توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505342
ترکيه به کردهاي عراق ويزا نمي‌دهد
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
 ترکيه اجازه ورود ساکنان استان سليمانيه به خاک اين کشور را نمي‌دهد.

به گزارش پايگاه اينترنتي السومريه نيوز، رسانه هاي وابسته به اتحاديه ميهني کردستان، جمعه اعلام کردند که آنکارا اعطاي ويزاي ورود به ترکيه را به اهالي سليمانيه عراق متوقف کرده است. اين رسانه ها درباره تاثيرات من
في اين تصميم ترکيه بر شهروندان کرد استان سليمانيه هشدار دادند.

شبکه کردست نيوز وابسته به اتحاديه ميهني کردستان در خبري اعلام کرد: کنسولگري ترکيه در اربيل تصميم گرفته است اعطاي ويزاي ترکيه به ساکنان استان سليمانيه عراق را متوقف کند.

اين شبکه افزود: مدت زمان توقف اعطاي ويزا نيز مشخص نشده است از اينرو اين شبکه هشدار داد اين اقدام کنسولگري ترکيه در اربيل بر شهروندان کرد ساکن سليمانيه تاثير منفي خواهد گذاشت

اين اخبار در شرايطي شنيده مي شود که دولت ترکيه تصميم به بستن دفتر اتحاديه ميهني کردستان در آنکارا گرفته است. بهروز کلالي نماينده اين حزب هم از ترکيه خارج شده و به سليمانيه بازگشته است.

از سوي ديگر منابع خبري در منطقه کردستان عراق تاکيد کردند که بحراني سياسي بين دولت ترکيه و اتحاديه ميهني کردستان وجود دارد. اين بحران پس از اقدام چند روز گذشته اتحاديه ميهني کردستان به ربودن دو شهروند ترکيه اي در منطقه دوکان واقع در نزديکي سليمانيه به وجود آمده است.
 
کلمات کلیدی : ترکيه+ کردهاي عراق+کردستان عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.