توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 360217
آیا آزادسازی فلوجه ریشه داعش در عراق را می‌خشکاند؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الجزیره تأثیر آزادسازی فلوجه بر عراق را بررسی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی الجزیره در گزارشی نوشت: پیشروی عراق برای آزادسازی فلوجه به آرامی صورت می‌گیرد و اغلب بر این باورند که بازپس‌گیری این شهر ریشه‌ی گروه تروریستی داعش را در عراق می‌خشکاند. فلوجه یک مرکز اصلی و حیاتی برای داعش است. این گروه تروریستی بیش از دو سال در فلوجه مستقر بوده است.

داعش تعداد زیادی از عناصر خود را به دفاع از این شهر اختصاص داده است. کنترل این گروه شیطانی بر فلوجه طی چند هفته آینده از بین می‌رود و این امر شکست بزرگی برای داعش به حساب می‌آید.

البته واضح است داعش در کوتاه‌مدت در مقابل فشارها مقاومت می‌کند؛ اما در بلندمدت وادار به خروج از عراق می‌شود. منابع مالی این گروه به شدت محدود شده‌اند و از جهات مختلفی تحت فشار است. محاسبات نشان می‌دهد ساختار فلوجه طایفه‌ای و مذهبی است و پس از جنگ آمریکا در سال ۲۰۰۳ بی‌ثبات بوده است.
 
کلمات کلیدی : داعش ، گروه تروریستی داعش ، بین الملل ، خروج داعش از فلوجه ، خروج داعش از عراق ، آزادسازی فلوجه ، بازپس گیری فلوجه ، جنگ آمریکادر سال 2003 ، ساختار طایفه ای فلوجه ، پیشروی ارتش عراق در فلوجه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.