقلا می کنند که این زیاده روی را چاره ای جویند . بی بی سی فارسی که در غایله قران سوزی تری جونز هم به دفاع از وی گریبان دریده بود , بلافاصله تلاش کرد شاهین نجفی را از ننگ اهانت به ائمه تبرئه کند . در این مصاحبه اینترنتی مجری بی بی سی فارسی تلاش می کند ادعای عدم توهین به ائمه علیهم السلام را در دهان شاهین نجفی بکارد اما وی انقدر باهوش نیست که درک کند چه اتفاقی در حال رخ دادن است. گردانندگان بی بی سی فارسی که از وی نا امید می شوند روی مولفه دیگر خبر یعنی صحت و سقم فتوای صادر شده متمرکز می شوند .
همکاران بی بی سی فارسی در صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد گویا بعد از توجیه شاهین نجفی در مصاحبه با وی نقش تکمیلی را ایفا می کنند تا جایی که در ادعای مضحکی ,  وی به توصیه دوستانش اتها م توهین به ائمه علیهم السلام را رد می کند اما در موضعی کودکانه و لجوجانه باز بر همان توهین ها اصرار می ورزد و اين بار جامعه ایرانی معترض را نیز از توهین های خود بی نصیب نمی گذارد و آنها را دگم و نادان نسبت به هنر می داند . وی هنوز متوجه نشده است ادامه این رویه و اصرار بر توهین و تمسخر اعتقادات مردم میتواند نقطه پایانی رقت انگیز بر فعالیت به اصطلاح هنری اش باشد .
فهم چرایی این عملکرد چندان سخت نیست . دین ستیزان مطلع تر نقش تندروی ها و توهین های اینچنینی در اتحاد و یکپارچگی جامعه مذهبی را می دانند و روش استحاله تدریجی پای آهنگ های رپ اباحه سرا یا رپ های پرسر و صدای جنبش سبز یا دستنوشته های شیک لائیک و سکولار را موثرتر می پندارند.
بر خلاف جو سازی های رسانه های دروغین ضد اسلامی هنوز هیچ فتوای اختصاصی در مورد این هتاک صادر نشده است و همه آنچه در شبکه های اجتماعی یا رسانه های ضد اسلامی منتشر شده پاسخ به سوالهای عمومی مراجعه کنندگان است
اما موج حماسه ساز برخاسته از جوشش مردمی و غیرت ایرانیان از هر طیفی که توهین و تمسخر آیینشان را برنمی تابند چندان بلند است که که عروسک گردانان را به تلاش برای تصحیح این توهین و تندروی واداشته است . آنان از این بیم دارند که موج این اعتراضات بیش از این به بدنه مذهبی جامعه سرایت کرده و منجر به عکس العمل های جدی جامعه مذهبی ایران و مراجع عظام گردد . پافشاری این رسانه ها بر انتساب دروغین این اعتراضات به نیروهای دولتی و حزب اللهی در این راستا ارزیابی می شود . آنان امیدوارند با مهار و مدیریت این عکس العمل ها زمینه گام های بعدی را فراهم آورند .
آنچه از مجازات این هتاک مهمتر است عدم غفلت از وقایع منطقه و درک ضرورت های این برهه حساس تاریخی است . از زمانی که پای استعمار غربی به این منطقه باز شده است مهمترین دست آویز استمرار سیطره و تسلط آنها بر منطقه تشدید اختلافات مذهبی و قومی و عقیدتی بوده است . گفتگو و توازن و تعادل میان طیف های مختلف فکری و مذهبی در این منطقه به هیچ وجه به نفع آنها نبوده تا جاییکه پیوسته اقدامات آنها در ایجاد کلنی های اختلاف در منطقه و ایران قابل رصد است .
کنار رفتن نقاب همراهی با دین غیر سیاسی سکولاریسم انگلیسی و تشدید دین ستیزی های توهین آمیز و همزمانی آن با رسوایی آشکار وهابیت سعودی و نمونه ترکی در پیشبرد سیاستهای غرب در مقابله با جبهه مقاومت و تلاش آنها برای نجات صهیونیستها در این برهه حساس تاریخی باید ما را از هر طیف فکری با اندک تعلق خاطری به اسلام نبوی (ص) به اتحاد و انسجام بیشتر وادارد .
بر خلاف فاصله های موجود میان ما از گرایشهای مختلف و عناوین و برچسب هایی که ما عادت داریم میان یکدیگر رد و بدل کنیم آنها همه ما مذهبی ها را تا زمانی که اندک تعلق و رنگ و بویی از اسلام داشته باشیم به یک چشم می نگرند . پرده تزویر مسلمان خوب و مسلمان بد یا اسلام سیاسی و اسلام غیر سیاسی در صحنه بین الملل مدتهاست که برافتاده است اما متاسفانه داخل ایران این فرآیند به خوبی تبیین و تشریح نشده است . در جریان اخیر رسانه های فارسی زبان وابسته به اردوگاه غرب تلاش می کنند که مولفه سازی و سپس نهاد سازی رسانه ای کنند . از مولفه های مورد تاکید آنها که هر مسلمان خوبی از دید آنها باید دارا باشد بی تفاوتی مقابل همین توهین هاست به این معنی که هر کس هرگونه خواست می تواند ارزش ها و اعتقادات دیگران را دست آویز و بازیچه سرگرمی و هنر نمایی خود کند و معتقدان به آن ارزشها نیز در جامعه متمدن امروزی نباید متعرض وی شوند وگرنه بلافاصله برچسب های اسلام سیاسی و حزب الهی و دولتی خواهند خورد . این فرایند تا آنجایی پیش می رود که در گزارش یکی از موسسات پژوهشی آمریکایی از میان چند گزینه ای که برای تشخیص اسلام مطلوب از اسلام نا مطلوب به زعم آنها پیشنهاد می شود شاخص برسمیت شناختن حقوق همجنسگرایان است . به این معنی که هر مسلمانی که بتواند بر خلاف نصوص صریح قرآن حقوق همجنسگرایان را برسمیت بشناسد مسلمان مطلوب و در غیر این صورت مسلمان نامطلوب است .
فراتر از نهاد سازی رسانه های بیگانه جامعه ایرانی از مسلمان و غیر مسلمان از مذهبی حزب اللهی و غیر حزب الهی ... متدین دولتی و سنتی ... و حتی غیر مذهبی رپ خوان نیز نسبت به این نوع توهین ها واکنش نشان می دهد و نشانی از هنر و ادب و تمدن در آن نمیابد . در این میان حتی غیرت ورزی دینی کسانی که چندی است میان آنها و نظام فاصله افتاده نباید مستمسک ملامت قرار گیرد بلکه شایسته است دست آویزی برای درخواست همیشگی مردم در جهت تعیین پررنگ تر مرزها با دین ستیزان غریبه با اسلام و انقلاب تلقی گردد.
اگر وهابی "دین مدار" سعودی و رسانه های "دین ستیز" انگلیسی در تخریب گنبد سامرا و وهن تصویری آن به اشتراک می رسند ضروری است ما نیز از هر گرایش و سلیقه ای بدور از هرگونه انفعال و پراکندگی پاسخی مناسب این سناریو تدارک بببینیم . در این راه ضرورتی ندارد اختلاف سلیقه ها و گرایش ها را فراموش کنیم بلکه یک اقدام هماهنگ و در خور جامعه ایران می تواند هزینه این اقدامات را برای هتاکان بسیار بالا ببرد و اجرای مکرر این سناریوی تکراری را ناکام گذارد . 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۰۶:۴۴
در حال حاضر دین ما آلوده به سیاست است؛ دیگر سیاست دینی نداریم. دین سیاسی داریم ... این رو باید بفهمید ...
دین بازیچه ی همه شده، شاهین نجفی هم یکی از همه ... (783725) (moderator9)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۵۹:۰۸
این چه ربطی داشت به اهمیت مقابله با توهین و تمسخر های اینچنینی (784227) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۷:۲۹:۲۵
ربطش در مثبت ها به نظر بالایی و منفی ها به نظر شماست (785063) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۰:۴۸
ربطش اینه که احترام امامزاده یا مسجد را باید متولی آن حفظ کند فهمیدی کل هاشم؟ (785347) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۴:۵۰
مگر این فرد به متولیان امام زاده توهین کرده که شما اینچنین توجیه می کنید؟ بر فرض هم متولیان امام زاده حرمت امام زاده را نگه ندارند باز این خود دلیل بر مظلومیت امام زادگان است. این نکته را هم در نظر بگیرید که این ضرب المثل به مانند بسیاری دیگر برای عوام است و افراد اهل تفکر و اندیشه کاری ندارند به اینکه متولیان امام زاده چه می کنند. (785409) (moderator9)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۰۳:۴۳
جان به فدای آدم آزاده (789479) (moderator9)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۹:۱۲
اساسا ارتداد در جامعه دینی تعریف می شود اینکه ما جامعه سیاست زده ای داریم یک حرف است و حرف درستی هم هست اینکه به شاهین نجفی حق بدیم به این دلیل حرمت شکنی کند و آیین غالب ایرانیان را به تمسخر بگیرد حرف دیگری است . من کل هاشم اینو می فهمم شما نمی فهمی ؟ (785421) (moderator9)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۵۴:۲۲
مگه متولی امام زاده به امام توهین کرده که حرمتش رو شکسته باشه و این بیاد حرمت بشکونه؟

خطای دیگران چه ربطی داره اجازه بدیم کسی به امام توهین کنه؟ (785513) (moderator9)
 
عدد صحیح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۲:۳۲
متولی مسجد هیچ جا به مسجد بی احترامی نکرده است.
توهین به مقدسات خط قرمز هر دینی است آیا تا به حال شنیدید که به مقدسات مسیحی ها بی احترامی شده باشد؟ مثلا انجیل آتش بزنند؟ نمی دونم چرا فقط این امر در خصوص اعتقادات مسلمانان و به خصوص شیعیان است (785778) (moderator18)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۹:۳۶
جناب " عدد صحیح" من از توهین به هیچ دینی حمایت نمیکنم ولی حرف شما هم مستند نیست. بله بارها و بارها در اروپا و آمریکا به مسیحیت توهین شده است. نمونه آن اثر زشت و غیر اخلاقی آن هنرمند آمریکایی بود که صلیب را در ظرف شیشه ای حاوی نجاست قرار داد و به نمایش عمومی در آورد و بخشی از جامعه آمریکا به آن اعتراض کرد ولی دیوان عالی آمریکا این اقدام او را با استنداد به متمم قانون اساسی آمریکا نوعی از آزادی بیان دانست. و یا در اروپا کتاب هایی نظیر آخرین وسوسه مسیح منتشر شده است که هنوز هم تجدید چاب میشود هرچند که کلیسا آن را غیر اخلاقی و کفر آمیز تشخیص داده ولی مانع از انتشار آن نشد و البته کاریکاتورها و آثار به ظاهر هنری که در آن حضرت عیسی ( ع) مورد توهین قرار گرفته است نیز در اروپا فراوان است و البته مورد حمایت قانون و البته شاید شاهین نجفی فضای اروپا را دیده و فکر کرده درباره شیعیان هم میتواند این اقدام را صورت دهد!! (787664) (moderator9)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۲:۴۵:۰۳
این آزادی بیان یا به عبارتی آزادی توهین به ادیان چه نقشی در تکامل بشریت داشته که ما هم همین راه را برویم .اینکه یک روانی صلیب داخل نجاست بیاندازد چه چیز به کمالات بشری افزوده که ماهم مانند آنها بی تفاوت از این توهین ها بگذریم . قران میفرماید قولوا قولا سدیدا ... نه هر قولی ... این که آزادی تا این حد برود که حتی به معتقدات میلیاردها انسان توهین شود
در لحن خود دقت کنید چنان از بی تفاوتی ادیان در غرب برابر این توهین ها سخن گفته اید که گویی راه دیگر جز آنکه انها رفته اند وجود ندارد .
آزادی توهین به ادیان ... آزادی همجنسگرایان .... آزادی حمله پیشدتانه کشتار آزاد مردم ... همه از قالب های گفتمان غربی است که ضرورتا یک شیعه ایرانی نباید به آن قالب در آید (788320) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۳۶:۵۶
دوست عزیز مگه من گفتم توهین به ادیان از دیدگاه من آزادی بیان است یا از آن دفاع کردم ؟ من در جواب دوستی که گفتن در هیچ کجای دنیا توهین به ادیان و یا مسیحیت اجازه داده نمیشود عرض کردم در دنیای غرب اینگونه است. لزومی به نوشتن این جوابیه از طرف شما نبود. نقل خبر به معنی تایید محتوای آن نیست.
شما از کجای نوشته من برداشت کردید که لحن من بی تفاوتی نسبت به توهین به ادیان است. لحن من انتشار مطلبی درباره قوانین در دیگر کشورهاست. و اتفاقا در مطلبی که نوشتم این آزادی توهین به ادیان را سرزنش کردم. من معتقدم عقاید دینی انسان ها محترم است و هیچ کس نباید ان را مورد اهانت قرار دهد و در عین حال نیز مخالف تندروی و جلو تر از قانون حرکت کردن هستم و آنهم در شرایطی که کشتن نجفی میتواند موجب وهن کشور و افزایش فشار ها شود . اگر حکومت ایران تصمیم به این برخورد گرفت قابل پیگیری است ولی بر اساس احساسات عده ای که خود شخصا حکم قتل صادر میکنند نخیر بنده با این اقدام موافق نیستم مگر انکه از مجاری قانونی و با در نظر گرفتن مصلحت کشور و نظام باشد. حالا اگر به بنده هم میخواهید نسبت هایی را که به غربی ها دادید بدهید بفرمایید این گوی و این میدان.
لطف کنید عینک سیاه بینی را از دیده بردارید و دوباره کامنت من را بخوانید. (790106) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۸:۱۲
برادر عزیز ... من هم با اقدامات احساسی جلو تر از فتوای علما موافق نیستم اما بپذیرید که شما این قید را درنوشته قبلی نفرمودید . از سویی دغدغه شما در سو استفاده دشمن از عکس العمل ما هم کاملا بجاست .به هر حال لازم است مجددا بر رد بی تفاوتی مقابل این توهین ها تاکید کنم و یاد آور شوم که اگر این بی تفاوتی ها می توانست مفید باشد برای مسیحیت کارساز بود . همانطور که گفتید کارساز که نیست هیچ به علت تعلق خاطر میلیاردها انسان به ادیان الهی هر روانی از مادر قهر کرده ای برای مطرح کردن خود دست به چنین اقداماتی میزند و متاسفانه فرهنگ غربی این تجاوز آشکار را به حقوق متجاوز تبدیل کرده است .. مانند به رسمیت شناختن همجنسگرایان ... حق تهاجم پیشدستانه ...

چگونه است که آزادی بیان مورد حمایت و ادعای بوش در مورد بن لادن که صرفا با سخنوری هایش جنایت پروری کرده است صادق نیست اما در مورد کسانی که با تمسخر ادیان نفرت پراکنی می کنند صادق است ؟ عرضم این هست که هیچ یک نباید مصونیت داشته باشند چه بن لادن چه هتاک

همانطور که آمریکا حق دارد برای دشمنش بن لادن جایزه تعیین کند متدینن به ادیان نیز حق دارند بر ای هتاکان جایزه تعیین کنند البته بعد از روشن شدن تکلیف توسط علما

حقیقت این است که پروپاگاندای غربی اسلوب خود را بر ذهن های ما حاکم کرده و اندیشیدن فراتر از این اسلوب کار بسیار سختی است (792401) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۲:۴۸:۴۸
آنها منتظر تایید یا عدم تاید شما نسبت توهین به ادیان نمی مانند فقط کافی است عده ای مانند شما بپذیرند که نسبت به این توهین ها باید بی تفاوت بود تا دین ستیزان به توهین های خود ادامه دهند . با این تجربه ای که فرمودید با چه منطقی ماهم نسبت به این توهین ها بی تفاوت باشیم . اگر این بی تفائتی این توهین ها را متوقف می نمود بتوهین به مسیحیت را هم متوقف کرده بود (788326) (moderator9)
 
علوي
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۲۲:۴۷:۵۴
مشكل شما اينه كه هنوز فرق بين مسيحيت امروز بااسلام واقعي را نمي فهمي تا بداني در اروپا و آمريكا مسيح و مسيحيت فقط ابزار سواري گرفتن از مردم آنجاست.به خاطر همين مردم آزادند حتي به مقدساتشان توهين كنند .يا شايد از اين طريق تو دنيا كلاس بگذارند و عنوان كنند ما از هر مقدسي بدوريم. (795602) (moderator5)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۳-۰۴ ۱۹:۳۹:۰۲
آزادی بیان با توهین کردن فرق دارد شما حق دارید دین و مسلکی را نقد کنی رد کنی تحقیق بکنی اما این حق را ندارید که توهین و ناسزا بگویی. (802061) (moderator5)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۱:۰۲:۲۳
صدها بار دیده ام که به دین مسیح توهین شده است ( فیلم برایان یکیش) آیا شما در باره توهین یه بهائئ ها چیزی شنیدی؟ توهین به سنی ها چی ؟ وهابی ها چی ؟ یهودی ها چی؟
حتما" نشنیده ای. امثال تو نه می شنوند و نه می بینند. (789655) (moderator22)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۰۹:۵۹:۳۹
جالبه که رسما میگن توهینه و توهین ها رو هم شما باید تحمل کنید
کارکرد فیلمهای هالیوودی توهین آمیز دقیقا همینه
یعنی منبع وحی هالیوودی اگر حکم کرد که باید توهین ها را شنید و دم برنیاورد
ما هم بیاد همینکار را بکنیم
خیر داداش من ... الان که حکومت اسلامیه هیچ .. اونوقتی که نوکر انگلیس اینجا حاکم بود و قدرت دستشون بود هم یک حونمردی پیدا شد هتاک رو بسزای هتاکی زشتش رسوند الان که جای خود داره
ضمنا مقایسه بهایی ها حتی با وهابی ها هم مقایسه درستی نیست
اگر چه هردوشون دست ساخته بیگانن اما بهایی ها رو میتونی به فرق رجوی یا فرقه دراویش مقایسه کنی
حتما وهابی ها از این مقایسه تو بسیار ناراخت شدن (792484) (moderator5)
 
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۲۰:۲۸:۲۱
ميدوني چرا؟؟؟؟؟؟چون با تمام تعارضايي ك تو دينمون به جود اومده-دقت كن از اول نبوده به وجود اومده از جمله اختلافات بين شيعه و سني-هنوزم كه هنوزه با سياست ترين و مستند ترين دين تو تمام دنياست و صد در صد احساس خطر كردن. (790928) (moderator9)
 
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۲۱:۵۶:۲۱
ببخشيد چرا بعضي كامنتا با پرچم كشوراي ديگه اس؟؟؟؟
ب نظر من كسي كه اين كارو ميكنه حق اظهار نظر براي كشورش نداره. (790996) (moderator9)
 
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۲۲:۰۰:۳۸
اخه افرادي ك دم از سياست ميزنين يكيتون بياد معني كامل سياستو اينجا برامن و امثال من بنويسه.تا فهميدين سياست با سين نوشته ميشه گفتين بزاريد ماام بيايم و ازش دم بزنيم و اظهار روشنفكري بكنيم.نه؟؟؟؟؟ (791000) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۳:۱۲
چرند می گی. توهین مشخص این بابا رو ربط به سیاست میدی که چه نتیجه ای بگیری؟ حالا دین سیاسی یا سیاست دینی غلط باشه یا نباشه هجو ائمه قابل درک و هضم میشه واسه تو؟ (785820) (moderator9)
 
bebin
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۱:۲۴:۰۳
harefeto hich khodeiam ghabol nadareh... (789322) (moderator22)
 
بهداد
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۴:۰۶
جناب هاشم برای من که شیعه هستم ولی در کنر سنی ها بزرگ شدم و رفتار ومنش و دینداری آنها رو می بینم درد آور بود زمانی که دیدم در بعضی از استانها بصورت رسمی به اعتقادهای آنها توهین می شود ...خوب این موضوع خود باعث می شود اعتقاد جوانها به به ادیان کم شود و مشخص هست وقتی سالها کسانی به اعتقادهای شما بی احترامی کنند شما نیز سرانجام به اعتقادهای آنها خواهی کرد ...امید وارم سانسور نشم (785850) (moderator22)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۰:۲۸
بهداد جان توهین میان متدینین مذاهب هم یاخته و پرداخته همانهایی هست که همین هتاکی ها را به اسلام برنامه ریزی می کنند . هر کسی از شیعه و سنی و بی دین در دام این توهین ها بیافتد به یک اندازه اشتباه کرده است (786492) (moderator9)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۷:۳۳
قرآن (خواندنی) از دکتر شریعتی

قرآن کتابی است که نام بیش از 70 سوره اش از مسائل انسانی گرفته شده است
و بیش از 30 سوره اش از پدیده های مادی و تنها 2 سوره اش از عبادات! آن
هم حج و نماز !
کتابی است که شماره آیات جهادش با آیات عبادتش قابل قیاس نیست...
این کتاب از آن روزی که به حیله دشمن و به جهل دوست لایش را بستند، لایه
اش مصرف پیدا کرد و وقتی متنش متروک شد، جلدش رواج یافت و از آن هنگام که
این کتاب را ــ که خواندنی نام دارد ــ دیگر نخواندند و برای تقدیس و
تبرک و اسباب کشی بکار رفت، از وقتی که دیگر درمان دردهای فکری و روحی و
اجتماعی را از او نخواستند، وسیله شفای امراض جسمی چون درد کمر و باد
شانه و ... شد و چون در بیداری رهایش کردند، بالای سر در خواب گذاشتند
وبالاخره، اینکه می بینی؛ اکنون در خدمت اموات قرارش داده اند و نثار روح
ارواح گذشتگانش و ندایش از قبرستان های ما به گوش می رسد،
======================
قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه
مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟ "

چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .

قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین
مبدل کرده ام .

یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌ یکی ذوق میکند که ترا فرش
کرده ،‌یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته ، ‌یکی به خود می بالد که ترا
در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا
موزه سازی کنیم ؟

قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند ،‌
آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند
.. اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ”
احسنت …! ” گویی مسابقه نفس است …

قرآن !‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه ،

‌خواندن تو آز آخر به اول ،‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان
که ترا حفظ کرده اند ، ‌حفظ کنی ، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش
نکنند .

خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو .

آنان که وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند ،‌ گویی که قرآن همین الان
به ایشان نازل شده است. (786791) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۴:۵۶
احترام مال زمانیست که احترام متقابل هم دریافت کنید ،نه اینکه اعتقادی که قراراست به آن احترام بگذاری هر روز با چماق توی سرت بزنه و بهترین سالهای زندگی و جوانیت را به باد بده و ،به هر طرف خواستی بری مثل یه دیوار جلوت ظاهر بشه، و اصلا چطور میشود به اعتقاداتی که تو را نجس و مستحق مرگ میداند احترام گذاشت؟

ایدئولوژی فاشیسم هم طرفداران زیادی دارد، آیا باید به آن عقیده هم احترام گذاشت؟

آیا مثلا باید به عقیده هیتلر هم احترام گذاشت ؟

حالا ممکن است که این افکار مرید و هواداران بسیاری هم داشته باشد.

مسلمانان زمانی که از پاسخ در برابر سوالات منتقدان و مخالفانشان عاجز می باشند یا به زور متوسل شده و آنها را مجازات می کنند و در جایگاهی که قدرت در اختیار ندارند به روشی بزدلانه فریاد سر می دهند که به "ایمان و اعتقادات" آنها توهین می شود تا شاید با این روش، روشنفکران منتقد را به سکوت بازدارند.. (786809) (moderator22)
 
هاشم
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۱۳:۵۶:۰۸
هتلر هم وقتي كشور گشايي مي كرد فكر ميكرد دارد دنيا را متمدن ميكند
بوش هم در اشغال كشورهاي ديگر مدعي بود دارد بسط دمكراسي ميكند
اگر معني سؤال و انتقاد روشنفكران منتقد إز نظر شما توهين و تمسخر است همنا بهت كه نامسلمان باشيد براي مسلمانان همين بس كه مانند شمايي از آنها نباشي
از الف بخاطر انتشار اين مطلب كه علت آشكار منفي ها را نشان ميد هد متشكرم (791619) (moderator9)
 
جمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۰۳ ۱۴:۳۹:۳۵
تو که اینقدر ادعا داری درهمین نوشته ات به همه مسلمانان توهین کرده ای در شرایطی که قران مجید میفرمایدوجادلو بالتی هی احسن مجادله وبحث کنید به نیکو ترین روش (800369) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۰۴ ۱۴:۰۳:۰۰
همانهایی که جدایی دین از سیاست را بما تکلیف میکنند خودشان تابع دین وسیاست هستند مگه بوش نگفت من امروز لباس جنگهای صلیبی پوشیده ام (801763) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۷:۳۵
شاهين نجفي بازيچه نيست بازيگر است باآگاهي كاملي كه از كارش دارد؛اومي خواهد به اين وسيله به ثروت برسد!بيچاره عقده ي مشهوريت وثروت دارد؛اومي داند كه اگر موضوعي مورد غضب قرار گيرد تازه كنجكاوي هارا برمي انگيزد؛ بهترين راه براي محروم كردن او از رسيدن به هدف،بي اعتنايي به كار اوست.تازه او چيزي نگفته است، با شاعركي نشسته وبا مشاور ي درميان گذاشته و با دستگاهي پيمان بسته تا ثابت كند منفي بودن دراين دوره وزمانه پول آوراست.آن دستگاه هاي مرموز دين ستيز ودين ساز صدهاسال است كه مشكل عمده اي دارند وآن برانداختن بساط دين واقعي اسلام باساختن مشابه هاي عجيب وغريب با آن است؛ مطمئن باشيد خرجشان برباد خواهد رفت؛آنها فقط درنيجريه شاهد به وجودآمدن 4الي 7 ميليون شيعه درسي سال اخيرند و بخوبي مي بينند دراروپا وآمريكا اسلام با سرعت عظيم سنگرهاي كفر والحاد وفساد را ويران مي كند ؛ پس چه جاي نگراني ازطنازي هاي بچگانه ي شاهين نجفي هاست؟ خيلي كاري تر ازاو سلمان رشدي بود كه موقعيت هنري خودرا برباد داد.بنابراين لازم نيست كار او اينقدر بزرگ ومهم جلوه داده شود؛اويك شبه هنرمند ناداني است كه به به به وچه چه چند بدتراز خودش دلخوش كرده است.
اما ازطرف ديگر بايد گفت دين مقصر نيست ؛شايد آدم ها مقصر باشند وبقول شما دين را بازيچه ي خود قرار دهند ولي مسلم است كه دين واقعه ي واقعي ، ازطرف خداي لايزال وتحت حفاظت اوست، اينجا نامهرباني ببيند سراز ميان دانشمندان ژاپني،اروپايي وآمريكايي درمي آورد،پس ترسي نيست چرا كه وعده ي خداي بزرگ خلاف نيست ، بگذار شاهين نجفي ها درباتلاق بيچارگي خود هلاك شوند وبه اين راحتي بد نام شوند. (784270) (moderator9)
 
ارش
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۸:۵۶
پس با فرض شما هر کس به مقدسات توهین کند صاحب شهرت و ثروت میشود

راستی چه شده که که بعد از چند دهه کار فرهنگی شرایط فرهنگی به سمتی میرود که توهین به مقدسات شهرت اور است ؟

ایا اشکال کار را در جای دیگری نمی باید جست؟ (784453) (moderator102)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۷:۲۳
چرا باید تو بی بی سی فارسی جست... (785256) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۷:۲۹
البته نمی خواهم از عملکرد فرهنگی این چند دهه به قول شما دفاع کنم اما استدلال شما صحیح نیست "می خواهی مشهور شوی دیوانه شو " اینکه توهین به مقدسات شهرت اور است به این دلیل است که مقدسات هنجار غالب است . باید دید این دیوانگان را چه کسی دم می دهد و در بوق و کرنا می کند . (785469) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۳:۴۹
چه ربطی داره. ابوجهل و ابولهب و یزید هم به خاطر توهین به مقدسات مشهورند. دلیل می شه که بگید پیامبر بد کار کرده؟

خوب مخالفت ممکنه موجب شهرت بشه. اگه یکی باید به رئیش جمهور آمریکا توهین کنه و جلوی همه خفش کنه معروف نمی شه؟بعد می گی مشکل فرهنگی آمریکا بود؟ (785542) (moderator9)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۱۸:۱۸
از اول هم همینگونه بود.
زمانی که پیامبر بود صله و شهرت نصیب که بود؟
آنکه در وهن پیامبر شعر میگفت و خاکستر بر سر حضرت میریخت
یا آنکه از طرف پیامبر قرآن تلاوت میکرد وسنگ میخورد

مرد خدا دنبال دنیا نیست مگر برای رضای خدا و بندهی شیطان برای رسیدن به دنیا هرکاری میکند؟ (789503) (moderator9)
 
علوي
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۲۲:۵۹:۰۰
بشما كه غرب دوست هستيد بررسي عقده هاي رواني را ميتوانيد از روانشناسي غربي جستجو كنيد. به شما خواهد گفت يك فردهيچگاه مقدسات خود را زير پا نخواهد گذاشت در حالي كه اين فرد ظاهرا مسلمان بوده ودين ما براي برخورد با حيوانات و حتي دشمنان آدابي قائل است چه رسد به مقدسات. (795621) (moderator5)
 
کامی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۰۸:۲۳
به خدا قسم من به عنوان گیلانی و هم زبان ( گیلک) شاهین نجفی احساس تاسف میکنم که چنین هم استانی کثیفی دارم - و به زبان گیلکی بهش میگم: مرا متاسفم که تی هم زبانم - بعد از آن شعر جغلان گیلانو ایرانا درون روزو شب کرا ترا لعنت کونیدی ( یعنی : من تاسف میخورم که هم زبان تو هستم- بعد از اون شعر زفقا تو گیلان و ایران دارن روز و شب لعنتت میکنن (784580) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۵:۵۷
آقای گیلانی اصلا موزیک رو گوش کردی ؟ (784657) (moderator21)
 
کامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۵:۳۳
آره شنیدم! که چی؟ (785826) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۵۵:۰۴
دوستانی که نظر منفی دادید منظورتون اینه که شما روز و شب برای شاهین خان دعا میکنید ؟!!!! (785517) (moderator9)
 
شایان
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۲۱:۰۹:۲۶
تویی که به زور تهدید و ارعاب و پلیس عقایدتو (مثل حجاب گشت ارشادی) به دیگران تحمیل می کنی، یه کوچولو هم تحمل اینو داشته باش که دیگران عقایدت رو دست بیاندازند! (787106) (moderator18)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۰۹:۴۷
آقا شاهین دستت درد نکنه ...
این بود مرامت ... دست مریزاد.
به این فکر کن که یه دنیا داری و یه نفر که از همه ی دنیا بیشتر دوستش داری .
بعد یکی میاد و بقول خودت یه کوچولو (به اندازه ی همین خواننده که وصفش در بالا آمد) ، عقایدتو دست میندازه . چه حالی بهت دست میده ؟ (789587) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۱۴:۵۰
یعنی به هر حال شما این توهین آشکار را میپذیری و تایید می کنی ؟ (792524) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۲۰:۱۱:۲۸
تويي كه نظر اكثر مردم ايران را ناديده ميگيري و مثل مانكن هاي شبانه اروپايي پا به خيابان ميذاري چاره اي نيست كه با گشت ارشاد روبرو بشي

مثل كسي كه عادت كرده ورود ممنوع بره يك دفعه هم پليس جلوشو ميگيره و جريمش ميكنه
مثل كسي كه تو جامعه فرانسه بر خلاف هنجارهاي اكثريت تو فرانسه نقاب ميزنه و پليس جريمش ميكنه يا بازداشتش ميكنه اين دركش اينقدر سخته ? (795450) (moderator5)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۰۱:۵۹
خدا خیرت بده
شیعه به امام به دید تمام کمالات و زیباییها نگاه میکنه.
در این میان کسی که به تمام خوبیها توهین کنه باید در منتهای بدی باشه.
در نظر بیار کسی را که از همه جهت دوست داشتنیه و حالا یه دشمن جانی داره.
یا این دشمن از روی نادانی و براساس یک سری اطلاعات نادرست دشمنی میکنه (جاهل قاصر) که به نظر من از چند حالت خارج نیست:
1-یا در انزوای علمی شدیدی به سر میبره (معمولا در این مورد فرد بعد از رسیدن به علم از روی فطرت جزو دوستداران اهل بیت خواهد شد)
2- یا از نعمت عقل بهره مند نیست(یا دیوانه یا مست ویا ...)
حالت اول فوق العاده بعیده . حالت دوم غیرممکن(لااقل با مصاحبه هایی که انجام داده)
اما اگر مقصر باشه:
این موارد در طول تاریخ شیوع بیشتری داشته و در اغلب موارد به شهادت عامه وخاصه بدترین افراد روزگار بوده اند . امروزه از خلفای عباسی و اموی کسی دفاع نمیکنه . قاتلان امام حسین (ع) همچنین .
این از شاهین

اما من و تو ...
بی گمان از ما پرسیده خواهد شد ، "شما در دفاع از امام(ع) چه کردید؟"
این که گفته میشود "دینداران بد عمل کردند که چنین اتفاقاتی رخ داد" قبول دارم چرا که رفتار خودم را میبینم
ولی اینکه میگویند "چون دین را با سیاست آمیختند" ، خود امامان ما هم بخاطر ورود به سیاست مورد طعن و تمسخر و توهین قرار گرفتند . لذا نمیتوان ادعا کرد که از ورود دین به سیاست ناراضیند . و چنین رفتارهایی را به حساب دین نمیگذاریم. به حساب کسانی میگذاریم که اساسا با دین و بندگی خدا میانه بدی دارند.
در نهایت در جواب سوال بالا چه جوابی خواهیم داد:
1- برای جلوگیری از توهین بیشتر بر خلاف سیره امام رفتار کردیم(ولی خودمانیم بازهم توهینها بیشتر شد)
2- هر چه توهینها بیشتر شد ، بغضهامان به دشمنان خدا بیشتر شد و دوستیهامان به دوستان بیشتر .لذا صفهامان را محکمتر بستیم.

"وقفوهم انهم مسئولون" (789575) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۲:۳۳:۰۴
من کاری به اصل بحث ندارم. فقط این برام جالبه که آمار بازدیدکنندگان سایت شما یوهو چند هزار برابر شد و تعداد رای ها هم به همین شکل. 398000 رای ؟؟؟؟ جل الخالق؟؟؟؟!؟!؟؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟! (790276) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۱۷:۲۷
گاهی اوقات نمایش رکورد رای ها دچار مشکل شده و اعداد رای مثبت و منفی کنار هم نمایش داده می شود . رفرش کن درست میشه اینقدر هم بدین نباش :) (792530) (moderator5)
 
alireza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۰۴:۲۰
ضمن اينكه ما توهين به ائمه را جايز نميدانيم ولي خداوكيلي خيلي از مواردي كه توي اهنگش هست اتفاق افتاده. نميدونم چرا وقتي حق الناس علني اتفاق ميفته (مثل انواع اختلاس 3 هزار ميلياردي و ...) علماي ما سكوت ميكنن ولي در اين گونه موارد همه فرياد ميزنند:مرتد! بكشيدش! (786473) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۲۵:۴۲
فک کنم آهنگ رو اشتباهی شنیدی یا آهنگ قبلی رو شنیدی و پوستر رو هم احتمالا ندیدی. در مورد واکنش علما هم فریب تزویر رسانه ها رو خوردی هنوز کسی داد نزده مرتد بکشیدش اما اگر همین طوری پیش بره به اینجا هم میرسه
هر کسی حرف توهین آمیزی یک گوشه ای زد مشمول حکم ارتداد نمیشه کما اینکه این بدبخت و دوستانش مدتهاست در فضای مجازی در حال اقدام به این توهین ها کرده اند کسی کاری باشون نداشت اما وقتی بی بی سی فارسی و رسانه های دیگه پشتشون وایمستن و اونها رو تبدیل به پرچمدار توهین به مقدسات می کنند طبیهی که جامعه مذهبی هم از خودش دفاع می کنه
اگر قرار باشه بر اساس درخواست شما مراجع برای هر منکری واکنش نشون بدن که باید تبدیل به مرکز بیانیه پراکنی بشن جوون البته قبول دارم برخی اولویت ها براشون بد تعریف میشه
پیش بهترین دکتر هم بری اگه درست شرح حال ندی نمیتونه برات کاری کنه (792552) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۲۷:۵۷
alireza
برای اینکه حضرتعالی فرق ارزشها ی اصولی و فروعی را نمیدانید برخی تخریبها
اصول حقیقتی را نشانه میرود و برخی شاخه ها را که هردو تهاجم است ولی برخی برخورد فوری را می طلبد
در این مورد و موترد مشابه حوزه ها کم کاری میکنند و اگر برخورد تعصبی مردم نباشد متاسفانه از پاسخها ی مستدل خبری نیست هم در این مورد و هم در مورد ترکتازی وهابی ها (792556) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۳:۱۲:۰۰
خدا خیرت بده
حرف دلو زدی (789492) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۸:۰۸
شیعه همواره آمیخته با سیاسته
تو که درک و فهم درستی از تعریف دین و سیاست نداری لطفا اظهار نظر نکن
متاسفم برای کسایی که نخونده با نظر این فرد محترم هم صدا میشوند
....
....
....... سیاست ما مثل دیانت ماست و دیانت ما مثل سیاست ما................ (784663) (moderator21)
 
احمد
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۳۶:۳۱
بله: دیانت ما عین سیاست ما و سیاست ما عین دیانت ماست.
این یعنی سیاست ما کاملا مبتنی بر دیانت باید باشد.

اما گفته آن دوست عزیز بدین معنی است:
به خاطر حفظ خود و دسته و گروه سیاسی نباید در فکر و در بیان خود را عین اسلام فرض بکنیم، زیرا در این صورت هر کس مخالف ماست را دشمن اسلام می خوانیم.
__________________________________________________________
مشکل همیشه از جایی شروع می شود که عده ای رفتار و فکر و عمل خود را عین اسلام و یا از دیگران نزدیک تر به اسلام می دانند. البته هیچ شخص و فرد خاصی برای شخص خود چنین ادعایی ندارد اما برای جبهه سیاسی و عقیدتی که خود را جزیی از آن می داند، این تفکر غلط را دارد.

آن چه که اکنون می بینیم، این است که صاحب منصبان با چسباندن عمل خود به دین اسلام، دین را سیاسی کرده اند، گویی هر که در دسته آنان هست دینی و مسلمان و هر که نیست، بلعکس.
__________________________________________________________
این مشکل نیز از اینجا سرچشمه می گیرد که معیار حق را عمل یک فرد قرار بدهیم و نه آن چه که عقل و قرآن و تاریخ به ما از ظلم و استبداد می گوید.

اعرف الحق تعرف أهله و اعرف الباطل تعرف أهله - امام علی (784942) (moderator22)
 
جعفریان
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۳:۴۸
شما که سیاستت عین دیانتت است، پس منتظر چنین وضعی هم باش. وقتی دین وس یاست قاطی شود و حسابشان جدا نگردد، نتیجه اش این می شود که امام علی نقی(ع) هم زیر سوال می رود. این کمترین نتیجه التقاط و یکی بودن دین و سیاست است. زیرا خرابکاریهای سیاستمداران متدین به پای دین و ائمه اطهار گذاشته می شود.
از الف می خواهم حالا که بحث باز است، نظر مرا هم درج کند تا ایشان بداند که یک مسلمان و شیعه دواده امامی نظری مخالف نظر وی دارد و همه مثل هم نیستند. (785307) (moderator21)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۷:۴۷
جدایی دین از سیاست بر اساس تجربه مسیحیت منجر به خالی شدن دین از شریعت شده و دین را تبدیل به دست آویز قدرتمداران می کند . دقت بفرمائید که این مسیحیت چگونه در قالب فرقه های مختلف در ظرفهای متنوعی می گنجد از اوانجلیست ها تا ...
این رویکرد که برخی نا آگاهانه عملکرد متدینین را شاخص ارزیابی دین قرار می دهند باید اصلاح شود نه اینکه بر اساس این رویکرد عوامانه جدایی دین را از سیاست به نفع دین بیانگاریم (785498) (moderator9)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۰:۲۱
دين هم اكنون هم دستاويز قدرتمندان است برادر عزيز. واقعا احتياج به آوردن مثال در اين مورد است؟ (785605) (moderator9)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۴۷:۰۱
فکر میکنم منظور شما از قدرتمندان قدرت طلبان فرصت طلب است که از دین استفاده ابزاری می کنند وگر نه قدرتمندی بخودی خود اشکالی ندارد باید توجه داشت
فرق است میان دین تهی شده از محتوا و دست آویز قدرت طلبان
و دین شریعت مدار که هنوز از شریعت تهی نشده است
درست است که هر دو می تواند دست آویز قرار گیرند
اما اولی به هر ظرف و شکلی در می آید و ملعبه این و آن است
ولی دومی درست به دلیل همین برخورداری از شریعت و سیاست هر آیینه می توانند به عامل بزیر کشیدن قدرت طلبان تبدیل شود
دقیقا به همین دلیل است که در این نوع دین همراه با سیاست قدر ت طلبان مجبور به تظاهر و نفاق هستند (785663) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۵:۰۹
این کامنت شما فقط توجیه هستش، همه ما می دونیم مشکل استفاده ابزاری از دین کجاست و چه تبعاتی داره (785748) (moderator9)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۴:۰۰
دوست عزیز توجه داشته باشید سخنی بر سر مضرات استفاده ابزاری از دین نیست . همه ما مخالف استفاده ابزاری از دین هستیم . اما غرض این است که درک کنیم استفاده ابزاری از دین خالی از سیاست و شریعت بسیار ساده تر از استفاه ابزاری از دین با شریعت و سیاست است . (785784) (moderator9)
 
منصور
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۲:۴۳
جناب سیدمحمد درسته استفاده ابزاری ازدین خالی ازسیاست ساده است امامحدوده اجتماعی تاثیر منفی ان نیز بسیار کوچک وشاید غیر قابل توجه است اماچون سیاست باقدرت ویامیل به کسب قدرت قرین است استفاده ابزاری ازدین دراین عرصه اثر تخریبی اش بسیار گسترده تر خواهد بود.شایداین نظر دردرک روانشناسی رفتار ناپسند این شخص بما کمک کند. (786987) (moderator22)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۳۰:۲۶
خلاف تصور شما را با یک برهان نقض ثابت می کنم .مسیحیت در ظاهر دینی است خالی از سیاست و شریعت . همانطور که میدانید محدوده اجتماعی بزرگی را هم شامل می شود اما بوش وقتی می خواهد به عراق حمله کند جنگ را ادامه جنگهای صلیبی میداند .اندکی در تاثیر باور مسیحیت در سیاست روز دنیا تامل کنید مطالب جالبی خواهید یافت (792561) (moderator5)
 
جمالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۰۳ ۱۴:۵۸:۵۵
همانهایی که جدایی دین از سیاست را بما تکلیف میکنند خودشان تابع دین وسیاست هستند مگه بوش نگفت من امروز لباس جنگهای صلیبی پوشیده ام (800394) (moderator5)
 
فاطمه زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۳۶:۰۵
شما که به جای قبول آموزه های همین امامان که برای ما مقدسند و معصوم، و به ما گفتند جدایی دین از سیاست معنایی نداره، عقل خودت رو معیار قرار دادی بهتره کمی هم به درست بودن اظهار نظرت شک کنی.
کاش مطیع اوامر خدا و ولی اون بودیم....اندکی... بدون تعصب... (787952) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۹:۳۴:۳۳
اونهایی که نظر دادن دین از سیاست جداست میشه بگن ائمه ما بخاطر چی مورد غضب حکام جور بودند تماما شهید شدند آیا بخاطر این بوده که ائمه اطهار می فرمودند دین از سیاست جداست ما در هیچ مسئله حکومتی دخالت نمی کنیم و هیچ ادعای حکومتی هم نداریم و حکومت مختص به شماست بعد حکام عصبانی میشدند و اصرار می کردند که حتما باید در امور حکومت دخالت کنید و اهل بیت که قبول نمی کردند بقتل می رسیدند یا قضیه بلعکس بوده (789969) (moderator9)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۸:۰۰:۵۰
قیام ائمه برای بدست آوردن قدرت و مقام نبود بلکه در اعتراض به ظلم و فساد حاکمان وقت بود وگرنه هیچکدام از ائمه به دنبال خلافت نبودند. امام علی هم تنها به واسطه استقبال و درخواست مردم به خلافت رسید. (790783) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۳۳:۰۵
این مغلطه شما در برابر استدلال جالب دوستمون مفید نیست . هدف هر چی بوده جای خودش مهم اینکه درک کنیم مدل اسلام جدای از سیاست و محدود به حوزه شخصی با مشی ائمه علیهم السلام نمیخونه .خودمون رو که نمیتونیم گول بزنیم (792565) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۰:۳۴:۱۳
اقای جعفریان
این بسیار سطحی نگری است که اشتباه پیروان یک دین بعهده پیشوایان گذاشته شود البته دشمن هر کاری میکند ولی شما که خود را شیعه مدانید هر گناهی کنید هیچ تقصیری متوجه امامان نیست (792566) (moderator5)
 
حمید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۳:۵۰
درست است که گفته شده سیاست ما عین دیانت ماست و برعکس، اما اولا این سخن از مرحوم مدرس است که در ادبیات انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته ولی به همین صورت نه در قرآن آمده و نه در روایات امامان (علیهم السلام). دوما نکته بسیار مهم حفظ حد و مرز آنهاست (چو بید بر سر ایمان خویش می لرزم ...) به گونه ای که دین فدای سیاست نشود و نه مومنان متهم به بی سیاستی یا کناره گیری از آن شوند. این مرز بسیار مهم است، همانطور که می دانیم و می دانید مفاهیم دینی وجوه گوناگونی دارند که یک مجتهد جامع الشرایط و یک عالم روشنفکر می تواند به درستی وجه مناسب را بیابد همانطور که در بین امامان معصوم (علیهم السلام) کسی مانند امام حسین (ع) قیام کرد و دیگری یعنی امام حسن (ع) صلح با معاویه را پذیرفت، دیگر امامان بزرگوار هم هر یک حتی شده با حضور در مناظره هایی که گاه در درگاه برخی سلاطین جبار برگزار می شد، اقدام به ترویج شریعت حقه می کردند. لذا یک شعار دادن و گفتن دیانت ما عین سیاست ماست پس ما هر کار سیاسی کردیم لزوما دینی هم هست و درست هم هست، قابل پذیرش نیست.
مشکل امثال این خواننده و کسانی که وی را تایید می کنند این است که وقتی با سیاست دولت مخالفند تصور می کنند این یعنی همه اسلام، یعنی اگر با اسلام موافق باشند باید با دولت هم موافق باشند و اگر با دولت مخالفند باید لزوما با اسلام هم مخالفت کنند (یعنی ترجمه دیگری از سیاست ما عین دیانت ماست چرا که آنها فکر می کنند این سیاست جاری عین دیانت است) که نشان دهنده آفت یکی کردن و یگانه نمودن همه عملکردهای سیاسی با دین است، آن وقت اگر یک مسئول دولتی خلاف کرد، یکی اختلاس نمود و دیگری فرار کرد می گویند این یعنی اسلام ، کاری که ظلم بزرگی به اسلام است. به نظر بنده، باید با درایت و بدون آن که به بدخواهان فرصت بدهیم چنین افرادی را معروف و مطرح کنند و فورا به سراغ گرفته حکم ارتداد برویم و افرادی هم جایزه به قاتل فرضی بدهند (امری که بسیار در جوامع غربی مطرود است و موجب تبلیغ منفی می شود)، از خوانندگان و هنرمندان بخواهیم در وصف امامان بخوانند، از آنها بخواهیم چنین کسی را محکوم کنند. (785782) (moderator9)
 
پریزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۳:۱۷
"دیانت ما عین سیاست ماست پس ما هر کار سیاسی کردیم لزوما دینی هم هست و درست هم هست، قابل پذیرش نیست"
اصلا معنی این جمله این نیست مرد مؤمن! این جمله یعنی سیاست ما مثل تمام جنبه های دیگه زندگیمون باید از دین نشأت بگیره. اگر کسی این کار رو نمیکنه و سیاستش دینی نیست که این جمله نمیره زیر سوال!
و درسته که جمله مرحوم مدرس است اما از دل آموزه های دینی ما در آمده. (787967) (moderator9)
 
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۰۴ ۱۴:۱۸:۳۴
سیاست ما عین دیانت ماست یعنی خط مشی مادر همه زمینه ها ازجمله سیاست . اقتصاد واجتماع همان چیزی است که شرع مقدس تعیین کرده هست نه اینکه هر کاری مسولین کردند کاری شرعی بوده است (801777) (moderator5)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۲:۰۴:۳۱
واقعا کسی نیست به اینا بگه آخه شما که به اصطلاح مدافع حقوق بشر و حیوون(به اصطلاح تاب ظلم به گربه و سگ ندارید) و...
چطور میتونید توهین به اعتقادات و مقدسات میلیونها هموطن پیر و جوون که همه چیزشون همین ائمه و ... هستند را تحمل کنید و از توهین کننده حمایت! (787501) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۴۹:۵۲
دوست عزیز آمیختگی دین با سیاست و نظر همه فقها نیست و شما هم توهین نکن برخی فقها نظیر آیت الله بروجردی یا شیخ مرتضی انصاری و آیت الله خوی که خود از بزرگترین فقهای معاصر و پایه گذار مکتب خویی بودند که امروزه بسیاری از مراجع پیرو مکتب ایشان هستند تاسیس حکومت اسلامی و حتی اجرای حدود (مانند قصاص سنگسار و ...) را در اختیار امام معصوم که از اشتباه به دور است میدانستند. و برخی فقها نظیر صاحب جواهر و یا امام خمینی وملای نراقی قایل به حکومت اسلامی و آمیختگی سیاست و دین بوده اند. اینطور نیست که یکی بدون دین و سیاست مورد اجماع فقها باشد. همانطور که قائلین به یکی بودن دین و سیاست به برخی روایت آیات اشاره میکنند برخی دیگر از فقها نیز تفسیر آن آیات رو جور دیگری میدانند و یا روایاتی را که دلالت بر حکومت اسلامی و ولایت فقیه در زمان غیبت معصوم دارد را ضعیف و غیر قابل اتکا میکنند. پس شما توهین نکنید این موضوع مورد اختلاف فقها است و پایبندی به قوانین جمهوری اسلامی ایران به واسطه قانونی است که از تصویب ملت گذشته است ولی نمیتوان برای آن دلیل شرعی اورد . آیت الله خامنه ای هم خود تاکید کرده اند تبعیت از ولی فقیه تنها در احکام حکومتی است که واجب است (که توجیه قانونی نیز دارد) و ایشان تبعیت از ولایت فقیه را در همه امور ندانسته اند این خود نشان میدهد که آیت الله خامنه ای هم خود قایل به وجود نظرات مخالف با ولایت فقیه و حکومت اسلامی در میان علما هستند و به همین جهت احکام ولی فقیه را تنها در امور حکومتی لازم الاجرا میدانند . (787678) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۲:۵۰:۲۵
شما دقیقا نظر آیت الله خویی رو در مورد اختیارات ولی فقیه بخون، میبینی خیلی جاها بسیار بیشتر از حضرت امام(ره) به ولی فقیه اختیار میدن و اختلاف در جاهای دیگس که اساسا بحث تئوری فقهیه و تفاوت عملی با نظر حضرت امام(ره) نداره.

شما ظاهرا متن مستقیم فرمایشات آیت الله خویی در مورد اختیارات ولی فقیه رو نخوندی و به تحلیلهای مغلطه آمیز اکتفا کردی.

(790319) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۱:۰۶:۲۴
خیر قربان شما هستید که نظرات آیت الله خوئیی رو درباره ولی فقیه نخوندید به شما پیشنهاد میکنم بیشتر مطالعه کنید. آیت الله خویی قایل به ولایت سیاسی فقیه نبودند و همه مراجعی که که پیرو مکتب آیت الله خویی هستند نیز قایل به ولایت سیاسی فقیه نیستند و حدود این ولایت را که ایشان تعبیر ولایت نیز از آن ندارند را در امور حسبیه میدانند. آقایان خراسانی و سیستانی نیز تا حدودی پیرو همین نظر هستند
این گفتار آیت الله خویی در کتاب «التنقیح فی شرح العروة الوثقی» ایشان میباشد:
"ولایت در زمان غیبت با هیچ دلیلی برای فقهاء اثبات نمی‌شود. «ولایت» تنها به پیامبر (ص) و ائمه (ع) اختصاص دارد. آن‌چه از روایات برای فقیه، اثبات می‌شود دو امر است؛ "نفوذ قضاوت"، "حجیّت فتوایش". اما حق تصرف در اموال قاصران و غیر ایشان که از شئون «ولایت» است، ندارند مگر در امور حسبیه.

فقيه در محدوده امور حسبي ولايت دارد اما نه به­ معناي ادعا شده( از نوع ولایت)، بلکه به­ معناي نفوذ تصرفاتش و يا تصرفات وکيلش و نيز منعزل شدن وکيل فقيه با فوت فقيه.... قدر متيقن از کساني که مالک حقيقي راضي به ­تصرفاتش است، فقیه جامع الشرايط مي باشد. بنابراين آنچه براي فقيه ثابت مي­باشد جواز تصرف است نه ولايت."
توصیخ میکنم کتاب ایشان را مطالعه کنید .
برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت ایشان نیز مراجعه کنید:
http://www.al-khoei.us/books/index.php?id=120 (792617) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۳:۱۱:۴۲
1- شما در اینجا از اختلافی بودن ولایت فقیه بین فقها صحبت میکنید، درحالی که در نظر متناقضی در انتهای صفحه، اختیار صدور حکم ارتداد و ... رو از اختیار فقها، خارج و صرفا از اختیارات شخص ولی فقیه میدونید!
این تناقض رو چطور حل میکنید؟

2- طبق فرمایش شما که اختیار قصاص و سنگسار و ... صرفا در اختیار معصوم(ع) است، میبایست امرایی نظیر مالک اشتر و سلمان فارسی که امیرالمومنین بر بلاد منصوب میکردند، برای اجرای هر حکم قصاص و .... از شخص امیرالمومنین(ع) اجازه میگرفتند!

به نظر شما این دیدگاه عاقلانس؟
اگرنه، چه استبعادی داره که اختیاری را که مالک اشتر غیرمعصوم داشته، ولی فقیه غیرمعصوم هم داشته باشه؟

3- متاسفانه فرمایشات شما در مورد نظر آیت الله خویی و سایر فقها، صرفا براساس تحلیلهای مغالطه آمیز مخالفین ولایت فقیهه و خود این فقها چنین نظری نداشتن. (790371) (moderator22)
 
خویی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۱:۰۲:۳۲
شما را ارجاع می دهم به کتاب نهضت روحانیون ایران مرحوم دوانی و نقش مراجع و علمایی مانند ایه الله خوئی رحمه الله علیه در همراهی با نهضت مردم مسلمان ایران

شما را ارجاع میدهم به تحرکات ایشان در زمان جنگ اسراییل و اعراب و انتشار جزوه ای در هشدار خطر اسراییل برای اسلام و مسلمانها و نقش ایشان در احیای هویت شیعیان جنوب لبنان

شما را ارجاع می دهم به نقش ایشان در رشد و نمو شخصیت های مانند شهید محمد باقر صدر

شما را ارجاع می دهم به پایداری ایشان در برابر رژیم بعث عراق در مورد درخواست صدور فتوای مردود دانست جنگ ایران و عراق در زمان ضعف عراق و هزینه هایی که ایشان از قتل مشکوک دادمادشان تا ربودن شاگردانشان در این راه پرداخت نمودند

شما را ارجاع می دهم به نقش ایشان در انتفاضه 91 عراق و هزینه هایی مانند شهادت فرزندشان و دستگیری ایشان و فشارهایی که منجر به فوت ایشان شد .

تباین نظر و اجتهاد میان علمای شیعه در محدوده اختیارات و ضرورت حکومت اسلامی به مرز جدایی کامل دین از سیاست ( سکولاریسم ) نمیرسد . مصادره به مطلوب سکولارها خیانتی بزرگ در حق علمای شیعه سوار بر جهالت و رقابتهای میان برخی هواداران مراجع عظام است . خصوصا آنها که در فرهنگ خاورمیانه ای خود یاد نگرفته اند همدیگر را تحمل کنند (792610) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۷:۲۴
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک. (784780) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۰۴:۵۲
رای منفی به این یعنی دوستی مستقیم با دشمنای اهل بیت!!!!! داریم واقعا؟؟ (787352) (moderator9)
 
کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۱:۴۵:۱۶
الف برات متاسفم. فضایی درست کردی که به زیارت هم رای منفی دادند. از خدا بترسید.
ایا ارزش دارد.!!!؟؟؟ (789350) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۲۱:۰۸
حمایت از نجفی در داخل نشان از اقلیتی چند میلیونی از غیر مذهبی ها در ایران دارد که یفینا قابل تامل است.باید بپذیریم که ایران جامعه ای متکثر است و روش تساهل و مدارا و همزیستی مسالمت آمیز را یاد بگیریم. (786826) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۰۳:۵۰
واقعا تصور میکنید چند درصد این منفی زن ها داخل ایران هستند
البته با فرمایش شما در مورد تساهل و تسامح با ایرانیان محرم که ادب نگه میدارند ولی ممکن است مانند غالب ایرانیان فکر نکنند موافقم
ولی تساهل و تسامح با توهین کنندگان منجر به گستاخی بیشتر انان خواهد شد (793992) (moderator5)
 
Sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۹:۴۷
"دین ما آلوده به سیاست است"
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

این شعار همان کسانی هست که در فتنه 88 فریاد زدند
یا حسین ........
و همچنین از رنگ مقدس سبز سوءاستفاده کردند
و یا روی پشت بام‌ها الله اکبری گفتند که به آن اعتقادی نداشتند.

دیگر حرفهایتان خریداری ندارد (787408) (moderator9)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۳۰:۰۹
امام معصوم حجت خداست جانشین خداست مظهر حقه محور عالمه مکه نخووندید بیمنه رزق الوری بواسطه گل وجودش همه عالم رزق داده می شن مگه امیر المومنین نفرمود ینحدر عنی السیل آبّ حیات از وجود من به عالم رو سیراب می کنه اونوقت صحبت از مشتی سخنان سبک دین سیاسی یا . . . . چه معنا داره
ایا وقتی زبانم لال ناموس ما رو بی حرمتی کنن میشینیم تحلیل بررسی که مقصر وضع اقصادی و سیاست گذاری غلط و . . . . اینهاست یا غیرت بخرج میدیم مقابله میکنیم
دوستان عزیزی که بجای ابراز انزجار و تنفر دنبال بررسی و پیدا کردن مقصر این جسارت در داخل وبر هم زدن وحدت هستند اگر روز عاشورا کربلا بودن چه می کردند؟!!!!
امام ناموس خداست ناموس خدا را تنها نمی گذاریم (789619) (moderator9)
 
جم
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۲:۴۱:۵۵
اکثریت ایرانی ها از این جنایت ابراز انزجار میکنن منفی های این سایت هم هیچ اعتباری نداره و به عبارت دیگه چند نفر معدود هستند ولی یک هکر تازه کار منفی ها رو زیاد کرده
مثلا خوانندگان عصر ایران یا انتخاب که اصلاح طلب هم هستند اکثرا به لزوم قتل این مرتد پاسخ مثبت دادن (790299) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۰:۴۲:۰۰
من کاری به این کارها ندارم فقط اگر این مرتیکه گیرم بیفته...... (793540) (moderator19)
 
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۳۴:۱۷
وقتی میگن آخر الزمان فکر میکنیم باید زمین دهن وا کنه دریا خشک شه .....
ولی آخر الزمان زمانیه که وقتی مینویسن ((اللهم کن لولیک الفرج)) شیعه بهش منفی میده ....
در انتهای حدیث جابر رسول خدا میفرمایند : پس از ایشان فرزندش میباشد ک هم نام و هم کنیه من است اوست که از نظر پنهان شود و غیبت او طولانی گردد تا آنجا که فقط افرادی ک ایمان راسخ دارند بر عقیده او باقی می مانند . (793742) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۴:۰۳
کاش شهامت داشتید و می گفتید کسانی در این سالها به نام دین چگونه

خوردند و شکمها را انباشتند و در خفا به مردم خندیدندو هنوز هم این بساط

ادامه دارد

قطعا ضربه ای که این دشمنان داخلی و گرگ های در لباس میش یه باورهای

مردم زدند کاری تر از ضربه غربی ها بود چون از درون ما را تهی و بیزار کردند و

نفرت را پراکندند

کوروش (783740) (moderator9)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۴:۳۸
شما شهامت داشتید و فرمودید ... اما مصداق کلمه حق یراد بها الباطل فرمودید
برای ناحق گفتن لازم نیست همیشه ناحق بگویید بلکه می توان حقی را در جای ناحق خود گفت تا یک حق دیگر را نا حق کرد . البته که فرمایش شما حق است که ضربه متظاهرین و منافق های ریاکار به دین بسیار بیشتر از قرقره یک رپر آس و پاس است اما شما این حق را در جهت نا حق کم اهمیت جلوه دادن توهنش و ضرورت و رسالت ما در دفاع از آیینمان ابراز داشتی که این پوشش ناحق با حق است که خطرناک تر از نا حق است . درست مانند کسانی که به هر آلایشی دست می آلایند بلافاصله مدعی می شوند که تو مملکتی که فلان قدر بالاکشیده شده این دزدی و ناهنجاری من چه ارزشی دارد (784194) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۳:۴۰
احسنت تاحالا انسان مذهبی منطقی کم دیده بودیم (784244) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۲:۲۲
من دارم يك قسمتهايي از اين گفته شما رو حفظ مي كنم چون عالي بود. مواقع زيادي پيش مياد كه خوانندگان اين كار رو ميكنن. (784490) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۰:۰۶
با شما موافقم (784667) (moderator21)
 
بهزاداول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۵۳:۵۲
جناب سید محمد نظر جالبی بود (785512) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۱۹:۲۲
بازهم
جان به فدای آدم چیزفهم (789597) (moderator9)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۸:۴۵
بله دین را و تسبیح و منبر را خیلی ها وسیله ای برای دستیابی به ثروت و قدرت کردند خیلی ها دین را در تظاهر به آن به خیابان و اداره و محله آوردند. اما آیا با کشیدن پرده بر روی خورشید ،خورشید گم می شود. شاهین این پرده سیاه را دید و گفت این خورشید است. (784736) (moderator21)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۴:۵۸
در تاييد شما توجهتان را به لوح تقدير از آقاي خاوري به خاطر امر به معروف و نهي از منكر كه تا چندي پيش در سايت بانك ملي بود (‌الان نمي دانم هست يا نه )‌جلب مي كنم كه از ايشان به خاطر تلاش در جهت حفظ ارزش هاي اسلامي تشكر شده بود .
آقاي خاوري تقدير شده و سه هزار ميليارد اختلاس . كجا مي توان اين تناقض و تضاد را حل كرد. (785312) (moderator21)
 
بهزاداول
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۴:۳۳
خداوندا
ای قادر یگانه
لعنت فرما هر که را به خاندان گرامی پیامبر خاتمت(ص) اهانتی نموده و یا ظلمی بر ایشان داشته از ابتدای تاریخ تا ابدیت
و عذابی دردناک براییشان داشته
اللهم عجل لولیک الفرج / صلوات (783741) (moderator18)
 
ننگ بر شاهين نجفي و طرفدارانش
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۷:۳۷
من موندم اينا نظر مخالف دادن يعني چي؟
با اين توهين ها به مقدسات كجارو ميخايم فتح كنيم؟ شيطان هم از اين توهين ها خجالت مي كشه ما كه اشرف مخلوقاتيم، نكشيم؟؟؟
وا اسفا
وا ويلا

اللهم عجل لوليك الفرج
لعنه الله علي القوم الظالمين من الاولين و الاخرين (783828) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۹:۵۱
شما از کجا می دونی شیطان داره خجالت می کش؟ شما خیلی به شیطان نزدیکی! (784310) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۳:۲۶
اولین اصول اظهار نظر داشتن ادب در صحبت و تیکه ننداختن.............
پیشنهاد میدم دونبال سوتی گرفتن و یا برخوردهای اینچنینی تو زندگیت نباش تا ........... (784678) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۶:۱۴
دمت گرم (785282) (moderator21)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۸:۴۰
اخوی حرص نخور. اشتباهت اینه که فکر میکنی اینا لزوما ایرانین.
به دلیل فضای آزاد سایت الف، بخش زیادی از اپوزیسیون و منافقین ضداسلام و انقلاب در خارج از کشور هم از این سایت بازدید میکنن. خیلیاشون از این ازگل هم رذل ترن.

توقع داری این جماعت خدا و اسلام داشته باشن؟!
توقع داری این ازگلها از امثال شافین و خلشیفته که به بهانه هنر و اعتراض سیاسی و .... و در واقع برای خالی کردن عقده های شهوت و شهرت طلبیشون، یه روز لخت میشن و یه روز واق واق میکنن، انتقاد کنن؟! (784325) (moderator21)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۹:۲۸
علی!حیف این اسم که تو یدک می کشیش. تو خودت رو مسلمون میدونی؟ تو خودت رو پیرو پیامبری می دونی که اجازه نداد حتی به کفار اهانتی از طرف مسلمینی که خونه و کاشانشون رو گرفته بودند صورت بگیره. واقعا برا متاسفم. تو توهین کنی مطمئن باش توهین های زیاد دیگه ای خواهی شنید... (784783) (moderator102)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۸:۲۰
د بیا یک چیزی هم بدهکار شدیم
داداش مرتضی بیدار شو
خبر اینه که طرف به مقدسات ما توهین کرده
هیچ تفکر و اندیشه ای هم پشت این توهینش نیست
این چه توقعی که که در مقابل یک متجاوز فکری ما از گل و بلبل صحبت کنیم
این ژست های تساهل و تسامح مال چند دوره قبل بود رفیق
البته تلرنس و تحمل همدیگه چیز بدی نیست
اما سیب زمینی بودن بده
فریب تبلیغات روی فضای مجازی رو نخورید
خود غربیها روی اصولشون از ما هم متعصبترند
مثلا حجاب و هولوکاست یا همین اسراییل که بر اساسا اصول کهنه یهود بنا شده
اما چون غربیه غربی ها بش اینقدر متعصبند
دفاع از اعتقادات ایین برخاسته از غیرت و تعصب نه تنها بد نیست بلکه باعث میشه هر کس و ناکسی بخودش اجازه نده برای شهرت و ثروت بیشتر از این نوع غلط ها بزنه (785601) (moderator9)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۲:۳۲
من با کار اون خواننده کاری ندارم و روی صحبتم با این علی خان بود. ایشون همه کسانی رو که نظرشون با ایشون مخالف بود رو ازگل خطاب فرمودند. هاشم خان من ژست نگرفتم. فقط خواستم یادآوری کنم که این رسم ادب نیست... (785875) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۹:۱۵
شما جزء "اپوزیسیون و منافقین ضداسلام و انقلاب در خارج از کشور" هستی که به خودت گرفتی؟
از نطر ما، اونا لایق هر توهینی هستن. (787855) (moderator9)
 
مجید
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۴:۲۷
آقا جون همین لحن شماست که این چیزا رو باعث میشه. نویسنده مقاله خیلی خوب نوشته. جای تشکر داره (785089) (moderator22)
 
؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۶:۱۷
اصولا فضای آزاد چیز بدیه مگه نه؟! توش نمیشه به راحتی خرابی هارو ماساتمالی کرد؟؟ (785112) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۲۱:۰۶
علي و. خان باهات موافقم كه:

فضاي سايت الف آزاده!

اما براي چه كساني؟!

برا كساني كه سايت الف اونها را (مثل شما) هم خط خودش ميدونه!

در اين صورت حتي اگر توهين كنيد، نه كارتون غيردينيه، نه غير اخلاقيه، نه با قوانين سايت الف منافاتي پيدا ميكنه!

اگه يه كم فكر كنيد مي‌بينيد همين رفتارهاي تبعيض اميز باعث بسياري از اين نوع رفتارهاي افراطي طرفينه!

در ضمن اگر توهين و افترا بده، براي همه و در هم جا و همه زمان بده، نه فقط براي شما و دوستانتون! (785121) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۸:۵۵
شما جزء "اپوزیسیون و منافقین ضداسلام و انقلاب در خارج از کشور" هستی که به خودت گرفتی؟
از نطر ما، اونا لایق هر توهینی هستن. (787853) (moderator9)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۲۶:۴۲
لاتسوا الذین یدعون من دون الله (788726) (moderator22)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۸:۲۸:۳۸
از اونجایی که شما خودت رو نماینده دین و مذهبت میدونی و خونت به جوش می یاد. یه روایت مستند بیار که حضرت رسول و ائمه حتی به بدترین دشمنانشون توهین کرده باشند که تو اونها رو مورد لطفت قرار می دی. در ضمن هر کی که با شما مخالفه لزوما منافق و ضد اسلام نیست.خواهشا این رو درک کنید که خودتون حق کامل و بقیه شر مطلق نیستند... (789068) (moderator9)
 
ایمان
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۵:۲۷:۰۷
راست میگی‌ علی‌ جون، ما همه بدیم، تو فقط خوبی‌... (790619) (moderator22)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۳۷:۰۶
(واقعا نفهمیدم چرا این نظرو منتشر نکردید)

شما اشتباهت اینه که فکر میکنی اینا که منفی میدن لزوما ایرانین.
به دلیل فضای آزاد سایت الف، بخش زیادی از اپوزیسیون و منافقین ضداسلام و انقلاب در خارج از کشور هم از این سایت بازدید میکنن. خیلیاشون از این شافین هم رذل ترن.

توقع داری این جماعت خدا و اسلام داشته باشن؟!
توقع داری این اراذل از امثال شافین و خلشیفته که به بهانه هنر و اعتراض سیاسی و .... و در واقع برای خالی کردن عقده های شهوت و شهرت طلبیشون، یه روز لخت میشن و یه روز واق واق میکنن، انتقاد کنن؟! (784625) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۵:۱۴
نه فقط تو داری! عزیزم خدا پول و اعتنار و آینده نیست! شما اونا رو داری! (784713) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۳:۴۳
من اسلام را همین که هست می بینم نه کم نه زیاد ! (784742) (moderator21)
 
جم
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۵۷:۱۱
من روزی از طرفدارای پر و پا قرص جنبش سبز بودم اما الان با گذر زمان می بینم که خود ما چقدر شانس اوردیم که جنبش سبز پیروز نشد
میدونی چرا؟ چون ما ایرانیها هنوز الفبای همزیستی مسالمت امیز رو بلد نیستیم
اگر جنبش سبز پیروز میشد به جای دموکراسی یک دیکتاتوری لاییک به وجود میومد تازه برمی گشتیم به زمان آتاتورک
امروز میفهمم که چقدر اشتباه میکردم
من خواسته های مشروعی داشتم که جنبش هم میگفت اما لایه زیرین جنبش جریانی حرکت میکنه که در منفی و مثبت های سایت های خبری خودشون رو بروز میدن
جریانی که توان اندیشه نداره و روحیه دیکتاتوری ضد دینی همه وجودشو تسخیر کرده (785520) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۵:۱۲
تازه کجاشو دیدی یک جایی تو فضای مجازی خوندم این دیکتاتور های ضد دین آروزی کاری که صرب ها با مسلومونها کردن را رویا پردازی می کردند .
کاش این ژست تساهل تسامح های ناز نازی مثل شما متوجه بشن با کی طرف هستن (785625) (moderator9)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۵۱:۲۵
چقدر این جمله کلیشه ای تکرار شده که من قبلاً طرفدار جنبش سبز بودم یا به فلانی رای دادم و الان پشیمونم. داداش یک جمله جدید پیدا کنید! (786751) (moderator22)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۴:۰۸
شما هم با ژست سبز سابق گرفتن از آب گل آلوده ماهی نگیر کدامیک از رهبران جنبش سبز لائیک هستند ؟ کدامشان خواهان توهین به ائمه شده اند ؟ آن شو های نمایشی آتش زدن پرچم امام حسین برای نشان دادن ضد مذهب بودن سبز ها را کنار بگذار برادر. سبز ها همان بودند که برخی شان محجبه و چادی برخی شان کمتر ظاهر مذهبی داشتند ولی شعار اصلی شان یا حسین و ما لشکر حسین هستیم بود. توهینی که به امام زمان و تشیع از سوی مخالفین سبزها در این سالها صورت گرفته است بسیار بیشتر بوده است. انها بودند که با طرح کشیدن جاده امام زمان و پرورش تفکر جمکرانی (که اخیرا از سوی آیت الله العظمی سیستانی هم به آن حمله شد) مقدسات را در میان بسیاری لوث و سبک کردند. اینکه حالا کسانی مثل شاهین نجفی از جنبش سبز حمایت کرده اند دلیل بر ضد مذهبی بودن این جنبش نیست. در زمان انقلاب اسلامی هم گروه های مارکسیست ضد دین و ضد خدا از انقلاب حمایت کردند حتی در مقطعی رهبری امام رو برای منافعشون پذیرفتند آیا این بدان معنیست که امام و انقلاب ضد دین بود ؟
ممکن است بخشی از جنبش سبز عقیده جدایی دین از سیاست داشته باشند ولی این با توهین به مقدسات متفاوت است (حتی در بین مراجع هم معتقدین به جدایی دین از سیاست وجود دارند). همین آقای اردوغان ریییس دولت اسلام گرای ترکیه که مخالف لائیسته و حذف دین از صحنه اجتماع است نیز خود را سکولار و مقید به جدایی نهاد دین از نهاد دولت میداند ضمن اینکه وظیفه دولت را ترویج اخلاق دینی نیز میداند. شما هرگز سبز نبوده اید اگر بودید سبزها را ضد دین نام نمی نهادید. 99 درصد اپوزیسیون خارج نشین و ضد دین همگی شان وقتی میخواهند به جنبش سبز حمله کنند سبز ها را سبزاللهی و پیرو آرمان های امام راحل و بدنبال برقراری اسلام رحمانی میدانند و برای همین از سبز ها اعلام نفرت میکنند.

آقای الف: اگر اندکی برای قلم که خداوند به آن قسم خورده است حرمت قایلی این کامنت رو منتشر کن و نگذار اینها همه را ضد دین بنامند. (787713) (moderator9)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۴۶:۰۷
اشکال کار انها این بود که مسئولیت آنچه می کردند را نمیپذیرفتند و نمیپذیرند . اینکه روز عاشورای 88 تبدیل به برگزاری کارناول ضد دین ها و بهایی ها و همجنسگرا ها و توهین به عزیز ترین مقدسات مردم شد شاید برنامه ریزی خود سبزها نبود اما فضا را برای این جنایت بی سابقه فراهم آوردند و وقیحانه وظیفه ممانعت از این فجایع را به عهده نیروی انتظامی که تشکیل شده از جوانان این مملکت است می دانند . یعنی ما هر کاری دلمان خواست بکنیم و جوانان سرباز نیروی انتظامی کتک بخورند که ما پیش برویم و البته پاسخ در خود 9 دی را هم از مردم که شامل طرفداران سابقشان و منتقدینشان بود گرفتند .

همکنون نیز در جریان این توهین آشکار این طیف فکری در تلاش برای تطهیر مرتد هستند غافل از اینکه این اقدامشان در پازل برنامه ریزانی است که در پی تقدس زدایی و وهن ادیان بر اساس تجربه مسیحیت هستند نزد این دوستان ژست شیک آزادی بیان پر اهمیت تر از حفظ ادیان است و البته اگر این اقدام آنها منجر به هتک حرمت های بیشتر شد باز خود را کنار می کشند و دیگران را در تقصیر در کار فرهنگی مقصر می دانند

در مورد اردوغان نیز فراتر از ژست های شیک و بروزش توجه شما را به سیاست های میدانی اشت در پازل منافع ناتو و آمریکا و صهیونیستها جلب می کند . اندک تاملی بفرمایید نظرتان تغییر خواهد کرد اگر خدا بخواهد (787972) (moderator9)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۱:۱۳:۴۶
مهم اینه که این قشر از سبزها که فرمودید، با عرض معذرت، سوار بر سایرین شده و فضا رو بدست گرفتن و فقط عنایت خدا و تدابیر رهبری و آگاهی مردم و معتدلین نظام بود که غلبه نکردن.

البته در همون خطبه 29 خرداد، اولین و مهمترین ایراد رهبری به حرکات آقای موسوی، دقیقا همین بود که "جریان از دست شما خارج میشه". متاسفانه آقای موسوی توجه نکردند. (790165) (moderator9)
 
جم2
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۲:۳۴:۳۵
من کامنتای الف رو خوندم دیدم این امید هرجا نظر داده سعی کرده چند تا اصطلاح رو که نصفه نیمه یادگرفته به کارببره و به همه تهمت میزنه
به یکی میگه تو سبز نبودی داری دروغ میگی
به یکی که دانشجوی دکترای حقوقه میگه تو سواد نداری
به یکی میگه فقه رو درست نفهمیدی بعد خودش میگه ارتداد در فقه قصاص محسوب میشه:)
عزیز من! منم طرفدار جنبش بودم ولی معتقدم جریان لاییسیته ضد دین(نه سکولار) سوار بر جنبش شد و امروز واقعا امیدوارم جنبش اصلاحی در ایران به عقلانیت برسه (790280) (moderator22)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۲:۳۸
در مورد اینکه اشرف مخلوقات ما هستیم، خواستم توضیحی بدهم. اگر به احادیث ائمه رجوع کنیم می بینیم که این حرف اشتباه است. آخر در ما انسانها چه ویژگی هست که ما را اشرف مخلوقات کند؟حتی در تفسیرهای روایی ائمه میبینی که سجده به حضرت آدم نیز به خاطر نور 14 معصوم بود که در صلب حضرت آدم قرار داشت.
اشرف مخلوقات 14 نور خداوند، 14 معصوم هستند که پیامبر گرامی اسلام اولین و برترین خلایق خداوند است. خداوند پیش از اینکه زمین و آسمان و سایر خلایق را بیافریند، اولین چیزی که آفرید نور مبارک حضرت محمد (ص) بود. عظمت پیامبر گرامی اسلام و ائمه به این است که وجودشان از نور خداوند است که به برکت آنها خداوند خلایق دیگر را آفرید.
اگر پیامبر میگوید "انا بشر مثلکم" بشر در زبان عرب برای مقایسه ی دو چیز از نظر ظاهری بکار میرود. 14 معصوم جسما شبیه ما هستند، ولی ذاتشان با ما فرق دارد. خداوند حجت هایش را بر روی زمین آورد در بین ما آدمیان و ما با آنها چه کردیم؟!وای بر ما!!!!
آدم وقتی این معارف را از کلام ائمه میخواند می فهمد این توهین چقدر بزرگ است که اگر کائنات به خاطر آن در هم پیچد روا است. واقعا که "ان الانسان کان ظلوما جهولا". انسان نفهمید که بار مسئولیت ولایت امیرالمومنین چقدر سنگین است و آن را پذیرفت.
این هتاکی های ما انسان ها از دیرباز بوده. یا امام زمان! ما چقدر با این اعمال وجود مبارکت را آزرده خاطر می کنیم، چقدر شما غریبی که مشکل کارت (فرج مبارکت) به دست ما است. امام زمان، به تمامی شیعیانت کمک کن تا حق شما ائمه را بشناسند و با نصرت شما، ظهورت را نزدیک کنند که شما گفته ای برای تعجیل در فرج دعا کنید که همانا فرج شما در این است.
به جای اینکه به یاری امام طرید و شریدمان، بپردازیم و مقدمات فرجش را فراهم کنیم، چه می کنیم ما!!!!! توهین!!!!!!وا اسفا!!!!! (785939) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۵۱:۴۴
برادر گرامی من به اعتقادات شما احترام میگذارم اما بهتر است برای مطالبی که در ابتدای نوشتارت بود با استناد به قران مجید صحبت کنی. وقتی در قران مجید برای مسئله ازدواج حضرت پیامبر با زن زید پسر خوانده اش که موجب سئوال مردم شده بود آیه آمده و به وضوح نام زید برده شده بایستی برای موضوع مهمی که شما به آن اشاره کردید هم آیات صریح باشد. اگر هست لطفا بفرمائید تا ما هم ببینیم واز جهل خود خارج شویم.(سوره احزاب آیه 37) .من به هیچ وجه قصد انکار ندارم اما دوست دارم استدلال شما را هم داشته باشم (786986) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۲۰:۰۵:۵۱
واقعا کسانی که طرفدار شاهین نجفی هستند و رای منفی به این کامنت دارند دلیلی هم برای دفاع از این ترانه دارند؟ (787006) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۷:۵۱
چرا منفی زدید چرا چرا چرا خدایا ظهور سرورمان امام زمان (عج) را نزدیک به گردان تا جواب سختی به کافران بدهیم. آمین (783857) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۹:۰۱
آمین!!!!! خدایا لعنت کن کسانی را که دینت را در نظر خلقت حقیر کردند. لعنت کن کسانی را که خلقت را به دینت بد بین کردند. باشد که شمشیر امام زمان بر گردن فاسدین فرود آید! (784649) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۲:۲۵
به جای نفرین و ناله با فکر و منطق به مسائل واکنش نشان دهید. (785149) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۰:۱۳
چرایک سری به این کامنت منفی داده اند؟ (785321) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۲۷:۱۴
خيلي جالبه!!!

بعضي‌ها اينقدر از منفي زدن ديگران شوكه مي‌شن كه ....!!!

چرا كل دنيا بايد مثل شما فكر كنن؟!!!

گيريم شما انسان كامل و عقل كل، خوب شايد ديگران نمي‌تونند گفته‌هاي شما رو درك كنند!!!

متاسفانه، متاسفانه، متاسفانه

يه عده توي اين مملكت كه تعدادشون هم كم نيست، فكر مي‌كنند حق و عقل و منطق دائم هستند و همه بايد پيرو نظرات و گفته‌هاي اونها باشند!

به نظر من درك نكردن و نديدن نظرات غير، ناشي از محدوديت ديد و دركه. (785138) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۲:۳۷
اولین مشکل شما اینه که خودتون رو از افرادی حساب می کنید که سمت حق و یاور منجی بشریته . در حالی که مدعیان حق و حق طلبی چنین با صراحت نباید دچار غرور شده و از خود اطمینان داشته باشن (786149) (moderator18)
 
عمو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۵:۲۰
تا این لحظه ۱۶ نفر به دشمنی با اهل بیت به این نظر رای منفی دادن. خیلی خیلی جالبه (783872) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۸:۵۴
شما خودتان و نظرتان را عين اهل بيت و دشمنانتان را دشمن اهل بيت تلقي مي كنيد. همين كارهاي را كرديد كه اين گونه براي مقابله با دشمنانتان ناتوان شده ايد. خداي قرآن خودش گفته كه از دينش محافظت مي كند. شما بهتر است بيشتر به رسول باطني كه عقل است و خداوند به همه انسانها عطا فرموده مراجعه فرماييد. (784271) (moderator21)
 
هاشم
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۷:۰۲
از خواب بيدار شويد با همين حرفها ي نانازي كار را به اينجا كشيديد
دفت كنيد طرف به ما توهين نكرده كه متهم به دشمني به اهلبيتش كنيم
مستقيما به اهلبيت عليهم السلام توهين كرده
و ثابت خواهيم كرد كه بر خلاف تصور شما در دفاع از اعتقاداتمان ناتوان نيستيم (784749) (moderator21)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۳:۴۲
عمو جان اکثرخوانندگان سایت را از همین منفیها میتوان حدس زد که از چه قماشیند . البته اگه بتونی نظرمو بخونی! (784316) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۹:۵۰
جالبتر اینه که نشون میده منفی و مثبت سایر مطالب سایت الفو کیا میدن! (784392) (moderator21)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۰۶:۲۰
من تقریبا سه سال است که خواننده سایت هستم ما هم انسانیم ایرانیم و محارب اجنبی پرست و چه چه نیستیم که شما تا آتیش تنورتنان تند میشود همه را به ما نسبت می دهید. متاسفانه نظرات جماعت مشابه ما را درج نمی کنند چرا ؟ چون شما ظرفیت شنیدن صدای مخالف را نداری و این منفی مثبت ها تنها راه اعتراض ماست خب اگر ناراحتید اون را هم ببندید و یا هر یک مثبتی که به همفکرانت می دهید دوتا حساب کنید و مال ما را هر 5 تا یکی . این که دست شماست ولی آدم با بخود دروغ گفتن حقیقتی مخدوش نمی شود.
امیدوارم که یک بار سایت الف یک مقاله درباره کثرت و تنوع خوانندگانش بگذارد تا بفهمید که ما چرا رانده درگاهیم(ناخودی). البته یادتان باشد اگر مخالف نباشد و خواننده نباشد اصولا می شود خود گویی و خود خندی ... عجب مرد هنرمندی!!! (785024) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۶:۱۵
عمو جان
زيرا:

1- همه كه نبايد با نظر شما موافق باشند!
2- حدود 89 درصد مردم ايران شيعه هستند! (785231) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۳:۵۳
هنگام نور افشانی مهتاب شغال و گرگ زوزه میکشند
این طبیعت پست ها و رذل ها در برابر پاکی و زلالی است
اما هیچ انسان با وجدان و با شرفی نور را بر تاریکی ترجیح نمیدهد
پایان خفاشان شب پرست نزدیک است
اللهم عجل لولیک الفرج
صلوات (783984) (moderator102)
 
فرناز
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۹:۱۱
معني آراء منفي رو نمي فهمم.... (784039) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۳:۲۵
اگر از اينكه با شما مخالفت كنند دلخور مي شويد، به اينترنت وارد نشويد. فضاي مجازي، جاي افرادي كه از آراي مخالف ناراحت مي شوند، نيست. نظر منفي بايد براي شما هم خوشحالي داشته باشد، چون كسي پيدا شده و وقت گذاشته و نظر شما را خوانده است يا حداقل به اندازه همان كليك كردن وقت براي شما صرف كرده است. (784283) (moderator21)
 
asa
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۷:۳۱
خیلی ساده است یعنی......... (784688) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۱۸:۵۷
از پیله ای که دور خودت بافتی بیا بیرون و حقایق رو درک کن معنی منفی ها رو هم میفهمی. (785116) (moderator22)
 
بهزاداول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۷:۵۳
ای کاش متوجه میشدیم که اشکالات اجرایی در حکومت از جانب دین نمیباشد بلکه از جانب فهم ضعیف ما از دین و فاصله ما از الوهیت است
دین مبین و متین و وزین اسلام در حالت موهبت کامل خداوند یعنی شیعه 12 امامی تنها راه نجات انسان و آفرینش است تا خداوند را در حال شکوفایی ملاقات نماییم
اما
متاسفانه برخی از کاربران موارد فوق را با هم ترکیب نموده اند و سئوال برانگیز شده اند
من هم از عملکرد سیستم اجرایی کشور بسیار متضرر شده ام ولی لازم است بدانیم اسلام و تشیع باعث بوجود آمدن این ضرر ها نیستند
بهتره عقلایی برخورد کنیم و حساب برخی سود جویان را از تشیع عزیزترازجان جدا نماییم
مگر اراده حضرت حق و به تبع آن 14 معصوم جز رستگاری برای ما می باشد که بخاطر برخی موارد سیاسی از اهانت کنندگان به ایشان بگذریم؟
مگر میتوان انوار آسمانی که تمام زندگی و هستی خود را در راه خداوند برای هدایت ما خرج کردند را با عملکرد سخیف چند وزارتخانه و یا مجلس و یا ........ از یاد ببریم ؟
یادمان نرود خدایی در همین نزدیکی ( نزدیک تر از رگ گردن ) نظاره گر است / همان که برایمان در هر بهار دشت و کوه را گلباران میکند / آن که آسمان بی انتهایی را میگریاند تا غنچه ای بخندد
یادمان باشد
هنوز آخرین نور باقی است
اللهم عجل لولیک الفرج / صلوات (785318) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۸:۲۱
دقيقا حق با شماست . اسلام عامل اين فسادها نيست بلكه سودجوياني كه به نام اسلام ستم ميكنند عامل اين فسادها هستند. آنها هم اسلام را بدنام ميكنند هم ايران را. (785602) (moderator22)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۲:۲۴
اللهم عجل لولیک الفرج / صلوات (784328) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۹:۵۹
برای نوشتن اللهم عجل لولیک الفرج تعداد رای های منفی دو برابر رای های مثبت است. خیلی عجیبه. نه مردم ما با این جمله مشکل دارند و نه خوانندگان الف. دو احتمال وجود دارد:1- سایت الف مشکل فنی دارد. 2- افراد بی دین برای دفاع از این فرد بی دین به این سایت آمده اند و نظر منفی می دهند. (785298) (moderator21)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۳:۳۳
حول و حوش صد نفر دین ستیز معمولا در کامنت های الف قابل رصد هستند که از طریق سایت های ضد انقلاب به برخی مطالب پر بازدید و گفتگو رجوع می کنند . اینها باز مانده های همانهایی هستند که هنوز چمدان های موش زده خود را بسته اند و منتظرند با شکست اراده مردم ایران به کشور بازگردند .
راضی نشو که همین دل خوشی منفی زدن را هم از اینها بگیری
اما از انطرف عده ای هم هستند که از سر لجبازی یا نارضایتی منفی می زنند و به مقدسات و مذهب هم کاری ندارند عده شان هم به 1000 نفر نمیرسد و همینکه این تعداد منفی را می بینید از دیدن همین تعداد اندک از همفکر هم شاد می شوند
راضی نشو این اندک دل خوشی را از آنها بگیری (785743) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۱:۱۳:۱۳
من نگران اینم که اگر یه روزی 99 درصد مردم هم با حرف های آقایون مخالفت کنن، آقایون بگن این افراد ضد انقلاب و ضد نظام هستند.
به خدا قسم که اگه همین صد نفر تو ایران مثل ما دارند زندگی می کنند به اندازه خودشون حق دارن.
آدم یاد مسولین دولت می افته که وقتی همه مردم هم بگن گرانی و تورم بیداد میکنه، می گن این حرفا کار دشمنه! (789308) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۲۰:۰۴
الو ... لیلی زن بود یا مرد ؟ بحث مخالفت با حرفهای این و آن نیست طرف مستقیما به اهل بیت توهین کرده روشنه ؟ (794013) (moderator5)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۸:۵۲
عزیزم می دونی این دعا تکیه کلام چه کسی هست دیگه؟؟؟؟ ریشه منفی زدنا هم بر می گرده به همون (785758) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۹:۲۷
مشکل فنی نیست! باور کن دیگه از دست شما در رفته! شما دیگه از متن جامعه کنده شدید! تو خیابون مردم از شما می ترسن! اینجا نمی تونید آزارشون بدید! (786203) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۳۵:۵۶
ممكن است كه نه سایت الف مشکل فنی داشته باشد و نه افراد بی دین برای دفاع از این فرد بی دین به این سایت آمده باشند بلكه سليقه اين خواننده محترم كه به جاي جواب دادن از ين جمله استفاده كرده است لج ديگر خواننده ها را درآورده باشد . مثل اينكه وسط يك بحثي كه آفراد دارند استدلال ارائه مي دهند يكي هي بگويد صلوات . عده اي با او در ميافتند نه اينكه با صلوات مخالف باشند بلكه با صلوات بي موقع او مخالفند (790102) (moderator9)
 
بهزاداول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۰:۱۴
جناب آقای مصطفی بر خلاف سیل منفی ها ( با توجه به اینکه جمله کوتاه شما نه مورد سیاسی داشت و نه اشاره به جریانی خاص ) میدانم که ایمان دارید تنها ذکر این جمله می تواند راه گشای دنیا و آخرت کل بشریت باشد / هرجا دلت گرفت و بغضت شکست و اشکت جاری شد التماس دعا بزرگوار / با هم میخوانیم :
اللهم عجل لولیک الفرج / صلوات (785528) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۱:۲۳
خدا لعنت کند کسانی که دشمن اهل بیت هستند خدا یا به حق این روزهای عزیز هرکسی که دشمن پیامبر وخاندان پاکش است ازروی زمین بردار (784347) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۶:۴۴
چرا همیشه فحش؟ چرا همیشه لعنت؟ آیا این دین رحمته واقعا؟ (784659) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۱۵:۳۰
شما قاتل باباتو دعا میکنی و گل و شیرینی براش میفرستی؟!!!!!!! (787368) (moderator9)
 
داوود
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۰:۲۸
من نمیدونم اینا که به این نظر منفی دادن منظورشون چیه ؟ (784372) (moderator21)
 
ایرانی معترض
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۳۵:۲۸
آقا داوود درصد بسیار کمی از این منفی ها ضدیت با خاندان نبوت است ، این منفی ها مخالفت با روحیه استبدادی و تکفیری است که تا کسی چیزی گفت از حربه تکفیر و ارتداد استفاده می کنند . من خودم به شخصه پس از این بحث ها رفتم و ترانه رو گوش کردم ،برای من هم توهین امیزه ولی با این وجود هر جا صحبت از کشتن کسی میشه و پای تکفیر پیش میاد مطمئن باش منفی رو انتخاب می کنم .
خداوند صاحب جان و مال و ناموس انسان است و تنها در یک مورد اجازه قتل داده و اون هم قصاصه با شرایط خودش ، نه به خاطر هر مسأله ای .
آیا نباید جان انسان ها ـ حتی مخالف اعتقادات ما و حتی هتاکین ـ اینقدر ارزش داشته باشد که آنها را هم صاحب حیات بدانیم و در صورت اعتراض به گفته یا نوشته اونا با شکایت و از راه مدنی جلو آنها را بگیریم .
تکفیر و حکم ارتداد باعث معروفیت بیشتر میشه . در ضمن اگر قبح کاری بریزه عواقب بدتری به همراه داره .
در پایان این رو هم عرض کنم بسیاری هم برای مخالفت با نظام جمهوری اسلامی که دید بسیار بدی از تشیع را به منصه ظهور رسونده منفی میدهند . (784941) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۲۸:۴۰
این بینش را چه کسی برای شما تعیین کرده قران میفرماید که فتنه از قتل بدتر است یعنی کسی با توطئه سخنرانی یا برنامه ریزی می تواند کاری کند که از قتل بدتر است اما پروپاگاندای غربی خلاف این میگوید مدعی است بیان را هیچ حد و مرزی نیست حتی اگر توهین و فتنه علیه باور میلیاردها نفر انسان باشد فکر نمیکنید یک جای کار ایراد دارد .
فکر نمیکنید ما تحت تاثیر فرهنگ سازی غربی و اسلوب فکری انان قرار گرفته ایم ؟ درست است که که انسانها از صحنه های کشت و کشتار و بی مقدار شدن جان انسان ها خسته شده اند اما فراموش نکنیم این اقدام هتاکان دقیقا زمینه ایجاد نفرت و دشمنی میان مردم است و در تاریخ این نفرت پراکنی ها منجر به جنگها و کشتارهای بیشمار شده است

چه کسی مسئول این نفرت پراکنی هاست ؟ آیا انسان عاقل مدعی می شود من به تبعات کارم کاری ندارم چنانکه این مفلوک مدعی شد (794023) (moderator5)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۰۹:۴۳
فکر می کنی ما لالیم؟ یا عناصر سیا؟ یا موساد نه خیر برادر ما مخالفیم که تا همین الان این چندمین کامنت است که می گذارم و توضیح می دهم که این منفی ها کی هستیم. اگر خواستی با این ایمیل من سرچ کن ببین چندتا کامنت ما را درج کردند؟ به ما خرده نگیر به برادران سانسورچی خرده بگیر. البته اونها چون می دانند شما بی ظرفیت اید کامنت های ما را درج نمی کنند. (785025) (moderator22)
 
میترا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۹:۰۵:۴۸
مردم ما خسته شدن از نفرین ,از لعنت ,از مرگ بر این و مرگ بر اون از...حالا فهمیدی دلیل این منفیارو؟ باور کن هیچ ربطی به مخالفت با معصومین نداره (789141) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۵:۱۷
تو رو جون مادرتون با اين 120 نفريم كه تا الان منفي دادند يكيتون بياد بگه چرا منفي داديد هيچ كس هم نميفهمه كه شما كي هستيد جان عزيزاتون وهر كي ميپرستيد بيايد بگيد (784384) (moderator21)
 
یا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۳۸:۴۸
هروقت الف به آزادی بیان احترام گذاشت و همه نظرات مخالف فاقد توهین رو منتشر کرد اونوقت ما هم زحمت تایپ کردن به خودمون میدیم!! (784943) (moderator22)
 
داود
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۴:۰۸:۵۸
برا این منفی میدیم که فک میکنیم تا کشور اصلاح نشه نباید برا کسایی که اونور کره ی زمین زندگی میکنن شاخو شونه کشید چر مراجع محترم تا الان درباره ی دولت که با این خفقان .تورم و ...داره بیشترین لطمه رو به اعتقادات مردم میزنه سکوت کردن بعد صد هزار دلار برا کسی که داره نظره شو میگه جایزه گزاشتن؟! یعنی ما از نظر فرهنگی این قدر ضعیف هستیم که نمیتونیم با سرمایه گزاری در بخش فرهنگ کسایی مثل شاهینو بنشونیم سر جاش!!؟؟؟اگه قرار باشه این طور به دین پایبند باشیم که باید تمام مردم دنیا رو بکشیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (785010) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۱۴:۴۵
عزیز جان، شما دوزاریت چرا اینقدر کجه؟ (786660) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۷:۰۱
مشکل دقیقا اینه که اعتقادات ما در مقابل اینترنت و بی بند و باری و لذت آنی شکست خورده. چرا چون دقیقا می بینید بین اقشاری که با مواردی که گفتم رابطه دارند خیلی ساده اغلب کسایی که این خبر رو می شنوند می گن "خب عقیده خودش رو گفته" یا "فلان مرجع کی هست که ..." یا "نباید کسی رو بخاطر حرفش کشت" و .... اگر هم نگیم دین شکست خورده دیندارها شکست خوردن. نمونش هم نظرات منفی این نظر... (784387) (moderator21)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۳۰:۰۹
مشکل این جماعت اینه که به خوشی عادت کردند. هرگز حساب اون روزی رو نمی کنند که باید در مقابل گفته هاشون جواب پس بدند اصلا به همچین روزی اعتقاد ندارند.حساب اون روزی رو نمی کنند که به یک بلایی گرفتار میشند اونوقت همین آدمای ناسپاس چنان با زاری خدا و امام ها رو صدا میکنند که صدای ضجه شون گوش فلک رو کر می کنه. انگار نه انگار که تا همین دیروز آهنگ صدای کسیو گوش میکردند که شعرش جز توهین به همین امامایی که الان داره صداشون می زنه چیزی نیست. منفی بزنید... بازم منفی بزنید تا اون عقده ای که توی گلوتون گیر کرده بیرون بریزید... و بدونید ما صبر میکنیم. یکی از امامان ما که خاطرم نیست کدوم امامه فرموده در آخرالزمان محبوب ترین فرد نزد مردم کسی است که به ما اهل بیت دشنام دهد... و حالا این روز رسیده . ما اهل کدوم گروهیم؟ (786547) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۲۰:۲۸:۰۱
برادر عزیز ضمن ادای احترام کامل به ائمه اطهار (ع) بهتر است هر چیزی را میخواهید فقط از خداوند بزرگ بخواهیدچون ائمه هم مخلوق خدا هستند و شما نباید بخود اجازه دهید که خالق و مخلوق را برابر قرار داده وبگوئید خدا و ائمه را صدا کنید.خداوند در سوره لقمان آیه 30 فرموده است خواندن غیر از خدا باطل است.در سوره حج آیه 62 فرموده است خداوند حق است و هرچه غیر او خوانده شود باطل است. این ها آیات قران است و من از خودم نمیگویم.در سوره شعرا آیه 213 میفرماید معبودی جز خدا را نباید خواند. خب نگاه کنید ما خداوند را که خودش فرموده است مرا بخوانید و از من بخواهید تا اجابت کنم به همین راحتی رها کرده و از مخلوقات خداوند در خواست استجابت دعا داریم . بخداوند بزرگ قصد من خدای نا کرده اهانت به ائمه اطهار نیست . شما در دعای کمیل ,در دعاهای امام سجاد در صحیفه سجادیه ببینید بزرگواران فقط به در گاه او ناله و تضرع میکنند و همه چیز را از او جل جلاله میخواهند آنها راهنمای ما هستند اما ما برای استجابت دعای خود چه میکنیم. (787049) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۶:۲۹:۴۷
عزیزم خیلی ببخشید ولی من نگفتم امامان رو همردیف خدا قرار می دهند. بحث من چیز دیگری بود. بحث من توسل بود.آیا تا به حال برای شما اتفاق نیافتاده که یه مشکلی برای خودت یا خونوادت پیش اومده از همه جا بریدی به ائمه متوسل بشی؟ صدای یا امام حسینت بلند بشه؟ درضمن شما که اینقدر معلومات دینی ات بالاست و احتمالا آدم مذهبی هستی چطور در مقابل توهین به امامت ساکتی ولی توی جمله های من که دارم از امامم دفاع می کنم می گردی تا یه اشتباهی پیدا کنی که به رخ بکشی در صورتی که خودتم خوب میدونی منظور من اون چیزی نبود که گفتی. (788832) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۲:۰۹:۳۷
شما "وابتغوا الیه الوسیله" رو هم خوندی؟ (789388) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۵۳:۳۴
شاید در دنیای مجازی حق باشماست
دنیایی که روزی سلام را با درود پاسخ میدادند
الان وضع خیلی بهتر است
اما هنوز هستند کسانی که حاضر نیستند سلام کنند چون رسم اسلام است
و البته توقع نداشته باشید که اینها بیایند از مقدسات اسلام دفاع کنند
و نیز توقع نداشته باشید بجز یکی دوتاشان که در همین صفحه به نا مسلمانی خود اذعان کرده اند بقیه هم به نامسلمانی خود اعتراف کنند

پس خیلی نکرانی ندارد مهم این است که این جماعت را بهتر بشناسیم ... همین (794076) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۲۰:۵۹
خدا خیرت بده
دعای مستجابی کردی (789601) (moderator9)
 
منقول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۱۹:۵۸
روزگاری شهر ما ویران نبود
دین فروشی اینقدر ارزان نبود
صحبت از موسیقی عرفان نبود
هیچ صوتی بهتر از قران نبود
زه که در ســـــال سیــــاه دوهزار
کار فرهنـــگی شده پخــــــش نوار
آخر ای پرده نشــــــین فاطـــــــمه
تو برس بر داد دین فاطـــــــــــمه
بی تو منکر ها همه معروف شد
کینه ها در سینه ها معطوف شد
در به روی فتــنه جویان باز شد
دشمـــــنی با دین تو آغـــاز شد
گرچه *** شعر کفر سرداده است
عاشقت تا پای جان آماده است
شیر سگ یا شیر مادر خورده است؟
آبروی شیعه را او برده است
کرده توهین بر امام شیعیان
کرده خون قلب همه پیر و جوان
مرتد اعلام گشته شاهی ن لعین
کشتنش واجب شده بر مسلمین
گشته با سلمان رشدی همتراز
حکم اعدامش شده در اهتزاز
میرویم در زادگاهش انزلی
میسازیم آنجا برایش مقتلی
بشنو ای شا هین که بیچاره شدی
مرده مانندی و آواره شدی
جان مولا و قسم بر آن نقی
ریختن خونت حلال است ای شقی (783751) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۲:۴۹
این شاشین قد این حرفا نیست که آبروی شیعه رو ببره. خاک پاشیده به خورشید. (784330) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۳:۳۹
این کیه که آبروی شیعه رو ببره.
پشه ای نشسته بود روی پیشونی که کم کم داره اذیت میکنه. چارش یه کف دسته که لهش کنه. (784396) (moderator21)
 
میم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۵:۴۳
جانا، سخن از دل ما گفتی.
توهین به مقدسات در هیچ آئین و مرامی مجاز نیست.
ما مسلمانیم وشیعه و نمی توانیم از گناه رشدی ها و شاهین ها بگذریم.
پس مطمئن باش که این شاهینِ بی آبرو از ترسِ مجازات به هر جائی پناه می برد. (784493) (moderator102)
 
در آرزوی مسلمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۸:۳۷
دینی که دیندارش اینقدر راحت برای جان انسان ها تصمیم میگیره نیازی به دشمن نداره (784664) (moderator21)
 
مهدی از آبادان
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۵:۲۰
چرا در سطح شهر بنر و تبلیغی ضد این بی دین ها نمیشه که مردم بشناسنشون؟؟؟ من فکر میکنم شناساندن ماهیت این آدمهای نجس به مردم از زدن پلاکارد و بنر) بمناسبت ولادت ائمه اطهار(ع)) مهمتر که نباشه، اما کم اهمیت تر هم نیست.معنی تولی و تبری چیه؟؟؟اینطور میشه چند گروه را به مردم شناساند: رسانه غرب، شاشین نجسی، خواننده های غربزده و زیر زمینی، کفار، دستهای پشت پرده، مظلومیت اهلبیت(ع) (785357) (moderator21)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۰:۰۰
مسیله این هست که صاحب این دین که همان خداوند تبارک وتعالی هست دستور داده که هر کس به امامان معصوم (ع) دشنام داده و یا به انها توهین کند مرتد هست و حکم مرتد نیز اعدام است .ضمنا مالک جان انسانها نیز خود خدا هست نه خود انسان . امثال شما فکر میکنید که مراجع تقلید بر اساس امیال خود فتوی میدهند در حالی که انها تنها دستورات خداوند را بیان میکنند.
با این نظری که دارید شما هم فرق چندانی با شاهین نجفی ندارید (785445) (moderator9)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۷:۵۵
دین باید بتونه از حریم خودش دفاع کنه
همونطور که اگر یک کشور بی دفاع بمونه مورد تجاوز و اشغال قرار میگیره دین هم میتونه مورد هتاکی و تجاوز بی منطق قرار بگیره
بی تفاوتی در برابر هتاکی بی منطق به دین عینا مانند بی تفاوتی در برابر اشغال کشور هست
البته هستند کسانی که در هر دو مورد بی تفاوتن اما در این حالت لطف کنن کسایی که نسبت به هر دو غیرت و حمیت دارن تخطئه نکن
روزگار به کجا رسیده که بی غیرت به با غیرت ایراد میگیره (786454) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۴۳:۴۴
قابل توجه اونایی که میگن چرا منفی میدید .
ما بعد از این همه مدت از هر نوع کشتار بیزاریم . بسه دیگه چقدر به نام هر چیزی آدم ها رو نابود کنیم .
دوره دوره مدنیته ، توهین کرده شکایتش کنید ، دنبال راه چاره بگردید شاید کمی هم مومنین ـ البته اگه به بال قباشون برنمی خوره ـ مقصر باشند .
ما اسلامی رو می خواهیم که با بنام خداوند بخشنده و مهربان شروع می شه . نه اسلامی که سراسر قهر و غضب و نابودیه . ما دین رحمت رو می خواهیم نه دین قهر و غضب .
بابا من به خدا به ائمه ارادت دارم و کار این شخص رو توهین می دونم . ولی آیا این راهشه که با مطرح کردن ارتداد و تکفیر تمامی راهها رو ببندیم . با اینکار این شخص مورد حمایت دولت آلمان قرار گرفت ، ترانه اش معروف تر شد . توهین به ائمه اطهار راحت تر ـ با کمال تأسف ـ . و تشیع را به وحشی گری و خونریزی نمایاندن در سطح جهان . فکر نمی کنید با این احکام که بسیاری از اونا عملا قابل اجرا نیست چون دست کسی دیگه به طرف نمی رسه ، چقدر باعث تحقیر تشیع در سطح جهان شدید.
باز هم شاعر بگو
ریختن خونت حلال است ای شقی . (784945) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۲:۰۰
خدالعنتشون کنه (783758) (moderator21)
 
اقبال
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۵:۳۷
در پاسخ به اهانت به امام هادی(ع)


(خفاش)


بخوان

بخوان

بیشتر بخوان

درسهایت

تاریخ

سیاست را

اصلا مبارزه کن

برای قدرت

شهرت

حتی دموکراسی

اما حتما بخوان

بگذار مرورکنیم

که از چهارده قرن پیش

از دوازده ستاره

یازده ستاره

به تیغ و کینه و زهر

خاموش شده اند

و تنها یکی از پشت ابرها

نورافشانی می کند

بخوان و ببین

که دیر آمده ای

که دهمین ستاره قرنها پیش

آماج تیر و تیغ و تهمت بوده است و

اسیر زندان کینه ها

دیر آمده ای

همین چند سال پیش

بارگاه آسمانی اش را

دوستانت پرپر کردند

بخوان

که دیر آمده ای و کور

که این همه نور

چشمهایت را

آزرده می سازد


(حمیدرضا اقبالدوست) (783777) (moderator18)
 
بهزاداول
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۴:۳۶
آقا دمت گرم
من به ندرت پاسخ کامنت میدم اما متنت جالبه
اجرت با خدا
آخرین نور از انوار حضرت حق مانده هنوز/ چهاردهمین نور
همان که خداوند وعده فرموده و میدانیم خداوند در وعده خود تخلف نمیکند
او می آید هرچند که تمام شب پرستان تحمل نور خدایی ایشان را نداشته باشند / می آید و ارمغان هر گامش بهار بهار آزادی و کرامت است
اللهم عجل لولیک الفرج / صلوات (783819) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۵۶:۴۶
واقعا متاسفم برای افرادی که منفی زده اند. شماها یا وهابی هستید یا صهیونیست یا فراماسون یا کافر یا غرب زده نادان (783856) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۱:۳۳
من فکر کنم غربزده نادانم! ببخشید! (784313) (moderator21)
 
پیمان
Switzerland
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۵:۰۹
اشتباه میکنی دوست عزیز، هر کسی مخالفت بود دلیل نمیشه یکی از این دسته ها باشه.
ای کاش روزی برسه، که بفهمیم قرار نیست همه آدمها یکجور فکر کنند، اگه هم به قیامت اعتقاد داریم، خود خدا میدونه با هر بنده خودش چه جوری برخورد کنه (784354) (moderator21)
 
داوود
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۲:۴۹
اینا هیچکدوم از اینا نیستن . اینا برای کسانی منفی زدن که دین رو نردبان خودشون قرار دادن (784374) (moderator21)
 
حسن
Sweden
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۴:۳۵
همین که به منفی دادن ها گیر می دین آدم وسوسه میشه منفی بزنه. بابا شما ها که اقلیت 10 درصدی این مردم هستید حرفاتونو بزنید . مگه کسی میگه شما چرا مثبت میدین؟؟ به شما چه مربوطه که چرا ملت منفی میدن؟ اگه ناراحتین کلا یک مثبت بذاره سایت که ملت به اون رای بدن و شما ها هم کیف کنین. (784654) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۵:۲۵:۱۵
بسمه تعالی
به شخصی که با شکم روی زمین خوابیده بود و آب می خورد گفتند: اینطوری آب نخور عقلت کم می شود. یا رو با تعجب گفت: عقل!!! عقل دیگر چیست؟ گفتند هیچی عزیز جان! شما آبت را بخور
اگر می خواهید بفهمید رای منفی مذکور یعنی چه؟ باید زحمت بکشید و بعداز اثبات وجود سازنده برای خودتان، اندکی فکر کنید که جایگاه رسول و امام برای خوشبخت شدن ما و نجات از رنج نادانی و گمراهی چه جایگاهی است و کمی هم به اهمیت اصول عقاید در کنار خورد و خوراک و آزادی فکر کنید
البته اگر بگویید اصول عقاید چیست عرض می شود هیچی با شما نبودم عزیز، با شما نبودم تصدق، با شما نبودم .... (789800) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۰:۲۶
ما از گروه متعصبینی که جان آدم ها براشون مهم نیست و مشکلات جامعه رو نمی بینن نیستیم برادر! همین (784668) (moderator21)
 
منتقم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۱:۲۱
حالا هتاک شد آدم ؟
حالا جان آدمها برایتان مهم شد ؟
چرا فقط هتاک پیش شما آدم است و هزاران قربانی که در سراسر جهان رنج میبرند
در اسارتند یا در اعتصاب غذا هستند
یا در گرسنگی و محرومیت به سر میبرند ادم نیستند ؟
فقط کسی که هتاکی کند آدم است ؟
دانشمندنی که به خاطر هولوکاست سر شکستید یا بایکوت کردید یا اخراج کردید آدم نیستند ؟
فقط همین هتاک آدم است ؟
این ژست انسان دوستانه شما ممکن است عده ای ابله را فریب دهد اما ما همانطور که از بمب گذاران حرم نقوی انتقام خواهیم گرفت از این هتاک متجاوز نیز انتقام خواهیم گرفت (786347) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۱۷:۲۳
کدام دانشمندی به دلیل مخالفت با هلوکاست سرش رو شکستند و یا اعدام و شکنجه و زندانش کردند ؟ ممکنه مثل روژه گارودی جریمه شده باشه یا اثرش ممنوع شده باشه ولی این در همه دنیا نیست در 11 کشور اروپایی است (یعنی یک سوم کشورهای اروپایی) این قانون ممنوعیت انکار هلوکاست را وضع کرده اند منطقشان هم این است که میتواند موجب نفرت نژادی و تبلیغ فاشیسم افراطی شود . هرچند که این منطق آنها درست نیست و بسیاری به آن منتقد هستند ولی در آمریکا انگلستان کانادا استرالیا اسپانیا کانادا و 190 کشور دیگر جهان انکار هلوکاست جرم نیست. (787753) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۴:۴۲
نه داداش هم ایرانی هستیم هم مسلمون اما کورکورانه نظر نمیدیم (784681) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۴۹:۵۵
بفرمایید . آفتاب آمد دلیل آفتاب . خسته نشدید از اینهمه سال هرکسی حرفی یا کاری کرد که باب طبع شما نبود فورا اتهام بهش می زنید . شما که میفرمایید فرامواسون ، اصلا می دانید به کی میگن فراماسون آخه .
در ضمن کاش این عقده خودبزرگ بینی و خود حق بینی در بعضی ها اندکی کاهش می یافت تا بدانند که دیدگاه آنها شاید طرفداران کمی داشته باشد و شاید راه حق فقط و فقط از مسیر آنها نگذرد .
باشد که رستگار شویم . (784950) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۴:۱۹
بهتر نيست قبل از وصله چسبوندن فضا را طوري باز كني كه بتوني با اين افراد حرف بزني دلايلشون را بشنوي و حرف خودت را كه به نظرت منطقي است بيان كني . هر كسي بحث ها و دلايل منطقي دارد نيازي به وصله چسبوندن نداره (785333) (moderator21)
 
فاطمه زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۱۵:۰۷
ببخشید! دلایل این ادم ها که قابل پذیرش هاش مربوط به اشتباه های دولتمردان هست چه ربطی به منفی دادن به دعای ظهور امام زمان داره؟
ادم باید بدونه کجا چی میگه.... اگه ادعای مسلمونی ندارید بگید تا ما هم از غصه ی کم بودن یارای امام زمان تو مسلمون ها درآیم.... (788063) (moderator18)
 
میترا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۲:۳۱
مردم به دعای فرج منفی ندادن به کسی منفی دادن که میخاد از این دعا سوأستفاده کنه (789152) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۲۳:۰۳:۴۲
خجالت بكش واقعا اسمت فاطمه زهراست؟ (792149) (moderator18)
 
Australia
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۶:۳۰:۴۷
مگه کسی میگه شما چرا مثبت میدین؟؟ (787559) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۴:۴۴
بسمه تعالي
سلام
شعر زيبايي بود
آفرين
اميدوارم اسم شما در فهرست مدافعين اهل بيت - عليهم السلام-ثبت شود
مرحبا (783986) (moderator102)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۶:۲۵
دوست عزیز شعر تکان دهنده ای بود (784032) (moderator102)
 
نادر اصلی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۳۹:۴۳
از دوازده ستاره

یازده ستاره

به تیغ و کینه و زهر

خاموش شده اند

و تنها یکی از پشت ابرها

نورافشانی می کند
کور شود هر آنکس که هنوز نور این یازده ستاره را درک نمیکند و نمیتواند ببیند (784207) (moderator21)
 
نقوی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۱:۲۵:۱۳
و آن یک ستاره نقی (ع) است (784887) (moderator18)
 
یک بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۰:۲۸
هیچکدام از آن یازده ستاره خاموش نشده اند بلکه همواره در پهنه تاریخ نورافشانی کرده اند. (785322) (moderator21)
 
نادر اصلی
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۲۵:۱۲
در پاسخ به افرادی که به این نظر (عدم خاموشی آن یازده ستاره) رای منفی داده است بگم که چطور فک میکنید که آنها خاموش شده اند در حالیکه وقتی پدرانتان میمیرد شما که فرزندانشان هستید از فردای بعد مرگش فراموشش میکنید اما اینها پس از قرنها نامشان بر سر زبانهای جهانیان است (788093) (moderator18)
 
یه دوست
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۲:۳۹:۰۸
سلام علیکم
تا به حال از خودت پرسیدی چرا ایشان را بدینگونه از صحنه خارج نموده اند؟
جالب است که عمده ی ایشان به دست همسرانشان به قتل رسیده اند.
(789761) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۵:۵۶
انهایی که منفی میدهند از پست ترین موجودات روی زمین هستند اینها همان یاران شیطان هستند در اخر خدایا فرج اقا امام زمانمان رانزدیک کن تا زمین را ازشر ادم های نجس پاک کنیم (784356) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۶:۱۰
پپست و نجس تو هستی که کورکورانه داری چاپلوسی میکنی (784685) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۱:۳۵
دوست عزیز شما توهین نکن! باید فرق ما که مظلومیم با ظالم مشخص شه! اگه شما هم توهین کنی وتهدید به مرگ بکنی پس چه فرقی داری با اینایی که صدتاصدتا منفی می خورن! اگه دفعه دیگه توهین کنین من واسه شماهم منفی می دم! یادتون باشه مردم واسه هیچ فکر و گروهی چک سفید ندادن! (784772) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۹:۵۸
اخه بدبختها فکر کردید برای مامنفی مهم است اگر کل جهان دشمن اهل بیت ما باشد وما تعداد مان کم هم باشد ماباتمام قدرت حاضریم از امامان دفاع کنیم ودر این راه جانمان رافدا کنیم تا کسی به امامانمان توهین نکند تازه زیاد دل به منفی خوش نکن بلاخره مرگ فرا میرسد ومیفهمی چه کسی ضرر کرده است (786941) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۰:۴۲
نجس امثال توهستند که از کسانی که بهامامان توهین میکنند دفاع میکنید تازه من همین لحظه از خدا میخواهم جانم رادرراه کشتن دشمنان امامان صرف کنم ودراین راه کشته شوم تازه احمق من اسمم را گفتم که بخواهم چابلوسی کنم (786922) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۳:۵۹
شعر زیبایی بود، کاش دیگران هم همینگونه جواب میدادن. (784640) (moderator21)
 
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۷:۲۵
چشمان خفاش شب روشن

که در ظلمات ذهن بیمارش

تجاوز به ناموس مردم کرد

دریغ ودرد از خفاش روز

که در تشعشع این همه نور

تجاوز به روح یک ملت کرد

شاهین آزادی بیان

سینه حمزه را شکافت

خفاش حقوق بشر

پهلوی زهرا را آزرد

خفاش در آرزوی چشمان شاهین

شاهین عاجز از درک یک خورشید (784750) (moderator21)
 
روزبه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۹:۱۱
چشمان خفاش شب روشن

که در ظلمات ذهن بیمار خویش

تجاوز به ناموس مردم کرد

دریغ ودرد از خفاش روز

که در این همه تشعشع نور

تجاوز به روح یک ملت کرد

شاهین آزادی بیان

سینه حمزه را شکافت

خفاش حقوق بشر

پهلوی زهرا را آزرد

خفاش در حسرت چشمان شاهین

شاهین عاجز از درک نور خورشید (784781) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۲:۱۹
اين هم من در جايي خواندم


اسمان غمگین بی هویتی
مردمان رنگین سرشت مودب
پیران مرشد راه گم كرده
كودكان سرگردان و یاغی
زنان حریص و ناراضی
مردان سخت كوش و مكار
حیوانات خموش و بیمار
خانه هایی بلند و پر ازخالی
عارفان تهی دست بی كار
................................................
پوچ فروشان مدعی انسانیت
تن فروشان با هویت
تزریقی های رها شده از درد
رندانی بازی گوش
بازی خورده های خاموش
خرابه هایی اباد
كوچه هایی بی لطف
نمایشهای عمیق بی مشتری
محصولات با ارزش بی محتوا
مردگانی زنده و پرمدعا
زندگانی مرده و بی بصیرت
بیماریهای نا شناخته و لاعلاج
روانیهای از آب گذشته و پاك
امواج معیوب و اتشین
گفته های بی پاسخ
پاسخهای بی سئوال
گفتمانی بی حاصل
گوشی بی پرده
چراغی سیاه
دودی متراكم در هوا
و ........... (785327) (moderator21)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۵:۲۲
سایت رو کثیف نکنید با اوردن اسم این چیز !!

"شاهین نجفی یک قربانی رقت انگیز آنقدر رقت انگيز كه ارزش آنرا ندارد كه جوابش را دهيم يا حتي توجهي نثارش كنيم. ماند لاشه اي متعفن كه در مواجهه با آن بايد روبرگرداند، بيني را گرفت و دور شد"

بهترین عبارتی بود که به کار بردید تو وصف این چیز !! (783821) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۷:۰۳
مورچه چیه بخواد کله پاچش باشه آخه
این نجفی احمق اصلا کی هست؟ (783827) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۱۱:۵۱
واقعه کیه؟ من کلا اهل موسیقی نیستم اما با این سروصداها رفتم سراغ ۱-۲ تا از آهنگ های این به اصطلاح هنرمند...اینقدر کلماتش زشت وشنیع بود...اگر هنر اینه که می خوام نباشه (784434) (moderator102)
 
آزاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۶:۳۰
نظرات رو می خوندم به فراخور متن مثبت و منفی می دادم به اینجا که رسیدم واقعا وسوسه شدم برم ببینم آهنگ چیه که همه دارن در موردش حرف می زنند.
اگه به قول دوستان شاهین نجفی یک بی سر و پای بی سواد که اصلا از موسیقی چیزی نمی دونه یا از یک مورچه هم کمتره یا اینکه خفاشه یا خاک پاشیده به خورشید و هر صفتی که به این آدم دادین.
اگه واقعا این قدر کم اهمیت و حقیر چرا این همه در موردش نظر پراکنی و هیاهو می کنید!!!!!!!!!! مثل اینکه چیزی غیر از اینه ...... که اگه هست این راه بیانش نیست.
من نمیگم در مورد توهین به آب و خاک یا به دین ساکت بشینیم همانطور که در مورد خلیج همیشه فارس ساکت نیستیم اما نه کورکورانه نه نا آگاهانه. قرار نیست نظر من دین من اعتقاداتم نردبان بشه برای بعضی ها جهت صعود . (785251) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۸:۱۲
كسينجر مي گويد انگليس نوكر تربيت نمي كند اما مواظب است چه كسي بهتر نوكري مي كند از او به بهترين وجه بهره برداري مي كند (783831) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۳:۰۱
دایی جان ناپلیون! کارکار انگلیسه! حالا کیسینجر کی این حرف و زده؟ (784315) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۹:۵۱
چرا خودتون رو گول میزنید تا کی باید نشست و با اینها کاری نداشت سری به فیسبوک بزنید ببینید این موجود پلید چقدر طرفدار در همین ایران دارد که هنوز هم از او طرفداری میکنند تا کی باید فقط ساکت نشست اینها هرروز هجمه خود را به اسلام شیعه وسیعتر میکنند مگر اینکه سیلی سختی بخورند و سر جایشان بنشینند. اینها دارن بوسیله ماهواره و اینترنت مردم ما را خنثی میکنند و متاسفانه متاسفانه یکسری افراد هم در داخل حکومت با تندرویهای خود از آن طرف ضربه میزنند طوری که فساد اقتصادی شدید را ول میکنند و به موی چند دختر جوان بند میکنند. افراط گرایی و تفریط گرایی دو تیغه بران شمشیری هستند که برای سست کردن اعتقاد مردم به خصوص جوانان توسط فراماسونها و اربابشان انگلیس و آمریکا و اسرائیل و کشورهای وهابی منطقه بوجود آمده. در مورد همین خواننده هتاک شما سیر آهنگهای اورا ببینید از اعتراضات اجتماعی رسید به ستایش شیطان و بعد هم توهین به امامان معصوم ما. اتفاقا برخلاف نظر شما به نظر من حکم ارتداد این موجود باید به صراحت اعلام شود تا دیگر کسی جرات و جسارت توهین به ائمه ما را نداشته باشد چون مماشات با این قضیه یعنی تائید این جریان. این را هم بدانید محکوم کردن لفظی این ماجرا هیچ فایده ای ندارد باید به صورت بنیادی برخورد شود.
این شخص مهدوالدم هست به چند دلیل:
۱- طبق گفته خودش و با اصرار خود را کافر میداند
۲- در یکی از اشعار خود به طور مستقیم به پرستش شیطان و سوق دادن جوانان به پرستش شیطان میپردازد
۳- به امام معصوم علنا و بی پرده و به طور واضح توهین کرده است
۴- هیچ گونه نشانه ای از پشیمانی بعد از انجام عمل مزبور در او دیده نشده و با ژست روشنفکری کار خود را به نوعی تحسین هم کرده و توبه هم نکرده.
۵- با پخش کلیپ و انتشار آن در اینترنت علنا افکار شیطانی خود را در جامعه منتشر کرده است و افراد زیادی کار او را شنیده اند.
۶- کار او دقیقا جنگ با خداست و در جبهه‌ای فرهنگی که به مراتب خطرناکتر از جبهه جنگی واقعیست باکارش ضربه به روح میلیونها نفر زد
۷- متاسفانه این شخصی به حدی طرفدار دارد که خیلی از طرفداران او هنوز هم از او حمایت میکنند
با توجه به مطالب ذکر شده و احکامی که تنی چند از آیات عظام صادر کرده اند فرد نامبرده مهدورالدم میباشد لطفا حتما درج کنید. (783835) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۶:۲۷
منظورت از فیسبوک همونیه که من 100 تا اکانت توش دارم؟ اونجا این همه طرفدار داره؟! (784339) (moderator21)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۱:۵۷:۳۹
آقای صد تکانت در فیس بوک
مگه فیس بوک و استفاده از فیلتر شکن حروم نیست که تو صد تا اکانت داری!؟ (784916) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۰۴:۴۵
نه عزیز. برای من حروم نیست.
کارم مقابله با امثال شماس که فحش برای خودشون حلاله، برای ما (مثل سعید تاجیک) حروم. فیسبوک برای خودشون حلاله، برای ما حروم. و ....

راستی چرا شماها، از حکم 80 ضربه شلاق تاجیک، عروسی گرفته بودین. اون بنده خدام از یه آدمی که اتفاقا یه ملت ازش ناراحتن، ناراحت بود، خودشو اونطوری خالی کرده بود.

چرا اون موقع یا خفقان حاد تنفسی گرفته بودید، یا ساز و دهل میزدید؟
بگذریم که بعضیا عزا گرفته بودن که 80 تا کمه. باید بیشتر بخوره! به شازده رزیتا خاتون توهین شده! (793692) (moderator5)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۱۶:۱۷
اولا تو که شیعه ولایت مدار هستی بیخود می کنی 100 تا اکانت تو فیسبوک داری. دوما از کجا و چطوری وارد فیس بوک می شی این فیلترشکن ما سایت شما را هم بزور باز می کند
سوما مرد ناحسابی یکبار فکر کن 100 تا اکانت 100 تا ایمییل می خواهد و تو باید صد تا کلمه را در ذهن بگنجانی و هروز برای عرض ارادت مثلا به شاهین نجفی باهاشون لاگین کنی؟؟!؟!
آخر یک چی بگو بگنجه. بابا مخالف زیاد دارید چرا نمی فهمید این را چرا نمی خواهید قبول کنید که در اقلیت اید. (785026) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۱۹:۱۲
اولا به عنوان شیعه ولایت مدار لازمه بگم تو که ادب نداری، بیخود میکنی که خودتو قاطی بحث میکنی.
ثانیا تورو به راهش سننه؟
ثالثا ناحسابی تویی!
رابعا ابزار و نرم افزار دارم. بیشتر از 100 تا اکانت رو بدون لاگین(فقط با یه کلیک) و ... با اینترنت پرسرعت، نیم ساعته چک میکنم. حالا بسوز.
خامسا میگنجه. مغز شما تنگه.
سادسا متاسفانه مخالف زیاد نیست و همین باعث میشه گاهی حس کنم هنوز فاصله داریم تا ظهور. ولی غرغرو و بیخبر زیاد داریم که فقط میدونن یه چیزایی رو نمیخوان. ولی خودشونم نمیدونن چی میخوان!

حالا تو بگو مخالف زیاد. وقتی بغل مرز ما، قراره رژه همجنس بازی برگزار بشه، معلومه مخالفای این دوره زمونه کیا هستن. یه عده ناقص العقل!
بخدا فارغ از مذهب، هرچی مغزو آدم بکار میگیره که همجنس بازی چه صیغه ایه که رژش باشه، چیزی نمیفهمه جز اینکه بگه اینا خارج از آدمیزادن. (793722) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۳۱:۴۷
ضمنا، بهتره شما قبول کنی که در اقلیتی!
این اکثریتی که میگی خیالاتیه که همین منافقین صد اکانتی برات ایجاد کردن. بشین دعا کن به ما که یه ذره از خیال درت میاریم. (793740) (moderator5)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۷:۵۳
من در مورد طرفداراش نظر نمیدم. خودمم فیسبوک ندارم. فیلتره. ولی امثال شما باید هم 100 تا اکانت داشته باشن. (785211) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۴۸:۰۷
امثال من یعنی کیا؟ من که نظری ندادم. شما چطوری منو میشناسی؟ (786883) (moderator22)
 
محمد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۹:۵۹
100 تا اکانت تو فیسبوک داری ؟ خجالت آوره
البته ممکنه کارت همین باشه به هر حال زندگی خرج داره دیگه افسر جنگ سایبری ! (785478) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۷:۱۲
حالا کی گفته این منفی ها مال ارتش سایبری صهیونیست ها نیست. (786790) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۲۳:۲۴
خوب اگر هرکس صدتا اکانت داره باید آرای موافق و مخالف برابری کنه وقتی شما که شیعه معتقد هستی تازه از ایران هم هستی 100 تا اکانت میسازی که عقیده ات را تبلیغ کنی پس بقیه هم لابد اینکار را میکنند پس باید آرا موافق و مخالف برابر باشه (: (787778) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۲:۳۲
هر کس 100 تا اکانت نداره. اکثرا رفیق و رفقای شما دارن. مام میگردیم تورشون میکنیم. منافقین بیکار، بالاخره باید تو اشرف و ... یه غلطی بکنن یا نه؟! نمیشه مفت بچرن که! (793730) (moderator5)
 
گانجا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۶:۲۵:۱۳
100 تا اکنت برای چی داری؟ با اسمهای دروغی چه کثیف کاری انجام میدی؟ (788827) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۵:۴۸
کثیف کاری امثال تو رو درست میکنم که به چشمای پاک امثال خودم نیاد. حالا تو یه بار کثیف کاری میکنی، امثال تو 100 بار. (793731) (moderator5)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۲۳:۲۸:۰۱
جناب هکر کلاه سفید، پایین صفحه گفته 100 تا اکانت و 100 تا IP و ... برای چیه.
وقتی رفقات 100 تا 100 تا منفی میزنن، مام باید 100 تا اکانت داشته باشیم. (793735) (moderator5)
 
Turkey
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۲۸:۰۸
ضربه ای که سیلی زنانی مانند شما به اصل اسلام زده اند را در تاریخ نه چنگیز زده، نه مغول و نه یهود و نصارا برادر من
به نظرم خیلی ها باید استغفار کنند (784451) (moderator102)
 
کامی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۱۵:۲۲
گفته هات درست داداشم که میگی خیلی طرفدار داره ولی تو همین چند روز که خبر توهین به امام نقی به گوش هر یک از دوستام رسوندم یا خودشون اطلاع پیدا کردن بهش بد گفتن و شعراشو از گوشی و کامپیوتر پاک کردن - پس نتیجه میگیریم همون طرفدار های شاهین تا قبل از این شعر توهین آمیزش به طور کامل از او شناخت نداشتن - (784587) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۱۸:۲۹
تو که راست میگی! اتفاقا کلی طرفدار جدید هم پیدا کرده! (784928) (moderator22)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۲۵:۳۲
با كشتن يك صاحب عقيده، آن عقيده از بين نميرود. مورد كسروي براي شما درس عبرت نشد؟ نمي بينيد كه هنوز كتابهايش را دستفروشها جلوي دانشگاه مي فروشند و خيلي هم استقبال مي شود؟ (786158) (moderator18)
 
منتقم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۰:۱۷
اولا برخی کتابهای کسروی جنبه تاریخی داشته و از منابع مطالعات تاریخ ایران به حساب می آید
آما آگر منظورتان آن بخش از کتابهای دین ستیز کسروی است که در مقطعی که منجر به مرگش شد نگاشته است باید گفت که همان زور مدارانی که در زمان کسروی به تاراج دین مردم به حمایت وی کمر بسته بودند امروز هم در ضد دین مردم کمر بسته اند و کتابهای وی و کتابهای دین ستیز دیگر را منتشر می کنند
فرق است میان کتاب تاریخ مشروطه کسروی که متن تاریخی قابل اتکایی است و کتاب شیعه گری کسروی که کتابی خارج از استدلال و بی محتواست که بچه شیعه ای با اندک سوادی می توتاند پاسخ هایش را بگوید

شیعه ستیزی و حافظ ستیزی و سعدی ستیزی کسروی یا به عبارتی دشمنی وی با هویت ایرانی اسلامی کارش را به آنجا رساند تا به پشتوانه قلدری رضا خانی دارد و دسته قداره بندی برای خود تشکیل داد و هر کس را که در بحث ها در برابر مانند نواب صفوی کم می آورد به قتل تهدید کند و به همین دلیل با اخذ اذن از حاکم شرع و مرجع تقلید به سزای عملش رسید

و گرنه دهها نفر مانند وی مانند علی دشتی و آخوند زاده و ایرج میرزا بودند که صدها بار بدتر از کسروی به توهین و هجو دین پرداختند و کسی به کارشان کار نداشت

یعنی تا زمانی که صرفا بیان عقاید شخصی باشد هر چه دل تنگتان خواهد می توانید بفرمایید اما اگر سازماندهی شده و با برنامه ریزی و حمایت دیگران باشد انتظار نداشته باشید ما به تماشا دست نگه داریم

ما منتظر تشخیص میان این دو وضعیت از زبان علمایمان هستیم اگر فتوا به اقدام دادند مطمئن باشید تردیدی به خود راه نخواهیم داد (786797) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۲۵:۵۱
کسی با دشتی کاری نداشت؟ پس دشتی چطوری سال 60 کشته شد؟ (: (787781) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۲۷:۰۴
دشتی رو هم جزو شهدای جنبش سبز مصادره کردید ؟
صفحه ویکی پدیاش رو بخونید اثری از کشته شدنش نیست
البته ممکنه از پیروزی انقلاب دق کرده باشه و مرده باشه
اگه منظورتون اینه که حق با شماست :) (787936) (moderator9)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۴۰:۳۹
کتاب 23 سال دشتی را خوانده ام با دیدگاه وی هم مخالفم ولی این قدر می دانم که دشتی به مرگ طبیعی مرد. البته برقعی را با تیر زدند وی هم بعدا به مرگ طبیعی مرد. به هر حال به صورت کلی قائلم طبق قرآن و سنت سزای ارتداد اعدام نیست. البته به عنوان مسلمان این نظر شخصی من است و برداشت من از متون دینی. (788751) (moderator22)
 
Saied
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۰:۳۲
واقعا خجالت اوره که این شاهین نجفی این همه طرفدار داره اول باور نمی کردم ولی امروز صفحه فیس بوکش رو دیدم بیش از 200 هزار نفر طرف دار داشت!!

بدتر از همه اینه که داریوش هم با اون طرفدارای 2 آتیشش ازش طرفداری کرده واقعا واسه داریوش متاسف شدم! چطوری ممکنه کسی که به دین ما توهین می کنه این همه طرف دار داشته باشه؟

به نظر من بدترین کار ممکن همین تز کشتنش بود واقعا فکر احمقانه ای بود!
الان هم یه موج جدید راه انداختن که خودشون رو بدون هیچ واهمه و ترسی مرتد اعلام می کنن!

خدایا ما را هدایت بفرما (786774) (moderator22)
 
مریم السادات طبسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۰:۲۵
به نظر من این آدمها اصلا ارزش مطرح کردن ندارند.
حیف نیست وقتمونو بذاریم راجع به اینجور آدما که عقده ها و ضعفهای شخصیتی خودشونو با این رفتارها سرپوش بذارن صحبت کنیم
اینجور آدما در طول تاریخ کم نبودند مثل یک سایه ی کمرنگ پدید اومدن و محو شدن. کسایی هم که تحت تاثیر این آدما قرار می گیرن آدمایی هستند هم سنخ خودشون. آدمهایی که می خوان زیر نقاب آزادی بیان و.... فحشا و کثافتی که خودشون توش غرقن رو سرپوش بذارن. اگه کسی به آزادی بیان اعتقاد داشته باشه اگه منشور حقوق بش رو خونده باشه می دونه که احترام به عقاید دیگران هم جزئ اون اصوله. اینکه آدم چاک دهنشو واکنه و هر اراجیفی به نظرش می رسه بیرون بریزه که کاری نداره. تو جاله میدونا از این آدما زیادن.
بذارین این آدما تو چاله میدونای متعفنی که دیگران براشون دستو پا کردن اینقد دست و پا بزنن تا بگندن و کرم بزنن.
ماها خیلی بانمک والبته بدبختیم
مسیحیا و یهودیا با همه ی انتقاداتی که ممکنه در درون خودشون راجع به مذهب دارن اما هیچ وقت اجازه نمی دن کسی به مسیح و ....توهین کنه
اما ما...... (783865) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۲:۱۷
منم نظرم همینه.
چرا این آدم رو بزرگش میکنید؟
به خدا این خودش نشر منکره ها!!!!!!
یه حرف مفتی زده اینقدر بها ندید تا شهره نشه و طرفدار پیدا کنه (784489) (moderator102)
 
علی
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۳:۰۳
شما که کلی وقت گذاشتی بحر طویل نوشتی مریم السادات خانم (785351) (moderator21)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۳:۵۴
یارو (کرکس نجفی ) کلا هیچی حالیش نیست .......
از عکساشم بو میاد بدبخت!!!!! (783868) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۹:۴۱
فکر نکنم یک نفر اینجا پیدا بشه که یک کتاب از زندگی امام خونده باشه . فقط شعار و عصبیت و تعصب و کوته بینی و .... (786204) (moderator18)
 
منقول از هلالی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۰۴:۰۷
نقی نامی که فخر آسمان است

تلفظ کردنش خط دهان است

ز القاب امام هادی ماست

امامی که عزیز شیعیان است

امام ماه روی باوقاری

که جد حضرت صاحب زمان است

زلال چشمه های او پاک تر از

همان نهری که در جنت روان است

نقی چون مظهر پاکی ست نامش

برای قرن آسوده گران است

به نام مادر آیینه سوگند

همان که صبح چشمش جاودان است

نخواهد از نفس افتاد این عشق

که از هادی به قلب عاشقان است

به کوری دو چشم آن حقیری

که از فرط حقارت بد دهان است

به هر دیوار این دنیا نوشتیم

نقی زیباترین نام جهان است (783869) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۱:۲۶
معني كامنت هاي منفي رو نمي فهمم (783886) (moderator102)
 
ناطق
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۹:۵۰
چنتا مگسن دور تعفن نجفی.از این مگس سبزا. (784293) (moderator21)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۷:۰۶
مرگ بر جریان انحرافی (784660) (moderator21)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۸:۰۶
جالبه تو این سایت نوشتن نظراتی که حاوی فحش و کلمات رکیک باشند منتشر نمی شوند ولی به این برادران که میرسند گویا هیچ حجاب و مانعی نیست. یعنی تحمل یک منفی هم ندارید چه برسه طرف نظر مخالف اینجا منتشر بکنه (784662) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۸:۲۰
تو مگس چه رنگی هستی ؟ (784691) (moderator21)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۸:۴۱:۴۰
چقدر شما باشعور هستید (789098) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۹:۰۶
تا ادبیاتت همینه ... (784692) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۸:۵۵
من از اون مگس سبزا نیستم! ازون مگس سه رنگام! که مییاد میشینه رو صورتت! توهم با مگس کش می کشیش! (784723) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۰۸:۴۱
توهین کردن به هر انسانی اشتباهه ، چه امام باشه و چه مخالف شما . (784963) (moderator18)
 
یه دوست
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۲:۴۵:۰۶
وقتی ادبیات شما اینه، شاهین هم به عنوان یکی از نماینده های طیف مخالف مجبوره با ادبیات شما پاسخ بده. حالا داشته باش (789764) (moderator22)
 
عزیزم من جوابتو میدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۷:۰۹:۴۷
من بطور آزمایشی به نظر تو و خیلی های دیگه(مخصوصا اونهایی که منفی هاش بیشتر از مثبتهاش هستند) رای منفی دادم ولی رای منفی من تعداد آرای منفی رو به اندازه ی 4 تا بالا برد.امیدوارم این مشکل حل بشه. (788932) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۶:۱۴
شاهین کثیف بزودی بالای سرت هستیم مثل یک سگ مکشیمدت (783897) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۴:۵۱
انشالاه! راستی از آلمان واسم سوغاتی هم بیار! (784319) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۹:۲۹
حالا مطمئنی بهت ویزا میدن؟ (789163) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۱۹:۰۶
من یه سوال از کسایی که منفی میدن دارم
مگه شماها دین ندارین؟ اسلام رو قبول ندارین؟مگه مسلمان نیستید؟

گیرم که اصلا قبول ندارین مگه همین شماها ادعای حقوق شهروندیتون و ادعای احترام به نظرات یکدیگرتون ، گوش فلک رو کر نکرده؟

چرا وقتی شنیع ترین اعمال از طرف مقابل انجام میشه ، همه دم از احترام و محترم بودن فکر و عقیده بقیه میزنین ، ولی حالا همه شدین مدافع این ...؟ (783903) (moderator102)
 
reza
Denmark
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۲:۰۴
بحث قبول داشتن یا نداشتن اسلام نیست عزیز من.اسلام تا جایی که من یادم میاد قرار بوده دین رأفت اسلامی باشه. ولی‌ اگر کامنت‌های بالا رو نگاه کنین، شاید بشه فهمید که چه کساأیی و چه کامنت هایی پر از نفرت می‌نویسند. یه نمونش " مثل سگ میکشیمت". این چجور کاممنتی؟ چرا سگ؟ این خشم رو نشون میده. به نظر من در حال حاضر کسأی دارن به دین "اسلام" ضربه میزنن که به اسم دین هر کاری می‌کنن. اگه بخوایم خیلی‌ ساده بگیم، کسأی که ۳۰۰۰ میلیارد بالا کشیدن و کیف‌های ۹۰۰ میلیونی و .... چرا اسمشون و نمی‌دونیم؟ چرا نمیگن اینا کیان؟ ولی‌ اون بند خدائی که از زور نداری قاچاق می‌کنه، خیلی‌ راحت تصویرش و نشون میدان و شاید بعدشم اعدام. خوب این اسلامه؟ خوب اینجور اسلامی رو نخواهیم باید کیو ببینیم؟ اسلامی رو می‌خوایم که اگه لطفی‌ هست به همه باشه. اگه ر`فتی هست به همه باشه. نه کسی‌ مس مرتضوی که کسی‌ جر`ت نمی‌کنه بهش بگه بالای چشت ابرو، از اون طرف، کلی‌ ادم به خاطره یه چند جمله سیاسی گفتن تو زندونن. اینا از کجا میاد؟ از اسلام؟ نه!! از غریزه. غریزه حیوانی که خیلی‌ راحت انسان‌ها رو به بند میکش و خیلی‌ راحت اونا کشته میشن. این کجای اسلام نوشته شده؟

پس خیلی‌ ناراحت نشین از رأی‌های منفی‌ که علتش مخالفت این افراد به دین نیست، بلکه با کسانیست که به اسم دین حقِ خیلی‌‌ها را خوردند و هیچ مشکلی‌ برایشان پیش نمی‌آید. مصونیت قضایی، .....الف، کامنت رو بذار لطفا (784277) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۱:۳۸
آی قربونه دهنت (784725) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۱۲:۲۴
مطمئن باش هیچکدام از افرادی که نام بردی و گرفتار دنیای خودشان هستند، برای اعدام شاهین نجفی اقدام نمیکنند، بلکه خدا بندگان مومن و خالص خودش را مأمور چنین کاری میکند. (788702) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۴۳:۱۷
یه سوال ساده
اگه مثلا ما با احترام برخورد میکردیم فکر میکنی چند درصد این منفی ها برمیگشت؟
نه خیر عزیزم ، مشکل احترام نیست ، مشکل اینه که یه رپر ضد وطن و ضد دین ارزشش برای مردم ما بیشتر از امام معصوم شده (784836) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۱۱:۱۵
دقیقا همینطوره . منفی برای مخالفت با حکم ارتداد ، مخالفت با کشتار انسان ها ، مخالفت با جزم اندیشی ، ..... (784969) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۰۵:۰۶
این نوع پاسخ برای کسانی که با سلاح اندیشه به جنگ دین آمده اند شاید جای تامل داشته باشد اما در این مورد خاص صرفا هجو و وهن والاترین مقدسات این مملکت هدف بوده و هیچ بویی از اندیشه و تعقل در آن یافت نمی شود مصداق ندارد . شمایی که در موضوع ملی خلیج فارس در کنار ما غیرت ورزی و تعصب ورزی می کنید چگونه درک نمی کنید که گستره آیین ما حتی والاتر از سرزمین مادری ناموس خیلی از ایرانی هاست . این نوع ژست های مدرن و جوان پسند که بگذارید و بگذرید و توهینش را با کار فرهنگی پاسخ دهید عینا مانند این است که بگوییم گفته خلیج عربی که گفته .. ادعای تصاحب ابو موسی رو کرده که کرده ... اون هم نظرشو گفته ما هم نباید بر سر نام یک جغرافیایی به یکدیگر توهین کنیم . لازم شد چند کیلومتر مربع ناقابل از خاکمان را هم در راه چند صباحی رفاه بیشتر به آنها بدهیم تا بتوانیم برای تفریح بدون ویزا به دبی برویم . البته هستند کسانی که غیرتی به سرزمین مادری خود هم ندارند اما روی سخنم باکسانی است که در این مورد غیورند و در مورد آیین ایرانیان بی غیرتند .پس این دوگانگی برای چیست ؟ آیا درک نمی کنید که گستره آیین ما در حد و بلکه بالاتر از سرزمین مادری ما برای ما ارزشمند است ؟ امیدوارم لازم نباشد در عمل این را به امثال کرکس انگلیسی نشان دهیم (786089) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۳۴:۰۵
در مورد خلیج فارس همه ما اعتراض کردیم ولی آیا کسی حکم قتل برای شیخ محمد حاکم دبی صادر کرد؟ کسی ملک عبدالله رو مهدور الدم تشخیص داد؟ کسی تشویق به بمب گذاری در کشورهای عربی کرد؟ چرا این دو رو مقایسه میکنید؟
بحث ما این است که در مقابل کلام (هرچند که زشت و هتاکانه و غیر اخلاقی باشد( سلاح کلام را باید به کار برد. در مقابل کلام کسی شمشیر و اسلحه به کار نمیبرد. آهنگ را با اسلحه پاسخ دادن توهین به اسلام و تشیع و ذات انسانی است . این نشان دهنده ضعف است که شما یک آهنگ رو با کشتن پاسخ بدی.
اگر روزی عرب ها به ایران حمله کردند با اسلحه پاسخشان را میدهیم در این شکی نیست. اگر روزی ضد دین شروع به کشتن دینداران کرد مطمئنا باید با اسلحه پاسخ داد ولی تا زمانی که مقابله با کلام و فکر و آهنگ و به اصطلاح یک کار هنری است دست بردن به اسلحه نشانه ضعف است. بحث ما هم این است پس لطفا قضیه خلیج فارس رو به این موضوع مقایسه نکنید. در مورد خلیج فارس نیز تا روزی که ادعای عرب ها در حد ادعا و حرف است پاسخ آن نیز اعتراض و حرف است و اگر روزی حمله نظامی به جزایر باشد پاسخش با حمله نظامی نیز خواهد بود.
مطمئنا تفاوت این دو را درک میکنیدو (787803) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۰۲:۰۳
کلام!!!! (787864) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۰۷:۰۶
دین هم مانند سرزمین جغرافیا دارد اگر ما هم مانند مسیحیان تجاوز به جغرافیای دین را همینجا متوقف نکنیم روزی خواهد آمد که همان کارها که در مورد مسیحیت انجام می دهند در مورد اسلام و تشیع هم انجام می دهند این شاید تامینی برای ژست آزادی بیان باشد اما مطمئنا در تکامل بشری هیچ نقشی نخواهد داشت .
حکم ارتداد مانند حکم قصاص و احکام مجازات اسلامی بیشتر عامل بازدارنده دارد
شما چطومر به یک همجنسگرای هتاک خالی از اندیشه اجازه هر کاری میدهید اما به دین و متدینین اجازه دفاع از آیین خودشان نمی دهید .
دقیقا مانند موضوع خلیج فارس که اگر نسبت به آن بی تفاوت باشیم اندک اندک تبدیل به حق برای آنها می شود از اینرو باید قابل انها ایستاد
فقط روش ایستادن تفاوت می کند یکی از روش های پایداری در برابر موضوع خلیج فارس مانورهای نظامی و دیپلماسی است
یکی از روشهای بازدارنده در تجاوز به جغرافیای دین هم حکم ارتداد است
البته این حکم هم مانند دیگر احکام بازدارنده اسلام بسیار سخت صادر می شود اما وقتی مرتد بر توهین و ارتداد خود تاکید می کند گریزی از صدور حکم نیست

همانطور که ساکنین یک کشور حق دفاع از کشور را دارند متدینین به یک دین هم حق دفاع از خود در مقابل تجاوزهای فکری خالی از اندیشه مانند همین ترانه و پوستر را دارند . (787877) (moderator9)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۱۰:۳۲
من در کامنت های قبلی هم گفتم اولا اینکه شما چرا میخواهید کسی را به لجن بکشید همه چیز را به او نسبت میدهید ؟ هجنسگرا، شیطان پرست، صهیونیست و ... ؟ دوما اینکه حکم ارتداد بر اساس نظر صریح امام خمینی و بسیاری از فقها تنها در ید اختیارات امام معصوم و جانشین او یعنی ولی فقیه و یک حاکمان شرعی است که ولی فقیه اختیارات قضایی خود را به آنها تفویض کرده است مگر اینکه امام معصوم در غیبت باشند و حکومت اسامی و ولی فقیه نیز وجود نداشته باشند از این منظر شما آقایان مراجع نمیتوانند حکم ارتداد صادر کنند و بر کسانی نیز که مقید به حکم ولی فقیه هستند واجب نیست این احکام را اجرا کنند مگر اینکه دادگاهی حکم ارتداد در مورد شخص خاصی صادر کند.از این منظر شما نمیتوانید به تشخیص خود و یا بر اساس یک فتوای کلی اقدام به قتل مرتد کنید . و اما اگر این موضوع مصداق ساب النبی باشد قضیه فرق میکند که درباره ان توضیح دادم.
کجای حکم قتل بازدارنده بوده است؟ از زمان کسروی که به قتل رسید تاکنون صدها به اصطلا روشنفکر کتاب های ضد اسلامی منتشر کرده اند. اگر قرار بود قتل بازدارانده باشد این اتفاق نمیفتاد در صورتی که در کشوری مثل ترکیه که قوانین سکولار دارد و کسی نیز بر اساس قانون مرتد شناخته و مجازات نمیشود یک دهم این هم کتاب هایی در ضدیت با اسلام نوشته نشده است. لزومی نیست نامه همه نویسندگان ضد اسلامی که آثار خود را به زبان فارسی منتشر کرده اند بنویسم تا برای انها تبلیغ شود. ضمن اینکه شما وقتی به سرزمینتان حمله میشود از آن دفاع میکنید و این حق توسط همگان به رسمیت شناخته میشود ولی کشتن یک فرد آنهم به خاطر آهنگ که حتی قطعیت قانونی هم ندارد فقط کشور ما را بیشتر در معرض تهدید قرار میدهد و در شرایطی که نیاز به آرامش برای حل بحران هسته ای داریم کشته شدن یک به ظاهر ایرانی آنهم به خاطر آهنگش میتواند هجمه گسترده ای را علیه کشور ما رقم بزند آنهم کشتن یک فرد که در خاک کشور دیگری است. البته نگویید که عمل به وظیفه و کشتن او مهم تر از واکنش های جهانی است. چرا که فقه شیعه اگر اجرای یک حکم سبب وهن اسلام شود و یا مسلمین در تنگنا قرار گیرند از اعتبار ساقط است و در بحث حکومتی هم امام خمینی میگویند ولی فقیه اگر تشخیص دهد برای حفظ نظام تعطیلی نماز و روزه و حج هم واجب است این اختیار را دارد که آنها را تعطیل کند پس حفظ امنیت نظام آنهم در این شرایط بین المللی از هر توجیهی که شما بفرمایید مهم تر است و تا زمانی که محاکم شرع تصمیم به صدور حکمی در اینباره نگیرند شما عقلا شرعا منطقا اجازه تبلیغ و یا کشتن کسی را ندارید حتی آقایان صافی و مکارم هم که فتوای ارتداد صادر کرده اند سخنی از مهدور الدم بودن به میان نیاورده اند. (790050) (moderator22)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۴:۲۴
مرد حسابی داداش من
طرف هیچ حرف منطقی نزده که با کار فرهنگی جوابشو بدیم
توهین کرده تمسخر کرده که خودش نشونه ضعفه
قبل از این آهنگ های انتقادی و اعتراضی می خوند کسی کاری باهاش داشت ؟
حالا هم آهنگش و بدتر از اون پوسترش توهین یه عزیز ترین مقدسات مردم این مملکت هست
باس مقابلش کار فرهنگی کنیم ؟ مقابلش آهنگ بخونیم
خیر داداش من
یک بار مسیحیت این تجربه را با دین ستیز ها کرده
ما تو گودال اونا نمیریم و به دینمون و مقدساتمون غیرت داریم (787903) (moderator9)
 
رضا(2)
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۷:۴۶
از آقایونی که میزنند, میکشند و فحش و ناسزا را امری عادی میدانند , خواهش میکنم گفته های آقا رضا را خوب بخوانید وخوب فکر کنید . چون بنده خدا شایسته خوب بودن است. (786515) (moderator22)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۴۹:۰۲
من کانکت شدم فقط به این قصد که به این نظر مثبت بدم. مرسی (786890) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۶:۱۸
نه! نداریم دیگه! شما که دارین مارو بی دین کردین! ما بهتون مدیونیم! این زمونه میگذره! تاریخ خودش تکلیف هممون و مشخص کرده! (784320) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۴۱:۱۳
باشه
تو از این حمایت کن تاریخ همه چیز رو مینویسه (784833) (moderator22)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۴:۰۵
به نام خدا
رک و پوست کنده در پاسخ به شما عرض می کنم:
من که منفی می دهم و صدها مثل من، هم دین داریم و هم مومن هستیم و اتفاقاً به عمد به امثال شماها منفی می دهیم. زیرا نوشته تان خارج از قاعده «قول لین» است! بنده به عنوان یک شیعه اثنی عشری که حتی یک رکعت نمازم ترک نشده، به همین دلیل به برادران هم دین که خارج از ادب می نویسند و اصول اخلاقی و دینداری را حفظ نمی کنند، نمره منفی می دهم. البته بعید هم نیست که اینگونه افراد خشن و بی ادب مسلمان نما، مسلمان هم نباشند و یک عده منافق باشند که می خواهند با زشت نویسی، چهره ای بد از اسلام ارائه دهند. اسلام نه نیاز به ترور دارد و نه نیاز به بداخلاقی دارد.
شاهین نجفی هم با نام بردن از امام نقی(ع) و امام عصر(عج) در ترانه اش به شکل طنز، کاری کرده بسیار زشت که باید از دیگران معذرت خواهی کند. ولی ایشان شایسته مرگ و مهدورالدم نیست. چرا با اینگونه فتواها گزک دست مخالفین می دهیم؟!
الف لطفاً درج بفرمایید تا آیین گفت و گو تکمیل شود. (785406) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۵۱:۲۶
جمله اللهم عجل لولیک الفرج خلاف قول لین است؟
بس کنید این حرفهای بچه گانه را
دین خدا صاحب دارد ، امام دارد ، نائب امام دارد
لازم نکرده شما برای فتوای مراجع تعیین نکلیف کنید
اینکه او شایسته مرگ هست یا نه را خدا در قرآن و توسط پیامبرش مشخص کرده
حالا این حکم اجتهادی شما معلوم نیست از کجا اومده (786591) (moderator9)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۶:۵۸
برخی احکام الهی همواره ثابت هستن و جز احکام ثانویه نیستن که مطابق زمانه تغییر کنند. حکم اعدام مرتد هم دست من و شما نیست که با عقل خودمون بسنجیم و بگیم الان به صلاح نیست این کارها. البته که شناخت مرتد و شرایطی که منجر به لازم شدن اعدام میشه هم خاصه.
یادتان باشد معیار رفتار ما دین ماست نه واکنش مخالفان ما... دین ضعیف ما رو به هیییچ جا نمیرسونه.... (788133) (moderator18)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۱۴:۱۹
اصلا حرف شما صحیح نیست وقتی فروع دین مثل نماز و روزه و حج به گفته امام قابل تعطیل شدن برای حفظ نظام باشد احکام قصاص و قصاص مرتد که جزئی از فروع دین هم نیست تکلیف آن روشن است همانطور که حکم رجم بر اساس بخشنامه رییس قوه قضاییه از آن جهت که ممکن است سبب وهن اسلام شود صادر نمیشود در موارد خاصی نیز حکم ارتداد میتواند لغو شود و یا صادر نشود همانطور که آیت الله خامنه ای حکم ارتداد هاشم آغاجری را لغو کردند . قانون و نظر اکثر فقها نیز تصریح دارد صدور حکم ارتداد تنها در اختیار امام معصوم و جانشین او (ولی فقیه) و یا افرادی است که از طرف ولی فقیه به عنوان قاضی شرع منصوب شده اند.
لطفا از طرف خودتان حکم فقهی صادر نکنید. (790061) (moderator9)
 
جم
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۱:۰۳:۳۳
من نمیفهمم چرا هر چی افراد بی سوادترن بیش تر نظر فقهی میدن! امید خان تو که سواد نداری لازم نیست حتما از طرف فقها حرف بزنی. کی گفته احکام قصاص جزیی از فروعه؟
شما انقدر بی سوادی که نمی دونی جرم ارتداد از نظر فقهی و حقوقی «حد» داره نه قصاص پس لطفا درشو ببند (790143) (moderator9)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۱:۲۵:۳۸
جناب امید عزیز! بنده به حسن نیت شما اطمینان دارم. اما ...

1- شما که در نظرات متعدد در این صفحه و سایر صفحات، ولایت فقیه رو مورد اختلاف فقهایی نظیر آیت الله خویی میدونید، چرا در این کامنتتون، نظر ولی فقیه رو حاکم و مورد تایید اکثر فقها میدونید!

فکر نمیکنید همین لزوم حکم واحد و اجماع نظر فقها در بعضی موارد (مثل لزوم حکم واحد برای جهاد، ارتداد، قوانین اجتماعی نطیر ازدواج و طلاق و ارث و حتی عید فطر و ...) میتونه بهترین دلیل بر ولایت فقیه باشه.

2- هر فقیهی اجازه "صدور" حکم ارتداد داره و طبعا فقهایی چون آیت الله صافی و آیت الله مکارم بیش از جنابعالی به این مطالب آگاهن.

ولی اجازه "اجرای حکم ارتداد" در اختیار ولی فقیه یا نماینده ایشونه، مگر در مواردی که شخصی فقیه دیگری رو در این مورد اعلم بدونه یا مثل جنابعالی قائل به اختلاف بین فقها در بحث ولایت فقیه باشه.

البته بنده هنوز نفهمیدم شما قائل به اختلاف فقها در بحث ولایت فقیه هستید یا خیر؟! (790190) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۲:۵۶:۵۹
جناب امید عزیز! بنده به حسن نیت شما اطمینان دارم. اما ...

1- هر فقیهی اجازه "صدور حکم ارتداد" داره و طبعا فقهایی چون آیت الله صافی و آیت الله مکارم بیش از جنابعالی به این مطالب آگاهن.

ولی اجازه "اجرای حکم ارتداد" در اختیار ولی فقیه یا نماینده ایشونه، مگر در مواردی که شخصی فقیه دیگری رو در این مورد اعلم بدونه یا مثل جنابعالی قائل به اختلاف بین فقها در بحث ولایت فقیه باشه.

2- شما که در نظرات متعدد در این صفحه و سایر صفحات، ولایت فقیه رو مورد اختلاف فقهایی نظیر آیت الله خویی میدونید، چرا در این کامنتتون، نظر ولی فقیه رو حاکم و مورد تایید اکثر فقها میدونید!

فکر نمیکنید همین لزوم حکم واحد و اجماع نظر فقها در بعضی موارد (مثل لزوم حکم واحد برای جهاد، ارتداد، قوانین اجتماعی نطیر ازدواج و طلاق و ارث و حتی عید فطر و ...) میتونه بهترین دلیل بر ولایت فقیه باشه. (790336) (moderator22)
 
معتمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۰:۳۳
بنده هر زمان و هر جای دنیا دستم به این ... برسد می کشمش
معتمدی-دانشجوی دکتری حقوق خصوصی (783906) (moderator102)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۰:۰۶
جناب معتمدی عزیز ،
یک انسان را به جرم توهین بدون محاکمه بدون اثبات جرم می خواهید بکشید؟ یعنی او را می بینید سپس او را به قتل می رسانید؟؟؟؟؟؟؟ در عجبم از اینکه چقدر راحت و بدون دغدغه از گرفتن جان انسان ها صحبت می کنید. (784254) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۰۹:۳۲
توی جنگ هشت ساله هم صدها هزار متجاوز را بدون محاکمه کشتیم.
چند چیز است که به انسان حق کشتن بدون محاکمه را میدهد: 1- تجاوز به میهن، 2- تجاوز به ناموس، 3- تجاوز از برخی حدود الهی
البته اگر کسی را کشتی و نتوانستی یکی از موارد فوق را ثابت کنی، محکوم هستی و باید قصاص شوی یا دیه بپردازی. (788700) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۷:۲۳
آفرین! منم هستم!
قلی بیکار بیسواد و فراماسونر! (784323) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۰۴:۴۱
تو مطمئنی که دانشجوی حقوق هستی؟ (784336) (moderator21)
 
اا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۴۸:۴۱
البته باید اضافه میکرد دانشجوی حقوق از جمهوری اسلامی! (784948) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۹:۵۶
من هم اروزی کشتن این مردک کثیف رادارم (784359) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۴۶:۰۵
عزیز دلم، تو هم پست می خوای؟ لزوم داره که رشته ات را هم می نوشتی؟ (784481) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۴:۳۲
من در عجبم از این رویه. شما که خودت حقوق خوانده ای لابد با مفهوم سنخیت جرم و جزا آشنائی! کاری با عناصر فقهی قضیه ندارم. اما چطور می توان کسی را که حرفی زده کشت. این مسئله در مورد احمد کسروی هم همواره مرا مبهوت ساخته. آنکس که به کلام توهینی کرده، باید به او توهین کرد. کسی که شبهه ای وارد کرده باید با او بحث کرد و شبهه اش را مرتفع ساخت. در دین اقدس هم اگر جزائی هست، چشم است در مقابل چشم، نه چشم و جان و جسم در مقابل سخن!!! (784653) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۱۲:۴۶
با چه سهمیه ای رفتی دوره دکترا ، راستش رو بگو معتمدی جان ؟ از اون دکتر های آکسفوردی که نیستی ها ؟ (784971) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۵۹:۵۸
با نهايت احترام هيچ غلطي نميتواني بكني (785216) (moderator22)
 
سلیمانی وردی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۷:۲۶
برای یک دانشجوی دوره دکترا متاسفم با این ادبیات. ساحت ائمه اطهار(علیهم السلام) از شیعه نمایانی چون جنابعالی بیشتر آسیب دیده تا ترانه بی محتوا و مبتذل شاهین نجفی. خیلی برای شیعه مظلوم که کسانی مانند جنابعالی دم از انتساب به آن می زنند، ناراحتم. انشاءالله جز منافقینی نباشید که برای بی حیثیت کردن شیعه اینطور قلم می زنند.
دانشجوی سال اول حقوق (785416) (moderator22)
 
معتمدی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۸:۵۸
در پاسخ به دوستی که ابراز داشته جواب توهین توهین است و سنخیت جرم و جزا باید رعایت شود عرض می کنم:
دوست عزیز سنخیت جرم و جزا یعنی چه؟یعنی هر عمل مجرمانه باید با همان عمل پاسخ داده شود؟ مثلا اگر کسی به زن شوهر دار تجاوز کرد باید به او تجاوز نمود؟
مفهوم درست سنخیت این است که اثر بازدارنده و ارعابی مجازات با اثر جرم برابر باشد. یک نمونه عینی عرض می کنم: اگر خدای ناکرده با همسرت در خیابان قدم بزنی و یک نفر خیلی خونسرد به همسرت حرف های رکیک جنسی بزند، شما هم خیلی خونسرد همان حرف را به خودش می گویی تا سنخیت رعایت شده باشد؟
من هیچ کاری به سیاست و ... ندارم من برای ائمه اطهار آنقدر ارزش قائلم که توهین به ساحت ایشان را به خشن ترین ترین وجه پاسخ می دهم (785960) (moderator18)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۳:۴۶
جناب معتمدی کار دولتی شما در آمریکا بوده است؟ آخه پرچمتان امریکاست و میگویید اخیرا هم از کار دولتی استعفا داده اید حرف ضد دولتی هم نمیزنید که بخواهید خدایی نکرده از فیلتر شکن که استفاده از آن هم بر اساس قوانین جرم است استفاده کنید. ببخشید البته اگر خصوصی نیست پاسخ دهید ممنون میشوم.

1- و اما درباره قانون مجازات اسلامی و مقایسه آن با شق 2 از ماده 324 قانون فرانسه حضرتعالی به قوانین لغو شده در دیگر کشورها رجوع میکنید؟ این قانون در فرانسه از سال 1975 لغو شده است. یعنی نزدیک به 37 سال پیش! ظاهرا حضرتعالی به جای مطالعه دروس حقوقی خود سایت های ایترنتی را که چندی قبل موضوع مشابهت قانون مجازات ایران با فرانسه رو بررسی کرده بودند رجوع میکنید.

2- در قوانین ایران و در تبصره 2 ماده 226 کشتن مهدور الدم در صورتی از مجازات معاف است که فرد مدعی بتواند در دادگاه ان را ثابت کند و بر اساس تفسیری که حقوق دانان از ایان ماده قانونی ارائه میدهند آن است این ماده در شرایطی مصداق دارد که سب النبی در جایی اتفاق افتاده باشد که تنها جانی و مجنی عیه حضور داشته اند و جانی بر اساس اعتقاد به مهدور الدم بودن مجنی علیه او را به قتل رسانده و به همین دلیل قانون گذار میگوید تنها در زمانی جانی از مجازات معاف میشود که بتوان ددر محکمه صالحه مهدور الدم بودن مجنی علیه را اثبات کند. بدیهی است که این ماده شام جرم هایی نیست که در انظار عمومی و با انتشار عمومی یک متن یا موسیقی اتفاق میفتد. در این صورت یک فرد نمیتواند بر اساس تشخیص خود عمل کند و تصمیم به مهدور الدم بودن کسی بگیرد. وقتی یک نوشته یا متنی به صورت عمومی توسط فردی منتشر میشود وظیفه صدور حکم مهدور الدم بودن آن فرد بر عهده محکمه صالحه و یا مراجع تقلید صاحب فتواست و حتی براساس نظر امام خمینی در زمانی که ولی فقیه جامع الشرایط حضور دارد مراجعی که قایل به ولی فقیه تقلید هستند نمیتوانند حکمی را بدون اذن ولی فقیه در امور قضایی و حدود صادر کنند.

3- از گفته های بالا نتیجه میگیرم جرم شاهین نجفی جنبه عمومی دارد و وظیفه صدور حکم درباره آن با محاکم شرع و یا مراجع معظم تقلید است و تاکنون هیچ یک از این دو شرط درباره شاهین نجفی محقق نشده است. نه حکمی توسط دادگاه صادر شده و نه مرجعی از مراجع حکم به مهدور الدم بودن او داده اند. (فتوای آیت الله مکارم دلالت بر ارتداد شاهین نجفی دارد و سخنی از مهدور الدم بودن نیست که البته این فتوا در تناقض با ماده 534 قانون مجازات اسلامی قرار میگیرد که در بند بعد به آن اشاره میکنیم) در نتیجه شما حتی اگر دانشمند علم حقوق هم باشید بر اساس تشخیص شخصی خود و بر اساس برداشت خود از یک ماده قانونی نمیتوانید در مورد جرمی مثل آنچه که شاهین نجفی صورت داده است تصمیم بگیرید. هرچند که دانش حقوقی جنابعالی هم چندان زیاد نیست.
4- و اما نکته مهمتر در اینجا اثبات نوع جرمی است که شاهین نجفی مرتکب شده است در ماده 513 قانون مجازات اسلامی آمده است: - هركس به مقدسات اسلام و يا هر يك از انبياء عظام يا ائمه طاهرين ( ع ) يا حضرت صديقه طاهره ( س ) اهانت نمايد اگر مشمول حكم ساب النبي باشداعدام مي شود و در غير اين صورت به حبس از يك تا پنج سال محكوم خواهد شد .
در این ماده قانونی بین هر توهینی به مقدسات با ساب النبی و ساب الائمه تفاوت قایل میشود و تنها توهین هایی را موجب اعدام میداند که مصداق ساب النبی و ساب الائمه باشد. در حالی در مورد شاهین نجفی به نظر بسیاری توهین او مستقیما متوجه امام هادی (ع) نیست و نمیتواند مستحق عنوان ساب الائمه باشد هرچند که او مقدسات اسلامی را به تمسخر گرفته است ولی بین آن و بین ساب النبی و ائمه تفاوت وجود دارد از این روز اثبات این موضوع بر عهده دادگاه صالحه و یا مراحع تقلید است.

5- و اما نکته آخر بر اساس دیدگاه فقه شیعه و از قول شهید ثانی اثبات ارتداد و مرتد دانستن یک فرد در صلاحیت امام معصوم و جانشین اوست که این دیدگاه مورد پذیرش امام خمینی هم قرار دارد. یعنی تنها در زمان عدم وجود ولی فقیه و حکومت اسلامی است که مراجع میتوانند حکم ارتداد صادر نمایند و در غیر از آن صدور حکم ارتداد تنها در یک اختیار امام معصوم وی فقیه و یا قاضی شرعی است که ولی فقیه این حق را به او تفویض کرده است و از این مورد نتیجه میگیریم فتوای ارتداد صادر شده از سوی آیت الله مکارم برای حجت شرعی و قانونی برای دیگران ندارد مگر آن دسته از مقلدین ایشان که قایل به ولایت فقیه نباشند.
از همه این موارد نتیجه میگیریم صدور حکم ارتداد تنها در اختیار محاکم صالحه و صدور حکم ساب النبیدر زمانی که جرم علنی اتفاق است است و مرز توهین با ساب النبی در این مورد خاص مشخص نیست فقط و فقط بر عهده دادگاه صالحه است. و تاکنون نیز از سوی هیچ یک از فقها و محاکم صالحه گفته های نجفی مصداق ساب الائمه تشخیص داده نشده است و مهدور الدم بودن او نیز در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده است.
تصمیم شخصی شما برای قتل او امری است غیرقانونی و به احتمال قریب به یقین اقدامی غیر شرعی. امیدوارم به این موارد توجه بیشتری داشته باشید. (787900) (moderator9)
 
معتمدی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۰:۰۲:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای امید با عرض سلام و ادب
در مورد تذکراتی که فرمودید چند نکته را اشاره میکنم:
1- در مورد اینکه پرچم آمریکا بر سر نظر من است و ...: به شما ارتباطی ندارد
2- در مورد اینکه شق 2 ماده 324 ق.م. فرانسه «لغو» شده است: اولا عبارت نسخ درست است نه لغو! ثانیا ماده 324 قانون مجازات به موجب قانون ژوئیه 1992 نسخ ضمنی شده نه از 1975! ثالثا منظور این بود که این مسأله در قوانین خارجی هم نمونه دارد. رابعاً در پرونده های مختلفی در کامن لا، دادگاه متهم را به دلیل این که قتل را به اعتقاد مهدور الدم بودن مقتول انجام داده از مجازات قتل عمد تبرئه نموده اند. (برعکس شما که از فرط علم در کلامتان رفرنس نیست بنده عرض میکنم ر.ک. Larry Alexander ,crime and culpability, Cambridge, p23-27)
3- در مورد تذکر دوم شما با توجه به این که ادبیات سلیسی ندارید متوجه منظورتان نشدم اما اگر می فرمایید بعد از کشتن مهدور الدم باید مهدور الدم بودن اثبات شود من هم موافقم و در صورت توفیق اثبات می نمایم
4- تذکر سوم شما هم درست است و در حال حاضر دو تن از مراجع عظام تقلید حکم ارتداد و مهدور الدم بودن شخص مزبور را صادر نموده اند.
5- فرمایش شما در بند 4 درست است و به نظر بنده هم عمل فرد مزبور مصداق ساب النبی نیست. اما ارتباطی به بحث ندارد چون حکم ارتداد او صادر شده است
6- چند نکته در بند 5 فرموده اید که ما در فضل و علم شما مبهوت ماندیم (قلم چون بدینجا رسید سر بشکافت!). آقای امید اولا ممکن است تفاوت مهدورالدم و مرتد را بفرمایید تا ما هم مستفیض شویم:) ثانیا چون من در تابستان امسال کتابی را می خواهم چاپ کنم تحت عنوان «گزیده مباحث حقوقی شرح لمعه» چندین بار شرح لمعه شهید ثانی را خوانده ام و این ادعا را ندیده ام. لطف کنید آدرس دقیق مطلب مورد ادعایتان را بفرمایید. ثالثا ممکن است بفرمایید اگر امام خمینی دیدگاه ادعایی شما را پذیرفته بر چه مبنایی حکم ارتداد سلمان رشدی و همه عوامل مرتبط با نشر کتاب وی را صادر نمود؟ رابعا در بند پنج تناقضات کلام گهربار شما چندان زیاد می باشد که می فرمایید «نتیجه می گیریم صدور حکم ارتداد تنها در اختیار محاکم صالحه و..است». آقای عزیز شما در دو خط قبل فرموده اید: «بر اساس فقه شیعه و از قول شهید ثانی (!) اثبات ارتداد و مرتد دانستن یک فرد در صلاحیت امام معصوم (ع) و جانشین اوست» و جالب تر آن که در بند سه آمده است «ز گفته های بالا نتیجه میگیرم جرم شاهین نجفی جنبه عمومی دارد و وظیفه صدور حکم درباره آن با محاکم شرع و یا مراجع معظم تقلید است »
7- اشتباهات شما در استدلال و به کار گیری الفاظ و ادعاهای نادرست فقهی و حقوقی چندان زیاد است که تذکر آن موجب طولانی شدن بی وجه کلام است اما توجه داشته باشید که به صرف شنیدن چند نکته حقوقی نباید زیاده ادعا نمود و البته برای این که عالم شوید باید تعصب را کنار بگذارید. به هر روی بنده در پیام قبلی عرض کرده ام اگر این ... را بیابم می کشمش و تبعاتش را تحمل می کنم.
8- متن کلام علامه حلی در تذکره الفقها، ج5، ص7 این است که مرتد فطری (مانند فرد موضوع بحث) بدون طلب توبه (استتاب) کشته می شود و قتل او بر هر یک از مسلمین واجب است. در متن فتوای امام خمینی راجع به ارتداد سلملن رشدی نیز آمده است: «از مسلمانان غيور مي‌خواهم تا در هر نقطه که آنان را يافتند، سريعا آنها را اعدام نمايند تا ديگر کسي جرأت نکند به مقدسات مسلمين توهين نمايد و هر کس که در اين راه کشته شود، شهيد است ان شاء الله.» پس اجرای حکم با اشخاص عادی است و این اصلا عجیب نیست در غرب هم این مسأله رایج است. به طور مثال آمریکا برای قتل بن لادن جایزه قرار داد چون خطری برای امنیت ملی آمریکا محسوب میشد.
9- اگر باز هم اعتقاد دارید که این بی سواد با تذکرات شما هدایت می شود از طریق ایمیل با بنده در ارتباط باش: j_motamedi14@yahoo.com (789577) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۳۱:۴۳
خدا بداد مردم بدبختی برسد که فردا درمحاکم زیر دست شما قرار بگیرند .چه راحت از کلمه میکشمش استفاده کردی آقای معتمدی . (788733) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۲۳:۲۳:۵۹
برام جالبه كه شماها هميشه طرفدار حقوق متجاوز هستيد نه قرباني (792174) (moderator9)
 
گيوي
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۲۵:۱۶
بي بي سي خود از صحنه گردانان اينگونه ماجراجويي هاست.وهن دين واخلاق و فرهنگ ملل از بازيهاي خطرناک استعمار پير است. تهي کردن ذهن و روح وجسم مردمان از آنچه که به آن اعتقاد دارند ترفند خيلي جديدي نيست.تهي که شدي از هر آنچه که بدان اعتقاد داري تازه ميشوي عروسک دست غارتگران وتا قيام قيامت هم که سوار ي بدهي هنوز بدهکاري. (783923) (moderator102)
 
یک بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۸:۴۵
اگر شاهین نجفی و امثال او قربانی و مقصر باشند، بیشتر قربانی سیاست های غلط و برداشت انحرافی دولت مردان خودمان از اسلام و اعمال غیر اسلامی و بعضاً ضد اسلامی هستند که از ابتدای انقلاب تا کنون به نام دین انجام گرفته و بزرگ ترین ضربه را به دین و دیانت زده است.
به هر حال بنده به هیچ وجه عمل ناشایست و غیر اخلاقی این خواننده را تایید نمی کنم. (783951) (moderator9)
 
ق.غفارپور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۳۸:۵۳
هزاران جان ناچیز ما فدای ائمه اطهار- لعنت خدا بر دشمنان ائمه اطهار. (783952) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۴۲:۰۳
روحی فداک یاعلی النقی (783962) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۹:۲۱
من به کسانی که از این حیوان کثیف یعنی همان شاهین نجفی حمایت میکنند وبهنظرات مخالف این فرد نجس منفی میدهند میگوییم شماها از حیوان پست ترهستید به امید روزی که اقا ظهورکند و ما به همراه حضرت حجت زمین را ازشر امثال شماها پاک کنیم (784371) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۴:۰۴
پس اوهایی که مثبت میدن از حیوان تمیزتزن !!!! (784709) (moderator21)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۰۹:۳۵:۰۸
ه همین خیال باش تا بپوسی. دربارع وجود امام زمان یا عدم وجود کتاب آیت الله برقعی و یا مکتب در فرآیند تکامل را بخوان تا بدانی چرا چنین گفتم (789971) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۰۹:۰۲
خیلی جالبه این رأیهای منفی! نشون میده جامعه روشنفکر و خبر خون ما که میان تو این سایتها چه طرز فکری دارن. خدا عاقبت این مملکت به خیر کنه! اینهمه آدم با روحی فداک یه مسلمون به امامش مخالفن! دیگه چه توقعی از این دست آدمها تو مسائل سیاسی و اجتماعی و .... هست. خدارو شکر که اینا جایگاهی تو مردم ندارن وگرنه جمهوری اسلامی که هیچی هر گونه مدنیت رو تو این مملکت از بین می بردن. (784581) (moderator21)
 
سیرجانی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۱:۳۹:۱۱
خبر داری ای شیخ دانا که من
خدا ناشناسم خدا ناشناس
نه سربسته گویم درین ره سخن
نه از چوب تکفیر دارم هراس (784905) (moderator22)
 
؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۵۳:۰۰
گرامی چطور جایگاهی در اجتماع ندارند و اغلب به نسبت 4 به 1 از همفکران شما در نظرات اینجا بیشترند؟!! (784953) (moderator22)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۲۴:۵۲
دوستم خب مخالف باشیم مگر ما به شما که موافقید هروز می گیم سگ کثیف ؟ مثل مگس می کشیمتان؟ یا از این خزعبلات ؟
خب ما مخالفیم از بالا تا پایین این صفحه را خواندم اینقدر خندیدم بخدا...
بابا شما هم انسان باشید اصلا ما کافر ما نامسلمان . مگر ما چه کار به کار شما داریم خب ما هم یک گوشه ای داریم زندگی می کنیم. تازه بابا یارو گفته من توهین نکردم نمی کنم ما هم می گیم نکرده نمی کنیم . حالا باز شما دارید خودتان را دور از جون جرواجر می کنید خب ما اینچیزی که تو سرمان هست را که نمی توانیم به خاطر این حرفهای شما عوض کنیم. شما قافیه را باختید شما باید در این قرن یاد بگیرد اسلام رافت و مهربانی است که توسعه می یابد نه اسلام قهر و خشونت. اگر زور گفتی اندیشه ات محکوم است پس انتظار مثبت و هواداری نداشته باش. این یک قانون است . (785028) (moderator22)
 
صادق
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۸:۵۷
عزیز دلم ایشان گفته اند روح من فدای تو ای امام علی النقی . حالا اگر کسی حاضر نباشد خودش را فدای کس دیگری ولو امام معصوم کند از حیوان پست تر است؟ من فکر نمی کنم. یه آدمیست مثل میلیون ها آدم دیگر (785340) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۱:۵۷
خبرخون ها وقتشون رو برا خوندن نظرات آبکی و مثبت و منفی هدر نمیدن. یکی دوبار که نظرات این سایتو بخونی دستگیرت میشه اینجا چه خبره. لزومی نداره وقت هدر بدن برا مثبت گذاشتن (787396) (moderator9)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۷:۰۴:۰۴
این هم دلیل برای آرای منفی.خواهشا به من بگویید روحی فداک یا علی النقی هم مخالفت داره؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!معلومه چه کسانی آرای منفی میدن دیگه!!!!!!! (788914) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۱:۲۱
چراغي را كه ايزد بر فروزد
هر آنكس پف كند ريشش بسوزد
انشاالله نه تنها ريش بلكه ريشه اين معاندان كافر به همين زوديها كنده خواهد شد. اين اقدامات نشانه هاي استيصال دشمنان ملت دين مدار ماست. و اينكه از ناچاري به هر اقدام پليدي دست مي زنند مويد اينكه در حال غرق شدن در درياي ايمان مردم به اين انوار الهي اند و الغريق يتشبث بكل حشيش. (783978) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۵۸:۲۱
این منفی ها نشانه چیه؟ (784324) (moderator21)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۰:۳۳
به عنوان یک منفی دهنده من اعلام می کنم که عاشق اسلام و مذهب عمیق تشیع هستم. اما بپذیرید که هوادارانی چون شما از میلیونها شاهین نجفی به اصل اسلام و مذهب مقدس تشیع ضربه زده اید و آنرا آلوده اید. این منفی ها نثار شما باد تا خود را عین طهارت و نماینده دین و آئین ندانید. (784670) (moderator21)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۹:۲۹
این منفی ها نتیجه جدا نبودن دین از سیاسته (784753) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۰:۲۸
شما با اينگونه اظهار نظرها اسلام و مسلمين را زير سوال ميبريد و تمام جماعت مسلمان ايران را بدنام ميكنيد. امثال شما باعث دين گريزي و دين ستيزي جوانان امروز شده اند. شاهين نجفي هم بزرگ شده همين مملكت و فرهنگ است. با چنين طرز تفكري اگر جلو برويد تا چند دهه ديگر اسلام به كلي نيست و نابود خواهد شد. (785344) (moderator21)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۸:۵۴
رک و پوست کنده در پاسخ به شما عرض می کنم:
من که منفی می دهم و صدها مثل من، هم دین داریم و هم مومن هستیم و اتفاقاً به عمد به امثال شماها منفی می دهیم. زیرا نوشته تان خارج از قاعده «قول لین» است! بنده به عنوان یک شیعه اثنی عشری که حتی یک رکعت نمازم ترک نشده، به همین دلیل به برادران هم دین که خارج از ادب می نویسند و اصول اخلاقی و دینداری را حفظ نمی کنند، نمره منفی می دهم. البته بعید هم نیست که اینگونه افراد خشن و بی ادب مسلمان نما، مسلمان هم نباشند و یک عده منافق باشند که می خواهند با زشت نویسی، چهره ای بد از اسلام ارائه دهند. اسلام نه نیاز به ترور دارد و نه نیاز به بداخلاقی دارد.
شاهین نجفی هم با نام بردن از امام نقی(ع) و امام عصر(عج) در ترانه اش به شکل طنز، کاری کرده بسیار زشت که باید از دیگران معذرت خواهی کند. ولی ایشان شایسته مرگ و مهدورالدم نیست. چرا با اینگونه فتواها گزک دست مخالفین می دهیم؟!
الف لطفاً درج بفرمایید تا آیین گفت و گو تکمیل شود. (785419) (moderator9)
 
جواد،دوست دار نقی(ع)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۴:۴۹
سلام . منم از همان جماعت منفی زن هستم البته نه به همه میخونم و اگه انسانی نباشه منفی میدم. من طرفدار اصلاح طلبان هستم . یادش به خیر همین عید هم میهمان محضر مولایم نقی (ع)بودم در سامرا ،من لزومی نمیبینم که رگ گردن برآورم بر مخالف نظرم زیرا که مولایم چنین نکرد. مگر نشنیده اید که خود این بزرگواران در مقابله با بد گویان و هتاکان چگونه کریمانه برخورد میکرده اند. از دوستان مذهبی ام میپرسم چرا به امام هفتم کاظم میگویند . مگر ایشان فروبرنده خشم نبودند. من امامان را به محبت به مخالفان و حتی هتاکان میشناسم.
ضربه ای که اسلام از دوستان نادان خورده است از دشمنان آگاه نخورده است (786409) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۶:۰۶
اصلا این ادم ارزش این بحث ها رو داره؟
واقعا واسه خواننده ها و موسیقی دانهای اصیل کشور متاسفم که از این حیوان ادم نما حمایت کردن.از ادمی که حرمت موسیقی رو زیرپا گذاشته.واسم جای سواله که ایا ادمی وجود داره اهنگ اینو گوش بده؟ادمی که اسم خودشو خواننده میذاره و از اولین اهنگش تا اخرین اهنگش فقط و فقط فحش ناموسی توش قرار داده.واقعا موسیقی دانهایی که از این بشر حمایت کردن شرم نکردن؟خجالت نکشیدن؟واقعا متاسفم واسه کسایی که از این ادم حمایت میکنن.من خودم بیشتر موسیقی های اونطرف گوش میدم.البته اونایی که واقعا موسیقی باشه.یه بار یه اهنگ از این ادم گوش دادم دیدم از اول تا اخرش فقط فحش های ناموسی توش داره.
همین الان تو فیس بوک یه دوری بزنین میبینین که کسایی دارن ازش حمایت میکنن که تاحالا اسم این احمق به گوششون نخورده.فعلا مسئله سیاسی شده و پناهنده اسرائیل هم شناخته شده و عوامل ضد نظام دارن استفاده میبرن.
هرچند با حکم هایی که علمای معظم اعلام کردن زندگی برای شاهین نجفی تمام و برای ابد اواره شد. (783988) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۲:۰۶
آدم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! به این نجاست میگی آدم؟!!!!!!! (784297) (moderator21)
 
صديقه
Serbia
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۷:۰۵
اين منفي ها ديگه چيه؟؟
شرم وحيا از ائمه ع نميكنين؟
حالا براي يك شعر ضد اهل البيت تبليغ ميكنين
اين ديگه به سياست مربوط نيست
واقعا چه جور انسانهايي هستين؟
باعث تاسف وشرمساري پيشگاه ائمه واقا امام زمان عج (783991) (moderator102)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۵:۰۹
این منفیها نتیجه جدا نبودن دین از سیاسته (784731) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۳:۲۳
نه دوست عزيز اين شماييد كه مايه تاسف ائمه و امام زمان هستيد. با تفكر حذفي تا كجا ميخواهيد برويد؟ كساني پيش ائمه شرمسارند كه باعث شده اند اسلام و دين تا اين حد نزد جوانان پايين بيايند و ارزش خود را از دست بدهند. اسلام و دين شده بنگاه درآمد زايي و سودجويي. آنها بايد شرمسار باشند نه يك جوان معمولي كه از دين آزرده شده و به يك آهنگ(هر چند توهين آميز) روي آورده. (785353) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۹:۱۶
آقاي اقبالدوست، فداي قلمت، فداي رواني گفتارت، فداي اين همه زيبايي در اين ترانه. اي كاش محمحد اصفهاني اين شعرو بخونه (783994) (moderator102)
 
مهدی ص
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۰۸:۳۳
نظری ندارم. بار اولش نیت ولی چرا این بار این همه غوغا شد رو نمیدونم (784011) (moderator102)
 
ciavash
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۰:۲۲
یکی این متن یا خود آهنگ رو بزاره ببینم اصلا چی خونده؟(هرچی سایت رفتم فیلتره) (784016) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۹:۴۴
منم گوش ندادم.چون اصلا این بشر واسم مهم نیست که بخوام اهنگاشو گوش دادم.حتما مثل اهنگ های قبلیش توش فحش داره.هرچند بعضی ها میگن مسائل اجتماعی مملکت و داره میگه و مستقیما به ائمه توهین نمیکنه.
فرض بر اینکه توهین نکرده باشه،بخاطر عکس تبلیغاتی اهنگش که بر سر بارگاه امام(ع) پرچم همجنسگرایان و گذاشته خودش از 1000تا توهین بدتره. (785898) (moderator9)
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۴:۴۱
متاسفانه چند وقتیه که این خواننده بین جوونها محبوبیت پیدا کرده.انشا... این آهنگش(که خودم گوش ندادم جون ارزش نداره وقتمو واسه همچین آدمی تلف کنم) باعث شه بعضی ها سر عقل بیان (784024) (moderator102)
 
سیدجلال
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۲۴:۱۳
جون هر کسی که دوست دارید 2 کار بکنید اول پیام منو درج کنید دوم این بی خرد زباله را گنده نکرده و سکوت مرک برای اوست (784050) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۶:۱۷
متاسفم براي كساني كه پاسخ منفي به اظهارات محكوميت اين خواننده مرتد داده اند. آيا شما مسلمان نيستيد يا بخاطر اهداف سياسي به دين و مذهبتان پشت كرده ايد يا ....؟؟ (784069) (moderator9)
 
k.k
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۶:۴۳
من یک رپر هستم و حرف های این شاهین نادان را گوش کردم و باسش چندتا جواب دارم
1. اگر میگی موزیکت شخصی اشتباه میکنی (...) در جماعتی پخش می کنی
2 . اگر منتقدی نقد کن و در نتیجه باز اشتباه میکنی(همون...) که با اعتقاداته خیلیها بازی می کنی.
3. رپ یه موزیک اعتراضی پس اعتراض کن نه انکار (همون....)
4. حال میکنم بگم ..... چون به اعتقاداتم بی احترامی کردی (که باز هم.....)
5 . هیچ وقت ...... که بیرون گود وایستادی ....بیا اینجا جیگر
6 . من قبلا گفتم آزادی حد داره تا زمانی آزادی معنا داره که به حریم خصوصی هیچکس بی احترامی تجاوز و .. نشود تو که اینارو نمی فهمی ..... میخونی
7 . و در نهایت کاش بزرگ بشی و مثل خیلی ها چیزایی بخونی که در حد اون هیکلت باشه
با اون موهاش .... چیه بهت بی احترامی شده اخه پس .... دیگه (784071) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۴۹:۱۵
اینهمه آدم منفی می دن! چرا یکیتون فکر میکنه اینا هم چیزی دارن واسه گفتن!؟ اینجا که بی بی سی نیست! (784487) (moderator102)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۳۶:۴۳
مظلوم اسلام یکی مثل این خفاش به این شکل و دیگری با سوء استفاده بی حد و مرز خویش از دین
لعنت بر ..............

من که از وظایف خود غافلم و..... (784072) (moderator9)
 
داود
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۴۸:۵۶
خدا لعنت کند جسارت کنندگان به امام هادی را.کسانی که اهل منطق نیستند اینگونه با منطق وعقل بحث می کنند. (784105) (moderator102)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۰۰:۲۰
شاهین نجفی هر چه زودتر باید اعدام گردد. (784126) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۱:۲۳
چرا؟
مگه هرکی به شما و خانوادت فحش می ده اعدام می کنی؟
کجای اسلام کفته ادم فحاش را باید کشت! حتی اگه به پیامبر توهین کرده باشه؟ (784412) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۸:۱۴
تنها مذهبی که خیلی سریع مراجعش حکم ارتداد و اعدام میدن شیعه هست تا حالا

دیدید یه کشیش حکم اعدام فردی رو بده ؟

حتی سازنده فیلم آخرین وسوسه مسیح و یا راز داوینچی ؟

الف اگه بی طرفی منتشر کن ! (784721) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۶:۱۸:۴۵
برای اینکه کیشیها ماست هستند
اون زمانی که (قرون وستا) به نام دین پدر مردم رو در می اوردن شما کجا بودی؟
الان هم مردم اروپا دین گریز و پتپ و کشیشها رو انداختن در واتیکان
البته نباید از دین سو استفاده بشه و راه قرون وسطا رو بریم (785042) (moderator22)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۴۷:۳۴
من نمیدانم مجازات متجاوز چرا برای شما عجیب است . اگر اندکی از فکر و منطق و اندیشه ورزی درون سخنان این یاوه گو بود قابل فهم بود اما حالا که فقط توهین کرده یعنی به مقدسات ما تجاوز کرده یعنی برای ما مانند این است که به خاک ما تجاوز کرده یعنی مانند اینکه یکبار ثابت کردیم حتی اگر همه کشورهای جهان پشتش بایستند دست تجاوزش را قطع خواهیم کرد .
شما را نمی دانم اما گستر ه آیینی نزد ما ارزشی کمتر از سرزمین مادری برای ما ندارد وهمانطور که به کسی اجازه نگاه چپ به این سرزمین را نمی دهیم اجازه توهین به آیین مان را نمی دهیم . اگر جرات دارد خودی بنماید تا ثابت کنیم (786238) (moderator18)
 
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۳۳:۴۷
عزیز برادر مجازات فحاش در اسلام بسیاز سنگین است
و گر کسی به خانواده ات فحاشی کند و بتوانی ثابت کنی مجازات سنگینی دارد
اما این مقایسه مقایسه درستی نیست
این عین این است که بپرسی اگر صاحب مزرعه بغلی آمد و یک متر از خاک تو را اشغال کرد با تو پ و تفنگ و همه دارایی و فامیل به جنگش میروی و او را میکشی یا بیرون می کنی؟
بدیهی است که ایننکار را نمی کنی ! فوقش باهاش کتک کاری م یکنی و کارت به دادگاه میکشد و حقت را میگیری یا نمیگیری

اما همین یک متر خاک اگر خاک کشور باشد و متجاوز هم همسایه باشد و قصد کند یک متر خاک کشو را تصاحب کند فامیل که هیچ همه جوانان کشور بسیج می شوند و دست متجاوز را قطع می کنند

اگر غیر از این فکر می کنی یعنی از آن دسته دوستانی هستی رفاه چند صباح زندگی دنیا را به همه چیز ترجیح می دهی در این صورت خوش باش رفیق (786184) (moderator18)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۰:۲۷:۲۵
حالا بستگی دارد شما سنگین رو چی حساب کنی. بر اساس فقه شیعه اگر کسی به فردی یا افراد خانواده آن فرد به قصد فحاشی و یا به قصد متهم نمودن نسبت زنا،لواط و فسق و امثالهم بدهد و نتواند در محکمه این موارد را ثابت نمایند مشمول حکم قذف و محکوم به 80 ضربه تازیانه میشود قادعتا این متفاوت است با کشتن کسی آنهم در غیر از مجاری قانونی. (790094) (moderator22)
 
موسی کسایی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۴:۵۱
اینها کسانی هستند که خداوند بر قلبهایشان مهر نهاده است تا حقایق را نبینند ولی دیری نمیپاید که در قبرهای تاریکشان متوجه کور عقلی و کور فهمی خود میشوند .افلا یعلم اذا بعثر ما فی القبور..... (784158) (moderator102)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۳:۳۸
مثل شما که اینهمه حقیقت دروغگویی و اختلاس و سوء اسفتاده و سوء مدیریت و دزدی و زورگویی و حق کشی تو این حکومت رو نمی بینی. (784679) (moderator21)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۰۵:۱۳
اصلا چه ربطی به اختلاس داشت مگه آقای کسایی اختلاس و این چیزایی که شما میگی انکار کرده که شما این حرفو میزنی. داره به مقدسات دینت توهین میشه آقا سعید البته اگر شما به این مقدسات اعتقاد داشته باشی. ما همه داریم امتحان میشیم... یک امتحان سخت... اگر تاحالا قرآن رو باز نکردی تا همون معنیش رو هم بخونی زودتر این کارو بکن ... به خدا قسم کسی که بدون بغض و کینه قرآنو بخونه میفهمه کی حرف حق می زنه. (786636) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۷:۰۵
خدا انشا ا... همه مريضي اسلام را الخصوص اين بنده خدا را شفاي عاجل عنايت فرمايد (785290) (moderator21)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۵:۵۴
موسی محترم , اگر خداوند بر قلب یکی مهری میزند , باید بدانیم که این خواست او بوده و پاک کردن مهر خداوند , نوعی دخالت در کار اوست. (786578) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۴۴:۴۵
چرا هر گند و كثافتي و به جنبش سبز نسبت مي دهيد؟ نكنه ماجراي كهريزك ، مجتمع سبحان ، كوي دانشگاه ، فساد بانكي و صدها مفسده ديگر كار جنبش سبزه؟ شهامت و صداقت داشته باشيد (784215) (moderator21)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۵۱:۰۵
ما که توهینی ندیدیم. اگر هم توهین شده بود شایسته بود سری تکان می‌دادید و رد می‌شدید. این‌قدر که فحش و ناسزا از مسلمانان در این جریان دیدیم بی‌سابقه بود! کسانی هم که شاکی هستند چرا نظرات رای منفی خوردند بد نیست نگاهی به جملات داشته باشند: «لعنت بر او»، «حرامی است»، «خودم می‌کشمش» و غیره. (784217) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۰:۵۸
لابد آهنگ را اشتباهی شنیدی
یا پوستر را سرو تته دیدی
خاصیت مسلمانان غیرت ورزی است
این قلیان کلامی آیننه عمل وقیح توهین به مقدسات میلیون ها انسان است
باشد که روز واقعه فرا رسد (786315) (moderator9)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۷:۵۲:۲۵
اصلا قصد توهین و یا تایید کاری رو ندارم فقط یه سوالی که این چند وقت برام پیش اومد. اگه توهین به ادیان کار اشتباهی است چرا حضرت ابراهیم بت های بت پرستان را شکاند ؟! مگر آنها عقیده به بت نداشتند ؟! (784218) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۶:۱۵:۲۸
آقا کریم نمی دانم سوال بود یا تیکه انداختی؟
124 هزار پیامبر امدند رفتند وضع دنیا شد این
با یکی بحث می کردم می گفت: من به خدا اعتقاد دارم اما به پیامبران نه
گفتم اخه ،آلبرت(اسم کوچک انشیتین) اگر اونها نمی امدند تو باز هم م فهمیدی خدا است! از بی جوابی مرد!!!
عقیده بت پرستی و خدا پرتسی رو یکی می کنی
در گذشته اقوامی بوند که الت درست می کردند و می پرستیدن
بعد هم حضرت ابراهیم فرار نکرده است ایستاده و تبر رو به بت بزرگ داده
گفته کار بت بزرگ بوده یعنی قوم خر بفهمید که این بتها هیچ کاری نمی کنند
و دلیل دیگر بت پرستی به این دلیل بوده که پول خوبی توی جیب کائنان می رفته

من خودم با صیغه موقت که متاسفانه باعث نقطه ضعف شیعه شده مخالفم
و اصلا چیز خوبی نیست
ازدواج مرد و زن یعنی عشق ، زن که شد دوتا می شه شهوت
یا علی
خواهشا سانسور نکن الف (785040) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۴:۴۵
دوست خوبم اگر معلومات ديني كافي نداري مجبور به اظهار نظر كردن نيستي بهتر كه نمي كني هيچ بدتر هم مي كني (785280) (moderator21)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۴:۴۷
متاسفانه نظرت در مورد صیغه موقت رو ندیدم و اشتباها به نظرت مثبت دادم. هیچ یک از احکام خدا باعث ضعف دین اسلام ومذهب شیعه نمیشه. ضمنا عقد موقت برای کسی هست که نمیتونه همسردایم داشته باشه نه برای شهوت رانی (785493) (moderator9)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۶:۵۳:۴۲
ببخشید شما فرقی رو بین بت پرستی با اسلام نمیبینی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! (788878) (moderator22)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۰۴:۵۱
توهین به مقدسات و برگزیدگان از هر قوم و مذهبی کار بسیار پست و کار آدم های زبون و ذلیل است و حمایت بر خی مردم عادی از کار این آدم پست و حقیر که قطعا با برنامه انجام شده و با حمایت بی بی سی و ... و دشمنان اسلام انجام میشه بسیار عجیبه
ولی فکر کنم این حمایتهای عجیب بخاطر عملکرد بسیار ضعیف حکومت و استفاده ابزاری از دین هست که باعث بی اعتقادی و تهاجمی شدن عامه مردم نسبت به دین شده
خدا همه مارا هدایت کند (784236) (moderator9)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۲:۵۹
باید دقت کرد و امامان نور را به جوانها شناساند احتمال دارد این نقیصه مربوط به کم اطلاعی ما در ارتباط با جوانها و مذهب باشد باید مذهب شیعی را خوب شناساند آتطور که هست .جهل در جامعه دینی ما نسبت به دین بسیاراست ممکن است نجفی های زیادی باشند که فرصت ابراز عقیده پیدا نکرده باشند باید دروغ نگفت همانطور که امامان نور هم دروغ نمی گفتند وهیچ وسیله ای هدف را توجیح نمی کند . در گناه اینها آیا ما سهیم نیستیم ؟ (784242) (moderator9)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۶:۲۶
جناب رهگذر تمام دوران مدرسه و صدا و سیما و غیرهم دربست پر از شناسایی ائمه بود بنظرتون نمی آید بخاطر زیاد از حد بودن اینها بود که به اینجا رسیدیم؟
اتفاقاً کلماتی که این بنده خدا در آهنگش استفاده کرده نشون میده بخصوص به اصطلاحات دینی و فقهی اطلاع داره (784686) (moderator21)
 
عاشق حقیقت و منطق
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۲۹:۳۶
آقا سعید گرامی
مدرسه ، صدا و سیما و منبرها همه و همه شده مدح و ثنا و یا لعن و نفرین ، شما کجا رو می فرمایید که دو کلمه حرف منطقی از ائمه طرح کرده اند ؟ من خودم هر چه فکرمی کنم نمی تونم چهار کلمه خوب و منطقی رو که درباره ائمه یا خاندان نبوت از صدا و سیما و یا جاهای دیگه شنیده باشم رو به یاد بیارم .
مشکل ما بد دفاع کردن از ائمه است و اینکه هر کسی در جمهوری اسلامی خود را به دین و مذهب چسباند به جایی رسید . اینها شده آفت تشیع و مذهب و متأسفانه چرخ بر همین منوال می چرخه و ـ البته خدای ناکرده ـ تاکی از گشتن باز بایسته . (784990) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۴:۳۷
اگر بخواهیم با عقل و منطق و نه احساسات و تعصب کور بررسی کنیم در این شعر بیش از 70% مشکلات و نا هنجاریهای مملکت و مردم گفته شده و 30% بدلیل زیر سوال بردن ظهور آقا امام زمان (عج ) و بدون احترام خطاب کردن امام هادی (ع) توهین آمیز است . طبیعی است زمانیکه بچه شیعه خواب است و فقط از دین ظاهرش را فهمیده ، کسانی هستند که از این جهل به خوبی سواستفاده کرده و اینگونه اشعار را میخوانند. به نظرم مراجع شیعه قبل از دادن حکم ارتداد باید یک سوزن به خودشان بزنند که بعد از 30 سال از تاسیس حکومت اسلامی افراد این مملکت هنوز شناخت کاملی از دین و ائمه معصومین ندارند چون مطالعه ندارند و این نیاز را نیز حس نمی کنند. (784246) (moderator21)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۳۲:۰۲
عزیزم مردم نتیجه 30 و اندی حکومت دینی رو دارن با تموم وجود احساس میکنند (784991) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۱۸:۱۴
سلام
این ها که منفی می زنن همانایی که هم فکر الف بودن تو اکثر مطالب همین الان هم زیاد ترن به حساب حمایت از علی مطهری و سخنگوی وزارت خارجه امریکا و سیاه نمایی بر علیه دولت الف به اصطلاح اصولگرا جولانگاه چه شده آقای توکلی بصیرت؟؟؟ (784250) (moderator21)
 
K.k
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۰۶:۰۵
سخت در اشتباهي يه مثبت هم بهت دادم ولي شرف و دينم مهمتره. من با گفته هاي الف طبق نظر خودم موافقم. و در بعضي جاها مخالف
همان طور كه يكي به تخت جمشيد بي احترامي كنه ميزنم تو دهنش همونطور هم اگه در مورد اعتقاداتم بي احترامي كنه ميزنم تو پوزش.
برادر يا خواهر بيا مسايل را با هم قاطي نكنيم. كاره بد بده. الف هم تا جايي كه من خوندم و نوشتم فقط انتقال دهنده است. اينا مردم هستند. سياست خوب مثبت ميگيره سياست بد منفي.
بيا از خودمون شروع كنيم. تا از الف. راستي از الف تا ه كلي راهه. (784779) (moderator102)
 
مخالف
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۴۲:۲۰
شما که طرفدار دولتی و از توکلی و مطهری بد می گی !
من خودم نه طرفدار توکلی ام و نه مطهری . هر کس حق گفت اون حرف رو قبول می کنیم . سخن را با حق می سنجند و نه اینکه حق را با اشخاص .
شما طرفداران دولت تا در مسأله ای کم میارید سعی در تخطئه می کنید . منفی زدن اشخاص چه ربطی به مطهری یا توکلی داره ؟
نکنه شما پیش خود حکم این دو نفر رو هم صادر کردید ؟ اتفاقا دلیل منفی زدن ها همینه ، که ما در جمهوری اسلامی روزبه روز دائره خودی هامون تنگ تر می شه و هر کسی را به هر بهانه ای تبدیل به دشمن می کنیم .
مردم هم از همین ناراحتند که می بینند اشخاصی به نام دین و در لوای دین بزرگترین دروغ ها ، اختلاس ها ، رشوه ها ، دین فروشی ها و .... را به ثبت می رسانند و عامل فقر و بدبختی جامعه می شوند .
چرا این گونه رفتارها در این چند سال داره رواج پیدا می کنه ؟ نگید این مورد خاص بوده و دیگه نخواهد بود که در این صورت سخت در اشتباهید . متأسفانه با ندانم کاری های شما دولتی ها روزبه روز فاصله مذهب با مردم بیشتر شده ، روزی مذهب و متولیان آون پناه مردم بودند لیکن الان نه . توقع دارید اون جوان چی رو باور کنه ، اعتقادات مذهبی که میگه ائمه ما چنان اشخاصی بودند که اگر خلخالی از پای زن یهودی درآورده بودند چنان به صورت خود سیلی میزد و میگفت که اگر شخص ابه خاطر این مسأله بمیره قابل سرزنش نیست ( نقل به مضمون ) و یا رفتارهای برخی که میلیارد ها میلیارد از پول بیت المال را یا اختلاس می فرمایند و یا با ندانم کاری نابود ؟ (784997) (moderator22)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۰:۲۲
رک و پوست کنده در پاسخ به شما عرض می کنم:
من که منفی می دهم و صدها مثل من، هم دین داریم و هم مومن هستیم و اتفاقاً به عمد به امثال شماها منفی می دهیم. زیرا نوشته تان خارج از قاعده «قول لین» است! بنده به عنوان یک شیعه اثنی عشری که حتی یک رکعت نمازم ترک نشده، به همین دلیل به برادران هم دین که خارج از ادب می نویسند و اصول اخلاقی و دینداری را حفظ نمی کنند، نمره منفی می دهم. البته بعید هم نیست که اینگونه افراد خشن و بی ادب مسلمان نما، مسلمان هم نباشند و یک عده منافق باشند که می خواهند با زشت نویسی، چهره ای بد از اسلام ارائه دهند. اسلام نه نیاز به ترور دارد و نه نیاز به بداخلاقی دارد.
شاهین نجفی هم با نام بردن از امام نقی(ع) و امام عصر(عج) در ترانه اش به شکل طنز، کاری کرده بسیار زشت که باید از دیگران معذرت خواهی کند. ولی ایشان شایسته مرگ و مهدورالدم نیست. چرا با اینگونه فتواها گزک دست مخالفین می دهیم؟!
الف لطفاً درج بفرمایید تا آیین گفت و گو تکمیل شود. (785425) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۵:۴۹
همه حرفهايتانرا قبول دارم فقط بند آخرش را كه هتاك به اهل بيت را شايسته مرگ ندانسته ايد به مزاج بنده سازگار نيامد اگر هتاكان به مقدسات و مفسدان في الارض مهدور الدم نباشند به نظرتان چه كسي شايسته اعدام مي باشند؟ (786535) (moderator9)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۵۷:۴۵
یه خرده رو مزاجت کار کن جای دوری نمیره (788783) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۳۳:۱۲
دوست عزیز , آن کس که نداند که نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند . (786703) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۳۷:۰۴
دوست گرامی
متاسفانه اشکال کار ما این است که نظرات شخصی خود را به دین نسبت می دهیم. جنابعالی فعل این خواننده را "زشت" دانسته و مجازات وی را "معذرت خواهی" عنوان کرده اید. درحالیکه طبق نظر اکثر فقها اهانت به ائمه موجب اثبات ارتداد است. و با توجه به سابقه این شخص، وی "مرتد فطری" محسوب می شود که حکم آن مشخص است.
حالا فرض کنید شخص سومی دراین مورد نظر دیگری غیر از اینها داشته باشد. به نظر شما کدام مورد باید ملاک عمل قرار گیرد؟ (787954) (moderator9)
 
محسن
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۱:۰۹
چرا ما نشستیم تا موجودات ضعیف این چنین به امامهای معصوم هتک حرمت کنند .نمیشه گذشت کرد به امید آنروز که گرفتار بدترینها بشود (784257) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۳۳:۰۴
من هم با شما کاملا موافقم به امید انروز که این معلون وطرفدارنش به بدترین عذاب هم دراین دنیاوهم دراخرت گرفتار شود (784375) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۱:۴۲
همين لعن و نفرينها باعث شده كه جوانان از دين روي گردان شوند. هيچ كس علاقه اي به ديني كه همه را لعن و نفرين ميكند و در مقابل مخالف شمشير ميكشد ندارد. بر همه مسلمانان واجب است كه با همه با نيكي و گذشت برخورد كنند. تا اينگونه فرهنگ سازي نشود وضع جامعه ما همين خواهد بود و دين به سقوط خود ادامه خواهد داد. (785376) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۸:۵۲
خیر اشتباه به عرض رسانده اند
اسلام دین دافعه و جاذبه است
مطمئن باشی همانطور که دست تجاوز به سرزمین مان را قطع کردیم
دست تجاوز به گستره آیین مان را هم قطع خواهیم کرد
توقعی هم نداریم که شما این را درک کنید (786308) (moderator9)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۵۹:۱۰
البته ما هم یقین داریم که شما ما را درک نمی کنید اما این امر ناراحتی ندارد تو برو سی خودت ما هم همین ور نشسته ایم (788786) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۲۱:۵۰
دوستان یک اتفاق مبارکی که در این جریان مستتر بود رجوع همگی ما به زندگی مبارک و پربار امام هادی است به نظر من این گونه جسارت های سخیف باید موجد گذار شیعیان از محبت به معرفت باشد و در عین حال با اطمینان میگویم در صورت هدایت درست این احساسات جریحه دار شده ما شاهد گشوده شدن زوایای تازه ای از زندگی امامان برای پیروی در عصر مدرن خواهیم بود (784259) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۶:۴۶
حداقلش اینکه بنده این مدت چندین بار زیارت جامعه رو خوندم و بیشتر از دفعات قبل کسب معرفت کردم.
تا بسوزن اونا که حاک به خورشید میپاشن. (784401) (moderator21)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۲:۱۹
از همین نمره منفی دادن ها به نظرات کاربرانی که از این اقدام خفاش ناراحت شدن بفهمید که چرا همیشه طرفدارای مخالف تو این سایت و فضای وب زیاده اما این فضای مجازی که یک نفر میتونه با تغییرات ip و غیره خودش رو ( ما بیشماریم )جا بزنه واقعیتی که تو جامعه هست رو تغییر نمیده.
اگه سیاسیون به اسم اسلام دارن هر غلطی میکنن این دلیل نمیشه که برای گناه اونها یکی دیگه رو تبرئه کنیم . مثلا اگه من دزدی کردم و یکی دیگه هم به یک نفر ظلم کرد چون نمیتونین من رو بگیرید باید طرفداری اون شخص رو انجام بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (784279) (moderator21)
 
سعید
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۷:۱۳
میتونی اینجوری فکر بکنی و دلخوش باشی (784718) (moderator21)
 
مریم السادات طبسی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۰:۵۲:۳۸
اینم که نباشه فکر کنید یه نظر اینقدر مهم بوده که مثلا 200 نفر خوندنشو رای منفی دادن!!!!! یه جورایی نقض غرض نیست؟
البته اینم از ویژگی های آدمیزاده که مرتب داره خودشو گول می زنه. می دونه همه چیز تنها یک فریبه اما نمی دونم آدمیزاده چبرا اینقدر می خواد سر خودشو شیره بماله
باشه بابا شما منفیا بیشترین. خدا توفیقتون بده و به تعدادتون بیفزایه!!!والله بخدا.......! (784847) (moderator18)
 
حسینی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۳:۴۵
نگاهی به آرای ذیل کامنت ها بیندازید ببنید که چطور بیش از 50% از شاهین نجفی حمایت کرده اند. احمق ها مجبورید این مقالات دو زاری را منتشر کرده و وضعیت را بد تر می کنید و آب به آسیاب توهین کننندگان و هواداران شاهین نجسی می ریزید؟ جدا که خاک بر سرتون. باز دم سایت جرس گرم که اصلا به این موضوع نپرداخت .چقدر احمقید شما اصولگراها ، (784284) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۱۱:۳۰
احتمالا منظور شما بیش از 63% نبوده؟ (784970) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۴۹:۰۴
یه نگاه به نظر هکر کلاه سفید در انتهای صفحه بنداز. میفهمی یه عده جطوری توهم بیشمار بودن و 34 بزرگتر از 63 و ... رو تو مغزتون کردن. (787832) (moderator9)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۴:۳۴
نکنه این اقا این توهم از کنار فکرش رد بشه که واقعا هنرمند!!!!!!!!اسم زیبای هنر را خراب نکنیم تا به هنرمندان واقعی توهین نشه. (784286) (moderator21)
 
محمد علمداری
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۸:۳۶:۲۵
من بسیار از رسانه ها از جمله شما بسیار ناراحت ، این مردک شاهین نجفی سر جمع 1000 طرفدار نداشته! انقدر این مساله رو بازتاب دادید حالا این آقا مطرح شده! همه می رند ببنیند چی خونده! گاهی این حرکت ها در رسانه ها بیشتر که بر علیه یک کار زشت باشه به نفع اونها تموم میشه.همه بازتاب می دند، می نویسند، و... اصلا ارزش مطرح شدن نداره بگذارید به حال خودش جواب ابلهان خاموشیست (784287) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۴:۵۳
پاك كردن صورت مسئله و فرو كردن سر در برف به مانند كبك تنها به دامنه مشكلات خواهد افزود. بايد ريشه يابي كرد كه چرا يك جوان زاده و بزرگ شده اين مملكت اسلامي اينطور بشود؟ واقعيات جامعه را ببينيد. جوانان امروز به دين اهميتي نميدهند و اشكال از خود ماست كه هميشه دين را خشك و خشن و مخالف شادي و تفريح معرفي نموديم در حالي كه حقيقت دين اين نيست. (785382) (moderator21)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۱۳:۴۳
شک نکنید که این یارو به تمام اهدافش رسید......نیتش این بود که گنده بشه ..اسمش برسر زبان ها بیفته.. یه امکاناتی بگدیر از یه سری کشورها ..یه 200 و 300 دلار از 5 تا کانل تلویزیون تا یه مصاحبه ای بکنه ...و غیر ...تا نظر 4 تا بدرد نخور تر از خودش رو جلب کنه ...(حال به هر عنوانی و برای یکی دو هفته ) من شخصا اهل موزیک گوش دادن هستم و از سبک رپ هم خوشم میاد ...ولی این یارو رو نمی شناختم و کارهاشو در حد گوش دادن نمی دونم و اواین بار هم پارسال تو بی بی سی دیدمش (یه قیافه ای گرفته بود که هر کی ندونه انگار موزیسین و ..فلان (اسم نمی یارم )
(وگر نه این که هیچی....هیچ کس . هیچ جا . هیچ وقت ...نمی تواند ضربه ای به حقانیت خدا و تمام فرستادگانش وارد کند ...حتی زود گذر...)
جون مادرتون این قد گنده اش نکنید ..ازش حرف نزنید ....این یارو دنبال همین ..حالا فکر می کنه که چه : گ ؟ ی ( می دنین که منظورم چیه ..... (784350) (moderator21)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۲۳:۳۷
سلام به همه دوستان خصوصا سایت الف. بنظر بنده در حکم ارتداد این خواننده تردیدی وجود ندارد ولی علت این منفی ها میتونه خیلی چیزها باشه از جمله استفاده بسیار زیاد از امامان ومعصومین مظلوم در جهت پیش بردن اهداف سیاسی در بین مسئولین ما خصوصا امام علی (ع) وامام زمان (عج) که واقعا توسط بسیاری از سیاستمداران کشور ما بطور روزانه از نام مبارکشان سوء استفاده میشود. فراموش نمیکنم روزی را که آقای احمدی نژاد در سیمای جمهوری اسلامی گفت که مدیریت واقعی هدفمندی یارانه ها امام عصر (عج) است. و هم اکنون با این گرانی و بیکاری و... ایشان دیگر رویشان میشود همچون حرفی را تکرار کنند؟ یا بسیاری از مسئولین، از کشور ما بعنوان مملکت امام زمان نام میبرند ومن خود شاهد بودم که بسیاری از جوانان میگفتند آیا در مملکت امام زمان هم این همه اختلاس ودزدی ودروغ وهزاران مفسده دیگر رخ میدهد؟؟ یا امامان جمعه ما که دائماً عدالت وحکومت علی را فریاد میزنند آیا این همه تبعیض بی عدالتی وعدم شایسته سالاری را نمیبینند واز علی(ع) نام میبرند؟؟ نمونه ها بسیار است وهمه بهتر از من میدانید که علی رغم تمام تبلیغات متاسفانه پس از انقلاب علاوه بر شبیخون فرهنگی دشمن متاسفانه بسیاری از دوستان نیز عالمانه یا جاهلانه جوانان بسیاری را از دین و شریعت دور کرده اند واین موضوع میتواند آینده خطرناکی را برای همه ما رقم بزند. همه باهم دعا کنیم تا امام عصرمان هرچه زودتر بیاید همه بشریت را نجات دهد.آمین (784362) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۵:۲۳
چراغی را که ایزد بر فروزد ، هر آنکس پف کند ریشش بسوزد !
همین ! دشمنان اهل بیت بخوانند و بسوزند ! (784399) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۴۵:۵۷
کسی دشمن اهل بیت نیست ما با حکم ارتداد و کشتار مخالفیم . دلیل منفی ها همینه . کمی درک کنید (784998) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۲۳:۱۱
آقا یا خانم محترم اگر قرآن رو قبول داری توی قرآن آیه ای هست در مورد مشرکانی که معاهده صلح با مسلمانان را شکستند فرموده مدت معینی به آنان فرصت دهید سپس هر جا آنان را دیدید آنان را بکشید مگر به آیین شما در آیند... و امثال این آیه در قران فراوانند پس با این حساب که شما میگید شما با این آیه های قرآن و صحبت خدا مخالفید چون کشتار انسانها را جایز شمرده! (786681) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۵۰:۱۸
فقط وقتی نوبت این لجنا میرسه مخالفت میکنید؟ (787836) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۴۹:۴۹
موندم این همه آدم منفی دادن اما هیچ نظری منفی نوشته نشده؟؟؟ (784408) (moderator21)
 
!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۱۴:۲۴
دلیلش ساده است! منتشر نمی شوند یا قبلا منتشر نشده اند انگیزه تایپ کردن گرفته شده است! (784977) (moderator22)
 
ایرانی تبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۰:۳۰
گفتم که خدا مرا حیاتی بفرست / توفان زده ام راه نجاتی بفرست / گفتا که با زمزمه یامهدی (عج) / نذر گل نرگس صلواتی بفرست.
خدایا تو میدونی که اینا از توهین کردن به هیج جیز ترسی ندارن حتی به ذات اقدست ( پناه بر خدا) پس خودت یاری کننده مظلومان و مسلمانان باش ( آمین یا رب العالمین ) (784411) (moderator21)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۴:۳۰
کامنت های مخالفو نمیذارین مردم مجبورا منفی میزنن. فکر کنید که چرا به این نتیجه رسیدن؟؟!!؟؟؟ چرا از دین خودشون بیزار شدن؟؟؟؟ (784415) (moderator21)
 
ایرانی تبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۶:۲۰
اقای محترم چون نظرشونو نمیذارن باید به نظرهایی که از امامان معصوم حمایت میکنن رای منفی بدن؟؟؟ پس دین کجا رفته ؟ تو کدوم دین اهانت به مقدسات ترغیب شده؟ (784658) (moderator21)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۳۲:۳۱
این ماییم که خسته شدیم از بس نگذاشتن حرف بزنیم . آری دیگر به هر قیمتی که باشد منفی می دهیم. تازه اون چیزهایی که گفته برای شما اونقدر مهم است شاید برای مخالفان شما اینقدر مهم نباشد دوست عزیز (785031) (moderator22)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۳۸:۰۴
آقا این کامنت من را درج کنید، خیلی خندیدم بخدا . خیلی کامنت ها باحال بود انگار وسط یک دیوانه خانه فرود اومده بودم. همش در حال کشته کشتار. می کشیم تیکه تیکه می کنیم نابود می کنیم. همش هم در حد حرف باقی می ماند انشاله و ما امیدوارمیشوم که اینها فقط لاف می آیند و جان یک آدم را به این راحتی ها نمی گیرند. (785032) (moderator22)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۷:۱۵
نه صرفا. ولي نظراتي كه خشونت آميز و پر از لعن و نفرين هستند شايسته منفي است. شاهين نجفي در مقايسه اينطور نظرها كمترين ضربه را به اسلام زده. (785387) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۶:۲۸
تو کدوم دین نوشته تا یه حرفی زدی و اعتراض کردی و گیرم 4 تا فحش دادی

یه نفر پاشه حکم اعدام صادر کنه ؟ (785792) (moderator18)
 
ali
Denmark
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۱۹:۵۵:۴۰
بحث قبول داشتن یا نداشتن اسلام نیست عزیز من.اسلام تا جایی که من یادم میاد قرار بوده دین رأفت اسلامی باشه. ولی‌ اگر کامنت‌های بالا رو نگاه کنین، شاید بشه فهمید که چه کساأیی و چه کامنت هایی پر از نفرت می‌نویسند. یه نمونش " مثل سگ میکشیمت". این چجور کاممنتی؟ چرا سگ؟ این خشم رو نشون میده. به نظر من در حال حاضر کسأی دارن به دین "اسلام" ضربه میزنن که به اسم دین هر کاری می‌کنن. اگه بخوایم خیلی‌ ساده بگیم، کسأی که ۳۰۰۰ میلیارد بالا کشیدن و کیف‌های ۹۰۰ میلیونی و .... چرا اسمشون و نمی‌دونیم؟ چرا نمیگن اینا کیان؟ ولی‌ اون بند خدائی که از زور نداری قاچاق می‌کنه، خیلی‌ راحت تصویرش و نشون میدان و شاید بعدشم اعدام. خوب این اسلامه؟ خوب اینجور اسلامی رو نخواهیم باید کیو ببینیم؟ اسلامی رو می‌خوایم که اگه لطفی‌ هست به همه باشه. اگه ر`فتی هست به همه باشه. نه کسی‌ مس مرتضوی که کسی‌ جر`ت نمی‌کنه بهش بگه بالای چشت ابرو، از اون طرف، کلی‌ ادم به خاطره یه چند جمله سیاسی گفتن تو زندونن. اینا از کجا میاد؟ از اسلام؟ نه!! از غریزه. غریزه حیوانی که خیلی‌ راحت انسان‌ها رو به بند میکش و خیلی‌ راحت اونا کشته میشن. این کجای اسلام نوشته شده؟

پس خیلی‌ ناراحت نشین از رأی‌های منفی‌ که علتش مخالفت این افراد به دین نیست، بلکه با کسانیست که به اسم دین حقِ خیلی‌‌ها را خوردند و هیچ مشکلی‌ برایشان پیش نمی‌آید. مصونیت قضایی، .....الف، کامنت رو بذار لطفا (784416) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۶:۰۷:۳۷
آقای علی
اگر مملکت دست من بود حداقل سعی می کردم هفته دست کم نظرات سایت رو خودم مرور بکنم
این کسانی که 3 هزار میلیار خودن رو من اصلا دادگاهی نمی کنم و به شدت برخورد نمی کنم
طبق فرمایش حضرت علی به مالک که فرمودند ای مالک در مصر دوستان و فامیلت را بر روی حکومت مستقر نکن
شما نگاه کنید خط قرمز امریکایها صهیونیستها هستند
در ایران هم من خط قرمز را پیامبران و امامان قرار می دهم
(785037) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۰:۰۳
چرا اسمشون و نمی‌دونیم؟ چرا نمیگن اینا کیان؟

شما می دانید تربیت یک نیروی غبره چقدر سخت است. اکر این افراد لو روند پیدا کردن جایگزین سخت است!!!

تقریبا هر هفته یک دزدی یا اختلاس میلیاردی کشف می شود!! حالا تصور کنید اون هایی که کشف نمی شوند.

البته باید گفت "اختلاس حداقل 3000 هزار میلیاردی" یا در تلویزیون "فساد حداقل 3000 هزار میلیاردی"

البته با عوض کردن اختلاس با فساد 1000 میلیارد کم می شود!!!! (785265) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۰:۵۸
افرادی که از منفی ها شکایت میکنند اگر خود را مدافع اسلام می دانند ابتدا برای نابودی دشمنان داخلی دین اسلام که در داخل کشور با دزدی و زورگویی روزگار مردم را سیاه کرده اند قد علم بکنند ، زیرا اینها هزاران بار خطرناکتر از شاهین نجفی ها هستند (784424) (moderator102)
 
ایرانی تبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۰۹:۴۸
بعضی ها چرا همه چیز رو باهم قاطی میکنین؟ بابا کافیه . اره همه تو این مملکت دزدن . فقط تو خوبی . بابا به مقدسات ما توهین شده بفهمین (784666) (moderator21)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۷:۵۰
براي ترويج فرهنگ اسلامي و جلوگيري از شكل گيري چنين جوانان مثل شاهين نجفي با لعن و نفرين و زندان و اعدام به جايي نخواهيم رسيد. كمي تامل فرماييد. آيا پيامبر و امامان با هتاكان خود اينگونه رفنار ميكردند؟ آيا حكم ارتداد صادر ميكردند؟ به ياد نداريد آنگه كه پيامبر را با سنگ زدند او چگونه گذشت نمود؟ او كه خود پيامبر است و با خدا در ارتباط اينگونه كرد. حالا ما كه بنده خداييم و در معنويت يك صدم امامان و پيامبر هم نيستيم به خود اجازه ميدهيم انواع ناسزا را بر زبان خود جاري كنيم به اين دليل كه به "مقدسات ما توهين شده". آيا فحاشي توهين به مقدسات نيست؟ آيا اختلاس ها و دزدي هايي كه در حكومت اسلامي انجام شده و ميشود توهين به مقدسات نيست؟ اين چگونه مقدساتي است كه با يك آهنگ به آن توهين ميشود ولي عامل كهريزك هر روز پست و مقام بالاتر ميگيرد؟
اگر ميخواهيم جوانان اينطور از اسلام روي نگردانند و ارزشهاي اسلام و انقلاب در نظر آنها ناچيز نشود نبايد از دين چهره اي ستمگر و خونريز بسازيم. نبايد به نام دين قلمها را بشكنيم. نبايد به نام دين منتقدين را زنداني كنيم. نبايد به نام دين بر بي دينان بتازيم.
بيدار باشيد و ببينيد كه اين ترانه حاوي هتاكي به مراتب مخاطب بيشتري از ترانه هاي انقلابي و اصوات قرآني دارد. تنها مقصر خود ما هستيم كه به نام اسلام همه كار كرديم به جز كاري كه خدا فرمان داده بود. (785438) (moderator22)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۰۶:۰۷
نه اینچنین که ادعا کرده اید ترانه مخاطب بیشتر دارد و نه می شود با دروغ پردازی های اینچنین خود را در لفافه دفاع از دین بپیچید . دین حریم دارد و مانند سرزمینی که در ان زندگی می کنیم بخشی از هویت ماست . سلطه طلبان برای مصادره این هویت یکبار به سرزمین مان حمله کردند مقابلشان ایستادیم .اینبار به سرزمین باورهایمان تاخته اند و عروسکی دست ساز برای سنجش مقاومت ما به این سرزمین فرستاده اند . باز هم مثل همان بار اول عده ای کنار نشسته اند و آنطور بهتر است اینطور بهتر است می کنند دشمن وارد سرزمین مان شده است ... باید دفاع کرد ... در لفافه باید ها و نباید ها وی هر روز فضای بیشتری از باورهای مان را اشغال می کند ... با هم مثل بار اول آن عده که بپا خواسته اند را تندرو و بی مغز و سبک سر و ماجرا جو خواهید نامید اما اطمینان داشته باشید اینبار هم به ملامت شما از پای نخواهیم نشست و متجاوز را از نفس خواهیم انداخت . حتی لازم نیست مرجعی آشکارا فتوا دهدا کافی است اذن دهند تا بفهمید که بیش از انکه روی نام خلیج فارس غیرت داریم مقدساتمان برای ما عزیز است و هیچ یک را به تجاوز دشمن وا نخواهیم نهاد

در مقام گفتگو چالشهای اندیشه ای از همان فرموده قران که سخن را بشنو و بهترین آن را بپذیر و فرامینی مانند قولوا قولا لینا یا جادلهم بالتی هی احسن پیروی خواهیم کرد و با هر کسی از هر کجای دنیا به گفتگویی زیبا خواهیم نشست اما در برابر هتاک . متجاوز زبان دیگر خواهیم داشت و مانند شما ناهنجاری های مدیریتی کشور را حجت بی تفاوتی مقابل توهین آشکار به اهل بیت نخمواهیم کرد (786640) (moderator9)
 
arezoo
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۷:۱۰
من این کامنتو ازامریکا مینویسم واقعا وقتی قسمتی ازاین کثافاتی که ازدهان مردیکه دراومد من به گریه افتادم مظلومیت امامان ما حتی درزمان شهادتشان هم ادامه دارد البته شاهین نجفی وامثال ملعونینی مثل اوکه به امامت توهین میکنند طولی نخواهد کشید که عذاب الهی گریبانگیرشان خواهد شد ولی فکر میکنم شیعه خیلی بی تفاوت ازکنارتوهین ها گذشته که این ملعون به خود اجازه توهین مجدد داده خداوند اورا با یزید وشمرومعاویه محشورکند (784429) (moderator102)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۹:۵۸
بابا اون میخواد اقامت بگیره ازین دری وری ها میگه تا راحت تر این کارو بکنه! (784433) (moderator102)
 
ع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۰:۵۸:۴۹
احساسات پاک شما بندگان خدا ستودنی است اما فکر نمی کنم اجازه داشته باشیم تعبیر های اینگونه در مورد یک انسان گمراه بکار ببریم که خود این تعبیرها از نظر اینجانب تامل برانگیز است چرا که ما پیروان امامان معصوم باید با اخلاق و متانت و با الفاظ درست به ایشان حمله کنیم و از خداوند بخواهیم اگر قابل هدایت نیستند شر انها را از سر مسلمین و مومنین کوتاه نماید . (784495) (moderator102)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۱۰:۳۳
حضرت سید انبیا (ص) فرمودند: یا علی کسی تو و اولاد تو را دشمن نمی دارد جز کسی,لیس من فراش ابیه! با یاوه گویی این شیاطین به ساحت ملکوتی اهل بیت علیهم السلام ننشیند گرد. ارواح العالمین لهم فداء (784509) (moderator102)
 
کامران
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۲:۵۶
اینایی هم که منفی دادن چند تا اسکول مثل شاهین نجفی هستن که منفی می دن (784520) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۲۱:۴۴
الف مگه قرار نیست توهین ها رو چاپ نکنی؟ (784594) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۳۴:۵۳
مه الان الف چون پای نادران وسطه هرچی توهین باشه چاپ میکنه اما نظر مخالفا نه ! (784730) (moderator21)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۰:۳۵:۲۶
به نظرم سایت الف حداقل در مورد این مطلب کمی محافظه کاری کنار گذاشته است که این جای تبریک دارد به مسئولین سایت که صداهای مخالف را خاموش نمیکنند.
امیدوارم روزی همه مردم به شعار "زنده باد مخالف من" ایمان بیاورند. (787404) (moderator9)
 
منتقد
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۵۲:۳۴
هر چند من الف رو هم به دلیل سانسور مقالات یا دیدگاهها خیلی قبول ندارم ، لیکن در این مورد تعداد بیشتری از نظرات مخالفین رو منتشر کرده ، باور کنید هیچ اتفاقی نمی افته که شما نظرات مخالفین رو هم منتشر بکنید ، اینطوری مشخص میشه که خیلی از افراد دشمن اهل بیت نیستند و صرفا مخالف حکم ارتداد یا مخالف رفتار حکومتند . جامعه باید از یکجایی شروع بکند به شنیدن صدای منتقد و یا حتی مخالف . (785003) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۳:۰۸
ائمه گرامی ما همیشه مظلوم بوده اند و قدر آنها فقط در فردای قیامت روشن می شود روحی فداک یا امام معصوم (ع) (784534) (moderator102)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۳۳:۱۹
خدا نادان ها را هدایت کنه و کسانی که اینها را می پرورانند از دوست و دشمن لعنت کنه (784535) (moderator102)
 
جم
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۴۱:۰۲
مه فشاند نور و سگ عو عو کند
روحی لک الفدا یا مولای یا علی النقی ابن رسول الله (784544) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۴:۱۳
اینا که گفتی فارسیش چی میشه؟ (785588) (moderator22)
 
saeid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۰۴:۰۰
در خفت این ادم ها شکی نیست ولی بعضی رفتارها بعضی پرادوکس ها درنظام وبعضی برخوردهای غلط وهمت بلندعزیزان در اختلا س های میلیاردی زخمی است عمیق تر (784576) (moderator102)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۱۲:۲۴
در تارنمای رازنامه مولا علی شعری زیبا برای امام هادی سروده شده که پاسخی دنداتشکن به این یاوه گوهاست
آدرس
http://raznamhmolaali.blogfa.com/ (784584) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۲۴:۱۷
وقتی مردم یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می بینند نتیجه ی حکومت به نام دین فقر شدید آنها و ثروت هنگفت آقازاده هایی با ظاهر مسلمانیست نتیجه این می شود که از اسلام فاصله می گیرند و در این میان امثال شاهین نجفی هم پیدا می شوند.شاهین نجفی را باید درمان کرد نه اعدام؛توهین شاهین نجفی به مقدسات دینی, پدیده ایست که اگر امروز ریشه یابی نشود و باز مثل معمول به شور و شعار بسنده شود در آینده هویت دینی کشور را تحت شعاع قرار می دهد تا دیر نشده کاری کنیم تا افراد برای دست یابی به امکانات دنیوی(مشروع و نامشوع, قانونی و غیر قانونی) نیازی به ظاهرسازی دینی نداشته باشند تا سالوس و ریا از جامعه رخت ببندد و نگاه مردم به دین خدا تحت تاثیر رفتار ریاکاران نباشد؛ تا دیر نشده جلوی مسئولینی که برای توجیه اقدامات و تصمیمات خود از دین خدا مایه می گذارند و خود را برابر اسلام می دانند و مخالفانشان(حتی برفرض که اشتباه هم کنند) را مخالف اسلام می دانند بگیرید.نگاه فرهنگی را مطابق عرف زمانه و شرایط سنی جامعه تنظیم کنید؛ وقتی آب بازی و هندوانه خوری خلاف اسلام معرفی می شود, کسانی به این نتیجه می رسند برای شور و نشاط و زندگی بهتر باید نامسلمانی پیشه کنند. وقتی یک کسئول و یا یک تصمیم سیاسی - اقتصادی برابر اسلام می شود و مخالفانش مخالف اسلام معرفی می شوند,طبیعی است که کسانی که با آن فرد یا تصمیم مخالفند با دین خدا هم به مشکل می خورند و... اینها را پیش از این هم دلسوزان تذکر داده اند اما کو گوش شنوا؟ (784601) (moderator21)
 
Europe
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۳۲:۲۵
فقط مرگ سزای عمل این کثافت است (784619) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۱:۰۰:۲۶
مرگ سزای کسی است که برای انسان ها آرزوی مرگ می کنه! اینکه فحش نیست الف بر که نمیخوره به کسی انشالا؟ چاپش کن پس (784857) (moderator18)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۰۳:۰۶
یعنی اگر ما برای متجاوز بعثی آرزوی مرگ کنیم شایسته مرگیم ؟ بعثی ها به مرزهای سرزمین ما حمله کردند و اینها یه مرزهای اعتقاداتمان حمله می کنند و هردو مستحق مرگند و اما شما احتمالا با بعثی ها یا اینها سرو سری داری که از آرزوی مرگ اینها اذیت می وی (786285) (moderator9)
 
ALI
Denmark
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۳۸:۲۷
من ۳ کامنت گذشتم یکیش چپ نشد. من منفی‌ دادم و دلایلم رو تو یه کامنت گفتم ولی‌ نمیذارن آقایون الف.

لطفا بذرید کامنت‌های قبلی‌ منو (784627) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۴۶:۱۳
شما واقعا نظراتی كه "به تعميق و گسترش بحث كمك كنند" را منتشر می کنید؟ یا ... (784633) (moderator21)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۲:۵۴:۲۹
باسلام
به نظرم دین پایدارتر از اینهاست که با 4 تا اراجیف امثال ایشان که نه کسی خودش را می شناسند و نه به سبک ترانه اش علاقه دارند بخواهد ضربه ای به دین بزند. این حیوان اگه به حضرت مهدی توهین کرده با خود فکر نکرده چرا در جامعه هیچ بازتابی نداشته و هیچکس سراغ ترانه هاش نرفته؟ اگه میخواد معروف بشه راههای ساده تری هم هست.لعنت خدا بر او (784643) (moderator21)
 
اسدی
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۱:۴۵
خدا لعنت کنه شاهین نجفی رو (784672) (moderator21)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۱۸:۰۷
اگر به متن خواننده دقت کنید یکسری اتفاقات انجام شده رامطرح کرده بذارید بحساب اینکه درددلی کرده با امامش حالا جو گیر هم شده وهم برش داشته که شاهکار کرده بعدش هم اگر شناخت درستی از دین داشته باشید باید بدونید خداوند خیلی بیشتر از اینا ارحم الرحمینه ترا خدا به اسم دفاع از ائمه اینقدر ذات خود رارودایره نریزید ..بکشم ببرم .بیارم یک نفر برای هدایت و فهیم شدن این بدبخت دعایی نکرده ما به کجا میرویم. (784689) (moderator21)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۷:۲۱:۰۱
واقعا که آبروی هر چی مسلمون بردی مرد حسابی توهین به امامت کرده
منتظران مهدی(عج) به گوش باشید که حسین را هم منتظرانش کشتند (785059) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۲۰:۱۶
این منفی ها نشون میده که مخاطبین الف از چه طیفی هستند، پس چرا الف در مواضعش تجدید نظر نمیکند؟

فاعتبروا یا اولی الابصار (784697) (moderator21)
 
امید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۰:۴۳
اون وقت مثلا همه چی درست میشود ؟عزیزم فضا را آزاد بگذاری بقیه جاها هم مثل اینجا میگوئی نه از سانسورچی های الف بپرس . (785346) (moderator21)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۸ ۱۱:۲۷:۲۸
به قول دوستمون، شما به نظر هکر کلاه سفید در انتهای صفحه مراجه کن. ببین چرا بقیه جاها در "فضای مجازی" مثل همینجا! (790193) (moderator22)
 
شایان
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۲۴:۱۵
بقیه سایتها کامنت ها رو نمایش نمی دهند. الف یکی از بهترین سایتهاست. البته منظورم اینه که در بیابان لنگه کفش غنیمت است. (786947) (moderator22)
 
محسن
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۲-۲۵ ۲۳:۵۲:۳۷
خوش بحال سازمان و دفتر تبلیغات که همیشه در فصل زمستان و خواب به سر می برند!!!!! (784758) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۱:۲۷:۳۱
خدا پیروز است اسلام پیروز است درود بر امامان و ائمه (784891) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۲:۳۹:۳۵
یکی دیگه یه جای دیگه یه چیزی گفته که شماهارو ب جون هم بندازه که به مقصودم. رسیده..الانم نشسته تو خونش هرهر می‌خنده..
آقا ازدروان خودشتا الان گوشش از این حرفا پر..موضوع دیگه اینکه هیچی از دین نفهمیده این بابا.این و کشتیم ..اونایی که دین از برن و بتر از اینارو به روزمان آوردن اونارو چکار کنیم (784944) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۰۶:۴۷
متاسفانه افکار این موجود پلید در حال رشد است و در حال حاضر 200 نفر در صفجه طرفدارنش در فیسبوک عضو دارد (784961) (moderator22)
 
بنده ای از بندگان خدا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۴۷:۵۰
بیشتر کسانی که منفی می دهند آدم هایی هستند که از تعصب بیجا بیزار هستند. همین تعصب ها باعث شده است که جوانان ما از دین زده بشوند و به همان مسیری بروند که شاهین نجفی رفت. باید بگذاریم حرفشان را بزنند و اگر جواب منطقی داریم با آنها گفتگو کنیم. اگرنه همه چیز زیرزمینی خواهد شد و ما حتی نمی توانیم بفهمیم که پسر و دخترمان چگونه فکر می کنند و وقتی از خانه خارج می شوند چکار می کنند. دیگر دوره وامصیبتا به سر رسیده است و اگر چیزی بخواهد با حرف متزلزل شود باید لااقل به مدافعان آن به دیده شک نگریست. (785000) (moderator22)
 
Australia
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۳:۴۸:۰۳
salam, miodnam ke chap nemikonid, akhe shahin najafi adame ke borgesh kardid, alabte chera koshtan, chra khrab kari chera doosty na, bebinid ba dine che kardand ke har bisare pai .....
az didan in kamenta ke boi khon mide motnafram (785002) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۵:۵۴:۲۹
به مسخره گرفتن اعتقادات و شوخی کردن و پایمال کردن ارزشهای دینی هر گروه و ملت و جامعه ای در هر جای دنیا درست نیست
ارزشها واعتقادات دینی هر کسی برای خودش محترم است
و این درست نیست کسی این حق رو ندادیده بگیره

"مونا از کانادا ،استان اونتاریو و شهر همیلتون" (785035) (moderator9)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۷:۲۰:۱۱
در امر اعتقاد و باور کم و زیاد مطرح نیست اما لطفا بررسی کنید این همه تلاش جهت منفی زدن بی سابقه است و ظاهرا و به عقیده ی من با دستکاری فنی انجام می گیرد (785058) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۷:۵۴:۰۸
محلش نذارید مثل سگ سرش را پائین میاندازد و به لانه میرود شاهین سگه کی باشه (785087) (moderator22)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۲۵:۵۲
این مرتد ملعون رو هر چه زود تر به سزای عمل ننگینش میرسونیم به زودی به جهنم فرستاده میشه خواهید دید (785135) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۳۹:۳۸
من نديدم و نشنيدم ولي با اين توصيفي كه در بالا خوندم از اهمين جا بهش ميگم واي بروزت اگر من گيرت بيارم بي بي سي كه هيچ صداي آمريكا هم نميتونه تو رو از دست من نجات بده آنچنان بلائي سرت ميارم كه مرگ برات از عسل شيرين تر بشه
شما هم ميخواين بگين تروريسته بگين خشونت طلبه يا هر چيزي كه دلتون ميخواد به من بگين ولي تا وقتي زنده هستم دنبال اين كثافت رو ميگيرم
آخه بابا غيرت هم خوب چيزه يارو به ناموس ما توهين كرده به جد و آباد ما فحش داده اونوقت شده قرباني
منو اعدام كنين ولي آول من اين كثافت رو مكافات كنم (785165) (moderator9)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۸:۰۲:۲۵
نمونه یک تفکر حذفی که دلیل اصلی اسلام گریزی جوانان میباشد. (789022) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۱ ۰۸:۴۸:۳۸
به نظر شما اگه يكي بره وسط واتيكان به پاپ فحش بده خيلي مرده (793970) (moderator5)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۳:۱۶
من فقط به یک چیز معتقدم اینکه مخالفتهای سیاسی را نباید به اعتقادات اصیل مذهبی ربط داد بحث جدایی دین از سیاست نیست بحث اینست که نباید سرخوردگی های سیاسی خود را به همه چیز ربط داد این عمل در هر حال شنیع و محکوم است ،خیلی طبیعی است کسی که به یکنفر توهین کند مشت می خورد و کسی که به میلیونها نفر توهین می کند کشته می شود (785172) (moderator9)
 
رامین شعرباف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۸:۴۷:۴۰
انشااله یک سیلی آبدار از خداوند نثار تو وطن فروش وسلمان رشدی روزگار پس به قول امام خمینی خون تومرتد حلال است واگر ایرانی مسلمان تو نجس ببنیم گشتن توحلال است پس ای ایرانی مسلامان به پا خیزید (785185) (moderator22)
 
کامران
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۰۳:۵۵
تر بخدا کمی دست نگه دارید تا کی باید این موج ،جوزدگی در ما آریائیهای پارس وجود داشته باشد .اینقدر با یکدیگر دشمنی نکنید و بلافاصله حکم صادر نکنید کمی هم اول فکر کنید نه کسی که منفی میزنه کافر و مرتد و .... و نه کسی که مثبت میزنه یار آقا مهدی هست با حرف من وتو کسی نه جهنمی میشه و نه کسی بهشتی فقط بیائید مراقب دین باشیم با اعتدال و واقع بینی ... حکم اون خواننده هم را بسپاریم به عالم فقهی تا اول خودش گوش دهد بعد حکم صادر کند ما هم مطیع باشیم. (785225) (moderator9)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۵:۱۰
صبر کن ببینم آریایی پارس دیگر چه صیغه ای ست و چه ربطی به این گفتگو دارد؟ بنده خودم فارسی زبانم تو هم مطمئنی فارسی زبانی؟ (785883) (moderator18)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۱:۵۸
(وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاماً).

هنگامی که جاهلان آنها را مخاطب سازند، به آنها سلام می گویند. (785241) (moderator9)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۰۴:۳۳
ان انکر الصوات لصوت الحمیر.
مثل الذین حملوا التورات ثم لم یحملوها کمثل الحمار یحمل اسفارا.
فمثله کمثل الکلب.
اولئک کالانعام بل اضل سبیلا.
......

بازم بنویسم که بفهمی اسلام هم جاذبه داره و هم دافعه؟ (786475) (moderator22)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۱۹:۱۰
سلام بر امام هادي... سلام بر بارگاه او و سلام بر همه معصومين كه بهانه هاي خلقتند... مي دانم اين كه مي نويسم امكان چاپ ندارد...اما مي نويسم...تا چه پيش آيد و چه اندر نظر آيد....
در سي سال گذشته هيچ خواننده لس آنجلسي نسبت به ساحت پاك معصومين اساعه ادب نكرده است... هر كاري كه كرده اند در دايره بسته خودشان بوده است... اشعار مبتذل... مشروبخواري و چيزهايي شبيه به اين اما هيچكدام چنين اشعار زننده اي نخوانده اند...شاهين نجفي تا دو سه سال پيش در ايران زندگي مي كرد ... سئوال اينست...چرا جواني كه در كشور اسلامي ما با همه مساجد و منابرش...با همه روحانيون و مراجع اش ... با وزارت ارشاد و سازمان تبليغاتش و ....سالهاي سال زندگي كرده است اينچنين به دام شيطان گرفتار آمده و پس از خروج، آخرت خويش و صد البته دنياي خويش را تباه كرده است...دوستان قسم به خداوند كه شيعه علي ام و نام زهرا لرزه بر اندامم مي اندازد ... از حقيقت فرار نكنيم... آنچه امروز بر فرزندان اين مرز و بوم مي رود بسياري از آنان را تبديل به شاهين نجفي خواهد كرد...يقين بدانيد ...بسياري اكنون يك نجفي بالقوه اند... سياست با دين آميخته است...دينداران سياستمدار ما يا سياستمداران ديندار ما بسيار خطا مي كنند...سينه پاك جوانان ما طاقت اينهمه انحراف را ندارد ... جوان زود طغيان مي كند...زود تيشه به ريشه مي زند... وقتي در مجلس وعط كه نام حسين بر زبانها جاريست مداح ما زشت ترين كلمات را به كار مي برد... وقتي در منابر هر حرف و سخني گفته مي شود ...وقتي اختلاسهاي آنچناني با ارقام سرگيجه آور رخ مي دهد...وقتي گراني امان مي برد...وقتي قوه قانون گذار يكسال براي سئوال از رئيس جمهور ملتي را سر كار مي گذارد...وقتي رئيس جمهور قوه قانون گذار مملكت را به سخره مي گيرد...وقتي متهم به قتل رئيس پولدارترين سازمان كشور مي شود... وقتي حرف زدن سخت و سخت و سخت تر مي شود و جرات انتقاد گرفته مي شود... سرانه مطالعه به يك دقيقه كاهش پيدا مي كند...كتابهاي نويسندگان سالها پشت در ارشاد در انتظار مجوز مي ماند ... اصلي ترين و مفيد ترين غذا ها به ناگهان با افزايش پنجاه درصدي مواجه مي شوند...وقتي ده روز بعد از دريافت حقوق جيبها تهي مي شود ... وقتي سياستمداران چنان با سياستهايشان كشور را تضعيف كرده اند كه يك جوجه كشور عربي جرات پيدا مي كند كه حملات خودش را براي دستيابي به خاك ما وسعت ببخشد... وقتي دنيا را براحتي عليه خود كرده ايم ... وقتي يك متر مسكن در منطقه بيست تهران به سه ميليون تومان رسيده است... وقتي اجاره بهاي يك اپارتمان مسكوني هفتاد متري در منطقه مياني تهران 50 ميليون تومان است ... وقتي فساد و فحشاي ناشي از فقر به پايين ترين سن خود رسيده است ... و هزاران هزار وقتي وقتي ديگر... براحتي مي توان انتظار داشت امثال نجفي ها سر از پيله هاي كثيف خود بيرون آورده و جرات جسارت پيدا كنند ... درست است كه قلوب بسياري جريحه دار شده است اما اگر اين مسئله بيست سال قبل اتفاق مي افتاد اينقدر ساده با آن برخورد مي شد... پيداست غيرت ديني مردم ضعيف شده است...كشور ما بحران زده است... چرا باور نمي كنيم؟ بحران سياست...بحران اقتصاد ...بحران اجتماع...و ...بحران اخلاق... (785261) (moderator21)
 
قلندر
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۲۷:۱۱
کار به جایی رسیده که هر بچه سوسولی از راه می رسه میخواد عرض اندام کنه و بگه ماهم هستیم تازه اسمشو میذاره خواننده و هنرمند!!!!!!!!
تو پسر جان هنوز یه الف بچه ای و از هنر اصل اولشو توش گیری . تو هنوز نفهمیدی که هنر بدون اعتقاد و هنر بدون مذهب و دین یعنی ملعبه و مترسک یک جماعت بودن. یعنی یه موجودی که یه سری ادا و اطوار در میاره تا فقط باعث سرگرمی دیگران بشه اسم این آدم هنرمند نیست در ادبیات ما به این آدم میگن دلققققققققققققققققققققققققققققققققققققققک . تو به قول عملیها اونرمندم نیستی چه برسه به هنرمند. (785291) (moderator21)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۴۸:۵۴
چرا موقعی که جوانان را بخاطر افکارشون مجبور به مهاجرت میکنیم کسی چیزی نمیگوید ولی زمانی که یک نفر به اشتباه و باعصبانیت به همان اعتقاداتی که ما با آنها دیگران رانفی بلد میکنیم میتازد همه برافرخته میشوند . از قدیم گفته اند زدی ضربتی ضربتی نوش کن . (785339) (moderator21)
 
دلشکسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۰۹:۵۱:۱۲
سلام ببینیداشکال کارتان کجا بوده که کسیی را که تا 17 -18سالگی قاری و حافظ قران بوده به اینجا کشانده من نمیگم خود اومقصر نیست ولی مقصر اصلی جایی دیگراست که شاهین نجفی ها را به این سمت میکشاند واز دین بیزار میکند ازخدا می خواهم همه ما را به راه راست هدایت کند آمین (785348) (moderator21)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۰۳:۳۹
زبیر هم کسی بود که یک زمان لقب سیف الاسلام داشت اما به مقابله با امیر المومنین پرداخت . به نظرشما اینجا مقصر اصلی کی بوده؟ اگر میلیونها انسان دیگرهزاران کار خطا و گناه و دزدی انجام میدهند دلیلی نیست که من هم گناهکار بشم . (785538) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۱:۵۶
میشه خواهش کنم اینقدر اوضای الان رو با صدر اسلام مقایسه نکنید؟! بسه دیگه! (785816) (moderator18)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۰۲:۱۹
اگر قرار به مقایسه و درس گرفتن از تاریخ نباشه پس اصلا چه لزومی داره که تاریخ ثبت بشه؟
ضمنا شما چرا اینقدر ناراحت شدید.منظور من مقایسه نبود. هر فرد گناهکاری در انجام گناهش مقصرترین فرد هست و هرچند که عوامل دیگر هم در این امر دخیل هستند اما خود فرد اصلی ترین عامل هست.بنابرا ین نباید جوری صحبت بشه که انگار دیگران مقصر اصلی هستند . مگر امثال شهید احمدی روشن و شهید رضایی نژاد و ...هم در همین کشور و همین زمانه زندگی نمیکردند؟پس چطور اونها به اون درجه از سعادت رسیدند؟ (786624) (moderator9)
 
خواننده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۲۷:۳۸
الان شما که صحابه پیامبر که مورد احترام اهل سنت هست توهین می کنی با نجفی فرقت چیه ؟
به اعتقادات بقیه تجاوز صحیحه ولی به اعتقادات شما نه ؟
یعنی محور و مرکز زمین هستی ؟
همه قواعد بر اساس تو ارزش گذاری میشن ؟ (786953) (moderator22)
 
عسگری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۱۶:۳۶:۰۷
جناب خواننده

من کجا به صحابه پیامبر توهین کردم؟
کجا گفتم که محور و مرکز زمین هستم و قواعد بر اساس من ارزش گذاری می شوند؟

من فقط گفتم که در انجام هر گناهی خود فرد مقصرترین فرد هست و قصور جامعه و دیگران از تقصیر خود فرد کمتر هست.


شما اگر از اهل سنت محترم هم هستید نمیتونید کتمان کنید که زبیر به مقابله با حضرت علی (ع) در زمان حکومتشان پرداخت. بیان یک واقعیت تاریخی توهین به فرد به حساب میاد؟
در ضمن کاش به جای این شکل صحبت کردن جواب سوال من در نظر قبلیم رو میدادید (791759) (moderator9)
 
حامد
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۰۲:۰۷
من خودم نه از این سایت و نه ازگرداندگانش خوشم میاد ولی خداییش بعضیا دارن از رو کینه ورزی منفی میدن شما یه سری به سایتهای موزیک بزنید اکثر کاربران وحتی خوانندگان رپ هم این ترانه سخیف رو محکوم کردند ولی شما......لطفا کمی فکر کنید (785378) (moderator21)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۴۱:۰۶
نعل وارونه نزنید برادر من! اگر از این سایت خوشتان نمی آید ممکن است بفرمایید اینجا چه می کنید؟ حضرتعالی که در آلمان تشریف دارید و دل خوشی هم ندارید از این سایت و دست اندرکارانش، اینجا برای چه می پلکید؟
لطفاً دست کم به خودتان صادق باشید. (785485) (moderator22)
 
حامد
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۶:۴۷:۰۸
منظور من همسو نبودن عقایدم با گردانندگان این سایت بود نکنه شما فکر میکنید هرکی به این سایت میاد طرفدار وعاشق این سایته من داشتم نظرات رو میخوندم احساسی پیدا کردم ونظرم رو بیان کردم حالا اگر به شما برخورد معذرت میخواهم (786582) (moderator9)
 
مهرشاد قرباندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۱۰:۲۱
این بچه سوسول، یک غلطی کرده. شما زیاد گندش نکنید.
به قول امام(ره) دیوانه ای آمد، سنگی انداخت و رفت.
بزارین سانسور خبری بشه. (785396) (moderator9)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۲۰:۱۶
اولا خدا لعنتش کنه ،دبدم بعضی از دین بیخبرای روشنفکر چیزایی نوشتند که کجای دین نوشته باید توهین کنندگان به مقدسات را اعدام کرد ایشون یا خیلی بیسواده یا از بس سواد جمع کرده دیگه نمیتونه لود کنه ... این از مسلمات فقه هستش و بین مراجه هم اختلافی در مورد توهین کننده به معصومین نیست ، این شاهین نجفی رو من از قبل میشناختم و ازش متنفر بودم که با این کارش تنفرم ازش اینقدر سده که خوک نجس پیش من از این موجود با ارزش تره ، جون آدم ها برای شیعه خیلی با ارزشه ،ولی آدم ... اگه هر بچه و احمقی جرئت کنه هرچی از دهنش در میاد به امام معصوم بگه ، فردا باید جلوش رو بگیریم به خداوند متعال ناسزا نگه ... در طول تاریخ هزاران نفر رفتند و جونشون رو دادند که تو این دنیا خدا پرستش بشه ،و دین اسلام اجازه توهین رو به این خاطر نمیده که مرز ها حفظ بشه و جامعه بتونه راه درست خودش رو طی کنه ...یکی گفته بود شاهین نجفی رو باید درمان کرد ، عجب!!!!!! شما وقتی دزد میاد خونتون دزدی میری باهاش صحبت میکنی ، و میشینید باهم چایی میخورید !!! یا سعی میکنی دفاع کنی و زنگ بزنی پلیسی ...جایی؟ ما منکر کار فرهنگی که نیستیم ولی زمان پیامبر و امام معصوم هم اگر کسی توهین میکرد بر او حد و حکم اسلام رو جاری میکردند و نمیرفتند نصیحتش کنند و ولش کنند که بعدش بشینه به اونا بخنده ... در کل از دوستان میخوام با دقت بیشتری به کامنت ها توجه کنند... مرز ایمان و کفر همین جاست ... اللهم عجل لولیک الفرج
یا شدید القوا ... (785424) (moderator9)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۰:۳۶:۰۱
شاهین نجفی وشاهین نجفی ها در منجلاب شهوت رانی و شهو ت پرستی غرب غرق شده اند و گوش وچشم و هوش آنها از حقایق والای ایمه معصومین (ع) کور و کر شده ا ست. لذا این دست آویز شیطان خواسته خدمتی به شیظان و دوستتاران شیطان بنماید.تا در جهنم مقام شامختری داشته باشد. (785466) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۰:۰۸
درود بر امام نقی ، اسلام پیروز است (785561) (moderator9)
 
ابراهیم بحرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۱:۳۴:۴۲
خدایا دشمنان اهل بیت را تو خودت نابود کن. حامیان دشمنان اهل بیت و اسلام را هم تو خودت مثل این موجود کثیف پستشون کن. (785623) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۰۱:۲۹
با توجه به ادعای تمدن ما ایرانیان در موارد مشابه توهین به مقدسات مسلمانان که مثلا می بینیم در یک کشور چند نفر کشته می شوند شاید برخی از ما ها آن را نشانه جهالت آن جامعه بدانیم چرا که تفاوت انسان با سایر موجودات در همین است که با گفتگو اعتقادات و نظر و یا اعتراض خود را بیان می دارد
حال ایتکه چه خوب بود که در جواب به این حرکت دوستان مذهبی ما به جای برخی واکنشها و یا فحاشی ها با صدور بیانیه ای مودبانه این کار را تقبیح می کردند تا آموزه ای باشد برای مای تماشاگر که اینگونه توهین ها خللی در اعتقادات ما ایجاد نمی کند (785700) (moderator18)
 
مازیار
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۱:۰۶
شاید اگر در همون دوران که خواننده خود فروخته امروز قاری قرآن بود تمهیدی ایجاد میشد تا توسط ادارات ذیربط به شهرت میرسید امروز شاهد این حرکت ضد شیعی نبودیم اما دوست عزیز این موضوع دلیلی بر محکوم نکردن این اقدام سخیف نیست. (785733) (moderator18)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۹:۴۸:۳۶
محکوم کردن با حکم قتل کسی را صادر کردن بسیار تفاوت دارد. (787829) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۰۲:۰۱
وی با این توهین هایش حکم قتل ایمان هزازان متدین به این دین را صادر کرده و شما هنوز نگران حکم قتل ایشانی همانطور که نگران جاری حکم رجم زناکار متجاوزی .. همانطور که نگران حکم قصاص قاتلی ... جالبه که شماها هیشه طرفدار متجاوزید و حقوق قربانی را بکل فراموش می کنید (788020) (moderator18)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۸:۰۵:۰۵
ایمانی که با توهین دیگران به ائمه سست شود ایمان واقعی نیست. مومن واقعی در مقابل اینگونی بی احترامی ها از خدا میخواهد که این بندگان را هدایت کند. (789027) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۳۰ ۱۵:۳۷:۴۳
این مغلطه در مورد تجاوز به خاک یک کشور هم عینا کاربرد دارد
هر راحت طلبی می تواند مدعی شود که خاکی که برای حفظش باید خودمان را به کشتن بدهیم یا کسی را بکشیم خاک واقعی نسیت وطن پرست واقعی از خدا می خواهد که اشغالگر را بیرون کند و تفاوت ما با شما دقیقا اینجاست . (793159) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۱۲:۳۴
سوال اینکه کجای قران آمده که در صورت توهین به مقدسات و یا حتی خود قران باید طرف را گردن بزنیم؟
اسلام خیلی دموکرات تر از این حرفهاست و خدا در گرفتن حق از توهین کننده به خود و کلام خود ناتوان نیست و به نظر من با توجه به ادعاهای این چند روزه در مورد الحاق بحرین و عربستان عده ای دارند دنبال کشوری مانند افغانستان می گردند که خود را با آن الحاق کرده که از قافله عقب نمانند
با توجه به عملیاتهای تروریستی و انتحاری مرسوم در بین سایر مسلمانان تاکنون ایران ثابت کرده بود که یک فرد ایرانی هیچگاه انتحار نمی کند و جنبه های مثبت و غیر افراطی اسلام به جهانیان نشان داده می شد حال اینکه برخی ها اظهار نظرها در اینگونه موارد موجب افت این واقعیت می گردد
اگر الان در کشوری غیر مسلمان 200 مسلمان بیگناه کشته می شدند شاید فقط سیاسیون بودند که با توجه به جایگاهشان آن را محکوم می کردند و هیچ یک از علما آن را محکوم نمی کردند حال چه شده که همه به میدان آمده اند و نگران از به خطر افتادن اصل اسلام توسط یک شخص غیر مطرح و در قالب
نوعی آهنگ که در کشور ما چندان طرفداری بین جوانان نداشته شده اند
اگر اینها را بازی غرب و ... می دانیم چرا ما بازی بخوریم
یک بیانیه در محکومیت کافی بود
نه اینکه هر شخص در جایگاه خود یک حکم بدهد (785738) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۲۵:۳۲
خدایادل جوانان مارا با قرآن معطوف بدار . وباعث وبانی این بیحرمتیها ومرتد شدن جوانان را از ریشه نابود کن .آمین یارب العالمین

میدونم چاپ نمیکنی (785788) (moderator18)
 
عدد صحیح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۳۰:۰۷
خطاب به کسانی که از روی کینه توزی و ... منفی می زنند.
همین منفی زدن در خصوص کامنت هایی که این قضیه را محکوم کرده اند ممکن است به ظاهر بی ارزش باشد، اما روز قیامت باید پاسخ داد که چرا شما از چنین ماجرایی احساس مسرت می کنید یا حداقل احساس تنفر ندارید؟ (785807) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۳:۳۰
شما نگران قیامت دیگران نباشید و به فکر لحن خودتان باشید که دینی نیست. (786851) (moderator22)
 
انسان
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۰:۴۳
حالا این آقا هر کاری کرده به خودش مربوطه.شاید از نظر خیلی ها توهین بوده شایدم نبوده من به این کار ندارم.من اگه بخوام به عنوان یه انسان نظر بدم حاضر نیستم یک انسان دیگرو به خاطر هر کاری بکشم.اگه اسلام یعنی اینکه هر کی به ما بد گفت بزن بکشش من همچین اسلامی رو نمیخوام.گرچه الان شعورم به اون حد رسیده که بتونم اسلام واقعی رو از اسلام ساختگی عده ای تشخیص بدم.و این حکم قتل دادن ها رو که در طول تاریخ زیاد تکرار شده به حساب اسلام واقعی نگذارم (785839) (moderator22)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۵۲:۵۸
متاسفانه چند ساله باب شده كه اگر كسي ميخواد تظاهر به روشنفكري بكنه از جسارت به دين و توهين به ائمه اطهار شروع ميكنه و به زعم خودشون تابو شكني ميكنن ولي اگه يك مقدار از وقت گرانبهاشونو؟؟؟!!!صرف خوندن تاريخ ميكردن با همه كند ذهنيشون مي فهميدن كه منهاي معصوم بودنشون ؛پرچم مبارزه با سفاكان و ظالمين عصر خودشون ؛دست همين امامان بوده است؛يا در زندان زير شكنجه بودند يا در تبعيد. حتما بايد اسمشون چگوارا باشه ؟! تا بهشون احترام ميگذاشتيم؟؟!!!
براي اين احمق متاسفم!!! (785877) (moderator9)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۳:۰۰:۵۵
بعضی از آدم های واقعا نادان این مسئله رو به اقتصاد ربط میدن.

اگر همه در فقر بمیریم هم هیچ ربطی به توهین به ساحت مقدس امام علی النقی نداره. این بی شرف حروم زاده غلط کرده به این امام همام توهین کرده، هر کسی هم بخواد کارش رو توجیه کنه در کارش شریک هست.

این حروم زاده بنده شیطان هست و خود شیطانش هم جلوی امام علی النقی چیزی نیست. (785901) (moderator22)
 
قادر
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۶:۲۷
شما لطف کن از امام هادی دفاع نکن یه خدا سنگین تره با این ادبیاتت (787647) (moderator9)
 
خوئی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۳:۱۹:۵۳
اگر ساحت مقدس و ملکوتی ائمه اطهار علیهم السلام با این اراجیف قابل خدشه بود روز به روز بر مریدان و رهروان واقعی آن بزرگواران اضافه نمیشد و اگر سلمان رشدی به سزای عملش می رسید جغد نجفی به حریم مقدس قدم نمی گذاشت . (785964) (moderator18)
 
جمیل شکری
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۶:۳۰
به کامنت ها نگاه میکنم
وای خدای من
ما پیرو کدوم اسلامیم؟
ما عاشق کدوم محمدیم؟
ما عاشق کدوم علی هستیم؟
ما از اسلام چی یاد گرفتیم؟
کشتن و لعن و نفرین فقط؟؟
اسلام صدر اسلام این بود؟
پیامبرم با مخالفش چه برخوردی داشت؟
علی با قاتل ملعونش چه کرد؟
خدایا کمکمون کن
یا علی النقی ادرکنی (786038) (moderator18)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۵۷:۴۴
خدا ما و شما را هدایت کند
همان علی علیه السلام که با قاتلش همان کرد در اجرای احکام خدا خشن ترین بود
همان محمد که همه مکیان را و حتی قاتل عموی عزیز خود را بخشید از چند نفر شاعر نگذشت و انها را که باعث تعمیق جهالت و عداوت و در نتیجه خونریزی بیشتر شده بودند نبخشید و مجازات کرد
چرا به بعضی از رفتار آنها ایمان دارید و به بعضی دیگر نه ؟ (786270) (moderator18)
 
جمیل شکری
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۱۶:۱۲
برادر عمار
14 معصومو 100 قسمت کنی 99 قسمت رحمته یه قسمت خشونت (786335) (moderator9)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۷:۲۸
فرمایش شما متین اما برداشتی که در معرفی اسلام جاذبه را ویترین کرده اید و دافعه اش را مخفی می کنید به همین وضع منجر می شود (786373) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۰۸:۲۲
پيشنهاد نويسنده با استفبال مواجه نخواهد شد. چون يك جناح سياسي عادت دارد اين گونه حركت‌ها را تحت عنوان حمايت از خود مصادره كند. (786099) (moderator9)
 
دکترحاتمی
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۴:۱۱:۰۴
بایدموشکافی شودکه چراازتوهین به ارکان دین لذت می برند؟آیاسیاسی شدن دین عامل این اتفاقات نیست؟درآینده شاهداینچنینی خواهیم بودهمه اینهابخاطروجودسانسوردرکشوراست که جوانان راعقده ای ببارآورده است. (786110) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۳۰:۴۳
یکی مثل دکتر حاتمی نظر زیبا می دهد آن وقت عده ای منفی می دهند! انصاف داشته باشید ای انسانها. (786845) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۲۵:۱۹
دوستان عزیز نباید سعی کنیم که ما هر چیزی رو محدود به فکر خودمون بدونیم. در نظر گرفتن بعد فردی توی یه اجتماع تعصبی غلط هستش و توهین به یک اجتماع از طرف فرد منجر به ارتداد اون فرد چه به صورت ظاهری که مثالش شاهین نجفی هستش یا سلمان رشدی و اثال این افراد چه به صورت فکری باشه . منظورم این هست که ارتداد چیزی ظاهری نیست که حتما مرتد شده ولی این رو باید در نظر داشت که توهین به یک اجتماع چه از نظر شرعی چه از نظر انسانی تصویر قشنگی نداره!!! خداوندا عقیده ام را از عقده هایم مصون بدار (786367) (moderator9)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۳۰:۱۷
هیچ کس و هیچ چیز مقدس نیست
جز هولوکاست
جز لیرال دمکراسی جامعه فرانسه با نیم متر روسری دختر مسلمان به تزلزل می افتد
جز اسراییل بنیاد گرا که غرب هستی خود را بر سر آن گذاشته است

بروید این حنا را جای دگ بمالید
برای شیعه ایرانی این حنا رنگ ندارد (786378) (moderator9)
 
عماد
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۰۸:۳۴:۵۷
شما لطفا از خودت مایه بذار آقای شیعه ایرانی ، اگه دموکراسی فرانسه یا روسری به تزلزل می افته جمهوری اسلامی سی و... ساله که با زور کمیته و گشت ارشاد به همون روسری هم قانع نیست (787644) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۱:۳۶:۲۳
ما که ادعایی نداشتیم آنها ادعای آزادی بیان و ادیانشان گوش عالم را کرد کرده بود (788132) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۵:۳۲:۰۶
فقط همينو ياد گرفتيد ما كه ادعايي نداريم . هركه ادعا نداره دليل ميشه كه هر غلطي مي خواد بكنه (788735) (moderator22)
 
رویا
Germany
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۴۸:۴۶
شما را بخدا مملکت ما را از ویترین خبرهای جنجالی و بی ارزش خارج کنید. آخر فتوای ارتداد برای یک جوانک نفهم یعنی چه؟ جز کمک به پروژه پناهندگی او و خوراک تهییه کردن برای الاف و مچل های پناهجو از کشورهای غربی و احتمالاً تقویت فروش آهنگهای مبتذل و بی هنر او، به چه حاصلی برای ما دارد؟ (786424) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۰۹:۵۵
این جوانک قبلا هم خزعبلاتی گفته بود و ما اعتنایی نکرده بودیم.
لکن اینبار برنامه ریزی شده بود و قصد داشتن بزرگش کنن و چاره ای جز فتوا و انتقاد نبود. (786795) (moderator9)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۵:۵۵:۵۷
با دیدن آرای + و - به این نتیجه می رسم که منافق در کشور زیاد داریم. شایدم کافر! شایدم بی دین ؛ لامذهب؛ حرام زاده؛ لقمه حرام خورده و ... (786448) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۵۰:۲۶
زیاد این مثبت و منفیا رو جدی نگیر و به هموطنا و همکیشانت تهمت نزن.
الان 10 دقیقه به شیشه و شما 5 تا مثبت داری. من تا شیش، 20 تا مثبت بهت میدم که بدونی 20 نفر میتونن اندازه 400 نفر منفی بدن! (786749) (moderator22)
 
هکر کلاه سفید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۲:۲۷
کلی بهتون مثبت دادم که بدونین خیلی از مثبت و منفیا کار یه نفره. (786802) (moderator9)
 
هکر کلاه سفید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۲۸:۴۸
اینو به دو دلیل گفتم:

اولا: اون منافقین ضداسلام و ضدانقلاب و ضد انسانیت که نشستن توی دل شما رو خالی میکنن، بدونن نباید از آزادی موجود در سایت الف سوء استفاده کنن.

20 تا رذل که هر رذلی به جای 20 رذل رای بده، میشه 400 تا رذل! پس زیاد جدی نگیرید این اراذلو. عقیدتونو بگید و ازش دفاع کنید. ما هم ازتون حمایت میکنیم تا اعدام انقلابی این جوانک فلک زده و حامیان پشت پرده رو ببینیم.

ثانیا:دلیل دوم اینکه به هموطنا و همکیشانت این همه نسبت ناروا ندی.

ضمنا خیلی از اونام که میگن ما به خاطر سیاستهای دولت و حکومت منفی میدیم، دروغ میگن. همینا هستن که به هیچی اعتقاد ندارن.

با تشکر از الف که منتشر کرد. (786840) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۰:۱۵:۲۸
آقا دمت گرم.
اندازه RQ170 اینارو ضایع کردی. (787907) (moderator9)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۸:۵۱
بعد بگین چرا به ما رای منفی می‌دین. این آقا خیلی شیک هر چی از دهنش در اومد به ما بست، صرفا به خاطر اختلاف عقیده، الف هم منتشر کرد! دیگه رای منفی که حداقل کاریه که میشه کرد! (786819) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۲۸:۴۶
شما با این ادبیات و تفکر مطمئناً مسلمان نیستید جناب محترم. آرای مثبت و منفی دلیلی بر توهمات بیمارگونه شما نیست. بروید و خودتان را معالجه بفرمایید. (786839) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۶:۰۱
عباس آقا، خدا رو شکر که آدمهایی مثل شما کم داریم. (786935) (moderator22)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۷:۵۳:۳۴
با سلام

1- دین از سیاست جدا نیست. مثال: حکومتی که حضرت موسی (ع)، حضرت سلیمان (ع)، رسول اکرم (ص) تشکیل دادند و ...
2- سوء استفاده از دین هم چیز تازه‌ای نیست. مثال: نقش علمای یهود در توطئه علیه حضرت مسیح (ع). مصیبت کربلا و ...
3- توهین به اعتقادات دیگران و مسخره کردن افراد محترم یک جمع عقلا درست نیست. فکر کنم چه مذهبی و غیرمذهبی با این مورد موافق باشند. آیا اگر کسی پدر یا مادر ما را مسخره و یا به آنها توهین کند چه عکس‌العملی نشان می‌دهیم؟ توهین کننده نباید انتظار داشته باشد که با وی برخوردی صورت نگیرد.
4- اگر کسی با اعتقادی مشکل دارد، بهترین راه شنیدن، نقد و استدلال است.
5- اگر به معاد اعتقاد نداشته باشیم یا آن را جدی نگیریم، قاعدتا حساسیتی در این موارد نخواهیم داشت، حتی اگر مسلمان باشیم. در این مواقع احکامی مانند ارتداد، ارتجاعی معرفی می‌شوند. هرچند همانند هر حکم دیگری، سوء استفاده از این موارد در تاریخ مثالهایی دارد. (امام حسین (ع) بر خلیفه زمان یزید خروج کرد و حکم قتل وی را قاضی شریح صادر کرد.)
6- دیندار بودن سخت است (البته شیطان سخت جلوه می‌دهد) و تشخیص اینکه کجا از دین سوء استفاده می‌شود و کجا حرف حقی زده می‌شود، از این موارد سخت می‌باشد.
7- اگر آن خواننده از روی جهل چنین کاری کرده، خدا او را هدایت کند و اگر عمدا انجام داده و یا از کار خود پشیمان نیست و توجیه می‌کند، حکم ارتداد وی چندان عجیب نیست.

با سپاس. (786758) (moderator9)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۱۶:۱۳
از این کامتت و تعداد مثبت هایش می توان تعداد واقعی کسانی که حاضر به اهانت به ائمه هستند دریافت (786811) (moderator9)
 
شایان
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۸:۴۸:۵۶
به متن دقت کنید. سرتاسر خشونت و ابراز عصبانیته! آیا ائمه اطهار ماهم در موقع پاسخ دادن این قدر از کوره در می رفتند. بیایید با لحنی منطقی (حال با هر پدیده ای) برخورد کنیم. قطعا نتیجه بهتری می گیریم. ابراز عصبانیت نشان دهنده موضع ضعف است. (786889) (moderator9)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۳:۰۷:۴۱
عصبانیت بخشی از انسانیت است . اگر در گفتگو عصبانی بشوی حق با شماست نشانه ضعف است اما وقتی در مقابل توهین و دزدی اندیشه عصبانی بشوی یعنی غیرت ورزید ه ای . اگر کشورت یا آیین ت مورد تجاوز قرار گیرد و عصبانی بشوی و قصد کن که متجاوز را سر جایش بنشانی یعنی عصبانیتت انسانی است نه از سر نفس .
تو که عصبانی نمیشوی به خودت مربوط است ممکن است مورد خیلی کارهای دیگر هم قرار بگیری و عصبانی نشوی اما نمی توانی برای کسانی که برای هویتش ان چه ملی چه دینی ارزش قایلند تعیین تکلیف کنی (788397) (moderator9)
 
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۱۶:۴۴:۴۰
باز توهین! تو چرا به این بنده خدا توهین کردی؟ این که چیزی نگفت! شما باید بفهمین از چی عصبانی هستین؟ شماها یه عمره عصبانی هستین! هرکار می خواین میکنین بازم عصبانی هستین! (788857) (moderator22)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۰۸:۲۷
باسلام . این اقا گفته قصدتوهین وبی احترامی به اعمه را نداشته حالا چرا اینقدر بزرگش میکنید دردین مامسلمانها میگوینداگرکسی به عمدیاغیرعمد توهینی ناخواسته کندولی اعتراف به عدم توهین کندخداوند اورامی بخشد مابنده های خدا چکاره ایم که . . . انشالله خداوندبه را راست هدایتش کند اگدقصدش ناراحتی ما شیعیان را داشته. (786913) (moderator9)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۲:۳۸
دوستان این بابا یه چیزی خونده از نظر من کارش بسیار کثیف بوده و از نظر خودش و حامیانش درست.از نظر خودش هنرمند و از نظر من یه آدم رذل همین و نه بیشتر.دوس داشته خونده و من متنفر از چیزی که خونده.بحث رو متاسفانه بعضیا بردن سمت مثبت و منفی ها که خیلی مسخره به نظر میاد و از روشم فتوا صادر میکنن که فلانی دشمن اءمه هست و. ..... .با این کارا راه به جایی نمیبریم به جا این کارا بیایم ببینیم چی شد تو این سی و اندی سال با این همه ادعا یه همچین آدمایی که خودتونم خوب میدونین تعدادش ن تو جامعه کم نیستن پرورش پیدا کردن.چی شد که جوونا اینقدرررررر دین گریزن.سیاستمدارای مثلا معتقد و دیندار ما چیکا کردن.چرا خودون ذن دزد چند هزار میلیارد پول بی زبون مردم.اون داغای مهر رو پیشونیا چی شد؟ (786930) (moderator22)
 
سعید
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۱۲:۴۱
ای کاش این توفیق رو داشتم تا می تونستم این حرام زاده را به درک واصل کنم . (786931) (moderator22)
 
خواننده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۱۹:۳۸:۱۸
یعنی یا باید برای یک نفر هورا کشید و زنده باد گفت یا لعن کرد و مرده باد گفت من هم با زنده بادش موافق نیستم هم با مرده بادش یک آدم مثل خیلیای دیگه مگه باید ما مردم جهان را به دو گروه شایسته حیات و مرگ تقسیم کنیم مگه ما چه کاره ایم ؟ (786969) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۲۰:۰۱:۱۴
من یکی از آن منفی دهندگان هستم. دو دلیل عمده هست که تعداد آراء منفی به کامنت ها اینقدر بالاست. اول، که مهمترینه، اینه که مردم ما از خشونت، با هر توجیهی، بیزارند. دلیل دوم هم اینه که شاهین نجفی هواداران زیادی داره به ویژه که حالا هواداران داریوش هم به آنها پیوسته اند.
این کامنت را من بدون غرض نوشتم و امیدوارم منعکس بشه. (786995) (moderator22)
 
قلاوند
۱۳۹۱-۰۲-۲۶ ۲۳:۵۱:۱۵
بسمه تعالی
حکم ارتداد از نظر فقهی
گرچه برخی فقها نظر به قتل مرتد دارند البته بعد از اثبات ارتداد قطعا اما محکما ت ‏مستنداز آیات قرآن هیچ دلالتی بر قتل وکشتن مرتد ندارد وخداوند تنها وعده عذاب اخروی ‏به مرتدین داده است زیرا خداوند اصل آزاد بودن عقیده واجباری نبودن آن (لا اکراه فی ‏الدین) را برسمیت شمرده مضافا اینکه حضرت حق جل وعلی در این دنیا تمام فرصتهای ‏لازم را برای بازگشت (توبه) و پذیرش حق را داده وهیچ راهی رابرای برگشت به حق نبسته ‏است در حقیقیت خداوند مهربان در این دنیا که دار امتحان و آزمایش است هیچ ردی و ‏رفوزه شدنی را برای انسانها تا جان دربدن دارند قرارنداده بلکه برای تمام امتحانات آدمیان ‏فقط تجدیدی قرارداده است واین از فضل بی کران آن خالق عزیز ودوست داشتنی است زیرا ‏خداوندمبری از انتقام جویی و کینه ورزی است او همه راه های ممکن را برای آدمیان تا ‏روز مرگ باز نگه داشته است تا تمام حجت های خود را در همین دنیا تکمیل کرده باشد ‏وهیچ بهانه ای برای انسان باقی نگذاشته باشد . ‏
اما آیات ومحکمات قرآنی در باره مرتدین واینکه خداوندهیچ عذاب دنیوی برای انان ‏قرارنداده است به شرح ذیل است.‏
‏1-‏ ‎"‎وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ لَآَمَنَ مَنْ فِي‎ ‎الْأَرْضِ كُلُّهُمْ جَمِيعًا، أَفَأَنْتَ تُكْرِهُ النَّاسَ حَتَّى يَكُونُوا ‏مُؤْمِنِينَ"؟ (يونس 99) ‏
ترجمه:اگرپروردگار تو می خواست قطعا تمام کسانی که روی زمین اند همگی (به اجبار)ایما ‏ن می آوردند،پس آیا تو مردم را وامی داری تا به اکراه مومن شوند‏
‏2-‏ ‎"‎فَإِنْ أَعْرَضُوا فَمَا أَرْسَلْنَاكَ عَلَيْهِمْ حَفِيظًا، إِنْ عَلَيْكَ إِلَّا الْبَلَاغُ" (الشورى 48)‏
ترجمه:پس اگر از( دعوتت)روی برتابندتورانکوهشی نیست زیرا ما تو را بر انان نگهبان ‏نفرستادیم . وبرعهده تو جز رساندن (پیام دین) نیست (نفی اجبار) ‏
‏3-‏ ‎(‎فَذَكِّرْ‎ ‎إِنَّمَا أَنْتَ مُذَكِّرٌ، لَسْتَ عَلَيْهِمْ بِمُسَيْطِرٍ، إِلَّا مَنْ‎ ‎تَوَلَّى وَكَفَرَ فَيُعَذِّبُهُ اللَّهُ الْعَذَابَ الْأَكْبَرَ، ‏إِنَّ‎ ‎إِلَيْنَا إِيَابَهُمْ، ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنَا حِسَابَهُمْ" (الغاشية 22‏‎- 26‎‏)‏
ترجمه: پس تذکر ده که تو تنها تذکر دهنده ای تو بر انها مسلط نیستی (که به ایمان ‏مجبورشان کنی)، لکن کسی که از ایمان روی گرداند وکفر ورزد پس خداوند او را به عذاب ‏بزرگتر گرفتار خواهد کرد( وعده عذاب اخروی نه دنیوی )‏
‏4-‏ ‎"‎وَقُلِ الْحَقُّ مِنْ رَبِّكُمْ فَمَنْ شَاءَ فَلْيُؤْمِنْ وَمَنْ شَاءَ فَلْيَكْفُرْ" (الكهف 29 )‏
ترجمه: بگوحق ان است که از جانب پروردگار شما است پس هرکس خواست ایمان بیاورد ‏وهر کس نخواست کفر ورزد ( آزادی کامل در