نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488748
با حضور لاریجانی و قالیباف
باغ کتاب تهران افتتاح شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۶
رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه شهردار تهران، باغ کتاب تهران را افتتاح کرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اين مجموعه علمی و فرهنگی بزرگترين مجموعه در بخش های فروشگاه كتاب كودكان، نوجوانان و بزرگسالان است كه در آن 8 سالن سينما، يك سالن تئاتر و دو تالار علمی كودك و نوجوان در نظر گرفته شده است.

در بخش فروشگاهی باغ كتاب، 400 هزار جلد كتاب در هفتاد هزار عنوان كتاب به نمايش گذاشته شده است.
در باغ كتاب برای همه رده های سنی از خردسال تا بزرگسال در تمامی محورها كتاب موجود است.
باغ كتاب همه روزه از ساعت 10 تا 22 برای بازديد علاقمندان داير خواهد بود.

لاریجانی پس از این افتتاح از مجموعه باغ کتاب تهران بازدید و تندیس نورالدین پسر ایران را رونمایی کرد.

12 نکته دانستنی درباره باغ کتاب تهران

سایت خبری شهرنوشت در گزارشی از بزرگترین پردیس فرهنگی کشور، 13 نکته خواندنی را همزمان با افتتاح باغ کتاب تهران مطرح می کند .
نکته اول: باغ کتاب تهران با مساحت حدود 70 هزار مترمربع در شمال اراضی عباس آباد و در حاشیه بزرگراه حقانی قراردارد.

نکته دوم: بزرگترین کتابفروشی جهان در دو بخش کودک و بزرگسال با 25 هزار مترمربع زیربنا در باغ کتاب تهران قرار داردکه 400 هار عنوان کتاب در آن عرضه شده است .

نکته سوم: پردیس بزرگ علمی کودک و نوجوان با وسعت 12هزار مترمربع به عنوان یک شهربازی علمی دو بخش کودک ونوجوان در باغ کتاب تهران واقع شده است .

نکته چهارم: بزرگترین گالری هنری کشور با مساحت 1700 مترمربع به عنوان فضایی برای عرضه آثار هنری از جمله نقاشی و هنرهای تجسمی در باغ کتاب تهران در نظر گرفته شده است .

نکته پنجم: همه این فضاهای فاخر در دل باغی بزرگ ودر میان فضای سبز اراضی عباس آباد پیش بینی شده و مراجعه کنندگان با قدم زدن در این فضاهای مفرح و جذاب می توانند از مکان های مذکور دیدن کنند.

نکته ششم : احداث باغ کتاب تهران سال 1383 در قالب محل دائمی نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد و در دوره اخیر مدیریت شهری گشایش می یابد.

نکته هفتم : باغ کتاب تهران در مجاورت فرهنگستان زبان و ادب فارسی ، کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس قرار گرفته و یک مجموعه عظیم فرهنگی را شکل داده است.

نکته هشتم: روی بام کتابفروشی باغ کتاب تهران ، 25 هزار مترمربع فضا پیش بینی شده و  علاوه بر بام سبز ، 20 هزار مترمربع سبز نیز در محوطه این باغ پیش بینی گردیده است .

نکته نهم: یکی از متفاوت ترین بخش های باغ کتاب تهارن ، باشگاه رباتیک است که اعضای این باشگاه می توانند دوره های تخصصی هوش مصنوعی آن بگذرانند و اطلاعات خودرا با سایر اعضا در این باشگاه و باشگاه ها یمشابه دراقصی نقاط جهان به اشتراک بگذارند .

نکته دهم : باغ کتاب تهران در 4 بلوک اصلی طراحی و تفکیک شده است. بلوک A شامل فروشگاه دائمی و موضوعی کتاب است ، بلوک B مشتمل بر گذر فرهنگ است که ورودی های اصلی ، دالان شگفت انگیز و انبار در آن قرار دارد، بلوک C شامل آمفی تاتر روباز ، آمفی تاتر اصلی ، نگارخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی است و بلوک D نیز مشتمل بر نمایشگاه تخصصی ، سالن کودک و نوجوان  و کارگاه های کودکان و نوجوانان است.

نکته یازدهم: علاوه بر 4 بلوک اصلی باغ کتاب تهران ، این پردیس فرهنگی شامل استریو، بلوار ، نمازخانه ، رستوران و دریاچه است .

نکته دوازدهم: در حال حاضر بزرگترین کتاب فروشی جهان شعبه اصلی فروشگاه بارنز و نوبل در نیویورک با مساحت 14300 مترمربع است وبعداز آن به ترتیب کتابفروشی پاول درپورتلند آمریکا با مساحت 6300 مترمربع و کتابفروشی استرند با مساحت 5 هزار مترمربع در نیویورک قراردارند.جالب این است که کتابفروشی باغ کتاب تهران با 25 هزارمترمربع مساحت با مجموع مساحت کتابفروشی های اول ، دوم و  سوم جهان برابری می کند و به عبارتی، وسعت باغ کتاب تهران معادل مساحت مجموع سه کتابفروشی بزرگترین جهان است .

نکته آخر: باغ کتاب تهران از 10 صبح تا 10 شب باز است و علاقه مندان می توانند با استفاده از خط یک مترو به ایستگاه متروی حقانی آمده و از آنجا با خودروهایی که در نظر گرفته شده به باغ کتاب تهران منتقل شوند .
 
کلمات کلیدی : لاریجانی+باغ کتاب
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۲۰:۴۶:۳۲
باز هم یک پروژه بزرگ در نقاط مرفه نشین تهران.ظاهرا سهم ما ساکنین بافتهای فرسوده از خدمات شهری صفره و فقط منبع درآمد شهرداری از تراکم فروشی هستیم. (4457315) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۲۱:۵۹:۱۷
تکلیف شهر آفتاب چی شد ؟بالاخره ؟ (4457373) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۲:۳۸:۱۸
فقط باغ کتابببببببببببب (4499534) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۲۲:۱۰:۴۸
عجب جاییه..دم قالیباف گرم (4457389) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۲۲:۳۸:۴۱
جدا؟ یعنی واقعا افتتاح شد؟ باور می کنید که باور نمی کنم!؟!؟! (4457419) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۰۰:۱۷:۰۹
شهر سوخته

ولله انصاف هم چیز بدی نیست (4457525) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۰۰:۴۶:۴۴
پارکینگ و ایستگاه اتوبوس و مترو ان کجاست؟
کار بدون مطالعات میشه همین (4457563) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۱:۵۰
درود بر قالیباف و تیم کاری ایشان (4457578) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۲۱:۲۲:۳۹
عید غدیر باز هست؟ (4548981) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.