توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490510
پیامد بحران مالی سعودی؛ عربستان مالیات حجاج را افزایش می‌دهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
وزارت حج وعمره عربستان شرکت ها و موسسات دست اندرکار حجاج داخل این کشور را به ارائه یک ضمانت بانکی موظف کرد که ۳۰ درصد ارزش خدمات این وزارتخانه به حجاج را پوشش دهد.

به گزارش تسنیم، وزارت حج وعمره عربستان شرکت ها و موسسات دست اندرکار حجاج داخل این کشور را به ارائه یک ضمانت بانکی موظف کرد که  30 درصد ارزش خدمات این وزارتخانه به حجاج را پوشش دهد.

روزنامه عکاظ عربستان به نقل از وزارت حجاج سعودی نوشت، ارائه این ضمانت از آغاز ماه ذی العقده اجرایی می شود و شامل چهارصد ریال سعودی برای هر حاجی است.

به نوشته این رونامه وزارت حج و عمره عربستان تاکید کرده است که اعتبار این ضمانت از تاریخ صدور نباید کمتر از یک سال باشد.

با توجه به اینکه شرکت های دست اندرکار امور حجاج پیش از ماه رمضان در تدارک مسائل حجاج و ثبت نام آنان بوده و تمام اقدامات مربوط به آنان را نجام داده اند، پیش بینی می شود این تصمیم وزارت حج سعودی مشکلات زیادی به وجود آورد.

از زمان سیر نزولی بهای هر بشکه نفت از 120 دلاردر سال 2014 به کمتر از 47 دلار برای هر بشکه، دولت سعودی برای تامین هزینه های خود با مشکل روبه رو شده است در نتیجه به تحمیل مالیات های جدید در ارتباط با کسانی که عازم این کشور می شوند و نیز افزایش هزینه روادید عمره و حج برای غیر سعودی ها متوسل شده است .

تصمیم اخیر وزارت حج سعودی در حالی است که پیش از این تاکید کرده بود مالیات حجاج چه حجاج داخلی و چه خارجی هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت.
 
کلمات کلیدی : حج و زیارت + مراسم حج + عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.