نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 268247
ناگفته های سعید جلیلی از تحریم های ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۴
جلیلی گفت: در سفری که به یکی از کشورهای اروپایی داشتم وزیر خارجه آن کشور که به نوعی غول اقتصادی نیز محسوب می شود مدعی شد اگر فشارهای آمریکا به ایران بر کشور خودش اعمال می شد شش ماه بیشتر دوام نمی آورد.

به گزارش ایرنا، نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: اعتماد نداشتن به آمریکا توهم نیست بلکه این واقعیت براساس تجربه چندین ساله کسب شده است.

سعید جلیلی در همایش تحلیلی مبانی گفتمان اصولگرایان و بررسی مسائل روز در مسجد قرآن بوشهر افزود: همچنین ادعای آمریکایی ها مبنی بر روی میز بودن گزینه نظامی علیه ایران واقعیت ندارد و بیشتر شبیه به یک لاف بزرگ است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: آمریکایی ها بر خلاف توافقات صورت گرفته در ژنو بعضی از مفاد آن توافق نامه را نقض کرده اند.

جلیلی گفت: در سفری که به یکی از کشورهای اروپایی داشتم وزیر خارجه آن کشور که به نوعی غول اقتصادی نیز محسوب می شود مدعی شد اگر فشارهای آمریکا به ایران بر کشور خودش اعمال می شد شش ماه بیشتر دوام نمی آورد.

وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی قرارداد ساخت هشت نیروگاه هسته ای در بوشهر با هدف تولید برق منعقد شد ولی آمریکایی ها با سرنگونی رژیم دیکتاتوری پهلوی و روی کار آمدن نظام مردم سالار جمهوری اسلامی مانع اجرای این قرارداد و ساخت نیروگاه هسته ای بوشهر شدند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به مذاکرات هسته ای یادآورشد: برخی از کشورهایی که خودشان چندین هزار کلاهک هسته ای دارند از هسته ای شدن ایران هراس دارند.

وی گفت: کشورهای غربی خودشان نیز به اینکه ایران بمب هسته ای ندارد واقف هستند ولی با این حال مدعی هستند که ترس از دستیابی ایران به بمب هسته ای دارند.

جلیلی یادآورشد: غربی ها ادعای خود نسبت به موضوع هسته ای ایران را در قالب عنوان جامعه جهانی مطرح می کنند ولی دیدگاه دو سوم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد مبنی بر حمایت از فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران را نادیده می گیرند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی اظهار کرد: به مدت ۲۷ روز مردم یمن توسط آل سعود به خاک و خون کشیده شدند ولی شاهد هیچ گونه محکومیت این جنایت ها از سوی غربی ها نبودیم.

وی گفت: کشورهای غربی همیشه سعی در پوشاندن پیروزی های جمهوری اسلامی داشته اند.

جلیلی با بیان این که مبارزه هر ملت موفقیت و پیشرفت آن کشور را در پی دارد، گفت: غربی ها بخوبی این نکته را درک کرده اند که کشور ایران در هر صحنه ای که حضور یافته پیروز بوده است.

وی با تجلیل از نقش افرینی مردم استان بوشهر در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی افزود: این استان با دلاومردی مردمان غیورش یادآور خاطرات بزرگی برای ملت ایران است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۷:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۱:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۶:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۷ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۲۰:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۱۰:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۰ ۱۳:۲۹
 
 
کلمات کلیدی : سعیدجلیلی+تحریم
 
حقیر
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۰:۵۳:۵۷
هرجا که هستی زیر سایه امام زمان باشی یاور رهبر ودلسوز انقلاب واسلام (2842661) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۰:۵۶:۱۵
اقای جلیلی متوجه نیست که در کشورهای اروپایی اگر تورم 5 درصد شود مردم دولت را عوض میکنند (2842670) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۰۰:۳۷
آقای جلیلی سیاست هاتون غلط بوده!
حالا شما حرف خودت رو بزن (2842683) (alef-13)
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۰۰:۵۵
این صحبت ها تکراری و در بعضی از موارد عوام فریبانه می باشد. متاسفانه تحریم ها در زمان ایشان بیشتر شد. حالا این فرد داعیه وطن دوستی دارد (2842684) (alef-13)
 
فرهنگ
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۱۵:۳۱
جناب آقای جلیلی !خوب شد شما هم اشاره کردید هر چند از زبان کسی دیگرکه تحریم ها چه قدر بر زندگی مردم کشورها تاثیر دارند. درست است مردم ایران مردمی مقاومند وحاضرند برای اعتلای ایران سختی ها را به جان بخرند اما جانم سخن این جاست که خیلی از این سختی ها که شما برای ملت به ارمغان آوردید می توانست با قدری دور اندیشی وسیاست ورزی ،اتفاق نیفتد. (2842719) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۲۰:۰۰
جالبه آقایون با این اطلاعات بازم میگفتن تحریمها کاغذپاره است! (2842737) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۲:۴۷
آن کشور که گفت 6 ماه بیشتر دوام نمی آورد منظورش این بود که این سطح رفاه را بیشتر از شش ماه نمی توانند حفظ کنند و گرنه تحریم با 3 برابر شدن قیمت ارز خارجی که افتخار نیست . (2842776) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۵:۵۴
چه مذاکره کننده بدی بوده این جلیلی.

حرفهای جلیلی تکرار شعارها و نظرات غلطه (2842780) (alef-13)
 
کند ذهن
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۳۸:۱۸
.... مدعی شد اگر فشارهای آمریکا به ایران بر کشور خودش اعمال می شد شش ماه بیشتر دوام نمی آورد.....

سلام .

حتما راست گفته . ولی کاش از این بنده خدا سوال میشد که نظرش در مورد
ایران چیه ؟ شاید میگفت که ورشکسته و رو به نابودی . و شاید نظرش این
بوده که ما هم که غول اقتصادی هستیم داغون میشیدم ایران که جای خود
داره . من فکر میکنم داشته اعلام خطر می کرده . نه اینکه ماشالا بهمون بگه (2842789) (alef-13)
 
امين
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۴۹:۳۷
زماني ك ايشون در راس شوراي امنيت بودن
كشور ما ب لطف هم حزبي هاي ايشان فقط و فقط با چند كشور همسايه و چندين كشور افريقايي رابطه داشت انهم ب صورت محدود
چطور ايشان ب يكي از كشورهيا اروپايي رفتن ك انهم از نظر اقتصادي غول بودن
؟؟؟ (2842825) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۱۴:۲۷:۳۱
مگه الان که با غولها رابطه داریم چه گلی به سرمون زدن؟الا اینکه هرروز این پا و اون پا مب کنند.هسته ای رو هم که گرفتند (2844666) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۵۵:۲۹
تحریمها دستاورد سخنرانی ها و مذاکرات امثال جلیلی بود (2842846) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۱:۵۶:۴۰
»جلیلی با بیان این که مبارزه هر ملت موفقیت و پیشرفت آن کشور را در پی دارد، گفت: غربی ها بخوبی این نکته را درک کرده اند که کشور ایران در هر صحنه ای که حضور یافته پیروز بوده است.»

اینها عینا همان مطالبی است که ایشان در خلال مذاکرات با طرفهای غربی عنوان می کردند. و مدام پیروزی های بزرگ برای ملت ایران طی چند سال مذاکره با اشتون و 5 بعلاوه یک در آلماتی و بغداد و .....به ارمغان می آوردند. (2842852) (alef-13)
 
رسول مشهدي
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۳:۰۶:۰۲
آن وزير امور خارجه آن كشور اروپايي كه غول اقثصادي هم هست چه تاريخي به آقاي جليلي گفته كه تحريمهاي امريكا بيشتر از شش ماه دوام نمي آورد؟
آخر آقاي جليلي بيش از شش سال بعنوان دبيرشوراي امنيت ملي مسئول مذاكرات هسته اي بوده اند و اين تحريمها خصوصا تحريمهاي بانكي امريكا الان بيش از 4 سال است كه دوام آورده اند.
برخي از تحريمهاي شوراي امنيت سازمان ملل بيش از هشت سال است كه دوام دارند.كمر طبقه متوسط و ضعيف و كارمندان و كارگران زير بار همين تحريمها كه به قول ايشان شش ماه بيشتر دوام نمي آورد شكسته.ما تا كي بايد هزينه حرفهاي اين جماعت را بپردازيم؟
خجالت هم خوب چيزي است.
اصلا دست آورد ايشان در مدت شش سال مذ (2843020) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۳:۲۱:۵۴
چیز جدید یا مهمی در متن ملاحظه نشد (2843054) (alef-13)
 
فريدون
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۳:۵۹:۵۸
چه دوران سياهي بود (2843112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۱۲:۱۶:۵۲
چقدر الان دوران روشنی داریم همه چی دادیم و چیزی نگرفتیم (2844471) (alef-3)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۵:۰۸:۳۴
دمت گرم (2843253) (alef-13)
 
شاکر
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۵:۴۴:۱۳
جلیلی جان انسان شریفی هستین ولی قبول کنید در مذاکرات هسته ای خوب عمل نکردید (2843332) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۲۰:۲۱:۵۳
باشه از قول دولت راستگویان که تمام دستاوردهای ایران با هر و کر تحویل داد سلام می رسونم و بهش میگم (2843781) (alef-13)
 
بیژنگ
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۷:۳۳:۰۱
جناب آقای جلیلی شما در طی این گفتگو ضمن آزادسازی ظرفیتها فقط تونستی به همت آقامحمود تحمیل تحریم کنید (2843493) (alef-13)
 
پویان
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۷:۳۶:۱۹
عملکرد ایشان به مراتب از سیاست سازش و تحقیر جناب ظریف قابل دفاع تر است.
ایشان بر خلاف آقای ظریف حداقل با ملت خود صادق بودن؛ (2843511) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۳ ۱۷:۴۷:۱۴
" جلیلی گفت: در سفری که به یکی از کشورهای اروپایی داشتم وزیر خارجه آن کشور که به نوعی غول اقتصادی نیز محسوب می شود مدعی شد اگر فشارهای آمریکا به ایران بر کشور خودش اعمال می شد شش ماه بیشتر دوام نمی آورد."

آقای سعید جلیلی!
واقعا" داری پیش خودت چه فکری می کنی برادر؟ فرضا" که سفیر آن غول اقتصادی چنین مهملی هم گفته باشد، باید جناب عالی آن را باور کنی؟

یعنی پیش خودت فکر کردی آمریکا این قدر ذلیل و بدبخته؟ د آخه برادر من اگر چنین بود که ما از اساس نیاز به 12 سال مذاکره نداشتیم! واقعا" فکر کردی دشمن و دشمنان ما این قدر ذلیل هستند؟

همش شعار...شعار...شعار

بس کنید! (2843528) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۰۰:۴۲:۴۳
بعد ها عملکرد ها مقایسه عادلانه خواهد شد.موضعی نگیرید بعدها نتونید ازش عقب نشینی کنید . فقط همه مردم را به اخلاق اسلامی و علوی دعوت می کنم. و همچنین فعلا چیزی جدیدی از دولت و سیاست خارجی مربوط به دولت دیده نشده و سیاست خارجی این دولت ، نسخه مردود دولت اصلاحات هست که ایران با عقب نشینی در جمع محور شرارت قرار گرفت . همچنین لزوما سیاست خارجی دولت احمدی نژادی هم مناسب و عالی نبوده . باید طرح مناسب در انداخت. (2844055) (alef-11)
 
ناشنا
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۳:۰۹
بذار توافق بشه معلوم میشه تحریم ها برداشته میشه یا نه ؟خیال خام هستش این دفعه نه زندگی مردم می چرخه نه سانتیفیوژها حداقل در دولت احمدی نژاد سانتیفیوژ می چرخید این دفعه کلاتون پس معرکه هست (2844308) (alef-3)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۱۳:۴۵:۴۶
هیلاری کلیتون وزیز خارجه سابق امریکا درخاطرات خود می نویسد بزرگترین نگرانی من رییس جمهورشدن دکترجلیلی است.تحریمها اززمانی زیاد شد که فتنه 88 رخ داد وفتنه گران مقصرند.الان روابط خارجی ما به جایی رسیده که حتی که حتی حج هم نمی توان رفت (2844600) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.