نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266843
جدیدترین آمار ازدواج و طلاق در کشور
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۷
وزیر کشور درخصوص آمارهای ولادت و فوت در سال ۹۳ نیز گفت: یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۵۹ ولادت در سال ۹۳ به ثبت رسید که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد افزایش داشته است. همچنین ۴۴۶ هزار و ۲۹۳ فوت در سال ۹۳ به ثبت رسیده است.
به گزارش ایسنا، وزیر کشور درخصوص آمارهای ولادت و فوت در سال ۹۳ نیز گفت: یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۳۵۹ ولادت در سال ۹۳ به ثبت رسید که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد افزایش داشته است. همچنین ۴۴۶ هزار و ۲۹۳ فوت در سال ۹۳ به ثبت رسیده است.

در سال ۹۳ با ثبت ۷۲۴ هزار و ۳۴۵ ازدواج، متاسفانه نسبت به سال قبل شاهد کاهش ۶.۵ درصدی بوده‌ایم. در این سال ۱۶۳ هزار و ۵۷۲ طلاق نیز به ثبت رسیده که ۵.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وزیر کشور درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه مدیریت بحران گفت: در۱۱ ماهه نخست سال ۹۳، ۸۰ مورد از حوادث اتفاق افتاده در سطح کشور خسارت به بار آورده که کمترین خسارت‌ها مربوط به فرونشست زمین و یخبندان بوده و بیشترین خسارت‌ها نیز در مورد سیل و آبگرفتگی به وقوع پیوسته است که در جریان این حوادث، متاسفانه ۴۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند و دولت ۶۲۰۰ میلیارد تومان بابت پیشگیری و خسارت‌های وارده در جریان این حوادث به آسیب‌دیدگان پرداخت کرده است.

رحمانی‌فضلی رصد آسیب‌های اجتماعی را یکی دیگر از اقدامات وزارت کشور خواند و افزود: در ۶۰۰ روزی که از فعالیت وزارت کشور در دولت یازدهم می‌گذرد، شورای اجتماعی فعال شده و هر ماه ضمن تشکیل جلسات خود، آخرین وضعیت آسیب‌های اجتماعی و معضلات موجود را مورد بررسی قرار داده است، به طوری که تا این لحظه ۸۰۰ جلسه در قالب کمیته‌های مختلف با دستگاه‌های ذی‌ربط برای بررسی معضلات و مباحث آسیب‌شناسی اجتماعی برگزار شده و در حال حاضر این کمیته‌ها پیگیر شناسایی راه‌حل‌های مناسب برای این معضلات هستند.

وی تاکید کرد: در گذشته یکی از ضعف‌های موجود در بحث آسیب‌های اجتماعی، عدم رصد مستمر آسیب‌های اجتماعی بود که با ایجاد مرکزی تحت عنوان مرکز مطالعات و رصد مسائل اجتماعی در وزارت کشور امیدواریم این ضعف مرتفع شود و بتوانیم راه‌حل‌های مناسبی برای آسیب‌های اجتماعی ارائه کنیم.
 
کلمات کلیدی : طلاق+آمار
 
متاسف
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۵:۲۹:۳۷
من شرایط مالی خوبی دارم وبا 29سال سن هنوز میترسم ازدواج کنم چون میدونم که اگر ازدواج کردم و چند روز بعد زنم درخواست طلب مهریه داد باید طبق قانون بسیار جالب امروزه کل مهریه رو بپردازم.متاسفانه چند سالی هست که اجرا گذاشتن مهریه بین خانم ها مد شده و یه جورایی چشم و هم چشمی و قانون هم به نفعشان و بر علیه مرد است.پس با این وضعیت مسئولین محترم انتظار نداشته باشید که امار ازدواج زیاد و امار طلاق کم بشه. (2818684) (alef-10)
 
آریابان
۱۳۹۴-۰۱-۲۴ ۱۶:۰۸:۳۸
کاهش ۶.۵ درصدی ازدواج که در کنار افزایش ۵.۳ درصدی طلاق ، رقمی نزدیک به 12 درصد را تشکیل میده ، بیانگرتشدید تهدید هاست و زنگ خطر که هیچ ، ناقوس ها را برای مرگ کانون های خانوادگی و تربیت فرزندان شایسته ، بدون کمبود محبت وعقده حقارت ، به صدا در میاره ؛ (2818831) (alef-10)
 
تنها
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۷:۴۰:۵۶
بهتره جمعیت رو به سمت نزولی داشته باشه چون دولت ما فقط توانایی ایجاد رفاه کار وخدمات اجتماعی فقط برای بیست میلیون نفر رو داره تا سال ۱۴۰۰ مردم باید همت کنند جمعیت به زیر ۳۰ میلیون برسه حالا با خود کشی تصادف یا مجرد ماندن من خودم داوطلب مرگ زود رس هستم (3312820) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.